Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ostrava a okolí - kde nechat slepit akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Ostrava a okolí - kde nechat slepit akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2021 09:49 Muž Foligno [28] Re: Daniel
Dan Dobiáš
Keltičkova 36
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 723 400 352
Více zde: eakvarium.webnode.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 09:31 Daniel
Dobry den. Mohl bych Vas poprosit o kontakt na p.Dobiase? Zrovna nam vcera praskla stena akvaria. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 12:28 Žena Sysalka [277] Re: MikiG
Výška akva bude 40. Takže nízké a mělo by mi to akorát vyjít na ruku :).
Na samovýrobu se mi nechce, asi budu muset poptat nějaké truhláře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2019 08:44 MikiG Re: Sysalka
Ahoj,
já jsem si v Ostravě nechal lepit akvária u pana Dobiáše.Ale skříňky jsou celkem problém,tu jsem musel řešit samodomo.Jak chceš mít vysoké akva?Při výšce skříňky 95 to už může být dost nepohodlné na čištění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 21:22 Žena Sysalka [277] – akvárium se skříňkou
Ahoj,
chtěla bych si nechat slepit akvárium a pod něho rovnou i skříňku.
Potřebovala bych to na míru, protože výšky stolků se pohybují okolo 70cm a já jsem si vymyslela 95 :).

Poradíte na koho se obrátit?
Akvárium Farda už jsem poptávala a ticho po pěšine :-( . Nějaké jiné tipy?

Díky ahoj .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 00:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Peerwulf
Jednoznačně Farda. Umí to, ví co dělá a ceny taky solidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 13:14 Muž muťa [554] - RostlinyRe: NHKG
U toho Osmančíka, jsem kupoval Diversu a ta byla v pohodě, ale taky jsem tam kupoval jedno menší a ty spoje nic moc, resp. hrůza. Byly křivé a prostě bylo to celé takové zbabrané od silikonu. Bohužel to bylo vidět, až když jsem ho napustil vodu, už jsem to nechtěl vozit zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2017 11:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Peerwulf
www.akvariafarda.cz
Jinde bych už si akvárium nedělal.

Akvária dělají ještě třeba zde:
www.sklenarstvi-osmancik.cz/…
Ale proti Fardovi vyšší cena a nižší kvalita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 11:41 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky – Lepení akva
Ahoj, máte někdo nějaké aktuální zkušenosti s firmami co lepí akva v okolí Ostravy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 16:12 Muž leontin [46] - CichlidyRe: laKatos
Určitě se to dělá tady:WWW: www.akva-tera.wz.cz
U Osmančíka bych to taky zkusil.Navíc je to běžná záležitost při rekonstrukci starších akvárií nebo tekoucích ak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 16:03 laKatos Re: Johan
Poptano.
Ze mě to nenapadlo dřív. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 15:46 Žena baletka [624] Re: muťa
Tos řekl velmi pěkně. Přesně tak to, myslím, je. Buďto to zkusit jak píše Johan anebo opravdu zkusit třeba Osmančíka. Za zeptání se nic nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 08:24 Muž Yirka [9123] Re: baletka
Já bych naopak řekl, že sklo tl. 20mm nebude žádná láce, ale pěkně drahá surovina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 07:19 Muž muťa [554] - RostlinyRe: baletka
Ono to je jako si nosit do hospody svoje maso a chtít po kuchaři jen přípravu. Ale jak píše Johan, zkusil bych oslovit přímo nějakou firmu. (sklenářství např.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 00:06 Žena baletka [624] Re: laKatos
Já osobně bych se jela zeptat za Osmančíkem, ale nevyjde Tě lépe komplet nové akva? Protože já bych to tak viděla, že sklo samotné nebude tak drahé, spíše jde o tu práci. Nevím... ale tuším, že bude málo ochotných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2012 21:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: laKatos
Nebylo by lepší obeslat nabídkou konkrétní firmy? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 21:36 laKatos – Zmena rozmeru akvária (rozložení-narezani-slepeni)
Dobrý den, kdo je ochotny nebo která firma je schopna mi sriznou a následně slepit na muj požadovaný rozměr sklo (z rozlozeneho akvária) tloušťka skla je 20mm.
Jedna se o severomoravských kraj čím blíž k Ostravě tím lepe.
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 21:30 Žena Tris [21] Re: muťa
Osmančík. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 18:37 Muž muťa [554] - Rostliny
muťa napsal: Poradíte někdo, kde mi v Ostravě a okolí slepí akvarko za nějakou lepěí cenu? 120x40x50

