Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 burčák nebublá

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
CO2 burčák nebublá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 08:39 JuraS Re: hergis
nějak se ztrácím v popisu cos napsal...předpokládám, že jsi četl návody o co2, návody o kvasném procesu výroby co2 od aivosha (třeba)a postupuješ správně..předpokládám, že máš hadičku ve víčku reakční petky utěsněnou a že ti hadička z reakční petky vede do filtrační petky s čistou vodou..protože pokud bubláš co2 přes vzduchovací kamínek a pouštíš co2 napřímo tak i malé množství toho kvasného roztoku dokáže zalepit kamínek zevnitř...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 08:33 hergis – kvasničovač pomoc prosím!!
prosím o radu,včerajsem poprvé zprovoznil co2,půl sáčku suš.kvasnic,zamíchat v troše vodě,přídat 250g cukru promíchat,dolít vodu do 3/4,na chvíly zaškrtit,a ted,zpočatku se nic nedělo,pak jsem si všiml že v hadičce je voda,tu pak začalo co2 tlačit vodu ven a já si myslel že mám vyhráno,ale ráno jsem si všiml že v hadičce jsou kvasnice a nic nebublá,bál jsem se že to je ucpané a kámen vyndal do kýble s vodou a odstřihl ho,začalo syčet co2 tak jsem dal nový a vratil do akva,bude to ještě bublat??????a ten druhý kamen byl ucpaný,hrozilo že to bouchne nebo by si tlak poradil????prosím o radu děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 11:31 surpan Re: hergis
zdravím. Manipulace s PET lahví lze normálně. Akorát bych s tím moc neštěrchal. Pokud na petce je vývod a kamínek, tak bych se rozhodně nebál, že by mohlo dojít k přetlaku, teda pokud není ucpaná hadička. při větším tlaku to stejně vzduchovací kamínek prospustí.
Jinak kromě netěsnosti může být problém špatné kvasnice. Také se mi již stalo, že z některých kvasnic to skoro nejelo nebo jelo málo pod dlouhé době.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 14:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hergis
no PET od cocacoly (objem 2L) je opravdu pevnejsi, ma i silnejsi steny
si je vem vedle sebe a porovnej.... obyc petky tusim ze testoval taky a udaval ze vydrzi cca 3atmosfery... ale stejne ti driv uleti vicko....

je to nekde ve vlaknech o CO2

bublifuk je pohanen vzduchem, takze docela slusne okyslicuje vodu v akvarku, u jinych filtru pohanenych cerpadlem zalezi na tom jak je upraven vytok do akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:48 hergis Re: Moucha
myslíš že je tedy lepší než od třeba poděbradky???já mám vnější filtr,mění se v tom případě něco????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hergis
experimentalne nekdo otestoval ze PET od cocacoly vydrzi az 5 atmosfer, coz uz je peknej tlak
pokud mas jako filtr bublifuk tak bych se nebal a nechal to pusteny i pres noc... praktikuju to uz rok a v pohode....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:28 lamicka002 Re: hergis
Nikdy nám to nebouchlo a to jsme měli lahev se směsí i na topení. Po každé i když škrtítko uškrtíš na maximum, ti uniká CO2 hadičkou (sice minimální množství, ale uniká). Pokud tam nemáš moc vody, nemělo by se nic stát. Nebo pokud se bojíš je ještě jedna možnost. Vyndat přes noc hadičku a pouštět bublinky i v noci, ale tam kde nevadí, třeba do sklenice s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:24 hergis Re: lamicka002
to nemáš strach když to na noc zaškrtíš že ti to bouchne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:20 lamicka002 Re: hergis
Já jsem nikdy flašku neotvírala, tím vypustíš všechno CO2 a ráno chceš přihnojit rostliny a bublinky nikde. Přes den nechávám CO2 běžet (něco jde do akvária něco unikne případnými netěsnostmi- tlak v lahvi se znatelně zmenší) přes noc uškrtím hadičku a lahev se opět natlakuje. Ráno povolím škrtítko a ihned běží CO2 a s ním i bublinky. Ráda bych ještě řekla, že čím déle máš směs v lahvi, tím se snižuje snižuje tvorba CO2. Například nám už po 4 až 5 dnech skoro vůbec nebublá (a to ani když je škrtítko úplně povolené)

