Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Voda zabarvená kořenem

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Voda zabarvená kořenem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 22:52 Muž TitanArmy [4]
Rada pro amatéra. V obchodě jsem si koupil jako dekoraci kus dřeva. Vrazil jsem ho do akvária a byl nadšený, jak tam dobře vypadá. Ráno jsem se probudil, kouknul na akvárium a nevěřil vlastním očím :) Voda v akváriu byla jako by rezavá. To dřevo mi vodu obarvilo. Dá se tomu nějak předejít, nebo je to špatným dřevem ? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:51 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Johan
ok jdu googlit kde je najdu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vendy
Jsou celý rok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:45 Žena vendy [27] - CichlidyRe: patamatix
Mě ano ten vnější, u malého akva s vnitřním s hmotou je to samé naliju a po dvou dnech je hmota nacucaná jako houba a nejde filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:42 Muž patamatix [408] Re: vendy
Ucpaný filtr? To se divím nic my to nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:39 Žena vendy [27] - CichlidyRe: patamatix
Kupovala jsem ten 5L kanistr , ale jak říkám, po vyčištění naliju a do dvou dnů je vštšina fuč a akva je žluté, filtr ucpaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:38 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Johan
Teď v zimě asi nikde nebudou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:37 Muž patamatix [408] Re: vendy
Je pravda,že máš velké akva,tak to by asi vyšlo draho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:37 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
No nevím jestli teď v zimě něco takového seženu.A z rašenilišť to je tedy jedno jaký je to druh stromu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:36 Žena vendy [27] - CichlidyRe: patamatix
Teď už ho nedávám, jinak jsem měla kanistr a dávala podle návodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vendy
Udělej si vývar z olšových šišek a dávku ten. (či přímo dávku olšové šišky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:33 Muž patamatix [408] Re: vendy
Používám torben,kolik dáváš?
EDIT: Já dávám ještě méně než je doporučeno a vydrží to týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:32 R Muž romant [27987] Re: vendy
Mám vysoce pozitivní zkušenost s kořeny z rašelinišť. Ty jsou obvykle nějakej čas slušným zdrojem zabarvení a je to obdobný jako torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:28 Žena vendy [27] - Cichlidy – stálá barva
Fotka k příspěvku Ahoj já mám spíš opačný problém, chci té jantarové vody dosáhnout. Mám tam pár větviček z vinné révy, ale na takový objem to asi nestačí. Dá se v přírodě něco najít a vložit to do akva? Co by to mělo být za druh, nebo je lepší kupovat "vodičky"? Torben se mi do dvou dnů vyfiltroval a zbyla mi žlutá voda a bordýlek ve filtru...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 19:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LuciKub
nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 15:46 LuciKub – hnědá
Dobrý den, máme kořen z obchodu, pouze jsme ho opláchli a dali do akvária. Akvárium už máme asi 3 týdny a voda je hnědá. Četla jsem tady, že tetrám to nevadí, ale my tam chceme samce betty. Jemu to také nebude vadit?
Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.09.2013 16:48 R Muž romant [27987]
Já nedám dopustit na kořeny z rašelinišť. To jsou takový rozumný poměry všeho co se žádá a od kořenu očekává, trochu barví a docela dlouho, dobře se sumcům okusují a výluh z nich je taky tak akorát, prostě takovej Torben v tuhým stavu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 16:19 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Add kořeny mopani. Toto dřevo je sice dekorativní a většinou trvanlivé (až na jeden z mých který se doslova rozpadl a zničil mou krevetovou nudli), ale co se týče louhování a možného využití balastních látek pro sumce, tak je naprosto k ničemu. Dřevo je prostě moc tvrdé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 09:45 Žena Lucajz [3] - Cichlidy
Přidám své zkušenosti, můj kořen barví čím dál méně. Před třemi měsíci jsem jej vyvařila. Každý týden jsem měnila 20% vody a vždy do toho týdne byla zbarvená. Ovšem teď je to mnohem méně. Tuším, že do toho půl roka to bude úplně v pohodě. Nic hrozného. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 09:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Tak rekneme, ze dosahnu prevarenim toho, ze mi koren bude barvit asi jako po pul roce v akvariu, on stejne stale pracuje a barvi mene a mene. A kdo meni kazdy pulrok koren v akvariu, aby stale dostatecne barvil? Dosahnu tedy toho, ze nemam ten rozjezd se silenym barvenim a pozdeji mnohem mene, mam rovou to pozdeji.

