Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmiva SAK

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení podle značky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmiva SAK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2017 13:42 Rumczays – Upřesnění
Abychom zamezili všemožným dohadům ohledně krmiv SAK,tvoříme novou stránku, která bude jen o krmivech. Dozvíte se zde vše podstatné, tedy složení krmiva, použití, doporučení pro jaké rybky dané krmivo použít a další.
Web bude hotový asi za 14 dní, nicméně většina informací už je k nalezení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 08:14 Žena Turbínka [2558] Re: Snowy
Na burze bývá a nebo potom v Husovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 01:42 Žena Snowy [24] – Kde v Plzni koupit?
Ahoj, poradíte mi, kde koupit v Plzni SAK? Chodila jsem do Mirji, ale ta už neexistuje a jinde na toto krmivo ne a ne narazit. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 14:43 Muž djkoli [5] - Rostliny
Krmivo mám ve sklenicích od okurek a nikdy nebyl problém. Dobírám 2 roky staré krmivo a vše ok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 12:53 Muž bolek [5] Re: LiborSprysl
Krmení jsem měl v suchu a bylo otevřené jen 3dny už jsem ho vyhodil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 11:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: bolek
Špatně uskladněné...netěsnící obal...Pozor na plísně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 09:21 Muž bolek [5]
Ahoj chtěl bych se zeptat koupil jsem krmivo Sak Energy a po dvou dnech po otevření z něj začly vyletavat malé mušky stalo se to už někomu nebo z čeho to muže být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 23:49 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: amazonia
Díky moc. Krabku koupím na ozkoušenou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 23:14 JosefVavra Re: LiborSprysl
mě se ten green také moc nezdá , mám ho pro guppy ale bettám to nejede ( zobne a vyplivne )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 22:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: amazonia
Navzdory mé přízni k Suchánkovým, tak teď musím no ...amazonia vaše doporučení jsou naprostá kravina!

Sak green je především určen pro ryby býložravé a jako doplněk do kombinování u dalších druhů. Předpokládám, že hovoříte o vločkách...to jen na okraj...to k tomu mixu nebo SAK 55...jinak jsou krmiva SAK speciálně pro bety prakticky nepoužitelná! Ne že by si vloček zobnout nedokázaly, ale určitě to není projev chuti, spíš zvědavosti, nebo zoufalství...A to různými SAKy krmím v kombinaci s dalšími krmivy asi 15 let....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 21:00 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: JosefVavra
Přímo zpecialně pro betty ne.Ale jsou pro ně vhodné krmiva SAK MIX,SAK GREEN,popřípadě pokud by bylo cílem zvíraznění červené barvy tak SAK 55.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 20:38 JosefVavra – krmiva sak
dělá sak něco pro betty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 20:25 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Vstrom
Tak to budou menší v průměru jsou asi tak +,-,3 mm velké.Od té dvojky zas až taký velký rozdíl není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 19:21 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: amazonia
jak jsou vůbec velké ty tablety? Jako třeba Tetra Wafer Mix? Ty mají průměr tak 5 mm, šířka tak 2 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:30 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Vstrom
Ano plavou tablety,granule ne.Pokud se jedná o akary,tak tý by mohli teoreticky zvládnout i tu trojku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 15:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vstrom
granule neplavou...plavou tablety...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 15:26 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Mně teda moc ty granule neplavou. Jinak k té velikosti, tak ryby už mají velké tlamky, zvláště akary:-) Chci teď koupit od Tetry Cichlid Color, ale vezmu asi Mini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 15:07 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Vstrom
Já být tebou tak bych zůstal u té dvojky.Pořát je lepší když je o číslo menší,než aby s tím krmivem měli problém ho pozřít.Já jsem třeba i velké čichavce krmil jedničkou a uplně jim ztačila.Táky záleží o jaké ryby jde,pokud o ryby z velkými usty,jako třeba tlamovci,tak můžeš zkusit tu trojku.Ty tablety záleží jak které,sak 55 plavou,většinou se ale potápí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 14:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vstrom
No zkusit trojku můžete, ale možná bude ještě velká. Tablety plovací jsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 14:25 Muž Vstrom [82] - Malawi
Jaká je dobrá velikost pro ryby velké cca 10 cm? Granule mám už rok ve velikosti 2 a přijdou mi zbytečně drobné. Ty tablety plavou?

