Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ondatra v jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Ondatra v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 22:38 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Pepan
Jestli se jedná o tu Emerickou potvoru tak ti ekoteroristi ještě poděkují. Jo ale musíš jí zabít humálně a bezbolestně.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 22:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tomas Enderson
A nebo taky průser jak hrom, pokud se o tom dozví ochranáři a podobná sebranka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 22:04 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Johan
Pak třetí a čtvrtá a za dva roky má kožíšek pro manželku. smich potlesk

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 20:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: invalida
No však.. za chvíli tam bude druhá. S tím se počítá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 20:11 S Muž invalida [3881] Re: gupka
Prostě undatra je undatra ale na rukavici abys měl dva kusy na ruku nejmíň ...bere se jen hřbet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 13:18 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce EgemanovyRe: denis
co jí prostě chytit a něco s ní províst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 07:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Fogy
To bylo asi jediné rozumné řešení. Je ale asi jenom otázkou času, kdy se Vám tam objeví jiný. Tenhle druh zapleveluje evropskou přírodu a vytlačuje norka evropského který není tak agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.03.2011 22:30 Fogy Re: vlacek
Jojo též bych souhlasil s norkem ... je to rok na zpě co nám pžez zimu vybral rybník pstruhy siveny ... zbyl snad jen pár kaprů a ty potom odnesla voda :-D A řešení čekat čekat čekat s malorážkou v ruce sice časově náročný ale vyřešilo se to ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 16:27 Muž vlacek [402] Re: Deathbull
Musim se pridat na stranu Johana, protoze ac je mozne, ze ondatra rybu sezere, povazuji za dost nepravdepodobne, ze by vyzrala jezirko. Denis nijak nedoklada, ze to byla ondatra. Fotka, stopy? Rybarum v jiznich cechach vetsinou pusobi vetsi skody norek evropsky, ktery se da s ondatrou splest a jeho jidelnicek je o necem jinem. Ondatra je naopak tolerovana ac tunelovani hrazi take dokaze udelat skody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 14:08 Muž grizly [145] Re: Deathbull
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 10:52 jose Re: vóťa87
Mohla by to byt ondatra ak tie ryby zmizli pocas celej zimy, ona je hlavne bylinozravec ale v zime si doplna energiu sem tam rybkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2011 10:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: vóťa87
A nebyl to muž - ondatra?
www.videosurf.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 08:49 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: denis
Tak mě tak napadá, jestli jde opravdu o ondatru...Jestli to zvíře vymydlilo celý rybníček, tak bych to viděl spíš na norka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2011 08:29 Muž Yirka [9123] Re: denis
Ondatra jako škůdce v jezírku - může být. Ale čím škodí? Hlavně tím, že dokáže zcela zdevastovat břehy jezírka či rybníčku. Tam je její hlavní škodlivost, jinak se přikláním že sežere spíš něco uhynulého.
Živých rybek sežere asi tolik jako ta zmíněná ampulárka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2011 06:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
S ondatrou to nevím, ale ampulárka fakt paví očka vyžrat může. Ony si na noc lehají na dno a větší jedinec ampulárky může drobnější paví očko v noci sežrat. Je to moje vlastní zkušenost. Je ale fakt, že třeba dospělou samici by asi ani ampulárka nezvládla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2011 00:17 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Johan
zvirataakvetiny.blog.cz/…

Tady něco je. A určitě nejsou ryby její hlavní potravou, spíše doplňek rostlinné to je jasné. Ale na druhou stranu si umím představit malé ryby v malém jezírku které uloví..nevím, nejsem ondatrista :) A teď si jdu lehnout a ondatry mi do rána ohryžou nohy, potvory. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   29.03.2011 00:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Deathbull
To si nemyslím. Jen si myslím, že tu sou fámy. Ondatra sice dobře plave, ale je hodně pomalá. Ten skok co udělá když mizí pod hladinu je asi jediný rychlý pohyb co ve vodě zvládne. A jak by tu rybu chytla? Nabodla na dva přední řezáky? To že žere nějakou chcíplou rybu neznamená, že jí ulovila.
A tvrzení, že žere převážně ryby je fakt nesmyslné. Dejte sem nějaký odkaz na aktivní lovení ryb ondatrami. Článků o potravě ondater je opravu hodně.