Ohledne odchovu neceho slozitejsiho, jiste, profika to zajima, mne ovsem jako hobbystu uspokoji i jen to, ze jsou celkem obycejne ryby v pohode. Pristup profika jiste bude jiny nez muj a tezko mu ja mohu rikat, co je "spravne". ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 09:27 - Re: Designer
Torben je rašelinový koncentrát.Netvrdil by som,že dosiahneš úplne to isté.Vo výsledku áno(ak ti ide napr.o odchov niektorých druhov rýb),no čo do látok vo vode.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 09:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Urtman
Ja koreny stejne vyvaruji. I ty kupovane nektere barvi, a zpocatku umi barvit vodu opravdu hodne, takze zdaleka neplati, ze koupeny vodu nebarvi.

Jenze po case ji barvi mene a mene, takze koncentrace uvolnovanych latek neni zdaleka konstantni. A to je prave to, na co nejsem zvedavy. Nekolikrate vyvareny koren pousti mnohem mene. A ze je to uzitecne pro ryby? Ano, je, ale radeji si to doliju, pri kazde vymene vody pridavam 2.5ml Torbenu na kazdy 10l kybl vody. Vodu menim tretinu tydne, takze se da rict, ze koncentraci udrzuji konstantni.

K vetsine veci existuje nekolik ruznych postupu, jak dojit k vysledku. A muj postup je pokud mozno co nejsterilnejsi prostredi pri zakladani a dodani co je potreba, rekneme umele, a rozhodne se neda rict, ze bych se vyhybal chemikaliim v pixle s popisem chemickym vzorcem (konkretne pri hnojeni rostlin) :-) . Nekdo jiny zase pouzije prirodni zalezitosti, chemii se vyhyba jak cert krizi, i kdyz jde jen o hnojivo.

Je to na kazdem z nas, jak se s tim umi popasovat a take na co je zvykly, co mu funguje. Muj postup ma vyhodu v tom, ze vzdycky lepe vim, co tam davam a nespoleham se na to, co jak kdy a kolik uvolnuje ceho.

Koren si porid, jen si dej pozor na cernou stetickovou rasu, po jeho pridani obcas dokaze naskocit, chce to trosku hlidat, zda se neobjevila. I kupovany Ti bude barvit, i ty Mopani nebo Mangrove barvi, a vetsinou az tak, ze Ti to zpocatku bude pripadat moc :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 09:17 JoKa Re: malyLibor
Aha, ja prave myslel, ze ty kupovane jsou treba nejak osetrene, protoze jak tu spousta lidi pise, tak spousta z nich nebarvi a nepousti. Nebo treba skladovanim a podobne. Videl jsem navic jeden Mopani a vypadal jak dobre udelena replika, i na dotek mi to nepripada jako drevo... Tak nevim, proto jsem se ptal... Pouzivam jen ty z lesa, jen je s nimy prace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2013 09:17 -
Doplním.Rozdiel je len v použitom dreve.Niekde sa to luhuje rýchlejšie a veľa, inde pomalšie a v menších dávkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.09.2013 08:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Urtman
Ne že bych byl nějaký odborník na kořeny, ale pro mne k akváriu neodmyslitelně patří a mám je i v nejmenších akváriích. Používám kořeny kupované i z přírody. Podle svých zkušeností bych řekl, že kořeny obsahují různé látky a že je obsahují všechny - jak kupované, tak ty z přírody. Proč by třeba Mopani neměly obsahovat třísloviny a huminidy a jak se všechny ty látky jmenují? A z čeho by potom byly, když ne ze dřeva, což jsou z velké části právě ty "balastní látky", o kterých se zmiňuješ?
Kořen z lesa je podle mne lepší v tom, že víš, co a odkud si bereš, vybereš si, jaký se ti líbí, při hledání se obvykle hezky projdeš v čisté přírodě a máš s tím spojeny hezké zážitky. Kupovaný kořen má naopak ty výhody, že jeho hledáním neztrácíš čas a je s ním snadnější práce. Ale ty látky příznivě ovlivňující vodu obsahují všechny pro akvaristiku použitelné kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 21:27 JoKa – Kořen
Zdravím, zajímala by mě jedna věc. Já osobně si nepořizuji kořen do akva, jen kvůli estetice. Domnívám se, že ty zmiňované, kupované (Mopani a podobné), neobsahují, nebo jen opravdu mininum, huminových a balastálních látek. Pro tento účel je lepší kořen z lesa. Co je na tom pravdy? Vyzná se někdo??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 18:39 lelizi Re: eso
Ano až nasákne tak samozřejmě tam nebudou vzduchové bublinky a nebude ho co nadnášet... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 13:18 R Muž romant [27987] Re: michalt
Vyhledej si pojem listy mandlovníku mořského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 13:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
Děkuji. To je zajímavé, zajdu tam. Ještě mně zaujal ten výluh. Nevěděl jsem, že se prodává samostatně jako přípravek. Přečtu si o tom víc. Vzhledem k tomu, že jsem začátečník, asi by bylo lepší mít kořen spíš jako dekoraci a úkryt pro rybičku, než jako zdroj tříslovin a huminových látek. Ty bych možná taky radši dodal samostatně a kontrolovaně. I když, ty kořeny se zdají nepředvídatelné a možná si přinesu domů něco, co bude barvit pořád. Uvidíme.

