Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení tavnou pistolí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Lepení tavnou pistolí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2024 14:10 Žena Starka [249] Re: Sid
Dík za vychytávku. Aspoň nemusím kupovat aktivátor. palec
www.mobilprovas.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2024 10:51 Muž Sid [6642] - RostlinyRe: vaclav
...když jsem koukal jak s ním lepí kořeny tak to ještě posypávali jemným pískem nebo co to bylo...
Nebyla to spíš jedlá soda?
Mrkněte, co udělá jedlá soda s vteřinovým lepidlem. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2024 17:46 Muž Habbakuck [34] Re: Passenger77
Zbělá úplně stejně jako negelové, jen před vytvrzením nestéká z povrchů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2024 17:45 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: vaclav
Jo tak to je dobrej fígl, pocukrovat to nějakým jemným písečkem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2024 17:17 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
To ti nepovím ale když jsem koukal jak s ním lepí kořeny tak to ještě posypávali jemným pískem nebo co to bylo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2024 19:10 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: vaclav
Ahoj.
Toto lepidlo nezbělá ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2024 14:53 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: čtverzubec
Když to slepíš pistolí nic se nestane ale časem to moc nedrží. Běžně se používá gelové vteřinové lepidlo i pod vodou ale prodává se i speciální www.akvarista.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2024 14:17 Muž Habbakuck [34] Re: čtverzubec
Kyanoakrylátové (vteřinové) lepidlo se používá úplně běžně, po vytvrzení (ve vlhku je to skoro hned) je úplně inertní a fakt bych se ho nebál. Ostatně používá se i chirurgicky k "šití" ran. Lehce toxické jsou prý páry, ale ty odvětráš během chvíle a při tom množství, co potřebuješ například k přichycení rostlin, jich nikdy nebude kdoví kolik. Jenom po vytvrzení zbělá a je dost vidět, tak je potřeba ty spoje trochu kamuflovat.
S pistolí zkušenosti nemám, tam bude asi hodně záležet na konkrétním materiálu tyčinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 10:13 Muž čtverzubec [2] - Čtverzubci – Tavící pistole
Můžou se z náplní z tavící pistole uvolňovat nějaké škodlivé látky? Viděl jsem, že někdo lepí věci v akváriu i vteřinovým lepidlem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:57 Muž filipsi [1296] Re: Stenly
Problem je v tom, ze ho nechce jen tak polozit, ale "povesit" do prostoru na zadni stenu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:54 Muž Stenly [44] Re: barry
A když bude kořen pořádně nacucanej vodou tak ti nevyplave a lepit přísavky nebude potřeba. Já si koupil kořen v Hornbachu 24 hodin jsem ho namočil ve vaně a pak do akva. Sice barví, ale neměl ani ve vaně náznak, že by plaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:45 Muž filipsi [1296] Re: barry
Drzet pravdepodobne nebude, a navic pochybuju, ze dlouhodobe bude drzet koren na prisavkach (po nejake dobe vetsina prisavek uz neprisava moc dobre).
Myslim, ze jedine dlouhodobe a rozumne reseni by bylo koren poradne pridelat (prisroubovat) na plexi desku a tu vlozit do akva, a nahore pripevnit.
Ale jsem zvedavy, dej po case vedet, jak si uspel s tavnym blemcadlem a prisavkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:03 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: barry
Ale niesom si isty, ci aj tak bude to lepidlo drzat....Ked koren das do AQ tak nasiakne skrz na skrz vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 17:55 Muž barry [0] - ŽivorodkyRe: prisavnik
Díky, na to bych málem zapomněl, nechám ho pořádně vysušit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 17:43 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: barry
Ale koren musi byt uplne suchy, ak chces aby ti lepidlo nan chytilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   31.12.2010 14:42 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: barry
Raději druhý den vyměň část vody pro sichr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 14:07 Muž barry [0] - ŽivorodkyRe: Cenda
Jsem si to myslel, ale raději se zeptám, než vyhubit celý AQ,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 14:03 Cenda Re: barry
Já jsem lepil takhle pozadí a všechno v pohodě jen to nechat zatuhnout a mělo by to být v pohodě mělo by se jednat o neškodnej plast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 14:01 Muž barry [0] - Živorodky – lepení tavnou pistolí
Chtěl jsem nalepit na zadní stěnu AQ kořen, ale nechci ho kvůli tomu vypouštět. Kořen je zespodu pěkně seřízlý, takže jsem ho chtěl jen navrtat a vlepit do něj akvaristické přísavky, které bych chtěl zalepit tavnou pistolí. Jen se bojím, jestli to tavné lepidlo neobsahuje nějaké svinstvo. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky za radu.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16252-lepeni-tavnou-pistoli