Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Atyopsis gabonensis - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Atyopsis gabonensis - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2022 17:46 Hakina Re: Brodys
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Stále žije. Vyměnila jsem kybl vody, přesunula ho k proudu na kytku, tak uvidíme, třeba je ještě naděje.
Do včera bylo akvárium takhle, dnes mi kolegyně donesla ještě trs té dlouhatanské široké trávy, tak jsem ji přidala. Ale na foto to teď není je to trochu zakalene od čisteni a substratu, jak jsem tam přidávala kytku.
Přidávám ještě foto pana Kravaťáka aktuálně. Když jsem ho měla v ruce a chvíli ho držela, tak si zas snad daval i něco do pusy a mám dojem, ze trochu filtruje chvilemi i ted ikdyz nevejirkuje, tak to beru jako dobry znamení...

Moc díky za veškeré tvé rady :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2022 18:31 Brodys Re: Hakina
Jsou to háklivá stvoření, nevidím prezentaci,tak těžko soudit. Nicméně papírkové testy jsou o ničem. Určitě nepřidávat zázračné vodičky, ustálit podmínky, nechat zarůst a pravidelně udržovat,pak klidně zkusit znovu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2022 16:47 Hakina Re: Brodys
Díky za reakci. Ach jo :-( vodu jsem se chystala měnit tento týden.
Ale pravda je, že jsem tam stříkla trochu aquasafe - chlor mi to z nějakého důvodu ukazovalo zvýšený, ale dala jsem tam na cca 50l dávku cca na 10l. Každopádně už tam nic dávat nebudu.
Dám si odstát na zítra vodu a zkusím část vyměnit, třeba se ho podaří zachránit a probere se. Ale bůhví, včera zas po neděli vypadal v pohodě a dneska zas tohle, teď je úplně otočený zas, ale vypadá chudak priserne sad ...
Ja jsem si říkala jestli mi umře, tak už jiného kupovat nebudu a zůstanu jen u ryb a neocaridin :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2022 12:51 Brodys Re: Hakina
Nějakou dobu už je mám a takhle se choval před úhynem, měl jsem v té době kolem 80 NO3, i když testy ukazovaly 5 rozzureny Jinakjsou normálně zalezlé nejlépe v kytkách a pokud neupadnou, na boku neleží. Třeba se mýlím, ale pro jistotu bych se zaměřil na kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2022 10:26 Hakina – Líná nebo nemocná?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mám otázku ohledně našeho gabona... Nevím jestli má potíže se svlékáním nebo něco podobného, ale chová se dost divně už třetí den...
Teplota, NO3 a tyhle věci jsem testovala a vše OK... Akvárko 54l, je v něm s endlerkama (13 dospělých a nějaký potěr) a dvě neonky (ty jsou u nás v azylu, ale gabon přišel až po nich - cca 3týdny zpět). Proud v akvárku má, ale většinou se drží od začátku mimo něj a spíš kolem molitanu filtru.
Krevetu (Kravaťák, jak mu říkáme) v neděli se procházel po dně a asi za hodinu jsem ho viděla ležet na boku, vypadal jako mrtvý... Tak jsem se k němu přiblížila se síťkou, žil, ale vůbec se nebránil, jako kdyby neměl sílu, nedokázal se přetočit - ryby (endlerky) kolem něj. Tak jsem ho narovnala (nechal na sebe i sáhnout) a jen ho sledovala... Včera se schoval za filtr, ale pak jsem ho viděla i vějířkovat a sem tam chodit okolo filtru, když jsem zhasínala akvo, byl za filtrem, tak si říkám, že asi dobrý ikdyž chvíli před tím se kroutil a zůstal stát na hlavě, ale pak se srovnal po chvíli...
Teď jsem přišla k akvárku a on uplně vepředu u skla (jako na to že maj být plachý?), v šoku jsem netaktně ťukla do skla a on se "lekl" a pidi nožičkama se odšoupal po boku k filtru, ale furt jakoby u skla a leží viz foto, místy rádoby zavějířkuje, ale nevypadá, že by si něcozobl...
Nevim máme extrémně línýho Kravaťáka nebo s nim něco je? Nebo má fakt problém se svlekem (je to první gabon) a jen se na něj připravuje a "hibernuje"? Nějaký tip třeba na jídlo, co mu tam nasypat? Teplotu držíme na 22-24 (topení).
Jako do klasickýho Crusta menu (mame ve druhym akvu neocaridiny a ty se nam mnozi, takze asi dobrý) se pouštěj endlerky jak splašený :-D takže nemam nejmenší tušení jestli, kdykoliv tam cokoliv k jídlu hodim, se k němu něco vůbec dostane ????
Předem díky za jakýkoliv tip
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 00:39 MichalTDM
Ahoj,

