Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sklovatění rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sklovatění rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2020 22:48 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: JardenSk
Přihnojil jsem Akvaflorem, průběžně PMDD, kolem rostlinek jsem neodkaloval do hloubky a sklovatění přešlo. Takže buď chybělo něco ve vodě, nebo bylo málo živin u kořenů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.01.2020 09:44 Jarden Sk Re: mirlun
Ahoj, z tvojej prezentácie som trochu zmätený, píšeš o terčoch a v akva máš skaláre. Hnojivom to nebude, skôr vysoká teplota alebo pokles Ph. Údržbu by som robil každý týždeň a menil viac vody keď je prerybnené. A niečo si prečítaj aj tu rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana_var_biwaensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 08:30 Muž mirlun [48] - Rostliny
Fotka k příspěvku text z roku 2012: Gumish napsal: Mám už dost dlouhou dobu problém se sklovatěním listů Sagittaria graminea weatherbyana. Sklovatí jak mladé rostlinky, tak starší listy. U mladých rostlin se listy i kroutí a krablatí. Také mi lehce černají a odumírají špičky Sagittaria subulata. Nevím zdali to je nedostatkem fosforu či manganu.

Je to 55l akva. 2 roky staré.
Osvětleno 2x18W 12hodin denně.
Ryby 10x neonka, 6x tetra paraguayská, 1x přísavka thajská.
Voda: Ph:7,4 KH:8° GH:8° NO2:0 NO3:10mg/l P:~0

Dost dlouho jsem bojoval s různými druhy řas, takže se mi moc nechce experimentovat s přidáváním fosforu. Pokoušel jsem se tam i lehce přidávat Fe hnojivo od Rataje, ale bez jakéhokoliv efektu. Jinak Fe jsem vůbec neměřil.


tak v tyto dny mi takto roste valisneria asiatica, ostatní jsou pěkné, ale mohly mohly by být zelenější. hnojím pmdd. mám 6litrů filtrace molitan, hustě rostlin. teplota 28°C. chybí mi fosfor? krmím a mám přerybněno. železo? díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 21:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: koteky
Všechny prodávané Echinodory se pěstují mimo vodu. jak rostlinu umístíš do vody, staré (emerzní) listy odejdou a začnou růst nové, už přizpůsobené vodnímu prostředí (submerzní).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 21:32 koteky
Čaute,kúpil som Echinodorus peruensis,chcem sa spýtať či je normálne že mu začali sklovatieť listy?Ako to chodí s týmato potvorami? Nahodia nové listy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 12:26 pawka Re: vaaclav
Fotka k příspěvku je docela možný,že mi to neměří stoprocentně.měřím ph a dGh-dajana a kh použivam karbon KH od rataje.přidavam aji kompletni hnojky easy life profito dle navodu.přiložim obrazek podle testu eSHa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 12:17 pawka Re: Dreamdiver
ja měl taky pocit jako by se chystali na přechod na submerzi,ale nove listky jsou uplné žlute a nějak pokroucene.celkově ty staurogyme jsou nějak schřadlé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 12:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pawka
Něco na tom měření je hodně špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 11:40 Muž RBeil [174] Re: pawka
Nedostatek železa ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 11:35 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: pawka
Dělají to i nové listy? Mně se staurogyna zbavila původních emerzních listů a nové submerzní už jsou OK
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 11:06 pawka – sklovatěni listu a nasledny rozpad
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim.mam založenou nadrž cca 3 týdny a nyní mi začinaji sklovatět listy na staurogyme porto velho.cele jako by se kroutili a pak upadnou a konec.od založeni jsem hnojil easy life kalium.svitim 9h denne 2x54w 830-865.co2 přidavam.KH-17.dGh-28.ph-6,3
u mě největší nevyhoda se vstupní vodou,je strašně tvrdá.poradte co stím
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.02.2013 20:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martin71
Mě se líbí jak všechno hned víte. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 19:22 Martin71 Re: vaaclav
Nekroza v mezižebří. Přehnojení draslíkem za absence vápníku. Pokud hnojíte draslíkem nebo KNO3 (draselnou solí) musí být vždy dodržen správný poměr K/Ca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 18:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martin71
Fotka k příspěvku Co si myslíš že je tohle, krunýřovci tam nejsou. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:57 Muž filipkriz [53] Re: vaclav
me 3 ancici zraly a zraly echinac, az sem je dal pryc, protoze by ho jinak uplne sezraly ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:35 Martin71 Re: vaaclav
Netuším jak vypadá "norma" požeru krunýřovců? Můžete nějak přesně definovat rozdíl požeru krunýřovce vs. menší lorikárie nebo jiného řasožrouta který dostal chuť na zelený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martin71
