Caridina, Neocaridina sp. Blue - varianty, chov
Podle mých zkušeností nevylezou, spíš si umím představit, že se krevetka muže leda tak leknout a mrsknout se mimo akva. IMHO by v akva muselo být něco hodně špatně aby se tyhle krevetky snažily dostat ven z akvária. Já z těch pár let nenašel mimo akvária ani jednu krevetku. Akvária mám některá i bez krytu.
0 07.04.2024 19:36 Danča84 [34] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádo Starší reakce
Hezký podvečer, musím se podělit o jednu dnešní zkušenost. Vidím, jak sebou v AQ moje Tetra krvavá nějak cuká a předvádí salta. Dojdu blíž a koukám, z úst ji čouhá kousek krásné Krevetky ,,blue,,. Samozřejmě ji nakonec musela ,,vyplivnout,, ale doufal jsem, že to přežije. A to má v AQ stovky jiných Krevetk. Skončilo to kanibalismem její kolegyně...
Starší reakce
slunce a fosfor
mám několik aq u okna s osmoticky upravenou vodou a řasa na nich neporoste a neporoste tak jak bych chtel a pak mám jedno na protějším konci místnosti a to je zařasené až běda a dávám tam neupravenou vodu
mimochodem velice zajímavý odkaz, vědecky i prakticky ověřeno a nikdo neví proč to funguje....voda má pamět, na podobném principu fungují i homeopatika
www.enofip.cz/… zajimave, zase neco noveho
mam tu totiz jedno akva ktere je pri vychodu slunce hodne osvicene
(zatim teda slunce akorat podporuje rasu..
)
A také produkce vitamínu D. Četl jsem pojednání o souvislosti chřipky v zimních měsících a nedostatkem vit. D. Dříve jsem vůbec nepociťoval změny počasí atd, ale teď (co mám zdr. prob.)je to tak intenzivní, že slunné počasí mě dobije o cca 40%. Konečně už vím jak to babička poznala, že bude škaredé počasí.
EDIT:
A co UV A-B žárovky co jsou pro teraristiku použít v akvaristice?
Slunce ma spoustu zajimavych ucinku nejen na lidi, ale i na zivocichy. Nebudu to rozepisovat na dlouhe state o slunci, ale spis par "nakousnuti", ktera se uz daji googlit. Kazdemu dela dobre stat po nekolika zatazenych dnech jen tak na slunci. Je to mj. proto, ze slunce nam (i jinym zivocichum) podporuje tvorbu serotoninu. Predevsim zlepsuje naladu a podporuje chut k pareni. Podporuje take spravne napeti svalu, je to latka, ktera ma vseobecne velmi pozitivni ucinky na organismus zivocichu. Slunce svymi paprsky take dokaze pekne rozproudit hemolymfu v krevetim organismu, takze distribuce vsech latek pak probiha lepe a rychleji. Zvysi se u ryb i krevet take produkce protilatek - krevetky pak nici ve svem organismu to, co tam byt nema (viry apod.) Antimikrobialni ucinky ma slunce i obecne na prostredi okolo krevet - nici se uv zarenim paraziti apod. Pravda, pres akvarko toho UV tolik neprojde...
Zkratka od pohledu zacnou krevetule byt aktivnejsi, zacnou vice hrat barvami (treba obyc N. heteropoda v rybnicku pres leto nachyta takovy barvy, ze zustava rozum stat). A taktez pozitivni info pro chovatele - zvysi se produkce malych krevetek...
Nekdo to prece jenom jeste nevi a rad se pouci
Ne nadarmo do ted jezdi Nemecky vypravy zkoumat jak to s nima je v jejich domovine.. Pravda pravdouci, parametry nejsou vsechno. On to asi kdekdo vi, ale treba zezacatku jsem byl dost prekvapenej, co dela s krevetulema (a obecne s rybama) byt jen treba kratky dopad slunecnich paprsku do akvarek..
možná jsem to pochopila jinak, než třeba ty.
podle mě bylo na začátku prostě upozorněno na to, že takovou barvu nekoupíš. pokud si jí chceš dělat světlem, ok, investuj, ale víš o tom.
a myslím, že je to naprosto v pořádku. aspoň z pohledu kupujícího
zkusím to jinak. jak udělám takovou barvu?
