Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vyleštění skla

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Vyleštění skla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2011 14:37 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Darry
Napadá mě zubní pasta. Je to v podstatě jemňoučká brusná pasta, často se používá i k leštění .... A je zadara palec Teda předpokládám, že si zuby čistíš a máš ji doma smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 14:34 GP Re: Darry
neni 8mm na tu velikost malo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:42 Darry Re: kortezhugo
rozměr skla je 160cm x 40cm 8cka síla, to by určitě nevyšlo levněji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 10:05 Muž kortezhugo [983] Re: Darry
kolko stoji ten oxid ceria?
alebo ake velke je to akva?
mozno bude jednoduchsie,lacnejsie rovno vymenit predne sklo -ako skuat "co zabere"

este ma napadlo -kedze sa tu riesia kyseliny -HF
ta nalepta sklo -odstrani skrabance
mozno niekto skusal....

len nebrat ako radu...nechcem mat nikoho na svedomi
ako som pisal nizsie...ked zratame cas+cenu "pripravkov" a vysledok neisty tak mozno budeme na cene noveho skla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 09:48 Darry Re: Moucha
Podle majitele dva roky, bylo pouzivane do doby, nez jsem ho koupil, ale jak na nej dlouho kapala ta rez, to nedokazu opravdu rici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 08:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Darry
no zazrany do skla by to mohlo bejt.... jak stary je to akva, kdybych to brousil, tak bych mel pak strach, aby to pak neruplo.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 00:57 Darry Re: avast
HCL jsem zkoušel, mam ji doma na leptani pro vyrobu DPS a bez vysledku, me proste pripadne, ze je to zazrane ve skle. Sice nechapu, jak se to muze stat, ale lestit jsme to zkousel uz i z druhe strany a porad to stejny. Asi budu muset zkusit neco hrubsiho a pak to dolestit, bo ja fakt nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 00:08 Muž avast [49] Re: Darry
Nechci z tebe dělat debila, ale neni to z druhý strany?

A ještě jsem našel že prej by mohl pomáhat Cilit na koupelny (E: našel jsem to teď po 2., tam to řeší na noži s nějakou spec. čepelí), nebo nějaká cosik a dá se to koupit v drogérii (našel jsem to na stránkách kde to řešili na prádle, konkrétně na kalhotách).

Pak něco co se může používat ve školách, přesněji:
KALKFJERNER
Použití: Silně kyselý přípravek (koncentrát) na odstranění rzi a vodního kamene. Používá se na všechny kyselinoodolné materiály jako porcelán, ušlechtilá ocel, nikl, chróm, keramiku apod. Efektivně odstraňuje silné vrstvy rzi, vodního kamene např. ve sprchách, bazénech, potravinářských provozech atd. Používá se na jednorázový úklid.
Dávkování:
Nanášení koncentrátu rozprašovačem pouze na malé plochy. Používat jen v dobře větraných místnostech.
Vodní kámen 0,5 l : 10 l vody
Rez 1 l : 10 l vody

Pak jsem našel ještě několikrát to HCl (tedy v podstatě Savo) a nějaký prací prášky. To bych možná i zkusil. Prací prášek do vody rozpustit a pak kousek kde to nebude moc vidět, tak tam to zkus co to bude dělat. Kdyžtak to HCl, nebo tu sračičku z drogerie (prej se dá koupit v DM)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 23:53 Darry Re: avast
Fotka k příspěvku Toto jsou ty stopy, to uz je i po lesteni oxidem ceria, bez vysledku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 18:33 Muž kortezhugo [983] Re: Derry
...ako pise Chalybda
a "najucinnejsie" obsahuju H3PO4
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:24 Muž avast [49] Re: Darry
nemohl bys to zkusit vyfotit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 11:18 Žena Chalybda [55] Re: Darry
Nezkoušel jsi nějakej čistič na WC na rez a vodní kámen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 11:02 Muž kortezhugo [983] Re: avast
...neviem ci je to dobry napad -teda ta HCL
len viem ze FeCl3 drzi dobre aj na plastoch -nedajboze to vyliat do umyvadla -hned bude hnede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 09:38 Darry Re: RadioactiWe
Tam nejde o tu rez samotonou tu umeju, ale o to naleptani na tom skle, leštím to a leštím a pořád mi připadne, že je to kdesi hluboko zažrané ve skle :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 06:07 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Darry
Každopádne by som vyskúšal tú HCl, ako radí avast a potom to podla potreby ešte preleštil tým oxidom.
Len ma tak napadlo, že už ste to asi stihli preleštiť.. Teda neviem či sa k tomu tá kyselina ešte vôbec dostane..
A na wikipédií sa píše, že sa rozteká pôsobením vzdušnej vlhkosti, teda teoreticky by to malo ísť vodou (?) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 00:18 Darry Re: avast
Tam je nejhorší, že rez pryč dostanu, ale jsou tam jakoby naleptane stopy, to nejde odstranit, jakoby to zalezlo do toho skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:20 Muž avast [49] Re: Darry
čistě teoreticky by mělo fungovat 2Fe + 6HCl -> 2FeCl3 +3H2, tzn že železo když zreaguje s kys. chlorovodíkovou, tak vznikne vodík a chlorid železitý. Ale je problém že rez je oxid železitý a tam by čistě teoreticky mělo fungovat 6 HCl + Fe2O3 -> 2 FeCl3 + 3 H2O, tzn že oxid železitý (rez) s HCl (v podstatě Savo) dá chlorid železitý a vodu. Jedinej problém je v tom, že chlorid železitý je zase pevná látka, ale podle cs.wikipedia.org/… by se měla na vzduchu "roztéct" (nevím jak to chápat). Ještě kdyžtak zítra zkusim něco vymyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:40 Darry Re: avast
Tak samozřejmě je ot vidět. No on je ten problem, že to neni zevnitř, ale z venku a akvarium bude pruhledove, proto to řeším :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:46 Muž avast [49] Re: Darry
A je to vidět z pohledu zepředu? Jestli ne, tak bych to neřešil. Železo se do akvárka dává úměle a ty ho budeš mít ze skla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:37 Darry – Vyleštění skla
Zdravím všechny. Řeším takový problém. Získal jsem levně akvárium větších rozměrů, ale je zde následující problém. Akvárium stálo delší dobu na stojanu, kde na něho kapala rez. Rez šla umít dobře, ale když si člověk posvítí zevnitř akvária, tak je na skle vidět ta stopa, jak ta rez stíkala po skle. Zkoušel jsem to vyleštit kotoučem a pastou udělanou z oxidu ceria (sklo to leští perfektne), který jsem na to sehnal, ale stopy jsou tam nadále. Tak teď nevím jak postupovat dále.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1335x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16377-vylesteni-skla