Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mléčná až průhledná řasa

 

NápovědaFórum » Řasy  

Mléčná až průhledná řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 12:17 Muž Yirka [9126] Re: Ketrin
Švejk by řekl: "To chce klid". Zkušenější akvarista zase: "To chce čas".
Klídek, o nové nádrže je to typický jev, o kterém za 3 týdny nebudeš vědět.
Proč nesvítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 09:48 Ketrin – Asi nalevnik
Fotka k příspěvku AHojte, potrebovala by som poradit s akvarkom, ako vidite na foto vsetko co je v akva ma na sebe tieto biele povlaky, akva ma tyzden, prisavnikov som tam dala v sobotu. Niesom si ista ci je to nalevnik. Potrebovala by som poradit, co s tym. V akvarku nesvietim, filter ide od spustenia 24h, tak isto aj kyslik. Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 23:38 Muž fojtass [0] - Amerika – řasa
Mám stejný problém. Na některých místech, v levém rohu a na pár kytkách je tato řasa. Vlaje si tam vesele a mě rozčiluje! no
Někdo radí nevšímat si toho, snad to zmizí. Vodu zatím zakalenou nemám, tak uvidím... sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 17:35 Muž Angusss [10] - Raci, krabi, krevetkyRe: scorpion75
To PMDD dávkuji poloviční porci, tedy 0,5ml. Rostlin mám celkem dost. Uvidíme, vysadím krmení a PMDD dám 0,25ml. Vyměnil jsem před polovinu vody a zákal je stále stejný - to mi nejde do hlavy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 17:27 R Muž romant [27987] Re: scorpion075
Já se budu držet svojí teorie, že ty objevujicí se částečky jsou způsobený těma tabletama pro krevetky, 3 dny po sobě tabletu, mě příjde jako slušná porce na tak malý akvárko. Ovšem ani já nemohu vyloučit, že naopak Tvoje myšlenka je ta správná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 17:16 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Andgusss
Pokud jsem dobře pochopil, tak hned na začátku Angusss píše, že problémy začli po přidávání PMDD. Nutí mně to k zamyšlení zda to "cosi" neroste díky nesprávnému dávkování. Samozřejmně překrmení nevylučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 15:17 R Muž romant [27987] Re: Angusss
Ano, jsem toho názoru, že ten Tvůj problém je způsoben tím překrmením, Týden nekrmit ničím, mě příjde jako dobrej postup.
Edit: rybicky.net/forum/88
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 15:13 Muž Angusss [10] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Asi před hodinou jsem sklo vyčistil houbičkou a nyní jsou už přichyceny první štětinky :( Jsou tím pokryta všechna skla. Je pravda, že jsem za poslední 3 dny dával každý den jednu tabletku krevetkám - ukazoval jsem je :) Nyní plánuji na týden vysadit. Může to být tím "překrmněním"? Ty částečky asi plavou ve vodě a chytají se na sklo sami, jinak by za hodinu nevyrostly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 14:54 R Muž romant [27987] Re: Angusss
Čím a jak často krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 14:48 Muž Angusss [10] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mejlan
Ahoj, nepřidával jsme žádnou chemii. Vlastně jsem nic nedělal jinak a během 2 dnů se voda takto zakalila (i po výměně 50% vody je druhý ten stejně zakalená). 3 týdny před tím akva mělo čistou vodu a žádné vlásečky na skle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 14:34 Muž Mejlan [2] Re: Angusss
O pár řádků výš jsem dával odkaz na klubakva, doporučuju přečíst a i jiné články.. vetšinou to bývají přemnožené bakterie, které se usadí tam kde se jim líbí. Časem zmizí nebo se nakupí a utrhnou a odplavou do filtru.

nepřidával jsi do vody nějaký bakteriální rozjížděč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 14:10 Muž Angusss [10] - Raci, krabi, krevetky – Světlá řasa
Ahoj, v akváriu se mi začala objevovat na skle řasa dlouhá pár mm a barvou spíše do bíla. Zajímavé je, že jí ráno setřu a odpoledne jsou tam vlásečky opět přichycené! Voda v akváriu je také zbarvena slabě do mléčna (nálevník to není)a není tak průzračná jak by měla být.

