Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval 304

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Fluval 304
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:50 Redgi Re: Redgi
ahoj, takze tesneni vymeneno a filtr tesni. Vse je jako driv. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 07:46 Redgi Re: grizly
Musim napsat neco na obranu Fluvalu. Je to prvni error. Filtr ma cca 4 Roky a po takove dobe ma narok na nejakou tu vymenu tesneni atd. Filtr jinak funguje par-exelan. Nemuzu si stezovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 08:34 Muž grizly [145] Re: Redgi
Plast ze kterého je filtr vyroben se křiví a nechce si při zavření filtru sednout. Pokud má polovina majitelů tohoto filtru nějaký problém, tak to nebude jen jejich nešikovností. Je to zkrátka šmejd. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 07:38 georgemo Re: necar
já mám 304 fluval a už se mi jednou stalo že mi vyteklo kolem deseti litrů ven jak už bylo psáno když je v provozu tak nateče ale vypne se proud a je to v háji příště už kupuji jinou značku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 22:34 Muž necar [2] - AfrikaRe: Redgi
Ahoj já mám fluvaly na všech akvárkách, a netečou jsem maximálně spokojen. Jednu dobu mi trochu tekli po vyčištění ale během hodinky vždy přestali. Zkusil jsem na radu známého vyměnit těsnění a okamžitě bylo po problému. Myslel jsem si že těsnění bylo dobré ale na pořádném světle bylo znát že je mírně spuchřelé. Od té doby měním jednou za rok těsnění pro jistotu a mám klid a těch 70kč mě nezabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:40 Redgi Re: philipt
Ahoj, vim o cem pises, ale muj problem to neni. kdyz napoustim filtr vodou pri zavrene hlave tak to doslova srci jako by tam tesneni vubec nebylo. Kazdopadne v pondeli mi ppl privezr nove tesneni. Doufam ze to bude ok. momentalne mam v akva dva vnitrni filtry takze bych to nerad prodluzoval :- D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 10:03 philipt Re: Redgi
Ak ti tecie stale potom isto tesnenia, ale mne takisto po vycisteni vyteka minimalna cast vody pod hlavou, ale prisiel som na to ze je to tym ze ked hlavu vyndam obratim ju naopak a vtedy sa do vnutra vleje cast vody, a ked som filter poskladal tieklo to, sice trosku ale splasilo ma to, preto som to znovu rozobral a hlavicu som jemne vytriasol tak aby z nej vytiekla vsetka voda, potom som popozeral tesnenie a znovu som to dal dokopy, uz to netieklo.. a tak to robim stale a niesu problemy.. mozno prave toto moze byt tvoj pripad, popravde Fluval je skvely filtrik ale na cistenie nie prilis prakticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 23:32 Redgi Re: Silent
neni nikde skripnute. Bohuzel doma nemam momentalne silikonovy olej, ale promazal jsem to obyc olivakem :-) a nepomohlo. Kdyz ho slozim tak sr mi zda ze je mezi hlavou a nadobou velka mezera nez byvala. Ale nedari se mi to utesnit. Tak uvidim jak prijde to tesneni po nedeli jestli to pomuze nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 23:20 R Muž Silent [5949] Re: Redgi
Pokud není prasklá nádoba tak mně napadá jedině to těsnění. Je správně uložené a promazané? Není někde skřípnuté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 23:18 Redgi – Fluval 304 - netesni pod hlavou
Ahoj,
rad bych pozadal o pomoc. Dnes jsem vytahl svuj filtr na cisteni. Po vymyti jsem filtr pripojil k akvariu a zjistil ze tece pod hlavou. Jiz se mi nepodarilo filtr slozit tak aby tesnil. pro jistotu jsem si objednal nove tesneni, ale stejne mi to neda spat. Co by to mohlo byt krom toho tesneni? Dik moc vsem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 00:00 Bart Re: zeck
ne ne standardně ono to ani nejde ta páčka co uzavírá ventily je nahoře, teprve pod ní je ta co odpojuje hadici rozzureny Ted se chytil a začal běžet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 23:54 zeck Re: Bart
Nezapomněl jste uzavřít ventily, než jste se snažil odpojit celý adaptér ?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 23:40 Bart
dneska mě Fluval 304 nasral. Při čístění akvárka jsem se půl hodiny s ním mordoval a snažil se sklopit páčku která umožnuje odpojení hadic - víc tlačit jsem se bál nebot v plastu divně praskalo. Asi se do ventilu dostal nějaký sajrajt. Prostě nezdařilo se tak jsem ho hold nevyčistil, tak tu vedle mě jen tak vrčí /motor zjevně jede/ ale nefiltruje.... rozzureny pujde

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 17:13 R Muž Silent [5949]
Jestli se Ti to vyplatilo musíš posoudit sám podle stupně opotřebení. Pokud nebudeš muset hned kupovat náhradní díly tak snad jo. Návod ke čtyřkové řadě asi těžko seženeš, ale můžu posloužit návodem k řadě 05. Až na pár detailů je to stejné. Tedy pokud máš novější 304. U těch starších jsou větší rozdíly v upínání hlavy a v hadicích. www.miga.cz/… tady je návod ke stažení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 16:32 gandalf15 – Hagen Fluval 304
Zdravim
kupil som filter Fluval 604 za 30 Eur. myslite si ze sa to oplatilo? a neviete mi poradit kde by som nasiel SK/CZ navod?
Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 07:51 R Muž Silent [5949] Re: Mickey
Fluval 304 má výkon čerpadla 1000l/h a spotřebu 12W. Je pro nádrže do 300 litrů. Průměr hadic je 16/22mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 02:13 Muž Mickey [6]
Dobrý den,potřeboval bych prosím od vás poradit,kolik má fluval 304 prutok a na kolik L akva je.Pak ta hlavní kolik maj průměr hadice přívod/odvod?

