Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka pestrá - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Cichlidka pestrá - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 18:08 Muž Faraon323 [2] Re: rudolf
Děkuji za ochotu, ale tohle je pro mě příliš složité.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.06.2013 11:09 Muž rudolf [4681] Re: Faraon323
Hodnoty vody na setiny vám těžko někdo řekne, navíc existuje cosi jako variabilita. Principy, které určují pohlaví u apistogram, jsou kompletně v těch Deathbullových odkazech, objevily se i tady na fóru, pravda, v diskusi o pohlaví ancistrusů ;-)
rybicky.net/forum/2367-ancistrus-samec-nebo-samice…
hledejte u data 30.6.2012
Samice "dělá" co nejnižší teplota a nejvyšší pH - a s vědomím tohoto principu je třeba si hrát, přesně jak píše LiborSprysl. Citlivé období je několikatýdenní, teplotu lze trochu ošidit tak, že se pár nechá vytřít ve vyšší, kdy je ochoten se třít, a po výtěru se sníží (samozřejmě existuje riziko, že když se sníží moc, jikry se přestanou vyvíjet).
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 07:41 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Tím chtěl pan LiborSprysl říct ze je to jeho tajemství a on vám to neřekne, zkuste použít zdejší atlas, podívat se na parametry, je tam i stručný návod, další možnost je zkusit se zaregistrovat na forumcichlidářů a zeptat se tam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 04:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Faraon323
Obávám se, jsa také komerčním akvaristou, že já nejsem ten správný člověk, jehož je možné se ptát, jak se která ryba dělá. A že to ještě budu věšet na internet...Takže vás spíš jen navedu na to, že musíte přesně znát parametry vody, v níž je nyní množíte, a ty začít obracet směrem zpět. Metodou pokus-omyl se ke kýženému výsledku dostanete tak na pět, šest tření... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 22:34 Muž Faraon323 [2] Re: LiborSprysl
Vodou...? A jaká má být přesně ta voda tedy? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 05:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Faraon323
Je to vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 23:04 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Faraon323
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 22:24 Muž Faraon323 [2] Re: Deathbull
Ale čím to může být, že se mi nedaří rozmnožit je tak aby bylo více samců než samiček? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 22:20 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Faraon323
Kéž bych to měl také tak, pořád lepší než obráceně jak to mám já a to u všech cichlidek co jsem množil :-D Asi jsem moc macho a přenáším to na ryby smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 21:58 Muž Faraon323 [2] – Proč jen samice?
Cichlidka pestrá: Kdo mi poradí a nebo vysvětlí, proč když se mi vytřou tyto rybky, tak vždy 90% jsou z nich jen samice a 10% samci? Změna teploty a kyselost vody, jsem už zkoušel a opět bez úspěchu.... :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 16:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Stistko
dej tomu volný průběh.Pokud máš dobrou vodu za tři dny se začnou klubat a pak je můžeš odebrat a uměle odchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 15:41 Stistko – vytření
Zdravím, dnes jsem zjistil, že se mi v nádrži (Cichlidae´s City) vytřely cichlidky pestré. Nemám možnost je přelovit do odchovničky, takže jsem se chtěl zeptat, co bych mohl udělat pro to, aby se případně podařilo i něco odchovat (což je asi vzhledem ke rybími složení nádrže) nereálné :-) Nebo jestli jim jikry zlikvidovat, aby se zbytečně nevysilovaly snahou o zachování potomstva. Nikdy jsem tohle zatím nemusel řešit, takže jsem jaksi bezradný :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:08 Žena parisse [4] - CichlidyRe: rriki
pravítkem jsem je neměřila,ale samec je větší a mohutnější než samice.Mám je od paní,co ryby prodává a chová už 11 let a 100% jí věřím ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:05 Muž rriki [818] - CichlidyRe: parisse
Takhle to nede brát u cichlid je známé,že se barví dominantní samec a ostatní jsou jak samičky ,vyndáš samce a zjistíš ,že ta nejpěknější samice je samec a tak to jde dál.U apistogram se jich barví víc není to tak jako třeba u tlamovců, jenže máš jen dvě ty ryby.Další specialita trpaslíků je nepoměr pohlaví.Ostrávaci mají nadbytek samic a u nás je to naopak pak nezbyde než objednat krabici samic a napárovat je.Podle tvých fotek ,tak na druhý to vypadá na samce ,podle třetí to už tak jednoznačné není.Tu foku páru co jsem Ti tu vložil tak takto samice vypadá je mnohem menší a ,že je žlutá to je červená forma red mask.
