Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryne affinis - pěstování

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Cryptocoryne affinis - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 12:32 R Muž @ vaaclav [5809] - EchinodoryRe: Lukynnn
Pokud se mluví o zelené barvě tak je to spodní strana listu. Při slabém světle je vrchní strana listu tmavě zelená a spodní temně rudá. Při silnějším světle blednou obě strany ale spodní výrazněji až se může červené zbarvení úplně ztratit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 12:17 Muž @ Lukynnn [0]
Affinis to určitě je( na fotu v prezentaci není vidět ještě). Tak nevím proč všude píšou, že při silném světle zelená, jinak je hnědá... když je to naopak .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:01 R Žena @ Jája [796] - Živorodky
No, já mám nastopro affinisky ve dvou akvárkách a ty, co jsou na světle, tak jsou hnědočervené, ty, co jsou ve stínu, jsou zelené. A mladé odnože jsou zelené. Chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 18:53 R Muž @ vaaclav [5809] - EchinodoryRe: Lukynnn
Řekl bych že to affinis není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 17:21 Muž @ Lukynnn [0] Re: Jája
To vim, ale pisou ze pri vetsim svetle jsou prave zelene... svetla mam dost.. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 14:23 R Žena @ Jája [796] - ŽivorodkyRe: Lukynnn
Je to reakce na světlo. Tím se nemusíš trápit. Také je takové mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 12:58 Muž @ Lukynnn [0]
Dob rýden, mám ve své nádrži tuto rostlinku, a v atlase se píše, že při silném osvětlení (což myslím, že mám docela) se zbarvuje do zelena a tvoří zakrslou přilehlou při zemi formu. Avšak já ji mám stále hnědo-červenou - při zemi se drží. Čím to může být.... v akvariu ji mám zhruba měsíc - daří se ji celkem dobře, dost se rozrostla. Děkuju ... hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 21:34 R Muž @ vaaclav [5809] - EchinodoryRe: Tomiino
To je nesmysl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 21:30 Muž @ Tomiino [42]
dobry vecer,je pravda ze se o teto cryptosce rika,ze kdyz je v nadrzi s jinymi rostlinami,tem ostatnim se nedari? jednou mi to rekla jedna pani v akvaristice :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 15:36 Muž @ kacercz [36] Re: Wendy2
No s ohledem na to jaky jsou kryptokoryny plevel, obzvlaste tato, bych se toho vubec nebal, proste ji opatrne vyndej a presad dozadu, ja jsem takhle velkym pri presazovani zkracoval i koreny a vzdy OK. To takhle velka nema zadne vyhonky, mlade rsotliny? Ja jsem s takhle velkou pak vytahnul i pul akvarka ;)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 12:03 Žena @ Wendy2 [394] - Tak nějak od všeho trochu :)
Zdravím, "chytře" jsme zasadili pidi kryptokorynu dopředu, jenže teď už má nějakých 30 cm a tak ji chci přestěhovat dozadu. Je nějaká finta, jak to udělat aby neodešla? Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:07 R Muž @ vaaclav [5809] - EchinodoryRe: 5elhal
Cryptocoryne affinis nepotřebuje žádné silné světlo, čím je ho méně tím jsou barvy tmavší a naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 15:17 Muž @ 5elhal [0] – Cryptocoryne affinis
Zdravím všechny, mám menší problém s barvou mojí Cryptocoryny affinis má takovou hnědou až červenou barvu někde jsem četl že je to nedostatkem světla ale to se mi nezdá. Osvětlení mám 2x 840 1x sun glo a 1x aqua glo. Výška akvaria je 50cm délka všech trubic je 61cm. myslíte že je to málo?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:31 Muž @ DavidDizzer [25]
Jak všichni říkají, že roste rychle a vyhání rychle nové odnože- lístky,.... tak mě roste hodně pomalu a moc se jí nedaří. Newím proč. Sice když jsem měl ještě malé akvárium na jiném místě s jinou vodou tak mi šla hodně, ale to jsem dělal vše uplně jinak. Ale proč mi nejde nyní, to nevím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:08 Žena @ ustavprochore [559] – Re: Marek19
Hledejte ve starších fórech výraz "kryptokorynová choroba" nebo "kryptokorynová nemoc". Akorát pokud by to měl být tenhle problém, neměly by jim uhnívat kořeny, ale rozpadnout se listy. Tak nevím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 13:31 Muž @ Marek19 [0]
ahoj. potreboval by som poradit. v akvariu mi prave odisli skoro vsetky tieto rastliny. uplne im zhnili korene. neviete co to mohlo sposobit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 10:18 franccesko – cryptocoryne affinis
Měla by mít 2 formy. Jednu vzrůstnější s tenčími listy a druhou menšího vzrůstu s listy tužšími, kožovitými. Ale myslím, že je to už tak pomíchané, že se dá sehnat jen jedna forma. Já mám jen tu s tenčími listy a vzrůstná je podle výšky vodního sloupce. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2009 01:14 0
Fotka k příspěvku Tato kryptokoryna je jednou z těch , které dobře rostou v přítomnosti uhličitanu vápenatého. Dával jsem běžně při sázení těchto rostlin pod jejich kořeny mramorovou drť a rostliny rostly velmi dobře. I kvetení nebylo žádnou vzácností , jen je zapotřebí nemít příliš vysokou hladinu a nad vodou je nutný dostatečně velký prostor , jinak tvořící se květ po dosažení krycího skla bránícího dalšímu růstu toulce uhnije.

