Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nano Light 9 W

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Nano Light 9 W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 10:05 R Muž Silent [5949] Re: DREDRA
Zkus se obrátit na uživatele akvaristik rybicky.net/profil/10809 má výrobky Dennerle v sortimentu a myslím, že bude ochotný minimálně poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 09:52 DREDRA
Měl bych dotaz,neví někdo,zda se dá někde sehnat náhradní díl k dennerle nano light 11W,konkrétně plastová příchytka ke stěně akvária? Popřípadě nemá někdo doma nefukční svítidlo a byl by ochotnej tento díl prodat?..díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 01:09 Muž Kyd [43] Re: Lukish

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 00:53 Lukish – Patice u cinskeho svetla z DX
Jakou patici ma 11W osvetleni z DX?
Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 21:20 Dada Re: kaqpo
ja tam nakupuju dost pravidelne. Tohle svetlo me opravdu prekvapilo a objednavam druhe.
LED pasek na nocni osvetleni jsem kupoval v GME, ale na DX jsem bral 12V trafo a taky v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 11:45 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: kaqpo
mam podobnou zkusenost, zastrcka od LED svetla byla sice EU, ale hranata tim stylem, ze se do zasuvky s kolikem nedala narvat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 09:53 Muž kaqpo [7] Re: Dada
Na dealextreme sa dajú nájsť dobré veci ale predmety, ktoré idú do zástrčky by som stadiaľ nekupoval ... asi pred troma mesiacmi som si od nich objednal LED diódy 10 metrov na stránke bolo napísané, že sú na 220 voltov a na fotkách bola ešte aj európska koncovka do zástrčky ale domov mi došli diódy s americkou koncovkou a s napájaním na 110 voltov tak som koncovku prerobil ( to že boli na 110 voltov som nevedel :-D ) a keď som to strčil do prúdu tak sa krásne rozsvietili a pomaly začali dymiť ako sviečky (roztopili sa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 22:06 Dada – cina sviti lip nez dennerle
Mam tohle svetlo jako druhe svetlo k Nano Cube 30L setu.

www.dealextreme.com/…

To cinske se rozsviti krasne naraz, narozdil od dennerle zarivky, ktera nejdriv dost zablika.
Jen to cinske nema moc vychytane upinani a odklapeni svetla, ale pouzivat se to da dobre. Zvazuju svetlo od dennerle zabalit nekam do krabice a objednat z ciny jeste jedno stejne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2011 21:54 Zanschin
ja mam s dennerle jak 9W tak 11W velmi dobré zkušenosti ale ted me trochu nastval aquael 11W protoze jsem si vsimnul blikani na zarivce a pak asi po hodine odesla uplne moc dlouho nevydrzela max pul roku a ted sem ve tme proste uzasny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 12:37 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: Stene
Nechci být rejpal, ale fotek je na internetu hromada www.google.com/…

Co se týče světla, tak jak už je výše napsáno, dává se do toho zářivka se pseciálním osazením. Jde nahradit za běžně prodávanou zářivku, ale pak svítidlo ztrácí stupeň ochrany proti vodě, protože to osazení zajišťuje právě toto.

Já třeba preferuji ten AquaEl, co tu někdo uvedl, ale vyhl bych se tvrzení, že je to úplně to samé co Dennerle. U Aquael je trochu jiná myšlenka, protože oni to mají uděláno jako modul s neměnitelnou zářivkou - kupuje se zářivka + přívodní kabel jako jeden kus a vsadí se to do plastového těla. Dennerle naopak počítá s tím, že Vám později prodá náhradní zářivku. Prostě ani u jednoho světla nemůžete nahradit světelný zdorj podle libosti. Dostupnost náhradních zdrojů světla AquaEl je zatím myslím celkem omezená, ale v Polsku je to běžný artikl, tak doufám, že až dojde životnost prvnímu modulu, tak už půjdou nové moduly koupit.

Třetí varianta jsou různá osvětlení made in china, kde se používá normální zářivka, ale chybí tam potřebný stupeň ochrany pro použití na akvária - rozhodně nevhodné pro akvária ke kterým mají přístup děti nebo "veřejnost"...

No a na závěr už jen poznámka k 9W verzi - kupte si raději 11W, protože rozměr je skoro stejný a pak byste později litoval, že nemáte o ty 2W více :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 06:47 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Stene
koupit to stejne za mene jak polovinu ?! ;-)

www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2011 22:16 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Stene
Dokonce se dá tato předražená zářivka vyměnit za standardní 9W DZ-zářivku. Je jen nutné předělat z původní Dennerleho DZ-ky na novou umělohmotný "ozub".
Dostanete tak "za méně peněz stejně muziky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 21:35 Muž chicko [124] Re: Stene
Mohu odpovědět jen na část dotazu :-): Kompaktní zářivka je měnitelná. Fotky jsou na googlu (obrázky) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 21:24 Stene – Nano Light 9 W - má někdo?
Dobrý den, pořád pátrám po osvětlení miniakvária a narazil jsem na toto www.levnaakvaristika.cz/…
Jenže nikde není víc, jak jedna fotka, která mi nestačí. Byl by někdo, kdo tento modul vlastní, mi ho vyfotit? Děkuji!
Popřípadě, jestli je zářivka měnitelná?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16266-nano-light-9-w-