Jde o to že budu mít jen filtr bez hadic a příslušenství..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2005 18:49 petr55 Re: zbyna
Něco o rašelině je napsáno zde: aviaservis.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2005 16:35 jirka Re: zbyna
Jestli máš problém se zásaditou vodou,tak se to řeší s kyselinou,nejlépe fosforečnou,ale musíš opatrně,potřebuješ k tomu přípravek na měření PH.Já jsem takhle kyselil vodu pro Diskuze,musela být okolo 5PH.vše bylo v pořádku a odchoval jsem stovky mladejch.Záleží také jaké máš ryby.Když máš zásaditou vodu chovej Afriku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2005 15:30 vojta Re: Zbyna
s josefem lze jen souhlasit filtr je jen pomocník k tomu abychom si nezanesli akva ,v prvé řadě záleží na skladbě rostlin ryb,dna a vody kterou do akva dáváme pokud dáme málo rostlin a hodně rybek potom je filtr neocenitelnou součástí našeho akva pokud dáme málo rybek a hodně vhodných rostlinek,tak prakticky filtr je jen taková pojistka,a ještě chci říci že sebelepší filtr nám sám od sebe nezajistí nádherné akva bez řas a smradlavé vody je to jen na nás jak se nám podaří vhodně zkloubit ten mikrosvět kterému se říká akvárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2005 14:04 Zbyna Re: Josef
Diky vam za informace vzal jsme si z toho ze mam nechat filtr filtrem dokud bude filtrovat a raselina je asi vice mene k nicemu
uz sem koupil dva 50l sudy a postupne si bud vozit po 100l vody lepsi vodu a uvidime
jeste jednou moc diky za nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2005 09:25 Josef Re: zbyna
Asi co zkusenosti to nazor... Ja se napr. vyhybam nekterym odpovedem, protoze kdyz dva delaji totez neni to totez. Nicmene s Vojtou souhlasim, ze chlopr muze bakterie zabit. Na druhou stranu, ma filtr fluval nekolik vrstev, dokonce zvlast cast pro bakterie. Co se tyce frekvence cisteni, predstav si napr cistit pudni filtr...? Ja bych to nechtel delat. Ja osobne se snazim o udrzeni spravneho biotopu a vodu mam nadhernou, de fakto okamzite po zalozeni akva a nikdy jsem ji nemel zkazenou. Ale udrzet to neni o tom pravidelne cistit filtr, ale mit vse v rovnovaze... Tot muj nazor...:-). Mejte se. Josef
...jo a s tou raselinou fakt nevim... Co si vsak myslim je to, ze pokud si nebudes vozit vodu odjinud, pak kvalitu vody zmenis jen omezene. To znamena ze byt tebou tak bud si vodu privez (co pri 300 litrech je narocny), nebo si zvol ty akvaria ktery vyzaduje takovou vodu. Urcite ti nekdo poradi, nebo je i plno literatury. Kdyz tak dej vedet pH a ja ti odepisu jake rostliny a rybky se do takove vody hodi... Zatim. Josef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2005 22:29 zbyna Re: vojta
Mam to vetsi akvarium 3 mesice ale pred tim jsem tam mel vnitrni asi "naprosto nevyhovujici filtr" sice o velkym prutoku ale s malym "molitanem" a jednou nadobou na dalsi filtracni materail. Ten molitan jsem musel cistit kazdy tyden protoze byl naprosto zaneseny a smrdel jak mocal....tak nevim jak to s tim biotopem ted vypada :-) takze zkusim po mesici? nebo jak se mi snizi prutok ze ?
Jinak pro info ma akva 300l a fluval 304
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2005 19:17 vojta Re: Zbyna
určitě molitan neper ve studené vodě chlor zabijí nitrifikační bakterie,ale v akvarijní vodě jinak ho čisti tak jednou za 6 až 8 týdnů,záleží kolik máš ryb a kolik rostlin které ti pomáhají rozkládat organické látky,záleží taky jak dlouho máš akva než se ti podaří vytvořit boitop,pokud ho máš čerstvé čisti ho raději 1 krát za měsíc pokud ho máš aspon 3 měsíce můžeš později
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2005 12:37 zbyna Re: Josef
Diky a nevin nahoud co s tou raselinou???? ma cenu s nim zkysolovat vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2005 10:06 Josef Re: Zbyna
Ahoj, na tvoji otazku mam jednoduchou odpoved:-). Zacni se zajimat o filtr az nebudes spokojeny s jeho "praci". Pokud bude vse OK neni duvod. A i kdyby vyrobce daval doporuceni, pak jsou zaujata (chce aby spotrebitel vic utracel). Doporuceni: pokud nebude filtr stihat, vyplachl bych ve studeny vode molitan. Jakykoliv zasah je uplne zbytecny pokud v akvariu vse funguje (vyvazene ryby rostliny, pravidelne odkalovani a doplnovani cerstve vody, odstranovani zbytku rostli, ryb, vyvazeny svetlo, a obcas nakou to prirodni chemikalii. Mej se. Josef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2005 12:10 Zbyna – fluval 304
Ahoj koupil sem a rozbehl extrerni filtr fluval 304, mate s nim nekdo zkusenosti jak casto ho tak cistit? nechci to prehanet aby zbytecne nenicil ve vnitr ty bakterie...

Dalsi otazka je na raselinu ve filtru mam extremne zasaditou vou a cetl jsme ze raselina zkyseluje vodu ale na druhou stranu v akvariu celkem skodi .... mate nekdo zkusenost?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1634-filtr-fluval-304