Dánio perlové (razborka galaxy) - rozmnožování, odchov
Nakladené jikry určitě nic nepožerou...
Ale vážně... Máš tam 11 druhů ryb v celkovém počtu 49 kusů. Proč podezíráš zrovna krevetky?
Díky za odpověď.No mám to taky poměrně zarostlé, ale víc jak 3 jsem najednou neodlovil. Zkouším je dát na vytření do malého 30l, ale to je plné krevetek.Proběhly asi 3 desetidenní pokusy, ale stejně se jim nechce. Ve velkém jsou asi zvyklý a mají svojí pohodu ????
Ano, dokážou, ale při dobře zarostlém a prosperujícím akváriu, se jich plno zachrání.
Teda u mne ano
Ahoj, neví někdo, jestli dokážou nakladené jikry galaxek požrat krevetky neocaridina?
Starší reakce
Přečti si aspoň to co je tady v Atlase... Jednoduše tam musíš sem tam do te vytiračky kouknout. Jak uvidíš na dně jikry budeš vědět,ze je hotovo. Pak to bude na tobě. Snaž se taky trochu a hledej články na netu atd.
citace atlas:
Zde necháme třít menší skupinku a po nakladení jiker (cca 3 dny) je z akvária odebereme a odstraníme třecí rošt. Ryby dospívají po dosažení velikosti 12-15 mm.
Taky záleži na okolnostech,teplota a kvalita vody atd. Ale můzeš jim zkusit i domluvit..


Bude toto jako treci rošt stačit? Mezery 1mm×1mm propadnou tim jikry? Diky
Nechci být prudič, ale otvíráš nejrůznější témata bez toho, aby ses pokusil něco zjistit sám, ať už v daném tématu kde bylo vše psáno xkrát (použij hledání) a nebo v atlase či kdekoliv jinde na webu. Zkus nejdříve používat strýčka Google, číst, zjišťovat a čemu nebudeš rozumět se zeptat erudovaných zde a jsem si jist že ti rádi odpoví, ale odpovídat na stále stejné dotazy nebaví nikoho, na spousty tvých dotazů z nejrůznějších témat ve kterých se ptáš, už padla odpověď xxxkrát. Neber to osobně, jen doporučení.
Redaktorům se omlouvám, snad budou mít pro mě pochopení a aby to nebylo úplně OT tak pro Tebe spajk17 přikládám odkaz kde se dočteš co potřebuješ, nebylo to těžký najít, kolonka odchov
rybicky.net/atlasryb/danio_perloveStarší reakce
Zdravím,
Dotaz ohledně odchovu. Mám chovnou skupinku v akváriu, ve kterém mám misku s roštem a na roštu mech. Pravidelně sbírám jikry a přemísťuji je mimo akvárko do malé misky. Když dám do misky k jikrám vodu z akvárka, kde je dost tvrdá voda, tak se většina jiker zaplísní. Když jsem zkoušel dávat vodu z reverzní osmózy, kterou mineralizuji pomocí přípravku Bee Shrimp Mineral GH+, tak sice jikry neplesniví, ale zase se jich většina rozpadne. Třeba z 5-ti jiker se vyvine jedna. Pokud chci jikry vykulit mimo akvárko, tak jak nejlépe připravit vodu, aby se jich co nejvíc vyvinulo?
Starší reakce
no nevím, perlinkou na omítky, co má oka cca 5x5mm, odpočtem-li tloušťku vlákna odhadem 4x4 asi dospělá razborka neprojde a o to šlo, oddělit jikry od ryb, aby je nesežraly
vlastně je mi to jedno, já ji teď úspěšně odzkoušel, jikry propadly na dno a skupinka na tření o 6ks zůstala nad vesměs schovaná v lomariopsis a další zeleni
zkoušel jsem i jiné způsoby včetně porodničky u krevetek, ale ta měla moc jemná oka, perlinka se snadno zastřihne a ohne
Perlinkou proplave danio jak nic...
Stačí, že se chytne hlavou, když se zkouší dostat na jikry.
no nevím, dospělá rybka jimi určitě nepropluje a o to jde, oddělit jikry od ryb?
Perlinka má velká oka pro tyto rybky.
ideální je perlinka, snadno se zastřihne, ohne do oblouku
Zdravím, poraďte z čeho udělat rošt aby dania neproplavaly skrz. Něco levného a snadno dostupného?
Starší reakce
Nevim jak vam, ale ja kdyz dam galaxky do vytiracky, tak je najednou veskera chut na rozmnozovani prejde. Klidne tam dva tydny netecne visi ve vodnim sloupci a krome krmeni nemaji o nic zajem. Pritom ve spolecenske nadrzi se porad natrasaji v kupkach mechu. Bohuzel male v tom spolecenskem akva videt nikdy nejsou - zjevne je pokazde neco sezere.
Po protrhani akvarka davam rostlinky do extra vanicky, kde cekaji, jestli si pro ne nekdo nahodou neprijde. A parkrat jsem tam uz objevil malou rybicku.
Takze ted delam to, ze jednou za cas, kdyz vidim, ze se zase snazily, proste vylovim mech a hodim ho do vytiracky. Za par dni tam jedna nebo dve male rybky plavou a mech muzu vratit zpatky do spolecenskeho akva.
Pro komercni odchov je to metoda urcite uplne na houby, ale ja jsem s tempem odchovu jedna nova rybka za mesic celkem spokojeny.
Starší reakce
Možná je stimuloval ten nálevník, jako krmivo pro potěr.

