Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rychlost růstu živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Rychlost růstu živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2021 20:59 Muž vlka [3456] Re: jakaf
Sice nevím kdo je xifa, ale dobře živené živorodky rostou jako z vody, takže podle mě ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 22:18 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – xifa po 3 měsících
Nazdar je možné,aby xifa narozená ve společném akváriu 200 litrů - co přežila byla po 3 měsících velká cca 5 centimetrů?Předpokládám že nebyla extra krmená a od počátku žrala co v akvárku našla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2019 19:53 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Speeder
Podle mě je to normální stav. Občas je prostě mládě, co neroste. Většinou po nějaké době chcípne, příroda to zařídí sama, protože něco nefunguje. Setkal jsem se s tím u koťat, prasat či králíků, protože jsem ze vsi. U ryb to nebude jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 19:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Speeder
Může být ve skupině recesivní. Možné vysvětlení. Dej ji stranou a krm zvlášť, jestli chceš.

Ano, potkal jsem se s něčím podobným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 19:44 Muž Speeder [10] – živorodka neroste
Už jste se někdo setkal s tím, že živorodka vůbec neroste? Mám Endlerky. Produktivní samice jsem dal pryč před možná 6-8 týdny. Všechny mladý rostou úplně normálně, ale jedna jediná pořád vypadá jako kdyby jí byl tejden. Zajímavý je, že je zbarvená do žluta. Chová se úplně normálně, plave, neni moc plachá. Spíš se tedy drží u hladiny. Za potravou normálně plave a vypadá to, že i sezobává, ale zkrátka jako jediná vůbec neroste.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 13:22 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: vaclav
Řekl bych, kombinace obojího. Tu a tam vidím, jak se oždibují a s plísněmi občas taky bojuju, to je fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 12:24 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Guppy
Ten okousaný ocas není od ostatních samců ale je to plíseň. Udržet pěkné ploutve je dost problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2019 11:59 MikiG Re: Guppy
Pěkné srovnání palec Chladná voda neškodí,růst je pomalejší,ale délka života delší.(oproti trvale neměnné vyšší teplotě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2019 11:21 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – Srovnání
Fotka k příspěvku Dvě stejně staré ryby, jedna v akváriu 25° v hejnu, druhá 20° v páru se samicí.

První působí, že je o dost starší, velký rozdíl je hlavně v délce hřbetní ploutve. I ocas by byl delší, kdyby nebyl okousaný od ostatních samců.

Dvě ryby jsou malý vzorek na nějaké srovnávání a roli může hrát i genetika, ale musím říct, že chladnější voda gupkám určitě vyhovuje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 08:20 marťas2 – Růst mých živorodek..
Mně živorodky, konkrétně paví očka rostou do normální velikosti přibližně dva a půl měsíce, krmím prachovým krmením a občas mraženými dafniemi... Toť vše :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 11:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
Teplota vody v nádrži vývoj ryby ovlivňuje. Léto ani zima ne. Někdo má teplotu pořád stejnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 09:34 yenya Re: Verca
Paví oko je velmi aktivní rybka. Je to tak, jak jsi vypozorovala. V létě, když mám teplejší vodu, rostou o něco málo rychleji, než v zimě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 08:44 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Verca
Mě se začali množit Black Molly koupil jsem si jich pět a teď tam mám spoustu mladých :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 08:36 Žena Verca [2] - Živorodky – Paví očko
Mě se teda tyto rybky množí s úžasnou chutí, první vrh nedávno dospěl, dosáhl velikosti samice i samečka. Jedna samička už dokonce porodila. Byly to 4 měsíce od jejich narození ano love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 22:40 Žena Naďa [33] Re: Niksek20
V průměru bych řekla 2 roky. Pokud mají neadekvátní podmínky, tak míň. Pokud jsou v malém prostoru (menší akva), rostou méně, než se udává v atlasech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Niksek20
těžko poznáš jak jsou staré, rostou různě v závislosti na podmínkách a stravě, a i ryby z jednoho vrhu které mají stejné podmínky rostou různě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:42 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Niksek20
Co se zkusit podívat do atlasu a najít si přímo konkrétní druh který tě zajímá :) rybicky.net/atlasryb/cesky/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:06 Niksek20 – Jak dlouho žijí živorodky
Jak dloho žijí živorodky ? jak poznám kolik měsíců jsou třeba staré ?
Děkuji všem za odpověď ! hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 14:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: geminika
Jejda, on Ti to tady fakt nikdo nerekl?