Foťák je dobry.Je to proste jen nastavením akvária.Kdyz ho dam do puvodniho stavu fotky budou zase jine.
rybicky.net/nadrz/8453/295.jpg . To je to o cem se bavim.Ze akvarium i jine veci jsou o nastaveni.
Opravdu nechci napadat tvojí osobu ale ty fotky jsou co do barevnosti děsné! Mrkni se do nastavení fotoaparátu a v menu si najdi jestli tam je položka WB Shift/BK a mrkni zda je bílý bod u prostřed a je jediny. Jakýkoliv posun a roztažení na tři jed. body silně ovlivňuje barevné podání. Pak mrkni do Parameters zda tam nemáš blbě nastavenu Saturation a Color tone. Případně jestli tam máš položku tovární nastavení (reset) tak hoď fotoaparát do továrního nastavení. Protože tohle není normální aby takhle zrcadlovka blbla. Jo ještě zkus při focení nastavit různé WB pokud nepomůže tak bych zkusil reklamaci.
Mam zrcadlovku Cannon.
Make:
Canon
Model:Canon EOS 1000D
Orientation:1
XResolution:72
YResolution:72
ResolutionUnit:2
YCbCrPositioning:2
XResolution:72
YResolution:72
ResolutionUnit:2
YCbCrPositioning:2
ExposureTime:1/25
ExposureProgram:2
ISOSpeedRatings:800
ExposureBiasValue:-2
MeteringMode:5
Flash:16
Focal Length:55 mm
FlashPixVersion: 0100
InterOperabilityIndex: R98
Je jasné že zářivky které mají více modrého spektra budou víc zvýrazňovat modrou barvu krevetek, ale jejich barva se v podstatě nemění, jen světlo. Takže si je člověk koupí a v normálním světle takovou barvu mít nikdy nebudou.
Já tě nechcu nějak napadat, jen že si pak lidi můžou udělat mylnou představu o tom jak ta krevetka vypadá, zvlášť když jsou ty fotky tady v atlase. Také jde o nastavení foťáku.
Nevim.830 ani 840 nemam.Samozdrejme pro kazdy druh se hodi neco jineho.Tzn. ze jina krevetka by v takovem nastaveni byla treba nic moc.
No pozor, tohle je "Blue Tiger" a ta má vlohy být i sytěji modřejší. Na fotce jsou zrovna jedny z těch mojich. A jak vidíte, fotka není upravená přikrášlením do modra. Pokud by tomu tak bylo, tak je do modra vše i okoli a kámen na kterém jsou. Ale není, naopak prostředí je bez dna, světlé okolí a i přesto jsou krevetky pěkně přirozeně modré.
Na toto jsem take nepotreboval zadny program v pocitaci. Jde o tri ruzne fotky te stejne krevety. Stacilo vhodne nastavit svetlo a fotoaparat...
Az na tu mirne zamodralou bridlici (cehoz si bez upozorneni malokdo vsimne) jsem se vyhnul i deformovanemu zbarveni okoli krevetky...
Dekuji vam za zaslani originalu fotografie. Ano, samozrejme, rozebirat to nema smysl. Modre listky mechorostu a zbarveni substratu na originalu i na prvni fotografii mluvi za vse. Kazdy si dovede predstavit, jak se takovych barev u transparentnich zivocichu dosahne.
protože svítíš světlem domodra, ne?
Tady ti posilam original fotku.Vic to rozebirat nebudu protoze to nema smysl.
. Takova krevetka se da udelat jednoduse a nepotrebujes na to ani photoshop.
0 18.07.2011 10:55 JagerMaister –
Re: Chem vďaka za super postrehy tak asi je to fakt farbené je to trocha podobné ako u cherry niektoré dominantné alebo u mňa najstaršia samica je pekne červená no ostatné sú oveľa svetlejšie takže niečo na tom teda je ...
Podival jsem se do mistni galerie a trosku musim poupravit, nebo spise doplnit to, co jsem psal v minulem prispevku. Narazil jsem tam na fotky, podle podpisu jsou od jednoho autora. Neznam jej a snad se ho moc nedotku, kdyz napisu, ze jsou to obarvovane fotografie s naprosto nerealnym zbarvenim krevet. Mohlo by to zajemce o chov tohoto druhu mást. Takto modre, jako na prilozene fotografii od onoho autora blue pearl nejsou.
