Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio perlové (razborka galaxy) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Dánio perlové (razborka galaxy) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 08:41 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deathbull
- sehnal jsem mrazeneho virnika, uvidime, kolik toho prezije... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 09:23 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: seic
Já krmil galaxky společně s choprae mini granulkama od Dennerle, k tomu odskořápkovanou artemku kterou jsem nenamáčel a nechal plaval na hladině společně se sušeným vířníkem..jak to pomalu po částech padalo dolů, tak se populace postupně zvyšovala. Než mi dorostl samec Macrobrachium dayanum tak, že mi prakticky zlikvidoval chov malých rybek :) Poslední prcci jsou sličenky a těm se daří dobře, jsou v akva samy.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 08:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: seic
Mně se třou v akváriu furt. Stále vidím malinké rybky, ale ještě ani jedna nepřežila, zřejmě ostatní Galaxky sezobou.
Nebo chcípnou hlady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2014 08:44 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
- na hadatko mam "zalusk" - proti artemce je bez vzduchovani, nasada ma zivotnost v mesicich bez stareni/hlidani... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2014 07:58 Muž DrChila [243] Re: Chem
Tak se musim pochlubit úspěšně se vytřeli. Ale problém je v tom že se vytřeli v mém velkém akvariu 140L dřív než sem je přendal a teď jak sem koukal z boku jak to bublá u kvasnic tak sem viděl takový 3mm velký ryby a jinačí ryby tam nemám aby to bylo od nich nebo mám ale sumečci průsvitný se sami jen tak od sebe nerozmnožují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 13:53 Muž Chem [837] Re: seic
Nejlepší je rozjíždět je na akvárku s hodně jemnolistými rostlinami, kde je přirozená strava a na háďátcích. Ale pokud je to akvárko, ve kterém se drží živá moina či perloočka, najdou si stravu tak nějak samy - žerou to stejný co ta perloočka a pak začnou perloočky požírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 18:24 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: seic
potěr galaxek bere artémku až tak 3/4 den a to ještě dost jemnou, zkus mrknout na něco drobnějšího (trepka, viřník)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2014 17:23 R Muž romant [27981] Re: seic
Artemka je artemka, bude větší procento odchovaných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 17:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: seic
No je to určitě lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.04.2014 17:16 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – prvni poter
Fotka k příspěvku - tak po mesici od vysazeni do AQ pozorovan prvni poter, velikost cca 3-4mm ;-)
- je schopen takto maly poter vystacit s mrazenym krmenim? dafnie, cyclop, humri vajicka
- nebo musim rozjet zivou artemku? dikec za rady
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 08:26 Muž Chem [837] Re: Kryštof
Pravda, moje odpoved nebyla uplne konkretni a presna. Oblazky cca 3cm, nebo i vetsi trosku vysypane kacirkem. Zkratka tak, aby galaxka nemohla na dno a jikry klesaly dolu pod oblazky. Akvarka cca 15 litru. V prubehu treni a po nem cca 3x aplikace cehokoli proti zaplesniveni jiker. Takto to nechat dva, tri tydny dokud rybky neodrostou. Pak akvarka vybrat od oblazku, ryby slit do jedne rozplavavacky a krmit a krmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 13:34 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Chem
hrubé oblázky? akvarijní štěrk třeba? nebo ještě větší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.04.2014 13:07 Muž Chem [837] Re: DrChila
Davam kolem 3 paru galaxy do destove vody mirne pritvrzene mineralama. Teplota cca 26 stupnu a filtrace bublifuk. Misto rostu, kterym (jak popisujes) casto mohou proplout a sezobat jikry, davam na dno hrube oblazky. Osvedcilo se mi to u vsech ryb s podobnou vytiraci strategii. Rosty neresim. Galaxy tam mam cca 4 dny, pak je oddelam. Z jednoho takoveho vyteru jich uz je dost na to, aby se to oplatilo delat timto postupem. Pri pokusech s rosty, jinou vodou nebo i vetsimi akvarii to bylo vzdy neefektivni z pohledu vyteznosti mladych na litr pouzite vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 13:06 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: DrChila
zkus přilét dešťovku a zahýbat s parametry :) ale třeba je taky možné, že jsi jikry nepostřehl, jak jsou malé a jejich málo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 12:41 Muž DrChila [243] Re: DrChila
Tak sou 3 tí den v akvariu 25L vody 7 galaxy teplota se zvedla o 2°C. Vodu mají stejnou mají filtr který vodu moc nehoní po akvariu kořen třecí rošť, jávský mech. a nic se tam neděje. A některý matky maj hezký bříška
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 17:08 Muž DrChila [243]
Tak jsem udělal akva přelil vodu z velkého AQ do malého aby měli stejný parametry hodil tam filtr nastavil na minimální výkon na dno jsem měl síťku z perlinky. První co bylo když sem tam dal ryby to že buď po stranách pidi dírou a nebo některý i skrz perlinku projeli:-D tak sem síťku vytáhnul a uvidíme jak se jim povede. Ještě jim zapnu topítko ať se jim trošku zvedne teplota a nabudí je to