Poklona. Včera jsem při údržbě do dna společenského akvária zastrkal ke kořenům rostlinek pár jílových kuliček s hnojivem (bivoj). Piskořky nelenily, po pár hodinách přinejmenším některé kuličky vytlačily až na povrch, kde se v nich rochnili ancistrusové. Voda se následně mléčně zakalila, jako při solidní invazi nálevníků. To by mě až tak nepřekvapilo, ale zajímavá je reakce galaxek - vypadá to, jako by je to nějak vyprovokovalo ke tření, protože se dneska můžou zbláznit. Samečkové pronásledují samičky celkem často, ale s takovouhle intenzitou jsem se ještě nesetkal. V podstatě nedělají nic jiného a víceméně ignorovali i krmení. Je možné, že je jílem zakalená voda stimuluje?
Starší reakce
Danio perlove ale ocení oveľa viac rastlín ako máš v akváriu

Leda že by se nechtěl s ostatními dělit o žrádlo. Tyhle ryby jikry většinou požírají určitě je nebude hlídat. Na druhou stranu teritoriální chování bych nevylučoval i když není obvyklé.
Zdravím, Mám Dania perlivé a teď pozoruji jednu z rybek, jak odhání ostatní dania od vchodu do skály nebo možná od anubiase, který v otvoru roste, nevíte čím by to mohlo být? Může hlídat jikry? Díky za rady
Starší reakce
Ahoj, mám hned několik dotazů. Tato téma jsem si přečetla celé a stejně mám v tom hokej. A některé věci jsem prostě nenašla. Jsem akvatechnikou nepolíbená, mám velké akvárium a málo ryb tak není potřeba, ale chtěla bych zkusit rozmnožit právě tyhle danie. Sehnala jsem si malé vytiracky o objemu cca 3 litry. A tam se asi bez nějakého vzduchování neobejdu. Mohl by mi někdo přímo poradit konkretní typ. Ideálně levný a tichý, přece jenom to má být jen na chvili. Dále by mě zajímalo zda se musí dát desinfekce po nakladení jiker a případně by mě taky zajímalo jakou použít? A kolik rybek mám do nádržky dat? Pár nebo samici a 2 samce? A co všudypřítomní šneci, který si nejspíš přinesu v rostline, nesporadaji mi pak jikry?

