Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výška dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výška dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2022 20:09 Muž Lojza007 [1204] Re: Summer
Takovou trochu vody neřeš a normálně dolij z kohoutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2022 19:56 Žena Summer [48] Aktualizace
Fotka k příspěvku Tak dno vyměněno potlesk snad jsem to zvládla a vše bude v pořádku. Zatím všichni žijí a v "novém" domově se jim líbí palec vodu k okraji ještě doplním, nevyšla mi připravená odstátá voda
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 14:05 Muž Shimi [683] Re: Rovano
Úplně v pohodě. Po večerním krmení je dno poseté (nemyslím krmením :-)) a ráno, když se rožnou světla, tak je dno krásně čisté, všechno zpracované. Vůbec se toho neboj, já už bych nad 1 mm nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 13:28 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Shimi
A zvládá to zpracovávat odpad z ryb? V budoucnu zvažuji přávě frakci 0,7. Sice někteří pancéřníčci i v přírodě jsou v bahně a ostrých šutrech, ale proč jim nedopřát. Ale toto je na jinou diskuzi/pranici :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 21:24 Žena Summer [48] Re: Shimi
Věřím, že ohledně zbytků je to daleko lepší dno asi i pro rytí palec musím to pořádně promyslet X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2022 20:41 Muž Shimi [683] Re: Summer
Já mám třeba frakci 0,4 - 0,8 a jsem maximálně spokojený. Nezapadnou do toho ani mikro pelety od Hikari, rybky krásně všechno "vyzobou" do poslední peletky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 20:40 Muž Jozef [311] Re: Summer
Áno, myslel hladinu vody. Plniť až po vrch. Rampa môže ostať pár cm pod hladinou so šikmo nasmerovanými tryskami k nej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2022 20:29 Muž Sha [500] Re: Summer
Já bych pro pandy zvolil jemnější substrát, třeba tip od Rovana. A při vašem objemu je každá decka vody dobrá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 20:11 Žena Summer [48] Re: RAP
Super palec myslíte hladinu vody? Šla jsem to změřit a je to 3cm od hrany, před pár dny jsem měnila vodu ,tak je možné, že jsem dala více oproti fotografiím,. Mám dávat více vody?

Ještě doplním:mám filtr s rozstrikovaci rampou a když bych ji vysunula výše (kvůli hladině) tak mi neprilehne krycí sklo a prý krevetky rády utíkají smich ale 1cm by se tam ještě vešel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 20:07 Žena Summer [48] Re: Brodys
Fotka k příspěvku Jj,oproti Vašim fotografiím vypadají větší. Třeba to zkresluje ta velikost akvária :) přikládám foto, co jsem vyndala z pytlíku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2022 19:48 Muž RAP [1555] Re: Summer
Takový písek jsem taky míval, bývá v pohodě.
Mimochodem, na fotkách je hladina zbytečně nízko od okraje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 19:11 Brodys Re: Summer
Z fotek prezentace to vypadá na opravdu velké kameny, ale fotky můžou mást. Pokud je jisté, že je to křemičitý písek o frakci 2-4 mm s oblými tvary, je opravdu vhodný pro ryby dna i kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 19:06 Žena Summer [48] Re: Brodys
No tak to se mi ulevilo, pár uživatelům zde se moje dno nezdá jako vhodné pro ryby dna a když si pročítám diskuze o všem možném narážím na názory, že je písek pro ně nejlepší. Dnes jsem zde od zkušeného chovatele viděla foto jak jsou pancéřníčci zarytí v písku, tak jsem o tom zase začala přemýšlet smich ale když se jim daří a mají plná bříška, tak to tak nechám, jen vylovim ty větší kousky.

