Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílý povlak na gumových přísavkách

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Bílý povlak na gumových přísavkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:15 Muž Mejlan [2] Re: Angusss
bakterie, myslím, že je to běžné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:10 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Angusss
mně se to stejné vytvářelo na sací a rozstřikovací rampě a přísavkách od nového filtru.. myslím že je to opravdu plíseň, ale po nějaké době to samo zmizelo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 17:54 Muž Angusss [10] - Raci, krabi, krevetky – Bílý povlak na CO2 difuzoru
Ahoj všem,

nevíte prosím proč se vytváří bílý povlak (jako by plíseň) na difuzoru CO2? Tento povlak se vytváří i na CO2 hadičce, je taková slizká.

Čím to?

Děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 17:14 R Muž Silent [5949] Re: Cody
Nevšímej si toho. Jsou to mikroorganismy a samo to časem zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 17:13 Muž Cody [1] – Bílý povlak na gumových přísavkách
Fotka k příspěvku Dobrý večer,

zřizuji si teď nové akvárium a nechávám ho zaběhnout, dnes jsem si všimnul bíleho povlaku na přísavkách nově koupeného topného tělíska, ale pouze okolo těchto přísavek, hned vedle přísavky pro vývod filtru je přísavka úplně čistá.

Je to něják škodné? Raději to vymeju, snad se mi nepřiotrávila voda. Přikládám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 19:39 Muž Horác [3942] Re: richard
Nasadil bych okružáky ... a bude po slizu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 19:32 richard – sliz
skutocne by som potreboval poradit,v akva sa mi objavil taky priesvitny sliz s bielymi bodkami a mam hrozny strach o rybicky,mam to na skle a rastlinach a vlastne vsade .som amater a velmi sa bojim.prosim poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 18:06 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: .
mne presne takymto povlakom,tiez na prisavke zacala SINICA,ale ja som to mal uplne cele obrastene tym slizom X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 11:03 Žena bucliik [99] Re: .
ahoj, podle fotky vlastním stejný topítko a musím říct, že tenhle fuj povlak se mi tam udělal taky. a udělá se pokaždé když přísavky vytáhnu a umyju-do týdne je to osliznuté znova.šnek mi to teda moc nežral, ancík ju, ale tomu sem to zase dávat nechtěla. Já topítko teď vyměnila, ale kdybych měla porád tohle tak bych asi přísavky vyměnila, ale nemyslím, že by se mým rybám a pak i želvě něco stalo.
vodní kámen to není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 10:54 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: .
Z téhle fotky je vidět leda tak h....hodně málo. Mohl by to taky být vodní kámen...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 18:37 .
Fotka k příspěvku Ahoj, dneska jsem navštívil kamaráda a ten má na gumových přísavkách světle bílý sliz, v akva má jen betty a nedávno se mu prej do akva vysipalo víc krmení tak to druhý den odsál a po dvou dnech tot, viz foto.
Teď jsem četl o tom, že na to pomáhají šneci, máte s tím nědko zkušenosti??
díky za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 21:12 Žena Alena.sv [89] Re: Glenr
Taky se mi to dělalo na přísavkách u topítka.Dvakrát jsem to důkladně očistila horkou vodou,a pak už se to neudělalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 21:01 Glenr
ten povlak se mi dělá taky nic rozumného jsem se zatím nedočetl dělá se to na přísavkách a na teploměru (na gumě) zkoušel jsem to pořadně očistit ale nic zítra asi zkusím jednu či dvě přísavky buď vymněnit za nějaké silikonové nebo je opláchnout roztokem sava rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 14:44 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Dinamit
Pokud ti z toho sliz neteče po kýblech, tak bych to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 22:11 Muž Miky [14] Re: Dinamit
Ahoj taky jsem to měl pomůžou šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 15:54 oldkiwinka Re: Dinamit
já mam slizky aji skla a aji přísavky. myslím, že je to nazávadné, teda zatím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 15:51 Žena Dinamit [68]
Mě se to tovří taky. Vyřešilo se to samo, když jsem do akva dala 2 šneky. Ty to začli žrát a bylo po problému. Takže to bude asi nějaká řasa, nebo něco takovýho :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 21:44 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Caleb
ja bych rek ze je to nejakej druh řasy nebo neco na ten zpusob, osobne mi to teda neva videt to neni a rybkam to je ocividne taky sumafuk :-D
skla bejvaj taky "osliznuty" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 11:37 Muž danrycka [56] Re: Caleb
jo tak to se mi tvori taky uplne na vsech prisavkach co mam v akva, pochybuju ze je to plisen, asi nejaky vysledek rekce gumy s vodou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 20:04 Dussy Re: Caleb
to ne myslim žee to byla náká plísen mel sem ju taky....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 18:57 Caleb – sliz
Zdravím,

nedávno jsem přidal do akvárka topítko (Atman) a na gumových přísavkách se mě vytvořil slizký povlak. Mám pocit, že se jeden čas tvořil i na přísavkách od filtru (také Atman). Ancistrusové to neočistili, tak předpokládám, že je to nějaké "svinstvo".

Na přísavkách od Fluvalu2 se nikdy nic netvořilo.....nemůže Atman používat přísavky, které něco uvolňují? Je známo, že je to levná značka...těžká Čína (i když z Číny bude dneska všechno).

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2005 13:28 pierro Re: Michal
Tento biely povlak sa vyskytol aj u mňa, s tým rozdielom, že moje akva funguje už vyše rok bezchybne (klop, klop). tiež to mám na prísavkách, kde nie je dobrá cirkulácia vody a ani ancistrus sa tam nedostane. Raz za mesiac to proste vyčistím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2005 21:01 corthez Re: Michal
to se mi děje vždy v pářícím akvárku, často se mění voda, malej vnitřní filtr, prostě asi špatný bakterie...jako 1. rybu tam dej jednoho ancistruse a uvidíš, nejspíš vše očistí a nemusíš se držet příruček, většína lidí koupí akvárka, napíchá rostliny, hodí ryby a všechno fachá, ale takhle to je bezpečnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2005 11:47 Michal – Bílý povlak na gumových přísavkách
Mám nově založené akvárium a v něm zasazené rostliny, zatím bez ryb. Do vody při plnění jsem přidl sera aquatan a sera nitrivec podle návodu. Již týden běží filtr a topení a nepřidávám žádné přípravky.
Dnes ráno jsem na gumových částech topného tělesa a teploměru (na přísavkách) objevil bílý povlak. Jinak voda je průzračná a ostatní části akvária jsou naprosto čisté (filtr, kameny, rostliny, ...). Nevím zda se jedná o plíseň nebo jsou to zhluky přidaných bakterií (nitrivec), které po nasazení ryb zmizí. Pokud je to plíseň poraďte jak ji odstranit než zakopím ryby. Mám strach z nakažení nových ryb. Děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1623-bily-povlak-na-gumovych-prisavkach