Ještě mi napadlo (jestli to není moc OT), že v akvaristice jsem viděl nějaké sušené listy od Rataje, které podle popisu mají podobný efekt (třísloviny, huminové látky, barví vodu). 2 listy na 100 litrů. Co si o tom myslíte? Má to smysl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2013 12:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Kupuji koreny v Hornbachu na Cernaku, jak koukam, jsi z Prahy, takze pohoda, je to kousek od metra. Myslim ze za mensi koreny Mangrove a Mopani chteji 79Kc, za vetsi snad 149Kc a pak uz maji velke, tam je myslim cena pres 300Kc (nepamatuji si presne). Sice to neni uplne zadarmo, ale zase si muzes vybrat na jedne hromade. I ty nejmensi jsou pekne, par jich ve svych akvariich mam.

Jak to tam maji v regalu, dej si bacha, lidi se v tom hrabou a nevracji do spravneho fochu, takze se podivej i na visacku na koreni, kolikrate je nejaky pekny levny zamichany mezi drazsimi a opacne. Rozmery jsou znacne ruzne, pokud neprijdes zrovna pred novou dodavkou (ze je to prebrane), vyberes si.

Koreny varim, klidne i 5x po 20 az 30min, barvit pak temer prestanou. A do akvaria si vyluh pridam, treba Torben, pac nejsem zvedavy na to, aby mi neco do vody poustelo postupne ruzne mnozstvi "neceho" a ja mel kazdy tyden vodu jinou. Jiste existuji i opacne nazory, tohle je proste muj postoj ke korenum, i kdyz vseho s mirou, jak se nevejde do nejvetsiho hrnce, vareni se taky nekona :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2013 11:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: michalt
Kořen vzatý z potoka lze třeba převařit aby se část škodlivých bakterií zlikvidovala a odrbat následně kartáčem měkké části. Spousta lidí bere kořeny přímo z přírody, samozřejmě to chce vědět o místech s minimálním znečištěním aby sis nějaké breberky nepřitáhl, nebo něco jiného. Nicméně driftwoodem chybu neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 11:40 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Zoidik
No to, samozřejmě, ano. Ale jak víš, jestli Ti takový kořen v akváriu nezpůsobí víc problémů, než radosti? Četl jsem tady něco o mastné hladině, neprůhledném akváriu a dalších komplikacích. Já se ještě porozhlédnu. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 09:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: michalt
Osobně se spíše dívám na to, jestli se mi kořen líbí, nebo ne, značka pro mě osobně není důležitá. Když uvidím pěkný v potoku, tak si ho taky vezmu do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 09:24 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Zoidik
Díky. Je jště nějaká jiná značka, po které se oplatí porozhlédnout? Jediné menší kořeny jsem zatím našel u Driftwoodu. Všechny ostatní jsou větší, co by se snad taky dalo vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 09:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: michalt
Driftwood jeden mam a první týden barvil poměrně slušně, za to jsem byl rád, ale asi do měsíce přestal s intenzivním barvením a je to už jenom takové decentní. Ale může se stát, že narazíš na kousek, co bude barvit delší dobu. Ale týdenní výměna vody to bude držet na pěkném čajíčku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 09:14 Muž michalt [737] - Miniakvária – Jaký kořen?
Ahoj, chtěl bych malý kořen do malého akvária. Mojí pozornost upoutal třeba tenhle: www.rajkrmiv.cz/…
Máte s ním někdo nějaké zkušenosti, prosím? Vůbec mi nevadí, jestli bude trochu barvit vodu, pokud to živočichům prospěje. Jen jestli tu vodu nebarví příliš, abych do nádrže ještě vůbec viděl :-) a jestli neuvolňuje kromě toho ještě něco, co třeba pokazí hladinu, a tak. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:16 R Muž romant [27987] Re: lenin
Stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:15 lenin – kořeny a kameny
pročítala jsem sekci kořenů a nedá mi to se nezeptat.v rámci koupě akva / již dříve používaného / jsem k němu dostala i kořeny které ležely u pův.majitele 1 rok:před tím je měl v akva./. Teď jsem je namočila do kovové vaničky na dvůr ať nasáknou - občas na ně i prší. Stačí je pak očistit kartáčkem nebo je nutná hlubší očista ? / do hrnce na vyvaření se nevlezou / Vodu nebarví ale je na něm znát že tam byla řasa.Totéž mám i u lávového kamene.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 01:03 ssetam
Já měl kořen tropical wood, vyvařený 3x ve vodě, ale stejně barvil. Rybkám ani krevetkám v akváriu se nic nestalo. Jedno paví očko myslím díky té vodě získalo krásnou barvu ploutve do červena.
Ještě mě ale napadá otázka, když ten kořen barví vodu, co na to rostlinky, třeba řaso-koule, která potřebuje dostatek světla? Já měl i nějakou trávu a ta dokonce shnila... :( Teď kořen pořád odstávám mimo akva a čekám kdy jej vrátím zpátky do akva...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 12:10 riba – kořen
Tak kůra je pryč,i kdyby se nic nedělo tak vzhledově daleko lepšejší.Fotky v profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2013 08:50 Muž gati [13]
Jéjda co já bych dal za krásně hnědou vodu od kořene.Škoda že nebarví pořád... :-( :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   28.03.2013 08:23 R Muž romant [27987] Re: blegon
Ne, není třeba dělat nějaký jiný než standardní výměny a to jednou týdně 1/3 vody, rybky si budou chrochtat a jestli jde jenom o estetickou stránku věci, tak on za nějakej čas barvit přestane, nic netrvá věčně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 08:14 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: romant
Děkuji za odpověd mám až se voda zbarví do hněda jí vyměnit nebo jenom třeba půlku nebo ji tam mám nechat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2013 08:01 R Muž romant [27987] Re: blegon
Žádný vaření ve slaný vodě, normálka osprchovat, příp. odrbat kartáčkem a do akva, to barvení je prospěšný, jsou to huminy a třisloviny a obyvatelé akva to ocení, takže zbytečná práce a starost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 07:58 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: matlala
Dobrý den je nějaký recept na to abych nemusel máčet kořen celý týden četl jsem že když se vyvyří ve slanné vodě tak pak už nepouští hnědou barvu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 00:01 Muž ludvik [1082] Re: romant
Tenhle názor nemáš jenom ty. Ale i dost dalších lidí - vařením se sice leccos zlikviduje, ale zůstanou tam ty mrchy, co i var přežijí. Takže jim vlastně ulehčíš život.
romant napsal: Vař si co chceš a jak chceš, ale je to zbytečný, tedy alespoň podle mě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 23:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: riba
kůra v akva ničemu nevadí, jen dělá trošku bordel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 19:06 R Muž romant [27987] Re: riba
Kůru pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 18:58 riba
No tak zbytečné to zase není oni jsou od řeky a kdyby si viděl co na nich bylo po jarním tání tak by jsi si je možná ani nevzal.
Jo a ještě se chci zeptat,nechal jsem na nich kůru,teď babo raď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2013 18:47 R Muž romant [27987] Re: riba
Vař si co chceš a jak chceš, ale je to zbytečný, tedy alespoň podle mě. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2444x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1638?od=51