Moc díky za názor palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 19:01 Brodys Re: Summer
Tak to by mělo být úplně v pořádku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 18:56 Žena Summer [48] Re: Brodys
Jedná se o říční písek 2-4mm nazývaný jako barevný akvarijní substrát ideální pro přírodní akvária potlesk ostrý není, jsou to oblé kamínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2022 18:51 Brodys Re: Summer
Tak 2-4 mm je ok, ten písek neznám, ale jestli je to křemičitý bez ostrých hran, klidně se může nechat. A pokud tomu tak je, stačí vyndat velké balvany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2022 18:42 Žena Summer [48] Re: Brodys
Já mám také frakci 2-4mm jen jiného druhu písku, posílám foto. Jak jsem psala, okolo rostlinek jsem dala větší frakci aby zatížily rostliny, tak to vypadá, že tam mám balvany :) krmivo tam ale občas zapadne (kousek rozpadle tabletky). Nestačilo by tedy vyndat jen ty větší kamínky? Pandičky v tom šmejdi a vousky mají v pořádku (naštěstí).

Je pravda, že u mého akva je to práce na pár hodin, ale aby to nebyl zbytečný zásah stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2022 18:27 Brodys Re: Summer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak ty odsávací zvony mají ochranu, aby nikdo nebyl vysát a když druhý konec strčíš do kýble nebo vany se špuntem, lze si vodu před vypuštěním zkontrolovat. Samozřejmě je i možnost rybky odlovit.

Já bych výživný substrát určitě nedal, rostliny si bohatě vystačí s obyčejným křemičitým pískem a nebudeš mít starost s obsahem živin ve vodě, které by výživný substrát uvolňoval a po roce až dvou se stejně vyčerpal. Osobně mám frakci 2-4 mm, dělají i černý, což je zajímavá alternativa. Rostliny mi v tom rostou a i drží.
Prostě když už s tím chceš něco dělat, udělej to pořádně, nebudeš litovat. A s tvojí litráží je to práce na dvě hoďky u kafe palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 17:37 Žena Summer [48] Re: Rovano
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Myslela jsem tento, ale nevím frakci, teď mám dole říční písek 2-4mm a okolo rostlinek větší kamínky (aby neplavaly). Stejně to dopadlo tak, že je to smíchané a rostliny nedrží smich hmm

Věřím, že vysoké dno je hezké, ale vzhledem k mému malému akva je lepší co nejméně, aby zbylo více prostoru potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 17:29 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Summer
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Máš v odkaze něco navíc.
Nebál bych se i menší frakce. Ale touto nic nezkazíš. O dalších věcech pod to, to ti radit nemohu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 17:16 Žena Summer [48] Re: Brodys
Já se toho bojím sad ale děkuji za hezky vysvětleny postup. A když bych odcerpala část vody a do toho odlovila pandičky (pro klid v duši) a pak je do hotového akva vrátila, to by také šlo? Zbytek osádky bych tam nechala a pokusila se nikoho nevysat či nevyhodit hmm

Co se týká dna, tak přemýšlím o:
www.rostlinna-akvaria.cz/… jaká je ideální frakce
Nebo přemýšlím o substrátu unisoil či invital japanese soil, nevím zda je to ke mě vhodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2022 13:08 Brodys Re: Summer