Taky jsem si před rokem koupil Sak 55 a Energy. Bral jsem od každého kilo a zkrmil jsem tak 1/3. Mě přijde, že to taky dost zasviní vodu. Příště musím koupit malé balení, protože za rok se dvakrát zvetsily a připadá mi, že velikost 2 je pro ně drobotina. Asi začnu používat i nějaké plovoucí.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aforte
Skvělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:34 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: LiborSprysl
Teď jsem se díval a uvažuji nad zakoupením:
HIKARI tropical algae wafers 20g - dno, zpestření stravy
HIKARI micro wafers 20g - ryby, zpestření stravy
SAK mix - 250ml - ryby, strava

+ ještě něco nebo to stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aforte
Ideální, na střídačku ještě s nějakým jiným. I když já tázán nebyl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:21 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: souky
Co říkáš na SAK mix a SAK green?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:17 Muž souky [592] - RostlinyRe: Aforte
pro krunýřovce tablety a pro zbytek třeba mix, podle velikosti huby, on ti asi někdo napíše jakou velikost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:03 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jaké krmivo SAK pro rybky:

krunýřovec jednopruhý
krunýřovec sp.
nějaké razborky - skvrnoocasá, galaxy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 19:04 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Mato00
Jak píše Dahák používám ho jako doplňkové krmivo, jako snad každý X-) Neznam nikoho kdo by krmil jen jedním druhem krmení a navíc suchým ;-) Pokud někdo krmí jen jedním druhem tak je logické že to nějaké následky mít bude X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2009 22:25 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Mato00
Však to taky je doplňkový krmivo.Krmit ryby výhradně suchým krmivem není normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 21:53 Mato00 Re: Bob66
Ano, ale miro to pouziva ako suche doplnkove...Urcite nekrmi svoje vystavne ryby takym sajratom, ako som pisal pouziva to len ako doplnok! X-) Nie je to len moja zkusenost, ale aj ostatnych.No newiem preco, ale pred SAKom som krmil tetra-minom a vsetko bolo OK. :-| Tak asi na tom nieco bude-ci nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 13:29 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Skanky
Já používam Sak energy a Sak green a jsem velmi spokojen palec Terčovci se bez problémů vytírají každých 14 dní, krmí s tím i Miro03 a nemá žádný problém jak s třením, odchovem nebo počtem jiker,a to je člověk který jak se mu něco nezdá tak pro něj není problém nechat si na vše udělat testy ve výzkumáku X-) Tohle všechno může mít daleko více příčin, ale nejednodušší to bude hodit na krmivo :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 20:54 Dusyk Re: Mato00
Áno písalo sa o všetkých extrudovaných granulách či vločkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 19:16 Mato00 Re: Dusyk
Ked si si precital celu temu, tak vies, ze sa to stalo viacerym.... :-O Nejedna sa len o krmiva znacky SAK, ale aj o TROUVIT atd.... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 14:09 Dusyk Re: 0
Ja by som nepovedal, že niečo obsahujú, ale že neobsahujú. Jedná sa pravdepodobne o demineralizované a bezvitamínové krmivá. Spôsobom výroby sa asi tieto prvky strácajú, alebo znehodnocujú. Jedná sa o extrudované krmivá. Na tom odkaze čo dal Mato00 som chvýľu komunikoval a vysvetll my to docela dobre, preco to tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 13:11 Ivulik1 Re: Skanky
Ja krmim ancistrusy Sak spirulina tabletama a ty mohu jedine doporucit palec Mnozi se to jako dive. Ostatnim rybam, krevetam i snekum moc chutnaji. Zkousela jsem i vlocky green a gold - zdali se mi moc tvrde a ryby to nezraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2009 11:58 0 Re: Mato00
Fotka k příspěvku Nedá mi to , alespoň k tomuto tématu na podnět Mata00 přidat svůj poznatek. Krmiva SAK používám k chovu ryb poslední rok ve větší míře , a to jak granulky , tak i vločkované. Ryby tuto potravu dobře berou , všechny druhy co mám , od potěru do dospělosti a výživu doplňuji chovaným i v přírodě loveným planktonem.

