Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jednoduchá náhrada T8-T5

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Jednoduchá náhrada T8-T5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 17:00 Muž Jurasek [137] Re: filipsi
Tlumivka, podle mne, se tím nijak nevyřadí. Dostaneme vlastně klasické zapojení s tlumivkou, jen tam bude speciální startér a místo trubice T8 tam bude T5 s "předřadníkem"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 16:58 filipsi Re: Jurasek
A jak se tim vyradi z obvodu puvodni tlumivka? Jde to vubec timto zpusobem, nebo tam zustane a bude tvorit pouze odporovou zatez a pricitat se k celkovym ztratam?
Ted se mi nechce premyslet a v elektrice jsem si nikdy nebyl jisty ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 16:39 Muž Jurasek [137] Re: filipsi
Vyhodí se T8 zářivka a startér. Dá se tam T5 zářivka v "redukcích" a jejich startér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 15:26 filipsi Re: RadekCX
RadekCX napsal:.. zivotnost toho predradniku v redukci...

Tak, tak. Nikdo do nej nevidi, co je pouzite. Takze uspora par procent el. se muze slusne prodrazit pri kazdorocni vymene "redukce". Nejde mi tady mrknout na video z instalace - jak to je, puvodni buzeni se zcela odpoji nebo zustane jen bez zateze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 15:11 Muž RadekCX [219] Re: filipsi
no to se fakt pak pocitaji uspory...;-)

navic v cem vidim problem je zivotnost toho predradniku v redukci - konce zarivek jsou ty nejteplejsi mista (elektrody jsou ohrivane dopadajicimi elektrony) a ten predradnik je hned nalepeny na tohle misto - navic vetsinou v prostoru kde nebyva nijak zvlast cirkulace vzduchu - predradniky v telesech jsou prisroubovany na plechy telesa aby se alespon trochu mohly ochlazovat

zivotnost kondenzatoru (i low-esr specialu na vysoke teploty) se pocita pri techto teplotach na 2000-8000h - to jsou ale kondenzatory ve spickovych radach, ktere v tom nebudou ani nahodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2011 11:26 filipsi Re: fernety
T8 58 W /1500 mm 71 W
T5 35 W 39 W
Uspora 32 W 45 %

Podobne vyhrady jako k clanku z posledni doby. Jak muze nekdo pocitat usporu 45% kdyz nahradi zarivku 58W zarivkou 35W?? To muzu rovnou poradit dejte si tam 15W a usporite xxx procent. Srovnani ucinnosti T5 a T8 je snadne provest podle tabulkovych hodnot stejnych kategorii prikonu a stejneho barevneho podani. Rozdily nejsou velke.
To co dela rozdil, je pouziti tlumivky nebo el. predradniku. A tady se musime bavit pripad od pripadu, kolik % bude efekt. Stranka je samozrejme marketingove postavena, a skutecna uspora bude mnohem mensi a navratnost diskutabilni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 09:46 R Muž Silent [5949] Re: fernety
Vypadá to zajímavě. Jen je to nepoužitelné v případě vodotěsných patic. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 09:01 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: fernety
škoda že tam není cena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2011 08:31 Muž fernety [11] - Cichlidy – Jednoduchá náhrada T8-T5
Narazil jsem na jednoduchou (možná ne nejlevnější) náhradu trubic T8 za T5.
www.saveiteasy.cz/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 735x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16315-jednoducha-nahrada-t8t5