Takhle nevypadá klasický požer od krunýřovců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:28 Martin71 Re: glock17
Mechanické poškození listu je na té fotce krásně vidět. A pokud by vám šlo i o ty světlé žilky listu. To by mohl způsobovat nedostatek železa. Otestoval bych to. Nebo je to jen tak nešťastně nafocené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:04 Muž glock17 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martin71
Ano ešte mam v akvariu oni idu aj po mojich ech. bleheri takže možno oni su povodcovia tych narušených listov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 15:06 Martin71 Re: glock17
Ten Echinodorus má totálně ožrané listy a ty ožrané konce už uhnívají. Nemá to nic společné s nedostatkem živin. Protože listům bez rostlinné tkáně už nepomůže ani přidávání hnojiva po kilogramech. :-) Jiné druhy rostlin tedy podle fotek vašeho akvária tento problém evidentně nemají. Takže? Co ty krunýřovce a lorikarie máte je ještě pořád v akváriu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: glock17
Příliš světla a nízký sloupec vody má za následek velkou spotřebu živin a ty je zřejmě nestačíš dodávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 09:59 Muž glock17 [0] - Raci, krabi, krevetky – Echinodory
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Začal sa mi objavovat takyto problém u echináčov sklovateju listy neviem si stým poradit teplota vody 24stupnov, co2 pridavam, v dne mam ilové guličky jbl, hnojim pmdd. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 17:34 R Muž romant [27987] Re: Honzisx
Já teda nejsem žádnej odborník na rostliny, ale nebude se spíš jednat o rozsivky, než o uhnívání? Z té fotky to já moc nedovedu odhadnout, on se někdo věci znalejší jistě ozve. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 17:28 Honzisx Re: romant
díky, takže bych měl asi začít řešit uhnívání Hygrophila difformis :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 19:37 R Muž romant [27987] Re: Honzisx
U toho microsoria je to normální růst listu, kdy je ze začátku, když je list ještě mladej ta špička jakoby průsvitná a postupem času jak stárne, tak ten list dostává stejnou barvu po celý svý dýlce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 19:25 Honzisx
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém se sklovatěním listů rostlin. U Hygrophila difformis jsou to listy cca měsíc staré a u Microsorium pteropus špičky nových.
Na fotce to vypadá jako uhnilý, ale ve vodě spíše jako sklovatění. U microsoria je špička průsvitná cca 14 dní. zelená a list roste dál.

Dokáže někdo prosím poradit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 18:12 Muž fido16 [631] Re: 150koni
jj vlastně . Díky ale vážně to vyzkoušej a myslím že budeš spokojený. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 18:11 Muž 150koni [653] Re: fido16
Chlazení akvária ... příspěvek 02.07.2012 13:54 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 18:08 Muž fido16 [631] Re: 150koni
No mě to taky chvilku zabralo. Ale efekt je perfektní napojení na 12V adaptér za 200 a je vyřešené. Jaké to bylo fórum prosimtě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 18:06 Muž 150koni [653] Re: fido16
jj zrovna tvé fotky jsem viděl na sousedním foru :-) zkusím, co to udělá ale musím se k tomu dostat a to nebude hned :-( jinak mi by stačilo na 28°C :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 18:05 Muž fido16 [631] Re: 150koni
Já mám v místnosti skutečně 35° a akva mi to zchladí na 25° - 26°. Vyzkoušej a uvidíš sám. Jinak na to tvé akva by stačily taky 3 ventilátory a měl bys teplotu v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2012 18:02 Muž 150koni [653] Re: Ad@m
tím ventilátorem nevím, nevím. Teplota v místnosti je ještě o 1.2°C vyšší, než v akvárku. To chlazení akva sleduji také. Jinak trochu pomohlo odejmutí skleněného krytí hladiny a přizvednutí krytu s osvětlením. Tím si teď držím teplotu o trochu nižší, než v místnosti. Jinak to bylo naopak a měl jsem v nádrži více než v místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 17:55 Muž fido16 [631] Re: 150koni
Zkus to vyřešit ventilátorem z pc. Já mám na 250L akva 3 ventilátory a v pohodě to srazí teplotu na 25°. A v místnosti mám skoro 35° chladím nonstop už týden. Akorát musíš víc dolívat vodu. Mrkni do mého profilu jak to mám vyřešeno já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2012 17:48 Muž Ad@m [1051] Re: 150koni
Môžeš vyskúšať aj chladenie akvárka pomocou ventilátoru z CPU ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 17:43 R Muž romant [27987] Re: 150koni
Zkus to skobminovat s výměnou vody, chladím taky tak a ještě je to akvárku prospěšný. Ono jenom takový otevření, či sejmutí krytu(pokud je to možný) na dobu kdy se nesvítí taky docela pomůže, alespoň tím, že teplota nestoupá.