Prostě stejné, jako že ampulárka někomu v akváriu sežrala všechny paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 00:02 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: grizly
Johan prostě nevěří že žere i ryby a myslí si že ostatní mluví o vydře, tak mu to nechte:) Každopádně tazatel asi ví o čem mluví a ty ryby si těžko sežral sám smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:46 Muž grizly [145] Re: Johan
Volavky mi nevadí, to spíš ti ostatní rybáři. Takové večerní posezení u rybníka, kde na stromech hnízdí volavky a vydavají docela strašidelné zvuky.....to je atmosféra jako z hororu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
Protože to je nesmysl. To je jako kdyby slepice sežrala králíka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:40 Muž grizly [145] Re: Johan
Někoho nepřesvědčí nic a nikdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Cenda
Cenda napsal: Protože ondatra nesežere dvě kila ryb sama a neni jich tisícihlavý stádo Pokud na hektar mokřadů může být klidně 30 zvířat, kolik by jich tak mohlo být na 50 ha rybník v případě, že by místo rostlin žraly ryby. ;-)
A to tam sou celý rok, nejen v zimě.
Volavek je taky jen pár a rybářům hodně vadí. Takže v tom by to nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
Ona jí patrně žrala proto, že jí našla leklou u břehu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:26 Muž grizly [145] Re: Johan
....protože to škůdce jako kormorán nebo vydra není. To ale nemění nic na tom, že se živí rybami. Už mnohokrát jsem viděl ondatru, jak si nese nebo žere rybu. Nikdy to nebyl 40-ceti centimetrový kapr, ale jen bílá ryba. Taky je pravda, že jsem je viděl okusovat a žrát rostliny kolem vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2011 23:17 Cenda Re: Johan
Protože ondatra nesežere dvě kila ryb sama a neni jich tisícihlavý stádo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
Né vše co je na wikipedii je to pravé. ;-) Kdyby žrala ryby, proč není ve správách, jak velkej to je škůdce na rybnících, tak jak slýcháme o kormoránovi? ;-)
Po kormoránovi či vydře mohou dostat odškodnění, ale od ondatry by se asi nedočkali. A jelikož je na každém rybníce, no to by byl hunbuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:13 Muž grizly [145] Re: Johan
Ano, pořád se bavíme o ondatře. :-)
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
o proto, že velkou část jejich jídelníčku tvoří právě ryby. ;-) Kdysi nám ondatry vyžraly rybník i s housaty. Pořád se bavíme o ondatře ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:08 Muž grizly [145] Re: Denis
Kdysi nám ondatry vyžraly rybník i s housaty. Pomohl jen jejich odchyt a vypuštění do potoka o pár kilometrů dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:07 PPro Re: grizly
Já ji kdysi chytil do sklopce, návnada bylo jablko
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: TomasOxx
Škebli to ano, ale jak by chuděra chytla rybu? Zkuste hlavou rejdit v akváriu a nějakou tu rybku sníst.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:05 Muž grizly [145] Re: Johan
Johan napsal: Docela by mě zajímalo, jak by taková ondatra mohla chytit rybu. :-O
To proto, že velkou část jejich jídelníčku tvoří právě ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:02 Muž O.Tom [439] Re: Johan
ona je sice prevazne rostlinozrava, ale obcas pry nejakou rybu nebo skebli sni. A dovedu si predstavit ze pro ni takove male jezirko muze pusobit jako lakave ryby uvizle v kaluzi :) a skoda neco takoveho nesezrat a nechat lezet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 22:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: TomasOxx
Já jen aby to nebylo, jako když lidi říkají, že bobr žere škeble, káně slepice a kormorán 40 cm kapry... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 21:49 Muž O.Tom [439] Re: Johan
kdyz to v jezirku kam nemaj ryby kde zdrhnout zvladne i kocka, proc by to nezvladla ondatra ktera se nijak vody nestiti, naopak se vni denne pohybuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 21:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Denis
Docela by mě zajímalo, jak by taková ondatra mohla chytit rybu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2011 21:16 RAP Re: Denis
Stačí, ale pozor dobře hrabe. Zkontroloval bych si břehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 20:27 Denis – Ondatra v jezírku
Dobrý den, mám dotaz, zda má někdo zkušenosti s Ondatrou Pižmovou. Parkrát jsem ji videl běhat kolem potoka, dva roky nic, a teď mi vyžrala celé jezírko.Z 25 ryb zbyl jen jeden karas a jeden perlín. Naše miláčky jsem už obrečel, ale nerad bych aby se to opakovalo.Stačí jezírko ohradit 70 cm plotem?nějaké všoebecné info jsem už našel, spíše se mi jedná o praktické rady. děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 1044x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16714-ondatra-v-jezirku