Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro skaláry

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Krmení pro skaláry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 15:34 Maq
Vypadá to, že skaláry rády chili!
www.fisheriesjournal.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2018 13:04 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Olin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 10:15 Olin Re: vaclav
Můj dotaz byl ale úplně o něčem jiném......a ne jestli se smí krmit denně tím nebo tím. Tak asi tak ....... Kolega tak krmí Skaláry a jsou v pohodě. Ale to je zbytečné vysvětlovat. I tak Vám děkuji za odpověď i když byla mimo mísu.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 22:44 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Proč asi se tohle doporučuje to tě nenapadlo? Pokud budeš stále jíst vepřo knedlo zelo jak budeš za chvíli vypadat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 21:25 Olin Re: vaclav
No to jsem taky někde četl, ale kolega krmí patentkama skoro každý den a vše v pohodě. Nicméně odpověď jsem se zatím nedozvěděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 16:04 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Patentky se nemají dávat stále jen tak 2-3 týdně ostatní dávám stále. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 15:48 Olin – Patenky ,žábronožky nebo koretry?
Zdravím, zajímalo by mě které krmení z těchto třech druhů ( mražené) je nejvýživnější. Nevíte někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 20:07 Muž Barney [61] Re: romant
Zajímavý nápad, určitě vyzkouším. Díky. Živé krmení bohužel nemám kde sehnat a časově to taktéž nestíhám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2018 20:04 R Muž romant [27982] Re: Barney
Chyba, tohle je trošku jinej level. Ty ryby prozatím mají jenom problém si zvyknout na tvojí vodu, ten problém je uvnitř ryb, pere se to v nich, jejich mikroflóra se nastavuje na tvoje podmínky. Teplotu ke 30st. a nechal bych jim hlad. Tu artemku by to chtělo živou a nebo jiný živý krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 20:00 Muž Barney [61] Re: romant
Nekaranténoval no, musím se přiznat, že nikdy jsem to nedělal a nikdy jsem neměl žádný problém se zavlečením nemoci apod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 19:58 R Muž romant [27982] Re: Barney
Ty jsi je nijak nekaranténoval že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 19:57 Muž Barney [61] Re: romant
Od Gigaexotic.eu, řešil jsem to s majitelem a ten je má od českého chovatele. Nakupoval jsem v tomto e-shopu již několikrát a nikdy nebyl problém. Ryby mi osobně dovezl autem až domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 19:55 R Muž romant [27982] Re: Barney
Odkud je máš? Od chovatele a nebo z obchodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 19:51 Muž Barney [61] – Skaláry nežerou žádné krmení
Zdravím akvaristy,

prosím o radu ohledně krmení skalár Pterophyllum scalare Peruensis (někdy též uváděny jako Pterophyllum altum Peruensis). Před týdnem jsem si koupil 8 mladých kusů. První dny žraly, jak se patří, nyní posledních pár dní však odmítají jakékoli krmení. Mám velmi pestrou nabídku granulí a vloček od Hikari, JBL, Tropical, Sera, Tetra, pak také mražené artemie a patenky. Ani jedno se jim nezamlouvá.

Snažím se rybám dát tu nejlepší možnou péči – akvárium má objem 600 litrů, voda má 26°C, pH 7, GH cca 15, pravidelně vzduchuji. Snažím se napodobit přirozené prostředí amazonského biotopu, proto je v akváriu spousta větví, kořeny, dubové listy, olšové šišky, listy mandlovníku mořského a poměrně tlumené světlo, zkrátka vše, co rybám vyhovuje, ale zřejmě jim něco nesedí a já už si nevím rady.

Přikládám odkazy na 2 videa, kde jde vidět, jak o krmení nejeví zájem - někdy potravu sežerou, ale často ji pak zase vyplivnou.