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:11 0 Re: MichoCZ
Umění je vychovat kvalitní tělesně nezmrzačená dánia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 09:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Celiny
Dánia se třou na lusknutí prstem, ale porodničkou to nezachráníš. Ideální je sešít koš ze kterého nevyplavou, dát je do buď velké zavařovačky nebo malého akvárka, malý chomáček mechu a měkkčí vodu. Třeli se mi o při sotva 20°C ve vodovodní tvrdé vodě, ale měkká voda voda je dobrý stimul. Po vytření košík s rodičema vytáhnout a nechat jen jikry. Od začátku dávám malý bublifuk a není problém. Už mě ani pořádně nebaví je třít, protože to není žádné umění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 20:04 Muž Celiny [293] - Rostliny – Danio perlove - razbora galaxy
Ahoj pratele, muzete mi prosim popsat jak probiha treni u danii? Ma je kratce (cca 2 tydny), ted jsem zpozoroval, ze jedna dvojice se odtrhla od hejna, schovala se za kamen (cca 4 cm nad dnem) a toci se kolem dokola..Jedna rybka je vyrazne barevnejsi, na druhou stranu se mi nezda, ze by mene vyrazny jedinec byl zaplneny jikrami...Nadrz Future Iwagumi, diky:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 10:51 Muž Burik [727] - Aquascaping
potřeboval bych radu..teď kouknu do akva a vidím,že některé Galaxky mají žlutý pruh od hlavy až ke hřbetní ploutvi a některé až k ocasu.
Zdá se,že to jsou jen samečci.
Neví někdo,co se děje?Včera to ještě žádná neměla.
Nebo je to spojené se třením?