Edit: sousední aktuální vlákno. rybicky.net/forum/3519-chlazeni-akvaria…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 17:38 Muž 150koni [653] Re: LiborSprysl
no pod 30°C to nedám, zchladím to a za chvíli je to zase nahoře. Ale teď jsem dal do mražáku 2x 3,5 litrovou bandasku, tak snad to bude lepší :-) a uvidím co se bude dít ... když, tak to asi bude jistit klíma hmm bude dobře mi, i rostlinkám :) ... a nebo to prostě nějak provizorně uchladit, než se rostliny zabydlí. Mohlo by se tak na týden ochladit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 11:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: 150koni
No ta teplá voda také není ideál, jak tu bylo vzpomenuto. Myslím, že to teplo dost výrazně působí na pletivo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 09:14 Muž 150koni [653] Re: LiborSprysl
jen tak pro info. v místnosti je v tuto chvíli 31.7°C a v akvárku je 30.6°C nebude dlouho trvat a nádrž bude na stejných hodnotách ... i když ... teď jsem si vzpomněl že jsem včera dal do mražáku jednu petku :-D už fičím ochlazovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: 150koni
Nevím...čistě empirická zkušenost za tu dobu co stavím nádrže...Nejsem rostlinář, tak mohu sloužit jen praktickými poznatky...
Jestli to nebude tím, že čím dokonalejší podmínky při pěstování, tím hůř jdou kytky pod vodu. Karel to má hodně vychytané... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:15 Muž 150koni [653] Re: LiborSprysl
proč z největší blízkosti ? Kdyby to byly emerzní, tak by se to dalo pochopit, že mají podobné podnebí ale subemerzní ? I když většina z nich byla pěstována emerzně tak by mělo být jedno jestli přecházejí do subemerzní podoby třeba v Německu. Ještě takový malý detail. Voda je upravována reverzí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: 150koni
Kostelní Lhota...ta to jistí smich Hele nevěšte hlavu. Ony ty první - i když to u vás tak moc neplatí - zkušenosti bývají drahé. Václav ty kytky nemá možná tak krásné...ale je tu z kraje a kytky se chytají dobře. Vždycky je to lepší, když jsou to místní zdroje. Znám hodně lidí, kterým kytky od Ratajovců maximálně vyhovují a naopak. Kliku mají Hoškovci, kteří jsou od Ratajovců kousek, a jejich kytky se chytají dobře po celé republice. Ale jinak fakt je to vždy lepší z co největší blízkosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:09 Muž 150koni [653] Re: Roby
problém je ten že v místnosti je max. o jeden stupeň méně, takže když svítíte a ještě k tomu jste 12 hodin v práci ... hmm Už uvažuji, že sednu do auta a zajedu koupit ještě klímu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:06 Muž Roby [17] Re: 150koni
Všiml jsem si docela vysoké teploty vody. Konstantních 31°C při přechodu na submerzní formu nebude moc košer. To sklovatění může mít příčnu ve vysoké teplotě vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:05 Muž 150koni [653] Re: LiborSprysl
Tak to jste mne moc nepotěšil. Rostliny za 3,5 tisíce už jsou tak v hodnotě jednoho tisíce a to možná ani to né :-( Koberečky, které odešli jako první byli celkem drahé hmm ty také zesklovatěli a rozpadly se rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: 150koni