Vše, co na dno nasypete se časem promíchá a to tak, že nejmenší bude u dna a největší nahoře, takže si nepomůžete. Sám jsem si výměnou dna prošel a dá se to zvládnout bez ztrát. Je důležité, aby nádrž byla zajetá včetně filtrace. V den údržby si odpusťte cca 1/3 -1/2 vody z akvária do kyblíku na pozdější použití. Opatrně vytahejte rostlinky a zastřihněte kořeny, ven musí také ostatní dekorace. Pak pomalu a opatrně např. plastovou lopatkou z domácí sady k smetáku vyndejte staré dno. Odsajte s největší špínou vodu, aby zbyla třeba jen 1/4 a ryby byly ještě ve vodě. Pak opět opatrně aplikujte dno nové, vraťte rostlinky a dekoraci, cca lehce nad polovinu odčerpanou vodu a zbytek doplňte čerstvou. Filtr nečistit, ten bych propral třeba dva dny před akcí. Do vody jinak nic zázračného nepřidávat, výběr dna snad máte promyšlený palec Ať se dílo podaří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 11:44 Žena Summer [48] – Nevhodné dno
Dobrý den, mám celkem nevhodné dno pro pandičky a zapadavá mi tam krmení. Stále přemýšlím co s tím. Jelikož mám zajeté akva plné pandiček, krevetek a plžů nechci se pouštět do úplného předělání dna (nejsem zkušená abych to dokázala bez možných ztrát). Napadlo mě, že bych dno odkalila a na to nasypala vrstvu nějakého písku, či něčeho jiného? Problém vidím v tom, že mi nejspíše ten písek propadne mým dnem hmm dále bych mohla vrchní část dna odstranit,spodek nechat a doplnit pískem, aby nebylo moc vysoké, ale zase mám strach, že vypustím do vody nějaké svinstvo a ublížím osazenstvu :-| poradíte prosím co s tím? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2022 13:01 Muž ajajak [228]
Mám 6 let akvárium bez odkalování výška štěrku je 10cm dříve byly v akváriu různé vyvýšeniny. Štěrk z řeky Malše hrubost 2 - 4mm. Vše roste v pohodě až na Sagittaria subulata mi v tomto akváriu neroste. V jiných akvárií v pohodě ale tady v Bystřině ne. Všechny rostliny rostou perfektně. Vím nemám ji tam cpát když rostou jiné ale někde ve mně mi říká více hlav více ví zeptej se.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   22.04.2022 06:44 Muž skypi [248] Re: Buldr
Jemný písek i substrát zkrátka sléhá, s vyšším tlakem rychleji. Baktérie přichází o kyslík a nastanou problémy. Stejně tak je problém s bohatými jílovými substráty, protože za několik let zkrátka slehnou a dojde k narušení kyslíku, tedy omezení/zániku kolonií baktérií, které se o dno starají.
Používám relativně jemný křemičitý písek roky, nesléhá. S jemným pískem to spolehlivě funguje i se zásobním substrátem, když se to umí, opět i s relativně vyšším dnem a s vyšším sloupcem vody. Odkázal bych opět na akvarijní expozici v botanické zahradě Wrocławi v Polsku, kde zásobní substrát v kombinaci s jemným křemičitým pískem používají a funguje to. Na německém foru jsou popisovány funkční, dlouhodobě udržitelné nádrže jako koncept - s frakcemi křemičitého písku 0.4-0.8mm, vč. fotografií a vysvětlení, proč jemný písek a proč pokud možno bez přemíry organických látek.
Představa, že "kořeny musí být omývány vodou s kyslíkem", je podle mého názoru mylná, pro většinu rostlin je to nefyziologický jev. Stačí se podívat, v čem a jak rostou rosliny v přírodě na původních stanovištích. V podstatě v bahně ? :-)
Ten kyslík se i do jemného substrátu dostane, stáhnou si ho tam prosperující rostliny rostliny a difuzí.
