Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - Borneo, Sumatra, Malajský poloostrov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Krevetky - Borneo, Sumatra, Malajský poloostrov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   10.03.2011 07:21 Muž Chem [837] Re: guramiguru
Z ruznych vedeckych casopisu, ktere jsou zdarma obcas dostupne i beznym smrtelnikum, jako jsem ja. Zootaxa, The Raffles Bulletin of Zoology apod. Je pravda, ze Wikipedie ci ruznych webovych stranek se da taky v leccems drzet, ale cenzuru lidi, kteri se v krevetkach hrabou desitky let maji jen tyto casopisy.

Jeste mi to nedalo a dival jsem se ve volne chvilce do poznamek, ktere mam k vyskytu C. gracilirostris a objevil jsem poznamku s timto odkazem.. Nestudoval jsem to ted, jdu pracovat, ale zde jsou on-line nejake pomerne kvalitni informace o vyskytu jednotlivych druhu krevetek.

rmbr.nus.edu.sg/…

Jeste mala uvaha - nevim, jak se k tomu stavi biologove, ale celkove by mne zajimalo, kolik let musi taxon na uzemi zit, aby byl povazovan za prirozene se vyskytujici druh. Zvlaste zajimave je to u taxonu, ktere byly popsany treba teprve pred nekolika desitkami let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:31 guramiguru Re: Chem
Zajímavé, odkud čerpáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   09.03.2011 21:44 Muž Chem [837] Re: guramiguru
OK, Borneo, Sumatra, Malajský poloostrov - vsude tam se prirozene vyskytuji, a jsou beznou faunou techto ostrovu. Tim padem k puvodni otazce - jsou k dispozici krevetky C. gracilirostris z teto oblasti, ale je mozne, ze zde pred 500 lety nebyly.
Edit: Jeste uvedu priklad - prvni zminky a prvni popsani jedinci C. gracilirostris pochazi ze Sulawesi (Celebes), ktery je hned vedle Bornea. V te dobe se vubec o jejich populacich v Indii nevedelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:15 guramiguru Re: Chem
No literatura, kterou mám k dispozici, i například Wikipedie a řada webů, tvrdí něco jiného - původ Indie, jinde zavlečená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   09.03.2011 21:12 Muž Chem [837] Re: guramiguru
coze Aha, tak znovu.. Dostal jsi odpoved na svou otazku. Chtel jsi vedet, ktere krevetky pochazi ze Sumatry, Bornea a Malajskeho poloostrova. Ja Ti odpovedel, ze napriklad babaultky nebo gracilirostrisky pochazi z techto uzemi.

Nebo jeste jinak: Caridina gracilirostris se prirozene vyskytuje napriklad v rece Tawao na Borneu. Tzn. v rece, ktera tece tim uzemim, na ktere jsi se ptal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -11   09.03.2011 20:47 guramiguru – Re: Chem
Ne. Krevetky z Indie mě nezajímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2011 20:27 Muž Chem [837] Re: guramiguru
Pochazi i z mensi casti Indie... Dostal jsi odpoved, ktera je pravdiva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   09.03.2011 20:16 guramiguru Re: Chem
Tak například ta "gracilisnostriska" pochází z Indie, nikoliv ze jmenovaných území.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2011 19:56 Muž Chem [837] Re: guramiguru
Dotaz prilis nechapu, ale napriklad babaultky nebo gracilirostrisky pochazi z techto uzemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 15:33 guramiguru – Krevetky - Borneo, Sumatra, Malajský poloostrov
Dotaz na krevetkáře, jsou k dispozici nějaké drobné krevetky z této oblasti?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 686x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16621-krevetky-borneo-sumatra-malajsky-poloostrov