Cryptocoryne affinis na fotce v mém akváriu nevypadá teď nejlíp , protože před sázením mimo vodu trochu víc oschla , než měla , ale už se růstem obnovuje a vyhání nové odnože - tento klon udržuji v pěstování celých dvacet let. Ten zavěšený síťový polštářek vlevo s obsahem jávského mechu , slouží k vytírání jikernatých ryb ( Gavůnků ) a zachycení a ochraně jiker před sežráním do doby přenesení do líhně.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2005 14:28 Killer – kryptokoryna
no to nevim,co maj rádi,mě rostou dobře ve všech podmínkách,akorát vim že maj rači studenou vodu než teplou.Zkoušel sem je dát k tlamovcům a tam moc dobře nerostli,rostli pomalu a tlamovci je pak ožírali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2005 13:20 Mečoun – Cryptocoryn
Ty tečky to řasy nejsou skoušel jsem to sundat ale nešlo to !!!!!!!!!!!!Jo a ty vyběžky mají rady železo ???Je to pravda pak pry rychlejš rostou !!!Jinak dik za radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2005 23:40 Killer – kryptokoryna
No prostě to hodí u kořenů šlahoun kterej se plazí po dně a vyrůstaj z toho nový rostlinky.Pravda je,že žijou v různym osvětlení.Při slabim se snaží dostat nahoru a při silnym je zakrslá a nehází tolik šlahounů na rozmnožování.Ty zelený tečky by mohli bejt řasy
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2005 17:49 mečoun – cryptocoryn
Prosim potřeboval bych ješte vědet o tech vyběžkach jak se množi jsou v zaksli formě jde to nějak změnit aby byli stejně velke jako ty normalni rostliny ??????

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2005 18:58 mečoun – cryptocoryne affinis
jo chtel jsem se jeste zeptat děla se mi na listech takovi mali zeleny tečky jako špendlikova hlavička co to muže byt ????????????a listy jsou takové vlačné je to nějaka nemoc ??????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2005 21:42 Vai – Cryptocoryne affinis
Jsou to nenáročné rostliny, nejen na světlo! Při silném osvětelní vytvářejí zakrslou formu, listová růžice je pak s listy přilehlými ke dnu. Množí se postraními výběžky, na kterých vyrůstají postupně nové rostliny. Nároky na vodu: pH 6,0-8,0; dKH 2-15; dGH 2-25°; 18-29 °C
http://132.229.93.11/Cryptocoryne/Gallery/aff/aff.html

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2005 14:37 Mečoun – cryptocoryne affinis
Ahoj všem prosím vas kdo zna tuto rostlinu potřeboval bych o ní zjistit uplně všechno mužou byt i obrazky mě se nic nepodařilo najit tak vas moc prosím o pomoc děkuji předem za vaše odpovědi.....

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 3216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1621-cryptocoryne-affinis-pestovani