Prozkoumal jsem co se dalo. I p. Dobiáše jsem kontaktoval. Nakonec vyhrála Akvaristika Osmančík v Zátiší. Přišel jsem, viděl jsem, koupil jsem a odvezl.

Všem zainteresovaným moc děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2011 11:55 Muž O.Tom [439] Re: muťa
Ja kdyz jsem shanel akvarium, tak jsem urcite neoslovil vsechny akvaristiky, ale ktere jsem navstivil, tak mi nabizely akvaria hodne draze. Za kazdou drobnost zaplatit, v assenu mi dokonce tvrdil jak je slozite vyvrtani diry pro prepad a jen to vrtani ze bude stat nekolik stovek.

Casem jsem dostal na sobe nezavisla doporuceni na sklenare bydliciho kousek za mostem M.Sykory. Richard Dobias, 723400352. Celkem dobra domluva, zadne zbytecne navysovani cen (vrtani der zdarma :) ). Jako minusy bych tu videl, ze nepracuje jako firma, tudiz nevystavi ucet a zarucni list. Obrouseni hran skel je po esteticka strance nedokonale. Nechaval jsem si zde lepit nove a prelepovat stare akvaria a vpohode.

No a pak ma dalsi zkusenost je s uz zminenou firmou akvariafarda. Tam uz jsem si nechal delat svou aktualne posledni nadrz vzhledem k velikosti. Ceny dobre, akvarium (jsem jeste nenapustil) ale zatim vypada bezvadne. Samozrejmosti je tu uz i zaruka, pojisteni na pripadne skody atd. Doprava me stala do ostravy 500,- Trosku pomalejsi byla komunikace pres e-maily a reseni detailu na zakazku, jinak vpohode :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 06:06 Muž muťa [554] - RostlinyRe: avarto
...o nich vím, byl jsem tam ( Osmančík ).
Našel jsem nějaké kontakty na Michálkovice a na Petřvald, tak uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 03:11 avarto Re: muťa
Před půl rokem jsem kupoval své první větší akvárium 120x40x50 vypouklé

u fa. Osmančík v Horní Lhotě - Zátiší www.akvaristika-ostrava.cz

Jsem velmi spokojen s ochotou prodejce i s cenou palec

Doporučuji navštívit a udělat si vlastní názor X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 21:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: muťa
www.akvariafarda.cz nemají špatné ceny a mají dobrou kvalitu, bohužel je to trošku dál (Odry)
Mi kdysi lepil akva pan Dobeš, bohužel už na něj nemám kontakt a ani google nic pořádného nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 20:35 Muž muťa [554] - Rostliny – lepení akvaria
Poradíte někdo, kde mi v Ostravě a okolí slepí akvarko za nějakou lepěí cenu? 120x40x50