Co myslíte, že to je? Před týdnem jsem začal PMDD. Informace o nádrži mám v profilu, děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:31 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Michaldvd
Už to asi máme..Tyhle slizy bývají obvykle neškodné kolonie směsi mikroorganismů. Ty historicky osvědčené používané pro výživu jsou například kombucha (kombuča).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:29 Muž Mejlan [2] Re: Michaldvd
vždyť jsem vám napsal řešení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:23 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Nympheas
Ja som to tu dal hlavne kvôli tomu aby sa niekto pridal a dal nejaký návrh na riešenie :-) Skús niečo nájsť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:20 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Michaldvd
Doprčic zrovna jsem to umyla,já myslím,že to nebude plíseň,spíš nějaké baktrie.Jdu potom pátrat.Třeba se ještě někdo přidá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:17 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Nympheas
Áno je to také matné priehľadné. Rosol neviem čo je hehe. Skús pridať fotku aj Ty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:10 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Michaldvd
Mě taky se to dělá,je to průhledné?Jako rosol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 20:43 Muž Mejlan [2] Re: Michaldvd
www.klub.akva.sk/…

číslo 6 - mastné povlaky atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 19:02 Muž Michaldvd [45] - Asie
Fotka k příspěvku Na hadičke od CO2 sa mi neustále vytvárajú také biele chumáče. Vyzerá to ako pleseň no pripomínam, že sa netvorí nikde inde iba na hadičke. Raz som to už odstránil no je to tu znova. Niečo také sa mi tvorí aj vo fľaši z Plantexom. (foto, tesne nad difúzerom)

 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:13 nasa Re: Rollcut
Já jsem měl zhruba ten samej problém. Dělal mi to kořen v akváriu. Nebylo to tak strašny jak u vás, ale obarvilo mi to mléčně vodu. Jestli nejde odsát, vyhoďte rostlinky i s řasou nebo počkejte a třeba se to vyčistí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 20:07 Muž tomsk1 [10] - CichlidyRe: Rollcut
Mal som to iste, po cca tyzdni sa sama rozpadne a filter sa postara o ostatne, sol urychli rozpad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 20:02 Muž Rollcut [-1] Re: Usine
Odsát nejde.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 18:58 Usine Re: Rollcut
Řekl bych že to není řasa, ale plíseň. Skus jí odsát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 18:32 Muž Rollcut [-1] – Mléčná až průhledná řasa
Fotka k příspěvku Zdravím :-) Zhurba tři dny od zasazení rostlinek se mi v akv. vyskytla tato řasa. Poradíte mi prosím, co udělatz abych se ji zbavil? Popřípadě co to je za řasu? Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 08:25 Muž René73 [0] Re: Moucha
Já taky dolívám vody jenom tolik kolik odsaji.Ty dvě kytky vytáhnu a piskorky mám v druhém akvárku tak je tam dám.Zatím moc děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 21:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: René73
asi bych odstranil ty nejvic napadeny casti kytek.... sinice nema rada pohyb... strasne moc mi pomohly piskorky, diky tomu ze furt kyprej dno tak odstranily povlaky sinice na dne, dokonce i z rostlin do vyse cca 1-2cm ode dna

vymenou vody nic nezkazis... ja jen dolejval tolik vody kolik jsem odsal pri cisteni, jinak kazdej tejden odsavam trus z povrchu dna a menim cca 5L ze 30L akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:57 Muž René73 [0] Re: Moucha
Já svítím od 12.00do22.00 ted měním každý den 30 litrů vody mám vtom pokaračovat.Ted půjdu skusit pozbýrat zhadiny co půjde.Ted se my drží jenom na doušce hustolicé a na javském mehu.Mám je prozatím dát prič s akvarka nebo je tam můžu nechat.Mám nějak ještě zasahovat do akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: protein007
presne tak sinice na ustupu, sneci si na ni pochutnaji i kdyz je toxicka a mohou po ni zacit umirat, jedine piskorkam nejak nevadila....
zkusil bych co nejvic ty sinice odsat pomoci vzduchovaci hadicky na konci se spojkou (neco jako uzka hubice od vysavace)
priprav se ze by se ti na koncich listu mohli zacit objevovat uvolnujici vlakna (sinice se stehuje) a vodou ti pak plavou asi 0,5cm vlakynka....pozor jakmile najdou vhodne podminky vytvori se sinicovy povlak! vlakynka se strasne rada chytaji ve filtru, takze se musi nekolikrat tejdne cistit (povlak jde snadno setrit)
ale pokud mas dost prosperujicich kytek tak sinice nema sanci, jen si zkontroluj jestli moc nesvitis (me se objevila diky prepnutym spinacim hodinam, takze svetlo jelo nonstop 24hodin po dobu skoro mesice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:14 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: René73
U mna tak vyzerali sinice, ked odchadzali. Sice na inych rastlinach, ale vyzeralo to presne rovnako. Po 1-2 tyzdnoch to zmizlo same.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 18:05 Muž René73 [0] – Pomůže někdo
Fotka k příspěvku Může my někdo prosím poradit co se my to vytvořilo na rostlině.Je to bílé a vypadáno jako vata.Mám to asi 14 dní a vůbec to nemizí.Založeno je asi 2 roky nikdy žadný problém jsem nemě vodu měnim každý týden asi 40 l.Vždy jsem měl všechno v pořádku.Je to jenom na té jedné rostlině Poradí někdo fotka nic moc je to focený mobilem.Předen děkuji za rady.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 1523x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16219-mlecna-az-pruhledna-rasa