Asi to bude mít se třením spojitost,pozoruju,že se natřásají před samičkou..a o ostatním samcům jsou celkem agresivní.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 22:03 Muž Chem [837] Re: RAP
Mivam galaxky od malickych po velke venku v nadrzkach do rijna a teploty pod 10 stupnu snasi uplne v klidu. Jsou na tom podobne jako Notropisy, ktere tam mivam taky, ale tem se u me moc do mnozeni nechce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 16:24 RAP Re: Moucha
Vychazim z nekolik let stareho clanku pana Zahradky....
No jestli myslíš ten z Aquaristiku, tak tam bylo tuším 8°C. Dokonce jsem se ho na to ptal, jestli neřádil šotek. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 13:11 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Moucha
Souhlas, u mě také první rok baštily dánia jen ze sloupce - ačkoliv rybka ze stojatých vod, miluje potravu unášenou proudem. Od té doby, co krmím převážně živým kolikrát nestihne bašta ani dopadnout na hladinu. smich Také směle uždibují granulky ze dna určené krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 10:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deathbull
Nevim jak ostatnim, ale me zraly hlavne ve vodnim sloupci. Kdyz to bylo na hladine nebo na dne, tak to ignorovaly (mozna pakrat brali i ze dna kdyz meli velkej hlad, a ta samice co chodila na spirulu, ta brala i ze dna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 10:07 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Moucha
Doplnil bych mražená humří vajíčka a další malé krmení pro malé mořské ryby, berou to ochotně. Na patentky a nítěnky zapomeňte a LON mix raději nebudu komentovat vůbec... Také mají rády mikro krmení od Dennerle a to že velmi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.09.2013 06:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
Vychazim z nekolik let stareho clanku pana Zahradky.... Ale lidska blbost je vecna to uznavam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.09.2013 05:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Moucha napsal: Mají radši chladnejsi vodu.... vydrží i 4°C (jsou doma v Barmě/Maymaru ve výškách kolem 1000 m n.m.)
Pravda to sice je, ale s těmi údaji je třeba zacházet, s ohledem na čtenářstvo místních stránek, trochu opatrněji - lépe řečeno trochu ze široka... :-D ...aby se to pak nezačalo šířit českým internetem jako doporučená spodní hranice teploty pro chov této rybky ;-) Takové teploty snáší více druhů ryb, ale určitě ne trvale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 19:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: RAP
To posledni hejnko patentky vubec nevidelo... Stejne se vsecky postupne nafoukli.
Tedka mam helgerky a vsecko v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 18:29 RAP Re: Kaplan007
Do 12litrové elementky bych dával do tření jen po páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 17:58 Muž Kaplan007 [51]
Bude opravdu stačit pro odchov 12l elementka? Na dno jávský mech. Dal bych tak třít cca 4-6 rybek (vyberu páry u kterých pozoruji námluvy). Je nutná filtrace pokud budu často měnit vodu? Můžu použít popřípadě i 40l akva, ale nemám dost mechu na pokrytí dna. A je nutné osvětlení kvůli mechu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 16:22 RAP Re: Moucha
patentky jen ty nejmenší
To je možný důvod, proč ti odcházely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 06:54 Muž Ciffik [761] - Rostliny – poznatky
Mám 54l, kde jsem míval zhruba 15 galaxek. Pravidelně se vytírali a já sbíral každých 7-10 dní ze stěn akva cca 15-20 prcků, které jsem ,,piplal" v elementce do velikosti zhruba 0,5-0,75 cm. Od té doby, co jsem do akva přidal red cherryny jsem zaznamenal za ten skoro rok 2-3 ks potěru. Vyvozuji z toho jediné - zpestřuju krmení krevetkám. Jinak se mi vytírali do jávského mechu, ale radši měli asi Monosolenium tenerum. Prcky jsem odchovával na ,,domácím senném nálevu" cca 5 dní dokud nebyli schopni přijímat artemku. Pak už to byl fofr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
Mrazěný vírník mořský, cylop a moina (dá se sehnat i živá kultura). Jen bacha na hygienu, ze suchého NRD, sera vipagram baby, hikari mikro pelets. Patentky jen ty nejmenší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:40 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Moucha
Já mám LON mix + přikoupím hikari mikro pellets a ještě něco. Přemýšlel jsem nad kádí na zahradě. larvy komárů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
www.celestialpearldanio.com/… asi největší studnice informací, bohužel english

Jinak galaxky jsou vsezravci... Mel jsem jednu samici, která chodila na spirulu krevetkam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:02 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Moucha
rybicky.net/clanky/455-danio-margaritatus-rozmnozovani
Super článek. Akva dost zarůstá. U mě se budou moct dostat k hladině v houští limnophily. Tam nějaká potrava bude. Je lepší více samců než samic nebo naopak? Popř.: o kolik. Budu mít 20 kousků. Jinak teplotu mám 20-23 stupňů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
Me se podaril odchovat pludek i s dospelimy jen jednou. Kdyz jsem je prendal z 30L do 72L nadrze.. Par tydnu dospeli ignorovaly pludek.....
Dalsi se mi podarilo odchovat ve filtru. Dostavali se nejak kolem molitanu a v komore u cerpadla nasly dost potravy, aby dosrostly do pubery (velikost cca 1,5 cm).