rozzureny a proč mne to napadlo z první... smich Já nevím, že se člověk podívá na kytku a ví od koho je...Měl jsem s kytkami odsud také vždycky problémy při přechodu pod vodu...No obávám se, že s tím, žádné hnojivo nic nespraví...Teď jsem se podíval odkud jste...Už jsem takhle rýpal do naší šumavské kolegyně. Máte kousek od baráku docela dobrou pěstírnu rostlin Hořánek. Ne, zase kytky přes půl republiky, jako by to bylo něco samospasitelného, že to bude od Ratajů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 06:55 Muž 150koni [653] Re: LiborSprysl
jj všechny rostliny jsou od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 06:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: 150koni
Těm barterům se asi blbě leze pod vodu a myslím, že ten problém bude u všech rostlin, na které se stěžujete...Nějak jsem neviděl zdroj...Karel Rataj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 06:50 Muž 150koni [653] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Poslední fotka u prezentace je ze včerejška. Nádrž vypadá pořád nádherně. Jen rozmanitost a seznam rostlin pomalu řídne, jak rostlinky odcházejí, aktualizuji jejich seznam v prezentaci. Bohužel se nedaří ani anubiasům umístěným na kořenech. Ze třech už zbyl jen jeden. S těmi jsem myslel že nebude žádný problém. U těch sice nezesklovatěli listy ale defakto uhnili od spoda a zdravé listy odpadly. Zbělal a po povrchu zesklovatěl ten odének s kořeny. Všechny byly umístěny na kořenech hmm Na poslední fotce v prezentaci je vidět, že poslednímu anubiasu zbývají už jen dva listy. Postupně všechny odpadli.
Nejlépe se daří stonkovkám "Heteranthera zosterifolia", "Ludwigia ovalifolia", "Proserpinaca palustris" a také "Hygrophila Red". Ty rostou jako z vody. "Heteranthera zosterifolia" dokonce už stříhám a rozšiřuji s ní zarostlé území. Jen mne tak napadlo, že těch živin je tam málo a ty rychleji rostoucí rostliny to málo rychle spotřebují.

Ta "Helanthium bolivianum 'Latifolius'" v pohodě roste, rozrůstá se a vyhazuje odnože ale prostě ztrácí zelenou a sklovatí to samé i ta "Helanthium bolivianum 'Isthmicus'" i když ta mi také postupně prořídla. Jediná z těch tří, "Vallisneria spiralis" stagnuje od začátku hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: 150koni
A ty ostatní rostliny vypadají stále stejně jako v té prezentaci? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 00:24 Muž 150koni [653] – Málo živin ?
Fotka k příspěvku Dobrý den. Začínají mi sklovatět rostliny. Resp. jen některé. Akvarko má cca.270 litrů čistého objemu a je založeno 22 dní. Podloží dna je staré dno od rataje a SERA floredepot. Osazenstvo zatím jen pár mlžů a dva Gibbicepsy. Svícení 12 hodin 0,44w/l. Poslední měření vody 01.07 Teplota se stále drží kolem 31°C, pH 6-6,5, gH-8, kH-7, NO3-0 mg/l, NO2-0 mg/l, NH4/NH3-0.5 mg/l, PO4-1 mg/l, O2-4 mg/l, Fe-0 mg/l, Cu-0 mg/l viz. měření v mé prezentaci. Mám obavy, že je to způsobeno absencí živin, i když tam leji jednou týdně SERA florena (železo ve vodě je druhý den opět na nule) a denní hnojivo SERA flore daydrops 27 kapek. Již jsem objednal samotné železo Fe EDTA a PMDD+KNO3+KH2PO4 a nějaké tablety NPK+mikroprvky do dna.

Jedná se o Helanthium bolivianum 'Latifolius', Vallisneria spiralis a Helanthium bolivianum 'Isthmicus'
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3313x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16257-sklovateni-rostlin