Starší reakce
Rozumím, psal jsem to obecně ... třeba některé tetry jako neonky se třou ve dvou litrech a tam bublifuk nevleze ...
Je to vytíračka 8 litrů. A myslel jsem bublifuk s horním vyůstěním. Opravdu to chce po vykulení ubrat. Potěr má raději klidnější vodu. Toť má zkušenost.
Pokud se bavíme o vytiracce o obsahu 2 - 10 litrů, tak určitě ano
I v rozplavavaci nadrzi se symbolickými rostlinami je k bublifuku nutno přidat i samostatně vzduchovani ... bez kyslíku potěr přežije, ale poroste opravdu velmi pomalu a bude velké procento odchliplych skřelí ...
Je vůbec potřeba vzduchovat?
Vzduchovani u potěru řeším tak, že kamínek z bublifuku obalíme jávským mechem a umístím jen asi 2cm od hladiny ... pro sikulky se ještě dá udělat vzduchovani z kousků lipového dřeva/větvičky - ale musí být aspoň měsíc sušené ... použil jsem to jen kdysi dávno, ale fungovalo to velmi jemnými bublinkami ...
0 08.10.2017 16:21 králas – Rozplavání
Tak záhada nejspíše vyřešena(nechci to zakřiknout). Příčinou bylo dost silné vzduchování. Po vykulení když vidíte mladé na stěnách, je potřeba vzduchování ubrat na opravdu minimum. Učinil jsem tak a po půl hodině koukám že mi tam něco plave. Tak doufám, že to u mě bylo pouze tím.
Starší reakce
Test na tvrdost vody nemám. Ale u nás ve Štětí je hóódně tvrdá voda. Tou vodou to asi nebude. Vrátil jsem mech po vytření ke krevetkám a za týden koukám, že mi tam plave 6 kousků který zůstali v mechu. A u krevetek ostatně u všech akvárek vodu neupravuju. Jen u těch jiker.
Jak tvrdou máš vodu v akvárku? Mně se líhly a rozplavávaly přímo v akvárku, ale tam je potom často sezobli rodiče.
Vodu mám cca 6 °dH.
Ono jikrám taky nemusí svědčit příliš velké změny v chemismu vody.
Já bych zkusil udělat tu vodu co nejměkčí. Klidně čistou osmozu a trošku vodovodu,nevím jakou vodu máš v kohoutku, tak je to řečeno tak šlendriánsky nepřesně.
Hodnoty nevím. Ale přidávám cca třetinu deionizované.
Abych byl přesnější. Občas se něco rozplave, ale opravdu minimum.Z dvaceti cca 4.
A voda? Tvrdost nebo vodivost? Pokud se vykulí, ale nerozplavou, je může být chyba ve vodě.
Ne ne, jikry po vytření přesouvám do jiné zaběhlé nádrže. Někdy zůstanou nějaké v mechu a vidím je pak vykulený na dně misky pod mechem. Ty taky následně přesouvám. Ale chybu vidím v tom brzském rozkrmení.
Dával jsem Hikari First Bits a paráda.
To popisuješ situaci v akvárku s rodiči? Jestli ano, tak mladé v pohodě sezobnou.
Zkus jim tam dát mech. Na něm je vždycky aspoň trochu nějakého mikroplanktonu ať mají aspoň něco do začátku.
Díky všem za rady.Jako první zkusím to nekrmení do rozplavání.

a doplnit případně opatrným dávkováním mraženého vířníka
Uživatelsky použitelný pro tento případ je Protogen.
pokud máte vhodné parametry vody zkuste rozkrmit plůdek nálevníky a vířníkem, obávám se, že uváděná krmiva nebere a chcípne hlady
Dokud neplavou, tak nekrmit! Oni si něco k snědku najdou, pokud by se rozplavali bez tebe. Ale rozkládající se žrádlo je zabije.
Důvod nerozplavání se bude ale spíš ve tvrdé/nevhodné vodě.
0 03.10.2017 19:38 králas – rozplavání
Nějak se mi nechtějí mladí rozplavat. Po vykulení jsou vždy různě po stěnách a na dně. Další den je nevidím. Rozkrmuji JBL nobil fluid artemia(tekuté) a JBL Novo tom artemia(prachové) dvakrát, třikrát deně ve velmi malém množství. Nevím kde je chyba. Mám ještě prachovou spirulinu, ale nezkoušel jsem ji.
-v obecném pojetí výkladu ,lze vaši formu příspěvku zařadit do výkladově uvedené skupiny tzv "Multifaktoriálně" podmíněných vrozených vad
-u "Monogenně" podmíněné vrozených vad je to trochu jiné
-jinak souhlas ,uvedený náhledový "abstrakt" není potřeba dále zde rozvíjet

Tak ono je to vždycky vzájemně ovlivnění mezi druhém/jedinci a prostředím ... v podstatě každý druh/jedinec nese jakýsi geneticky plán - a když se vyvine prostředí tak, že jej může uplatnit, tak přežije, případně se trochu zmeni - a když taková situace nenastane, tak se buď nic neděje a nebo časem ten plán vysumi a i kdyby později se prostředí změnilo, tak už nezareaguje ...
On je to ale spíše problém lidstva a ne přírody - pro přírodu je člověk jeden druh z milionu, takže ztráta jednoho druhu nic neznamená ... ale to jsme se opět dostali do oblasti genetické filosofie

-přesně tak
-za vrozenou vývojovou vadou může být celá řada příčin ,kdy některé vady vznikají na genetickém podkladě a jiné kvůli vnějším příčinám vlivu prostředí (tzv "Monogenně" podmíněné vrozené vady ,způsobené mutací jednoho genu a tzv "Multifaktoriálně" podmíněné vrozené vady,tvořené souběhem genetické vady a vlivu faktoru prostředí)-obecný vztah výkladu

Přidat reakci
1 ...... 3 4
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10932x