Vločky - www.youtube.com/…
Artemie - www.youtube.com/…

Moc děkuji za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2016 15:38 Muž Jarry [1433] Re: Fučikovský
Necelé 2 měsíce zpátky jsem přesně takto zakládal. Větší paví očka jsou ok, mladých ovšem začalo ubývat, za což jsem rád. Dával jsem postupně 3 páry pavích oček, potom tetry a nakonec skaláry + akary hnědé. Největší problémy kupodivu dělaly tetry, po vypuštění skalár prvních 24h po nich šly (čekal jsem spíš opak). Jakmile se nějaká skalára odvážila vyjet z houští, okamžitě po ní vystartovalo celý hejno teter. Už jsem chtěl dát tetry pryč, ale po tom cca jednom dni se to krásně srovnalo a od té doby je úplný klid :-) Mám tam teda ještě ramirezky a tam samec občas prožene mladé akary, když mu začnou šmejdit po revíru, ale nejsou to žádné agresivní útoky. 2 samice pavích oček budou zanedlouho rodit, takže bude další živá potreba pro skaláry - chvilku jim to trvalo, první týden si ani těch mladých oček nevšímaly, ale teď už po nich jdou pěkně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2016 13:35 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Fučikovský
když budeš mít dobře zarosteno (hodně plovouček), tak některé mladé i přežijí, mám tak skaláry s endlerkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2016 12:29 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Fučikovský
Jdeš na to dobře -nejdřív paví očka a po týdnu (až se zabydlí) můžeš přidat skaláry a ti si jich pak prakticky nevšimnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2016 10:55 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fučikovský
Mně sežerou dospělé samce během asi tak minuty, ale pokud spolu budou tak nějak vyrůstat, tak věřim, že by to mohlo fungovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2016 00:20 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fučikovský
Mě to takhle funguje už pár let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 00:09 Muž Fučikovský [0]
Plánuji velkou nádrž, dominantní budou skaláry, jako první osádku chci vysadit pár kousků pavích oček, doufám že přežijou a zůstanou jako obnovujícíse zásoba živého krmení (nejen) pro skaláry, není to blbej nápad?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 16:33 jan – skalar
Já krmím krillem ,mysis ,koretrou,artemii perloočkama a buchankama,patentkami a nítěnkami obden davám i vločkové krmivo pro býložravé ryby.Skalary krmím 3 krát deně ale vždy v sobotu jsou o hladu a rostou velmi rychle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 07:32 Muž Martinn [14] Re: romant
Přesně tak,TetraMin občas,mražené patentky každý den,a jednou týdně hladovka ;-) . Pro zpestření jídelníčku jsem jim pořídil Black Molly a Mečovky :-D . Sušené i mražené žerou jako pominuté,až jim patentky lezou žábrama ven.Jak bylo řečeno,tak každopádně mražené pořádně propláchnout,a já osobně jim patentky dávkuju pinzetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 18:27 R Muž romant [27982] Re: beowulfx
Jsou to cichlidy a ty když se rozhodnou, že daný počet mladých odchovají, tak ho prostě odchovají a vetřelcům dají jasně i skrytě najevo, že když to skusí tak uvidí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 18:23 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: paja66
Jojo malé paví oka jsou jistota, co mně však docela zaujalo, je mladé od pestřenců, tahají se s nima už od narození mezi skalárama a parmička, které si jich docela ani nevšímají, jelikož rodiče je docela chrání, i tak je zvláštní, že již 3 týdny rostou bez ztrát jak z vody mezi takovou osádkou. hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 17:24 Muž MartinLhota [0] Re: romant
Tak jsem koupil mrazene patentky Aquamaster a je pravda, ze skalaram moc chutnaji. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:23 Muž paja66 [11] Re: MartinLhota
Taky krmim mrazenymi patentkami a vlockami. Obcas jim z druhyho akvarka prelovim nejake mlade pavi ocko, ty jim chutnaji nejvic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:14 R Muž romant [27982] Re: beowulfx
Nech je vyhladovět, to zabírá na každýho. :) Dej jim týdenní hladovku a uvidíš jak hladinu vyčistí od vloček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:12 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: romant
Mně zase nechcou moc žrát nic jiného než masitou stravu jako patentky atd., vůbec se jim nechce do vloček, jsou sice ještě menší, zřejmě je to důsledek od vylíhnutí krmenít živou prachovou potravou poté masitou až do doby něž je prodejce prodal, dělají to tak někteří prodejci z důvodu jejich rychlejšího růstu, tudíž i rychlejšího výdělku :-) Ti moji se nejspíše od narození se sušenou ani nepotkali, zkoušel jsem i více druhů. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:16 R Muž romant [27982] Re: kortezhugo
Mě přijímají bezproblému obojí a vzhledem k další rybí osádce jim spíš dávám ty vločky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:14 Muž kortezhugo [983] Re: romant
...tiez som na tom "podobne"
len nieco k tomu Tetramin-u ...pre skalare bude asi lepsi granulat ako vlocky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:41 R Muž romant [27982] Re: MartinLhota
Nechci prudit, ale ty patentky nechat rozmrazit a propláchnout studenou vodou v nějakým sítku nebo cedníčku a teprve potom jim je dávat a nepřehánět to. Já dávám obden dvě kostičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:32 Muž MartinLhota [0] Re: romant
Podle toho jak tve ryby paradne vypadaji, jim asi tvuj jidelnicek vyhovuje :-) Jdu tedy dnes koupit patentky a Tetramin. No a s tou zivou potravou to nejak do leta budu muset vymyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:14 R Muž romant [27982] Re: MartinLhota
Já krmím Tetraminem a střídám to s patentkama, teď přes zimu. Přes léto krmím tím živým z místního rybníka. Dafnie, buchanky, komáří larvy. Nikdy jsem s tou živou z přírody problém neměl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:10 Muž MartinLhota [0] – Krmeni pro skalary
Ahoj, nemel by nekdo chut a cas vypsat tydenni jidelnicek pro skalary? Vim, ze by mel jidelnicek obsahovat i zive krmeni ale tomu bych se rad vyhnul. Nebo spis jenom vyjimecne. Predem dekuji za nazory.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16587-krmeni-pro-skalary