Vysoká dna u Amana atd. a použití např. podkladové lávy-pro mne je spíš otázka, jestli to nemá pragmatický důvod - ušetřit relativně drahý pálený substrát tam, kde
je jeho použití zbytečné a nahradit ho velmi levným, použitým jako balastní "výplň".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 19:47 Sonic Re: Buldr
Vrstva spodného hrubšieho substrátu /lávová drť/ je na začiatok overená vec ako píšeš, no záleží práve na kvalite vrchného substrátu, pretože ak sa začne rozpadať, tak prach zapchá aj lávovú drť a začiatok konca. Blato v kombinácii s rašelinou a organikou ťažko rozložiteľnou je dobrý zdroj pre hnilobné procesy a bez kyslíku sa raz urobí pár bublín a finito - ryby a aj rastliny to schytajú, preto píšem o obyčajnom íle, lebo tam aj keď nie je vzduch, nemá čo hniť a je zdrojom minerálov a mikroprvkov. Ak má na to niekto iný názor, uvítam skúsenosti. J.Ščobák by so mnou asi súhlasil a ďalší čo sypú chudú pôdu do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2022 18:59 Sonic Re: Buldr
To čo popisuješ sa netýka prípadu Rybár, pretože má Aquaclay a ten nezľahne je pálený a predpokladám, že nie je až tak zanesený odpadom, ale jeho zvýšením sa mení prúdenie a spektrum baktérií vzhľadom na menej kyslíku a živín, takže tam asi jedovaté plyny nebudú až taký problém. Zmena hrúbky v tomto prípade transformuje mikroflóru v dne a tento proces asi nie je tak rýchly a aj korene sa musia prispôsobovať. Rastliny síce dodávajú koreňmi kyslík aj do dna, no ak im horná časť nedostatočne funguje ani v substráte korene nebudú dostatočne fungovať. Tento stav nesúvisí podľa mňa s tlakom, ale veľa odpadu a zlé podmienky pre dekompozíciu. Veľa odpadu vo vode môže rozkladné procesy úplne zastaviť a škodí samozrejme aj rastlinám a príjmu živín.
P.S. myslel si heterotrófne baktérie predpokladám.
To video čo si pripol, tiež nie je o tlaku /zadusení dna/,ale o stabilite kameňov a svahu. Ak by tam tie menšie nedal, tak sa mu to bude zosúvať a rozpadať.
Ešte doplním: Citujem ťa: "Stejně tak není problém vyskládat vysokou vrstvu lávové drti 20-50 mm frakce a to zasypat 10-15 cm svrchního substrátu, který nesléhá a dole u dna nebude nic dělat neplechu."
Aj to je rozdiel, keď zakladáš a keď prisypeš na zabehnuté dno novú vrstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 17:27 Sonic Re: Rybar
Môj názor je taký, že navýšením dna sa zhoršili podmienky v spodnej pôvodnej vrstve a korene rastlín v nej to schytali, ale čo bolo presnou príčinou je ťažko odhadnúť, no akvárko na tvojej fotke je v biednom stave. Keď si vrstvu odobral a znížil hrúbku tak to do dna začalo viac prúdiť a zmenili sa aj pomery v dne a mohlo tým pádom nastať zlepšenie. Ak nechceš hnojiť, bolo by dobré poznať parametre vstupnej vody a podľa nej nastaviť množstvo a periódu výmen vody. Nahromadením org. látok sa ti znižuje kyslík v akváriu a spomaľujú biologické procesy, tu ti ani pridávanie CO2 a hnojenie nepomôže. Ak budeš mať málo dusíku na vstupe tak vzhľadom na slušné zarybnenie a zhoršený rast rastlín, budeš musieť meniť viac /častejšie /vodu, aj výmenou vody dodáš živiny, preto je údaj o vstupnej vode dôležitý. Takto chápem súvislosť rozdielu výšky dna a rastu rastlín. Mala som v akváriách rôzne výšky dna aj svah a rozdiel bol aj viac ako 5 cm, no pri nahromadení odpadu v hrubších vrstvách dochádza práve k tým negatívnym stavom hromadenia toxických látok, ktoré len málo kto odkaluje alebo sú zle dostupné a tam môže byť neskôr problém. Domnievam sa že obyčajné íly v celkom spodnej vrstve sú oveľa bezpečnejšie z dlhodobého hľadiska ako íly obsahujúce veľa organickej zložky, ktorá je často zle rozložiteľná a môže robiť problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 17:02 Muž Rybar [-29] Re: Sonic
Přestalo to růst 10cm dna, kdy jsem přestal hnojit vysadí co2 a pouze jelo čerpadlo s molitanem . Ale nejsem to názoru , že když to nejde ,tak se nato vykašlu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 16:21 Sonic Re: Rybar