Na prilozene fotografii je videt, ze modreho zbarveni dosazeno predevsim zvyraznenim modre na cele fotografii (listky mechu jsou take modre).
Bohuzel se podobnym fotografiim neubranime (i na googlu jsou dalsi takove). Pokud je autor fotografie schopen pracovat s fotoaparatem a Photoshopem dobre, je casto skoro nemozne rozeznat dobarvovanou krevetu od nedobarvene.
S blue pearl je to problem. Myslim, ze se staci podivat na google obrazky, do mistni galerie k blue pearl, nebo na aquapage.cz . Vetsinou je videt, ze se krevetky dobre barvi i na hnedych podkladech, jako je treba rataj profi soil, ale problem je i ve vode. V mekci vode se barvi lepe. V neposledni rade jde i o celkove rozpolozeni jedince a jeho socialni postaveni, osvetleni akvaria atd.
Zkratka - je mnoho dalsich faktoru, nez jen barva dna, ktere ovlivni zbarveni krevetek. Pokud budou mit vhodne podminky, budou se na hnedem dne barvit pomerne dobre.
Z prilozene fotografie je patrne, ze se blue pearl ani na cerne bridlici v pritomnosti dalsich casto vetsich druhu krevet prilis dobre nezbarvila.
0 17.07.2011 23:02 JagerMaister ešte mám otázku pre peknú modrú farbu blue pearl je vhdoné čierne dno alebo postačí aj rataj profi soil?
Starší reakce
Já sem si to myslel, takže k R. Cherry by se mi nehodily
Starší reakce
Malaya Shrimp a dalsi podobne krevetky s dlouhym pilovitym rostrem patri k druhu C. babaulti a ty maji velmi promenlive zbarveni (vcetne namodralych populaci). Klidne by to tent druh byt mohl.
Modra barva, ktera se slozite dedi apod. patri pouze k druhu C. cantonensis var. blue tiger. Pokud by tuto krevetku prodaval nekdo za 64 korun (jak je v puvodni otazce), tak jich koupim nekolik set, neb obvykla cena za tuto krevetku je 100 a vice korun (zalezi na sytosti modre barvy).
Kazdopadne to neresi co za druh maji v tom e-shopu. To muze opravdu rict jen ten, kdo si tu krevetku koupil. Fotka, kterou u te krevetky maji je stahla z jinych stranek a o prodavanem druhu mnoho nevypovida.
To by se mi i docela líbilo, nevíš, co se ti narodí
A pak je každá osobnost, každá jiná
Někde jsem četl, že modrá barva se velice složitě dědí. Proto je běžné, že chovatel v akvárku má třeba 50 hnědých a jen jednu modrou. Ani selekcí jen modrých krevet se nedaří (zatím) fixovat modrou na každou nově narozenou krevetu, tak jak se to podařilo například s červenou barvou.
nemohla by to byt Malaya Shrimp? v jednom zveraku meli caridina sp. black a u te by to odpovidalo, na netu se pise ze muzou byt: brown, red, blue, and yellow
Já je mám a fakt si z barev dělají prdel, protože jen dvě mám stále do modra a ostatní jsou někdy hnědé, někdy až černé či zelené.
- na jinem foru o krevetkach jsem nasel reakci zrovna na tuto modrou var., barvu sice "drzely", ale jejich potomstvo bylo vsechno hnede
Pod obchodními názvy se najde temer vsechno. Zda si zrovna tato krevetka bude drzet svou barvu a zda bude i dalsi pokoleni barevne, to zrejme bude vedet jen ten, kdo si ji prave v tomto obchode koupil. Kazdopadne co se tyce tohoto e-shopu, neveril bych nicemu a nenakupoval bych tam.
Jednou jsem zde kupoval 30ks Rasbora espei, nejake plze a krevetky vse doslo v ne uplne dobre kondici a hlavne z 2/3 rasborek byly obycejne klinoskvrnne, plzi byli uplne jinych druhu a krevetky vubec nemeli, i kdyz je meli napsane skladem.
Viděl jsem je několikrát na aukru ( teda myslím že to byly ony ). Ale víc o nich fakt nevím...
Přidat reakci
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1128x