Jediné co mi ovšem začalo být podezřelé a neznal hmatatelnou skutečnou příčinu nastalého jevu , byla malá reprodukce plemenných - generačních ryb. Např. u dánií tečkovaných a pruhovaných se dříve líhlo tolik plůdku , že přes něj v třecích padesátilitrovkách nebylo vidět. Nyní i po několika výtěrech se líhne z každého tření od čtyř - osmi párů zhruba jen 200ks mladých . Jiker je méně a většina je neoplozena a nerozhoduje jsou-li ryby starší nebo mladé.

U parmiček nádherných jsem letos získal v třecích koších od deseti chovných jedinců jen několik ks mladých a kardinálky , kterých mám chovných přibližně šedesát ks , se mi nepodařilo v tomto roce po několika pokusech vůbec rozmnožit ; loni na jedno tření bylo sto mladých od jedné samice.

Slabší odchovy mám i u gavůnků a zatím se mi nevytřely ani ve vytíračce umístěné kongo tetry , jenž se v roce 2008 v akvárku i v jezírku třely často.

Zarážející je , že i mladé loňské samice pavích oček se neplní , stejně jako živorodky 'molly' a velifery. U mečovek se tento úkaz projevuje slaběji , potěru od jedné samice bývá 30 - 40 ks , ale platy jsou plodné míň.

Jestli krmiva SAK obsahují něco , co opravdu snižuje plodnost , si ovšem tvrdit nyní nedovolím, jen jsem napsal svou momentální situaci. Hodily by se i zkušenosti jiných akvaristů , kteří tyto krmiva používají. Mi vyhovují dostupností , udávaným složením , různou velikostí pro odlišné věkové skupiny ryb , množstevním balením i cenovým poměrem. Jestli se mi ovšem potvrdí , že je příčinou snížené plodnosti mých ryb , tak bohužel s ním končím.

