Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina, Neocaridina sp. Blue - varianty, chov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Caridina, Neocaridina sp. Blue - varianty, chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 18:50 Muž @ paulo [5] Re: Semtex
Já sem si to myslel, takže k R. Cherry by se mi nehodily :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 11:27 Muž @ Semtex [1186] - LabyrintkyRe: paulo
Krevetky "Blue Pearl" je Neocaridina

www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 10:38 Muž @ paulo [5] Re: Chem
aukro.cz/…, je opravdu caridina?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:45 Muž @ Chem [826] – modre krevetky
Malaya Shrimp a dalsi podobne krevetky s dlouhym pilovitym rostrem patri k druhu C. babaulti a ty maji velmi promenlive zbarveni (vcetne namodralych populaci). Klidne by to tent druh byt mohl.

Modra barva, ktera se slozite dedi apod. patri pouze k druhu C. cantonensis var. blue tiger. Pokud by tuto krevetku prodaval nekdo za 64 korun (jak je v puvodni otazce), tak jich koupim nekolik set, neb obvykla cena za tuto krevetku je 100 a vice korun (zalezi na sytosti modre barvy).

Kazdopadne to neresi co za druh maji v tom e-shopu. To muze opravdu rict jen ten, kdo si tu krevetku koupil. Fotka, kterou u te krevetky maji je stahla z jinych stranek a o prodavanem druhu mnoho nevypovida.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:07 Žena @ Andulka [0] - Raci, krabi, krevetky – Re: roper
To by se mi i docela líbilo, nevíš, co se ti narodí :-) A pak je každá osobnost, každá jiná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:19 Muž @ klm007 [31]
Někde jsem četl, že modrá barva se velice složitě dědí. Proto je běžné, že chovatel v akvárku má třeba 50 hnědých a jen jednu modrou. Ani selekcí jen modrých krevet se nedaří (zatím) fixovat modrou na každou nově narozenou krevetu, tak jak se to podařilo například s červenou barvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 10:32 Muž @ bali [341] - Raci, krabi, krevetky – Re: Andulka
nemohla by to byt Malaya Shrimp? v jednom zveraku meli caridina sp. black a u te by to odpovidalo, na netu se pise ze muzou byt: brown, red, blue, and yellow
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 10:29 Muž @ roper [10] - Cichlidy
Já je mám a fakt si z barev dělají prdel, protože jen dvě mám stále do modra a ostatní jsou někdy hnědé, někdy až černé či zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 08:56 Muž @ seic [237] - Raci, krabi, krevetky – var. Blue
- na jinem foru o krevetkach jsem nasel reakci zrovna na tuto modrou var., barvu sice "drzely", ale jejich potomstvo bylo vsechno hnede smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2011 08:53 Muž @ Chem [826] – Re: Andulka
Pod obchodními názvy se najde temer vsechno. Zda si zrovna tato krevetka bude drzet svou barvu a zda bude i dalsi pokoleni barevne, to zrejme bude vedet jen ten, kdo si ji prave v tomto obchode koupil. Kazdopadne co se tyce tohoto e-shopu, neveril bych nicemu a nenakupoval bych tam.
Jednou jsem zde kupoval 30ks Rasbora espei, nejake plze a krevetky vse doslo v ne uplne dobre kondici a hlavne z 2/3 rasborek byly obycejne klinoskvrnne, plzi byli uplne jinych druhu a krevetky vubec nemeli, i kdyz je meli napsane skladem.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 23:25 Muž @ MGK [2] - Cichlidy – Re: Andulka
Viděl jsem je několikrát na aukru ( teda myslím že to byly ony ). Ale víc o nich fakt nevím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 22:40 Žena @ Andulka [0] - Raci, krabi, krevetky – Caridina sp. Blue?
Ahoj, slyšeli jste někdy o čistě modré variantě Caridiny? Tady ji nabízí: www.gigaexotic.eu/…

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 783x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/16294-caridina-neocaridina-sp-blue-varianty-chov