Jen je dulezity dbat na kvalitu potravy a dusicnany.... Jsou nachylni k ruznym formam vodnatelnosti (viry, bakterie)/ Phialophora (pliseň).

Jinak samci jsou schopni se i dost osklive poranit pri soubojich, kdyz se sejde nekolik silne domonatnich jedincu, (prisel jsem tak o jednoho samce, vyhlodali mu diru do bricha).

Ochota k treni je velka, podle pomeru pohlavi se meni i namlouvaci ritualy... Od honu na samici (prevaha samcu) po lakani samice do housti (prevaha samic). Nekteri subdominatni samci se maskuji jako samice!

Jaky clanej jsi nasel?

Jinak maji radi radsi chladnejsi vodu.... Vydrží i 4°C (jsou doma v Barmě/Maymaru ve výškách kolem 1000 m n.m.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2013 20:17 Muž Lada22 [28] Re: Aforte
Pochopitelně že se roznmoží,ale dospelí-zejména ti,co se neůčastnily tření-požírají jak jikry tak i vykulený plůdek, takže aby se něco dožilo staršího věku,kdy už se dospělím nevejdou do tlamky, tak to chce vetší a i zarostlejší akvárko....potěr se zdržuje převážně u hladiny a těsně pod ní nejlépe schovaný v rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 19:16 Muž Aforte [533] - Rostliny
Můžou se galaxky rozmnožit sami v normálním akváriu bez odchovny? Dále tam jsou 3 Otíci, jeden krunýřovec obyč a krevetky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 16:52 Muž Lada22 [28] Re: dartanan
S uspěchem odchovávám galaxy cca 3/4roku v síťce co se dáva do oken,a doposud jsem žádné problémy s uvíznutím dospělé rybky v oku siťky nezaznamenal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 12:32 Muž Chem [837] Re: dartanan
Mouchou doporučované fórum je určitě perfektní. Každopádně zkusím to co nejvíce zjednodušit: Hoď cca 6 galaxek do cca 40litrové nádrže se spoustou mechu. Voda - ideálně trošku zahuštěná dešťovka, světlo tak, aby mech dobře prosperoval. Po dvou, třech dnech galaxky vylov. Několik dní nemusíš po rozplavání plůdek krmit - v mechu pod světlem je planktonu pro rybky dost. Pak už můžeš přejít na mikry a já tam dodávám i nejdrobnější perloočky - ony je svou velikosti dobře "motivují" k růstu ;-)
Toto je asi časově nejméně náročné a pro vlastní odchovy i efektivní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.08.2013 08:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dartanan
Jikry maji velikost cca 1,1mm. Kuli se cca treti den od nakladeni.
Rost se nedoporucuje, protoze se do ok chytaji dospelci.
Zde dostanes odpovedi na vsechny tve otazky: www.celestialpearldanio.com/…

Pro zjednoduseni, v jednom vlakne se probira vhodne slozeni vytiraciho hejnka s ohledem na minimalizaci pozirani jiker.
V dalsi tematech se probira jakou vytoracku, osobne se priklanim ke kontunualni vytiracce. Tj, nadrz je rozdelena na dve casti a pravidelne se treci hejnko prehani z jedne casti do druhe (misto rostu je na dne hruby sterk).
Dalsi cela sekce se zabiva barevnymi varietami, doporucuju vlakno tykajici se rozpoznavani samcu a samic, protoze nekteri subdominatni samci se maskuji jako samice!

A v neposledni rade se tam resi i strava.Ggalaxky jsou vsezravci, takze je tam prezentovan navod na "green water" coz je smes ras, nalevniku a jine drobne potravy.