Plata skvrnita prvni tri mesice houby roste, pak se teprve rozjede. Platy chteji trpelivost, vydrz a radost z prirustku prijde. A par kousku, ktere budou rychleji vetsi nez ostatni, nadherne, budou velmi pravdepodobne samci, tak si nerekni, ze tyhle si necham a ostatni jeste male rozdam, to chce taky cas, aby se videlo... X-)

Takze davas do jedne nadrze s mesic starymi nove narozene, a ten rozdil neni nijak velky. Dalsi mesic pridavas dalsi, a zase nic moc rozdil. Mlade stare 3 mesice se pak rozjedou a rostou a rostou, uplne jinak, ze dne na den. Vybrane mlade si dovolim dat do spolecenskeho akvaria nejdrive ve 3 mesicich (spis pozdeji), a to jen proto, ze mi Tercovci chapou, ze male cervene rybicky se nezerou :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 11:14 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Hm. sad No uvidím. Kým tie Molly vyrastú a tieto zostanú rovnaké, tak pôjdu ... Kúpim radšej rovno dospelé a nebudem sa otravovať s odchovom. Dik a pekný deň. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 11:09 R Muž romant [27987] Re: geminika
Oni jsou živorodky brány jako bezprblémový ryby na odchov, ale právě tím jak jsou žravý a produjují nadměrné množství odpadu, tak si tím vlastně, když jsou v měnším objemu ve větším počtu, samy ubližují, že si to prostředí velmi rychle znečistí a i když k tomu přistupuješ zodpovědně, tak to nemusí stačit. Ty malý rybky bych považoval za podrtžený a jejich růst si myslím, že se již nepodaří nastartovat ani tou zvýšenou hygienou. Příště to jistě bude lepší. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 11:04 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Odchovala som už veľa mečuniek a Black Moll, ale Platy mám prvé. Samička už žial uhynula (zmizla), tak som bola rada, že mi ostanú aspoň malé. Ale takto ... ? Teraz je v tom 25l akvarku asi 15 Black moll 1 - 1,5 cm a 7 Plat do 1 cm. Nemyslím, že je to akva až také malé. Za chvíľu dám preč aj tie väčšie molly, tak tam budú samé. Skúsim častejšie meniť vodu, aj keď si nemyslím, že to je príčina, keď Molly v pohode rastú. Ale ďakujem za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 10:42 R Muž romant [27987] Re: geminika
To akvárko je vcelku malý a i když si myslíš, že to udržuješ v čistotě, tak to v poměru k těm rybkám nemusí stačit. Nějakou genetickou poruchu růstu ovšem taktéž nelze vyloučit. Pokud je to Tvůj první odchov, tak uvidíš při dalších, jak se to bude vyvíjet a pokud i při zvýšený hygieně by se to mělo opakovat, tak bych si myslel, že půjde o nějakou genetickou vadu a problém bude v rodičích. Tu výměnu vody můžeš klidně zintenzivnit v tom, že budeš měnit v tom nastaveným intervalu 50%, tím se nedá nic skazit, může to jenom pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 10:18 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Majú nonstop filter - bublifuk a nečistoty odkaľujem cca 2-3x do týždňa, potom dolejem 1/3 odstátej vody. Krmím ráno a večer, myslím, že primerane. Nezostáva krmivo na dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 08:55 R Muž romant [27987] Re: geminika
Tak jim tam začni každodenně měnit 30% vody a tak uvidíš co to s nima udělá. Krmit častěji, ale v malých dávkách a pravidelně odkalovat dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 08:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: geminika
Jak provádíš údržbu akvária? Jak už tu někdo psal, vyšší koncentrace dusikatých látek neprospívá růstu ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 08:28 Žena geminika [39] - Živorodky – Platy nerastú
Vie niekto príčinu, prečo Platy Comety nerastú? Narodili sa II/2011 a aj po 3 mesiacoch majú ledva 1 cm.Krmím ich aj mrazenými červíkmi, aj krmivom pre mláďatá, alebo vločkami. Okrem toho mi z 15 ks zostalo už asi len 7, lebo ostatné uhynuli. Teraz sú v 25 l s filtrovanou vodou spolu s mladými Black mollami, ktoré sa narodili v tom istom týždni, no tie už rozdávam, lebo majú skoro 2 cm. Sú také háklivé a ťažko odchovateľné? Alebo je niečo zle? Ďakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: robik1
na Akvarista.cz vychazeji zajimave clanky o vyzive ryb....
posledni co vysel je www.akvarista.cz/… na konci jsou odkazy na starsi dily

resil jsem neco podobne, kdyz jsem mel mecovky.... Inve NRD + patentky, krmil jsem je pinzetou a pak rostli jako z vody.... bylo pekny pozorovat jak mala mecovka do sebe laduje patentku, ktera je stejne dlouha jako to mrne....

jinak k artemce, je treba ji prikrmovat, treba kvasnicema, nebo jsou i speciani pripravky...