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 19:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: orlynka
Zdravím, vím že to je trošku z ruky, ale v Odrách fa Farda, kterou můžu doporučit: www.akvariafarda.cz/… Podle jejich ceníku 1900Kč a sklo 8mm, ale u tloušťky skla taky záleží, jak moc bude na akváriu výztuh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:39 Muž afinko [27] Re: orlynka
Ohladne hrubky skla:
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:37 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Akvárium
Není tu někdo z Havířova, kdo si nechal lepit akvárko? Chtěla bych vědět, jak se to pohybuje cenově. A mám představu o 100x50x40cm, pokud by někdo mohl poradit. A jak silné sklo musí být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:32 Muž grizly [145] Re: pave82
Chybu bych viděl v té 30-ti korunové řezačce...... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:01 Muž pave82 [16]
Rád bych se s Vámi podělil o mé nejnovější zkušenosti (dostal jsem se pouze k řezání skla, teda spíše k lámání) právě jsem si musel nalít slivovici, neb jsem se sklamal v sobě samém jelikož neumím nařazat pár kousků skla. Jak to vše bylo - nechal jsem si slepit u sklenáře akva 260 litrů, musím uznat, že se mu to povedlo voda v něm sice ještě není, ale provedení je precizní. Přededem jsem rozhodnut k použití externího komorového filtru a moje ego říkalo chlape to už by si mohl vyrobit sám musel jsem tedy konat a pustil jsem se do práce. Práce započala po nákupu potřebných pomůcek, řezák na sklo z železářství cena 30 Kč (tušil jsem, že tímto nástrojem si na sebe sklenář nevydělá)dále akva silikon (nevím jestli ho kdy použiji) no a výtlačná pistole (ta bude mít alespoň využití,neb jsem musel vrátit jednu vypujčenou)
Jakožto správný šetřílek a neználek řemesla nemohlo mě napadnout nic jiného, než sesbírat všechno sklo pochybného původu a pokusit se něco z toho nařezat. Již předem jsem věděl, že to nebude sranda a proto jsem zaangažoval moji přítelkyni v roli pořádného svěráku a držiče materiálu. Moje funkce byla řezat sklo v šířce 5 AŽ 7 mm . První řez tragédie - po skle ačkoliv nebylo mastné klouzalo (netočilo se) kolečko jak po másle, řez jedním tahem se zdál být utopií. Nevzdal jsem a řezal dál další díl, zrovna se zadařilo a uchlácholil jsem se úspěchem, který v zápětí převládl ve vztek z pohledu na prasklinu kolmu k řezu.
To byla poslední kapka. Hned zítra jdu s plánkem za sklenářem co mě lepil akva a nechám si to slepit. Možná, že řezat sklo neznámého stáří s požitím řezáku za 30 kč není zrovna to pravé ořechové, ale mě to alespoň přesvědčilo, že odborná práce patří odborníkovi a ne břídilovi jako jsem já. PS zvládnu udělat kupu věcí,ale tohle se mě prostě nepovedlo ....
potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 11:31 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Noxx
Rovněž doporučuji Fardu, dělaji velmi kvalitně, pro lidí zkušené akvaristikou jsou tito dobrá volba, né každý umí dobře lepit akva, a hlavně mají dost dobré ceny na dnešní poměry. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 15:22 gabro99 Re: Pipet
Čau ja měl z www.akva-tera.wz.cz je to sice z Havířova ale je to kousek od OV a jsem spokojeny. Jo a myslim že to podle dohody je schopny i dovést...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:11 Muž georg [112] - AfrikaRe: Noxx
jj, Farda je dobrý tip, mám od něj a bez problémů,za poplatek Vám ho dovezou až domů,pokud budete chtít. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:47 Davosek Re: Pipet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 12:06 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: Pipet
Doporučuji! Viz. moje 540l akva. Akvárium Farda - Odry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:45 Pipet – Kde nechat slepit akvárium Nový Jičín/Ostrava
Prosím, nemáte tip, kde mi slepí akvárko 80x50x50? Když vidím, jak vypadá maličké krevetárko od našeho sklenáře (Studénka), nemám nejmenší chuť mu zadat 10x větší nádrž. Někde mezi NJ a OV...
Díky za rady (případně mě přesuňte do nějakého staršího vlákna, nenašla jsem žádné, kam by se dotaz hodil...).

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16364-ostrava-a-okoli-kde-nechat-slepit-akvarium-