To forum bylo zalozeno kratce co objeveni galaxek a prispivaji tam lide z celeho sveta, je to asi nejvetsi studnice poznatku o galaxkach na jednom webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 07:24 dartanan – vytieracka
Zdravim,
citam tuto temu aj ine temy ohladom galaxiek avsak neviem stale ako to je s pouzitim vytieracieho rostu. Niekde citam, ze ho pouzivaju, inde ho zas neodporucaju.
Ja osobne nevlastnim ziadny rost, ale planujem si ho vyrobit pre vlastnu potrebu. Mal by byt vyrobeny zo sietky, ktora sa dava na okna. Ma otvory cca 1,5 m x 1,5 m, mozno 2 x 2 mm.

Mohlo byt to fungovat?
+ myslite ze je dobre rozkrmovat pomocou octovych mikier? alebo je lepsie pouzit nalevniky.
V teme je toho vela popisane, ale kazdy tvrdi nieco ine.

+ ako sa vam dari odchytavat galaxky z akva? ja ked sa k akva priblizim tak sa hned schovaju do travy. Akva je prerastene, tak sa maju kde skryvat. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 12:43 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kaplan007
Samovolně asi ne, ale i to je mozné, avšak jim asi sežerou Jikry, lepší bude kdyz jim uděláš speciální vytiračku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 10:46 Muž Kaplan007 [51]
Jak je to s rozmnožováním galaxy ve společenské nádrži? Mám 200l akva, v něm krevetky, Razbory skvrnoocasé, Kardinálky vietnamské a několik sekavců. Chci si k tomu ještě pořídit Galaxy. Je možné, že se budou samovolně množit? Kvůli ceně bych jich koupil tak 15-20 a chtěl bych si je namnožit klidně do 40ks hejna. Pokud se ve společenské nádrži chovat nedají, tak bych zařídil vytíračku a o odchov se pokusil tam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 13:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlachos
1) Bublifuk je vhodny.
2) Na vytiraci rost zapoment, jikry maji cca 1 mm a do takovyho otvoru uz galaxka strci papulu a uvizne, takze misto rostu se davaji hrubsi valounky.
3) Jemnolisty kytky jsou, potrebny... Takze mech, nebo monoselium, treli se mi i do blixy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.02.2013 10:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vlachos
To vzduchování ve vytíračce je asi fakt zbytečné. Pamatuji se, jak mě kdysi jeden akvarista učil vytírat neonky. Ve zhruba dvou litrech vody byl pár neonek, na dně mřížka aby se nedostaly na jikry a kousek mikrosoria. A nikdy se nestalo, že by ve vytíračce ryba uhynula, naopak se obvykle druhý den vytřely. Jo a ještě jedna poznámka. V té době byl luxus sehnat elementku, takže jsme je vytírali v uřezaných flaškách od okurek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.02.2013 10:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: vlachos
Obvykle bývá ve vytíračce nízký sloupec vody a dává se do nich malá skupinka rybek, takže hladinou by se mělo rozpouštět dostatek kyslíku, aby nebylo nutno vzduchovat. Ten mech tam má dvě funkce: mechanickou - zabraňuje dospělým po vytření sežrat jikry a biologickou - žijí v něm drobné mikroorganismy, které se po vykulení a strávení vaječného váčku stávají první potravou plůdku. U neonek je největší problém, aby jikry nezplesnivěly a plůdek se vylíhl. U galaxek je problém, aby se po vylíhnutí a strávení vaječného váčku podařilo rybky rozkrmit - proto je dobré tam mít ten mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.02.2013 09:52 RAP Re: vlachos
Na vzduchování ve vytíračkách opatrně, může negativně ovlivňovat hodnoty vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 09:43 vlachos Re: malyLibor
Vytírák bude bez filtru - pouze třecí rošt a jávský mech....takže asi jemně vzduchovat? Neonky mi to zvládají i bez vzduchování, tak proto se ptám..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10875x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16634-danio-perlove-razborka-galaxy-chov?od=101