Foto: Do jezírka přes léto vysazené mladé ryby , krátce po krmení SAKEM . Na podzim budou vyloveny a odprodány. Jezírek k letnímu odchovu mám několik. Ryby mají k dispozici velký prostor , přímé ozdravující slunce i přirozenou potravu , narůstají větších velikosti a jsou reflexivnější i mnohem odolnější , než odchované pouze doma v akváriu .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 11:13 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Mato00
Taktéž spokojenost.O nějaké neplodnosti nemůže být u mě žádná řeč.Kdysi ,když začínali,tak vlastně dělali krmiva pro pstruhy.Krmiva byla hodně tučná a pro akvarijní ryby nic moc.Ztučnělá ryba se netře nebo jen minimálně.Dnes již jde o zcela jiné krmivo.A já mohu jen doporučit.Já upřednostnuju spíše vločky,jsou lépe stravitelné.Granule dávám vždy předem namočené a spíše občas. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 11:01 kladivoun Re: Skanky
Krmivo SAK je dobre krmivo jsem snim spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 19:23 Mato00 Re: Skanky
No ja som zo SAKom pochodil velmi zle....Ked som nim zacal krmit chovne ryby, zacali neresy ustupovat, az nakoniec sa prestali triet uplne.Skalare ktore sa treli kazdych cca 10dni a mali po 150-200ikier, sa po SAKu treli iba 1x za mesiac a mali 50ikier z ktorych nic nebolo.Nemozem povedat, ze by rybam nechutilo, prave naopak, ale uz sa k nemu nikdy nevratim...Velmi my vyhovovalo, bolo za dobry peniaz, rybam chutilo, boli rozne velkosti(pri mladych velmi dobra vec), ale moje ryby boli s toho neplodne....Neskor ked som zase zacal krmit starym dobtym tetra-minom, zacali rybky zase rozotierat(tych ryb som sa zbavil, sice sa zacali triet, ale nebolo to ono, nic sa neliahlo).Neskor som narazil na rovnaky problem ineho chovatela....tu je tema o saku: cesky-cichlid-klub.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 18:58 Muž Yirka [9126] Re: Skanky
Věřím, že jim chutná, člověku taky většinou nejvíc chutná co by neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 18:46 Muž Skanky [26] Re: Yirka
Zkusim. Tohle je všaj vynikající z toho důvodu že pěkně klesá ked dnu. Nejdřív mezi to vlítnou neonky jak to klesa a pak se na dne pasou pandy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 18:38 Muž Yirka [9126] Re: Skanky
Nejlépe to asi zjistíš když po půstu nasadíš jiné krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 17:55 Muž Skanky [26]
Fotka k příspěvku Ahoj,
několikkrát jsem se v jistém tématu ptal na bílé mikro částice které mi plavou ve vodě.
Ryby jsem cca od dubna začal krmit krmivem viz foto. Zhruba v tom obdobi se mi právě začalo objevovat ve vodě to plovoucí cosi co vypadá jak když bych do vody šoupnul za hrst prachu.
Cca před 2 týdny jsem na doporučení omezil krmení. Ryby v průběhu 2 týdnú dostali snad 2x žrát.
Všiml jsem si že po nějaké době nekrmení se voda pročistila ale po dávce krmiva se opět objevili ve vodě ty bíli částice. Dnes jsem jim dal žrát zas asi po 4 denní pauze a opět se to ve vodě objevilo.
Nevím čemu to přisuzovat, jestli krmivu nebo jestli tomu jak to pandicky vyzobavaj ze dna a rozviří usazeniny? Jinak krmivo rybkam šíleně chutná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 08:17 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ivulik1
Zkus Na Louži, mojeakvarium.vltava2000.cz/…
od SAKu berou, tak pokud zrovna tohle nemají, třeba by ti to objednali, jsou ochotní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 08:13 R Muž Silent [5949] Re: Ivulik1
Výrobky SAK občas dávám taky a řekl bych, že co se týká ceny a kvality je to z českých krmení asi špička. Ryby ho přijímají s chutí a jestli to obsahuje to co deklarují tak je to velmi kvalitní krmení. Jen by to chtělo ještě tablety k ponoření. Ty extrudované se nepotopí ani náhodou a ryby dna mají smůlu ;-) . To je ale spíše otázka na výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 00:07 Žena Snowy [24] Re: Ivulik1
Mám Betty a i když jsou to masožravci a krmím převážně mraženým, žerou i SAK Gold (rostlinné) a SAK Energy (živočišné). Na ostatní granule a lupínky se mi vybodly, ale tyhle jim fakt jedou. ;-) Asi trefili rybí chuťový buňky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 23:00 Ivulik1
Nevite nekdo, kde se da v Praze koupit SAk SPIRULINA TABLETY? Kupovat to porad na dobirku se prodrazi, i kdyz to porad vychazi na dobrej peniz. Muze byt i Eshop s osobnim odberem. Poradte, diky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 19:44 R Muž Mrakoplash [1776] Re: vladislav
ta vlockovana artemka je supr palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 19:17 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Dahak
Jsem rád ,že jsem tam zajel ...to krmeni vypadá hodně dobře...ve středu ráno při cestě domů se osobně zastavím ještě u pana Koblasi ..mám zálusk na ty Artemia vločky co si mi doporučil..a zkusim taky tu antiparazitni směs od Mira 03.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 19:10 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: vladislav
Taky jsem spokojenej s krmivem Sak.Beru od nich Energy vlocky pro tercovce a pro tlamky Green a Spirulina taktez vlocky.Celkove moje ryby berou radsi vlocky nez granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 18:56 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: delis
Jo ted koukám na profil firmy..mají tam fotky...byl to ten Jakub..Jsem na ty jejich vločky hodně zvědavej..všude je chválí..On mi říkal abych zkusil dát terčovcům Sak spirulina..že to mají rádi.. :-P A na výstavě v Duisburgu prý o ně byl velký zájem.. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 5206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1647-krmiva-sak