Mal by si aktulizovať nádrž svojho profilu, aby bolo jasné za akých podmienok ju prevádzkuješ a dať foto kedy to rástlo a kedy pri zmene podmienok /hrúbky dna/ prestali rastliny rásť, príp. rástli zle. Výrobca nemôže zohľadniť všetky podmienky v akváriu aby garantoval úspech, to musíš jednoducho pripustiť aj tak obľubený substrát Platinum soil dokáže poriadne potrápiť a Ada má tiež postupy ako ju zvládnuť. Tu sa bavíme o inertných substrátoch a teda musí ísť o procesy v dne a v akváriu /vode/ pretože pri slušnej cirkulácii sa okysličená a obohatená voda dostane aj do dna, takže zvyšovaním a znižovaním meníš parametre dna /prostredia v dne/ viac či menej kyslíku,živín,odpadu pre baktérie a korene rastlín tzn. že ak meníme výšku dna pravdepodobne výrazne ovplyvńujeme aj procesy v dne a to na rast rastlín /koreňov/ určite môže vplývať. Hygrophilu ktorú popisuješ dopestujem aj na koreni bez dna a mnoho ďalších rastlín, no vplyv na rastlinu ak je zakorenená v dne to môže mať tiež-toxíny, prebytky odpadu, sirovodík atd. a tie môžu otravovať rastliny koreniace v dne cez korene. Je to možné sledovať ak ti rastlina odspodu odhnije, ale vrchná časť nad substrátom žije aj keď biedne ďalej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 16:18 R Muž ctibum [6926] Re: Rybar
A cos od toho dna čekal, co výrobce sliboval a nesplnil? Já Aquaclay měl ve "200", také cca 10 cm a rostlo mi to. A když něco nerostlo, nechal jsem to být a zkusil něco jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.04.2022 14:39 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Rybar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Holé dno, případně 1-2cm Aquaclaye. To jen kdybys měl zas nutkání psát něco o kořenech anubiasů ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2022 14:34 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Rybar
Fotka k příspěvku Brněnská sakra tvrdá voda plná dusičnanů. Bez umělého přidávání CO2 a hnojiv. 3cm flexipisků v miskách. Výška nádrže 60cm. Osvětlení nejobyčejnější led reflektory. Sorry jako, ale tenhle plevel roste v čemkoli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.04.2022 13:25 Silviebaris Re: Rybar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No vidiš,já mám dno max 5cm a všechno mi roste i bez hnojení,stonkovky jsem vyházela,jen to bordel dělalo,při každotýdenním sestřihu,navic to i stínilo,teď nestříhám nic a je klid..
Ale i akva kde je dno max 2cm a taky to roste i ta mokřanka fičí..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 13:03 Muž Rybar [-29] – Dno akvária
Fotka k příspěvku Pokud výrobce něco dokladuje na obalu, tak to musí fungovat! Pokud to nefunguje je třeba se ozvat ! To jsem taky udělal . Místo ,aby odepsal změnil návod změnila se struktura dna a to bylo vše . Prošel obchody, jak to vypadá a dno jsem doplnil ,ale výsledek žádný . Tu mokřanku jsem měl jako maléj v akváriu nikdy se nehnojila a ani nebylo čím v té době . Proto mě udivilo ,jak to záhadně roste dno je Aquaclay Ground zrnitost 1_4 mm. V dnešní době špatné dno zalijeme hnojivem a je po problému Kytky rostou. A kdyby to nevyšlo s tím hnojivem ,tak Ti tady doporučuji další . Pokud dno nefunguje, jak má tak je to smůla. Hnojit musíš pořád dokola! A základní problém se neřeší . To dno jsem měl původně 10 cm vysoké používal jsem různé filtry ,úpravu vody různé hnojiva i CO2 .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2021 09:32 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
To moc nefunguje, pokud nejsou udělané zábrany časem se písek srovná do roviny pomůžou tomu rybky dna a piskořky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2021 08:59 Muž Lojza007 [1204] Re: vaclav
Do míst, kde mají být vyšší rostliny, se dá ještě pořád dosypat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2021 22:41 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Betus
Máš už to hotové tak bych se do toho asi moc už nehrabal, ale já bych přidal na těch 5 cm, a i to může být pro větší rostliny málo mám 10 cm a měl jsem i 15-17cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2021 20:39 Žena Betus [3] Re:
Ďakujem za komenty. Mne sa to dno celkom páči, len som chcela vedieť, či môže byť taká výška, alebo to musi byť vyššie, aby som to prerobila hneď na začiatku, ak to je zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2021 20:06 Muž Lojza007 [1204] Re: Betus
A pokud tam chceš nějakou terénní vlnu, tak ji tam prostě udělej, jenom to k filtraci svažuj, aby nebyla v písku nebo zkrať pilkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2021 17:39 Muž CHiP [48] Re: Betus
Betus napsala: Ak by som ho dala dozadu vyššie, tak by mi prekážalo pri filtri. Viď. foto.