včera jsem si pořídil Krevety Gabonský. Mám pár otázek k těm, co s nimi mají zkušenosti. Nepovedlo se mi najít pořádné odpovědi, tak se ptám zde.

1. Jak je to se změnou jejich barvy? Vyčetl jsem, že má tato kreveta schopnost měnit (při svlíkání) barvu. Jak se její barva mění? Čím a jak je změna ovlivněna? Mění se jejich barva podle prostředí (tzn. při tmavším prostředí i krevety tmavnou), mění se vlivem potravy, podle stáří, nebo se mění dle stresu krevety? Nebo se už moc nezmění? Krevety, který jsem koupil, jsou zatím hodně světlé a mají nic moc barvu. Je šance, že časem v mém akváriu, kde mám černé pozadí i černý písek, ztmavnou a vybarví se?

2. Jak jsou citlivé na hnojiva a další vlivy? Spolu s nimi chovám neocaridini davidy a neonky modré. Všechno je zatím v pohodě. Normálně hnojím ProFito Easy Life dle návodu (tzn. 30ml/týden do 300l akvária) a 1x týdně měním cca třetinu vody (+ další údržba samozřejmě). Vodu pomalu napouštím rovnou z kohoutku do akvária přes hadici. Bude tento postup i vůči krevetám gabonským OK? Neotrávím je tím hnojením nebo napouštěním vody bez odstátí? Mám si dát u nich na něco jiného speciálně pozor?

3. Jak rychle rostou a do jaké velikosti můžou dorůst v 300l akváriu? Zatím mají cca 4-5 cm. Strašně se těším, až to budou obrovské obludy :)

4. Jak je to s jejich chováním? Momentálně jsou všechny zalezlé a mám pocit že každá hlídá svůj ukryt před ostatníma. Nejsou vůbec v akváriu vidět. Jsou opravdu tak plaché, nebo se to časem zlepší?

5. Zatím celou osádku akvária krmím tak, že první krmím neonky (granule, mražená artemie, patentky, nitěnky apod.) a zbytky nechám krevetám. Stačí toto i pro krevety gabonské, nebo je lepší je přikrmovat něčím speciálním (práškové krmivo, spirulina apod.)? Krevety gabonské zatím normálně filtrují a občas hrabou v písku jako neocaridiny, tak předpokládám, že takové krmení stačí. Ptám se spíš pro jistotu (aby nestrádaly), a abych těmto krevetám případně dopřál to nejlepší :)

Moc děkuju za odpovědi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 08:09 Muž Chem [837] Re: mskmchl
Atya gabonensis muze byt sedocerna, hneda, modra, naruzovela i svetla az bila. Vyjimecne ceny byvaji vyssi u namodralych jedincu, ale obvykle je cena jednotna. Pouziji volnou citaci z nejakeho sousedniho vlakna: Jesteze nam spolecnost Google vymyslela tak sikovny vyhledavac...

Fotky na Google vypovidaji o barevnosti tohoto druhu asi nejvice.

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:15 Muž mskmchl [0] - Raci, krabi, krevetky – atya gabonensis - albín
dobry den, mam v akva atya gabonensis -albina alebo albinku :-D ( neviem presne pohlavie...) takze by som sa rad dozvedel ci maju nejaku vyssiu cenu alebo co to je zac ? ostatne atya gabonensis mam modre ...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16619-atyopsis-gabonensis-chov