pokud muzes zkus i gelovy krmivo, zivorodky ho velmi dobre prijimaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:05 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: xenotoca
A ano jistě i živá potrava je velmi důležitá, často se krmí i žábronožkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:57 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: robik1
O růstu živorodek rozhoduje druh, teplota vody a také zda jsou mláďata zvlášť a krmena živou potravou. Po živé potravě rostou podstatně rychleji. Nyní v zimě je plno super jemného planktonu,který je pro ně vynikající potravou. Přes léto bývají většinou jen velké perloočky. Trochu je nyní více práce , že se musí při velkých mrazech sekat led.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:55 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: robik1
Na růst má vliv vyšší teplota, dostatek stravy, častější výměna vody atd... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 17:32 Muž robik1 [1] - Labyrintky
mam cca20 malich gubiek maju asi 2 mesiace a stale nechcu rast!nevi niekto preco? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 12:11 Muž ludviko [24] - ŽivorodkyRe: Gunguy
Taky nejsem zastáncem kříženců a tak mám většinou jednodruhové akvária. porovnávání velikostí je u mě trochu problém protože malé neodlovuji a tak je v akváriu pohromadě několik vrhů, nebo dokonce i několik generací.
Ale když například koukám na čtyři měsíce staré limia dominicensis mají cca 2,5 cm, hned v akváriu vedle jseou stejně staří Characodon lateralis a ti jsou podstatně menší cca 1,5 cm. A to žijí ve stejně velkých akváriích hned vedle sebe a jsou stejně krmeni. Oproti tomu například xenotoca eiseni také stejně staré mláďata mají téměř tři centimetri a vypadjí vybarveně stejně jako dospělci.
Jeden z podstatných faktorů také bude velikost dospělců, takže úplně jednoduše porovnávat to asi nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 23:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Gunguy
Ony jsou ty Platy me pritelkyne, ja jen ze odchovam par kousku jako darek do krouzku jednoho kolegy tady, a nejak se to mnozstevne zvrtlo smich . Uz je tepleji, tak snad uz ty slibene predam :-) . Nejsem typicky akvarista zivorodkar, ale kdyz uz, tak aspon krasne ciste a ne nejake krizence, coz je snadne, kdyz se chovaji ze zivorodek jen Platy skvrnite v jedne jedine variante, a same pekne kusy. Casem budu potrebovat jinou krev, ale to uz bychom si mohli povidat dlouho ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 22:24 Muž Gunguy [2] Re: Designer
a máš jenom platy, nebo i něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 21:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Gunguy
Mam ted v odchovnickach 200 Plat koralovych. Plata skvrnita roste prvni mesic silene pomalu. Druhy mesic je to trosku lepsi, ale stale zadny zazrak. Po dvou mesicich nabere slusnou rychlost rustu a tak rybicky stare dva a pul mesice lze vypustit do bezneho spolecenskeho akvaria, bezne mirumilovne ryby uz je nesezerou, pro bezne Tetry uz jsou prilis velke k sezrani, a ani dospeli Cichavci perletovi si jich nevsimaji. Da se tedy rici, ze Plata skvrnita zacina slusne rust po dosazeni zhruba dvou mesicu, pak je ten rust ale uz znat snad ze dne na den. Presne udaje bych zjistit mohl (treba premerit, k foceni dobre vybaven nejsem), rozsah stari mam po ruce od pardennich po dospele, vim i co je ze kdy, ale ted je uz trapit svetlem nebudu, spinkaji ;-) . Trosku prace by to ale dalo, takze jen kdyby mel nekdo zajem, jinak se s tim presne merit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 20:38 Muž Gunguy [2] Re: ludviko
myslím že se dá debatovat o všech variantách, já mám jenom xify(mečovky a platy,ale nekříží se) potom black molly , živorodky černopruhé , a velifery

doslova mne zarazilo , že mám platy od minulého července, a jsou ve stejných podmínkách jako kríženci black molly a černopruhé živorodky, ale črnopruhé živorodky čctvrt roku staré jsou dvakrát větší , než platy, a tvarem těla jsou stejné jako molly, jen nejsou černé, ale bílě s černými puntíky, takové kropenaté

čim to je?

také bílá velifera roste o trochu rychleji než mečovka , ale je to rychlejší než u platy, i když mám dva druh plat, z čehož je jedna podobná mečovce, rostou přibližně stejně, ale zatím se nekříží, nejsou ještě zralé

abych to shrnul, za jednu časovou jednotku mi rostou ryby v různém poměru,

nigrofasciata x sphenops 4
nigrofasciata 3
velifera , helleri 2
maculatus , maculatus x helleri 1

mám i paví očka, ale jejich růst nesleduji, jenom se mi zdá, mám pořád malé a malé, a potom hned velké, takže myslím že se rychlost zrání zvyšuje do jisté míry exponenciálně, ale nejsem si jist

takže mi jde spíš o křížence,

je pravda že poecilie sphenops rostou všeobecně rychleji?

jaké máš ty zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:43 Muž ludviko [24] - ŽivorodkyRe: Gunguy
Možná zajímavé téma, ale asi by to chtělo trochu upřesnit co je myšleno souslovím "různých druhů a genofondů". Jde o růst rozdílných variant šlechtěných gupek? Nebo rozdíly růstu mezi gupkami a Xifami (Platy, mečovky), nebo dokonce rozdíly v rychlosti růstu mezi poeciliemi a gudejemi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 19:56 Muž Gunguy [2] – Množení živorodek
Při pozorování růstu mých malých živorodek různých druhů a genofondů mne napadla zajímavá myšlenka a myslím že by bylo zajímavé porovnat vzájemně svoje údaje a docílit tak zkvalitnění "chovů" :-D

Jak rychle vám rostou malé živorodky? Zkuste porovnat s jinými druhy ve vašem akváriu

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1613x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16456-rychlost-rustu-zivorodek