Pokud je sameček velký cca 4cm tak samičká má cca 3cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:38 Žena parisse [4] - CichlidyRe: rriki
Lepší fotky?To by se museli nechat vyfotit. tone Podle tvaru řitnní ploutve pár mám.A samice je žlutá pouze v době tření,jinak je nevýrazná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 09:34 Muž rriki [818] - CichlidyRe: parisse
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V první ředě bych Ti doporučil se zaregistrovat na našem cichlid klubu,kde je spoustu témat k apistogrammám a dozvíš se spoustu informací je tam i samostátné forum skalár.zde píší převážně chovatelé ,kteří tomu opravdu rozumí.Zdejší popis je takový moc obecný .Viejita se vytře v jakékoli vodě jen jikry se nebudou vyvíjet idéal 150 mikro pH 5,5 může být i výluh.
Pokud máš jen pár, tak stačí akva cca 35 l není to párová rybka a pokud se chovají ve skupině 1+4 tak lepší je použí akva okolo 100 l tak 30 cm na výšku a 50 do hloubky.Samičky obsadí rohy a samec je postupně tře všechny.Pokud chceš prcky zachránit nejlepší je po vytření těsně před vykulením "jikry tmavé"odebrat a odchovat zvlášť.Lze je bezproblému odchovat s párem ,úspěch záleží na páru samotném kolik jich nechá.Velký problém je rozeznat jí od macmasterky.

ceskycichlidklub.eu/…

Podle tvých fotek si nejsem jist jestli máš pár mě to příjde jako dva samci udělej lepší fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2011 08:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: parisse
Ja Te uklidnim, v tak velke nadrzi, s rybami ktere tam mas (a nektere se tam vylozene nehodi, jini akvariste jsou zde kritizovani i za vice nez 2x tolik vody pro rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty ), se nezachrani vubec nic. Mas sanci, a to sebrat jikry i s podkladem, na ktery je nakladou. A asi bych s odebranim jiker moc nevahal, protoze to co nastane na tak malem prostoru, bude pro rodice (a i jine ryby) dost vysilujici a vubec bych se nedivil, kdyby jikry sami rodice sezrali uz do druheho dne. Pece rodicu je nutna jen u nekterych cichlid, kdezto u jinych je vyhoda pece rodicu treba v tom, ze jikry nezaplisni, jak je rodice ovivaji a vybiraji spatne, ale jde to i bez nich. Odchov bez rodicu znamena druhou nadrz a to ne nejakou lahev od okurek, protoze kolem jiker by mela mirne proudit voda a hlavne se musi udrzet teplota, coz v zimne v nekterych bytech bez pridaneho topitka muze byt problem a v lahvi od okurek se to provadi dost spatne, hlavne to topeni. Je jeste jedna moznost. Nechat si uriznout tabulku skla a opatrne prepazit cast nadrze s rodici. To sklo urizne sklenar na rozmer a na pockani, pricemz 50Kc by melo stacit i se zabrousenim, protoze staci bezna okenni tabulka. Tahle moznost ale vyzaduje, aby se ryby vytrely nekde na strane nadrze, ne uprostred, protoze premisteni jiker a nechani u rodicu se rozhodne neda doporucit. V nadrzi jen jak je, se neco odchova jen cirym zazrakem. Otazku parametru vody a zda se vubec neco vykuli, ponecham stranou, treba budes mit stesti a zvladnou to ve vode ktera v nadrzi ted je. BTW, dalsi akvarko muze stat fakt jen par kacek, nadrzka pro odchovnicku rekneme 30x30x30cm by se mela do 400Kc s jistotou vejit, za 29x29x15cm chtel po mne sklenar 170Kc i s krycim sklem a jeste vlepem jednoho skla navic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 08:52 Muž mmulcr [86] Re: parisse
V popisu je toho napsáno celkem dost. ;-) Už podle Tvé litráže "nejsou splněny" základní podmínky pro chov (popř. odchov). Pokud je to jejich i Tvůj první výtěr, nechal bych tomu volný průběh a sledoval. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 08:45 Žena parisse [4] - CichlidyRe: rriki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 08:41 Muž rriki [818] - CichlidyRe: parisse
Rád bych Ti poradil ,ale já ty český názvy neznám a ani mě nezajímaví jestli víš lat.název poradím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 08:28 Žena parisse [4] - Cichlidy – Cichlidka pestrá - odchov
Koupila jsem si párek těchto cichlidek s zdá se že by se chtěli třít.Sameček samičce těžce nadbíhá.Problém je v tom,že jsou ve společenském akva.Další akva nemám.Chtěla bych co nejvíc prcků zachránit.Tedy pokud se opravdu vytřou stydim Napadlo mě šoupnout do akva jávský mech,aby se měli kam schovat,až je samička přestane bránit.Márte někdo jinej nápad?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 862x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16291-cichlidka-pestra-rozmnozovani-odchov