V případě potřeby lze trubičky k filtraci snadno zkrátit pilkou na železo. Ale jestli nechceš nic řezat a opticky ti výška dna vyhovuje, tak bych to vůbec neřešil a nechal to tak jak to je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2021 15:12 R Muž afc1886 [14700] Re: Betus
Můžeš to klidně nechat tak jak to je. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2021 15:07 Žena Betus [3]
Fotka k příspěvku Zdravím, mám týždeň založené akvarium a neviem či by som nemala doplniť dno. Mám ho všade rovnomerne 3,5cm.
Ak by som ho dala dozadu vyššie, tak by mi prekážalo pri filtri. Viď. foto.
Môže také dno ostať, alebo kým sa zabieha ho mám radšej doplniť? hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2019 09:05 Muž Roger [1873] Re: NHKG a ostatní
Myslel jsem si to, mám tam moc nízkou vrstvu, hloubkově odkalovat moc nemůžu jelikož mám NPK do dna, ale jelikož dělám pravidelnou údržbu a mám čistotný razborky tak snad to bude ok. Díky všem za odpovědi. :-) jsem rád že v tom nejsem sám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2019 08:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Roger
Pořádně ho propláchni a ověř si, že nešumí v octu. Jinak pravidla nejsou. Můžeš sypat bez obav. Já už jsem dosypával písek mockrát.
Po dosypání si zkontroluj, jestli nejsou některé rostliny zasažené moc hluboko....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2019 08:58 GabrielaS Re: Roger
Ahoj Rogere, já to takto dělám běžně-postupně odebírám hrubší štěrk, který jsem ve všech nádržích měla původně a dosypávám jemnější-a nikdy jsem s tím neměla jediný problém. Doporučuji odkalit a pak prostě dosypat (jen pozor, abys pak některé kytky "nezahrabal" moc hluboko). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2019 08:58 Muž RAP [1555] Re: Roger
Dokup, propláchni a opatrně dosyp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2019 07:41 Muž Roger [1873] – Přidání vrstvy dna
Ahoj, nevím kam s mým dotazem. V Rasboraland I bych potřeboval přidat štěrk, v loni při založení jsem ho dal málo, mohu ho dokoupit a přisypat na ten stávající nebo to nelze, nebo jsou proto nějaký pravidla abych nenadělal paseku? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 15:01 R Muž Anthrax [4787] Re: JirkaŠčobák
Ten písek jsem tam měl abych zatížil kořen než nasákne. Ono to bylo trochu složitější. :) Jinak bych takové vysoké dno nedával. Ale i tak nevidím ve výšce dna zásadní problém. Samozřejmě ubere to trochu vody ale zas neleze všechno na povrch. Všechno má svoje pro i proti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 14:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Co je na fotce, je ještě jemnější.

Ale stejně - z mého pohledu moc vysoký substrát, pokud pro něj není důvod, je vysoký zbytečně. U mě, když mám někde 5 cm výšky substrátu, je to hodně. Nejčastěji mám 2 až 3 cm.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16641-vyska-dna