Tak můžeš dát i do 1/4. Pokud máš moc vody, může se ti směs dostat až do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:20 hergis Re: lamicka002
a jen do třetiny vodu????mě říkali do 3/4,jak dlouho ti to pak bublá????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:12 lamicka002 Re: hergis
Ano, kvasnice mohou vletět až do akvária, taky se mi to stalo. To když máš v lahvi moc velký tlak a hodně vody. Směs začne bublat a celé to jde hadičkou do akvária. Není to ale žádná katastrofa, pokud si toho všimneš v čas. U nás to přežili všichni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:10 Žena JJaanca [67] Re: hergis
Jo, přesně tak, Co2 musí někam unikat, jinak to bouchne. Nebo to můžeš rovnou napojit na akvárko, to je jedno. Ale jestli s tím začínáš, tak by bylo fajn abys u toho byl, protože nevíš jak hodně tobude bublat aby sis neotrávil ryby, nebo ti to nevlítlo do akva (odejdeš do práce/nebo spát, vrátíš se a už se nedá nic dělat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:08 hergis Re: JJaanca
jestli tomu správně rozumím tak namíchaš a nechaš přes noc otevřenou PETku????
někde jsem tu četl že ty kvasnice můžou vletět do akva?????jsem z toho blázen,máš hezké akva-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:00 Žena JJaanca [67] Re: hergis
Já myslím že je jedno jestli to promícháš, já to míchám a zásadně nezaškrcuji (může to bouchnout). Večer to namíchám a ráno našroubuju na víčko s hadičkou a jede to. Po 10 min. je brzo..... i hodina je podle mě brzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:59 lamicka002 Re: hergis
Já to tedy dělám opačně, nejprve dám do lahve kvasnice, zaliji teplou vodou stačí tak 2 až 3 cm a míchám dokud se úplně nerozpustí. Po té přidávám cukr a opět zamíchám a nakonec doliji vodou cca do třetiny lahve.Mě osobně to takhle funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:56 lamicka002 Re: Moucha
Pískovec mi funguje už léta a nikdy jsem ho čistit nemusela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:55 hergis
Můžu Vás poprosit jěště o radu???jsem v tomto uplný laik,dostal jsem návod na co2 ,1.5 L pet,250ml cukru,teplejší voda,do 35 stupnů,cukr promíchat a pak přidat kvasnice ale ty nechat volně plavat,ano či ne a také promíchat?????na 10minut zaškrtit a poté by to mělo už jet,ale nejede-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:55 lamicka002 Re: JJaanca
Nikdy to nebouchne, protože škrtíktkem, (ikdyž bude na maximum utažené)nezabráníte malému průchodu bublinek CO2. Pokud se bojíte, nemusíte škrtítko úplně utahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: lamicka002
no nez se kvasnicovac "rozjede" tj namnozi se kvasinky a vyprodukuji dostatek co2, muze trvat i nekolik dni! zalezi hlavne na mnozstvi a kvalite kvasnic a teplote

ja tesnost noveho vicka vetsinou kontroluji tlakovou zkouzkou pred pouzitim... bud pomoci vody, nebo proste jen vemu prazdnou lahev, nasroubuju vicko a natlakuju vzduchem, pokud uchazi tak je to poznat na klesajicim tlaku, ale vetsinou je to pekne slyset....

to lamicka piskovec se ti zanese a pak ho musis cistit.. asi nejlevnejsi bude cigaretovej filtr...viz moje nadrz antistres
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:48 Žena JJaanca [67] Re: lamicka002
Tak toho bych se bála že mi to bouchne.
Regulaci řeším tak, že tam mám odbočku a škrtítko na té odbočce. když škrtítko povolim, tak odchází část co2 pryč, když je odbočka zaškrcená, tak jde všechno do akva. Je to naprosto bezpečné, nikde se CO2 nehromadí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:41 lamicka002 Re: hergis
Je pravda, že důležité je utěsnit hlavně u víčka. My jsme dávali na hadičku ještě škrtítko, které se "zavře", aby se v prví fázi naplnila CO2 hlavně láhev. Poté trochu povolit škrtítko, aby utíkalo jen malé množství bublinek. Celý proces může chvíli trvat(i několik hodin, než začne CO2 proudit do vašeho akvária), vše se dá urychlit, když do lahve s kvasnicemi nalijete nejprve teplejší vodu.Toto jsou jen mé osobní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:31 Žena JJaanca [67] Re: hergis
Mě to většinou netěsnilo v místě kde byla do víčka vlepená spojka. Zjistila jsem to tak, že jsem to naslinila a ono to v místě kde to ucházelo udělalo bublinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: hergis
Zkusit to můžete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:04 hergis – jak zkusit těsnost
dobrý den,mám dotaz,zkusil jsem dát do provozu co2 a nic,zřejmě to někde uchází,můzu to cele,myslím tím PET lahev hadičku kámen ponořít někam do vody abych zjistil kde to utíka???nebo se s tou Petkou nemůže manipulovat????,možna hloupe otázky ale mám k tomu respekt,nerad bych aby mi to bouchlo,děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2010 23:48 JuraS Re: Stene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 19:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
prestan v tom rejpat, pH je 6,4; po vymene vody behem par hodin CO2 prokazatelne ubyde, jen tam nehnojim a ubral jsem svetlo, tak kytky nespotrebovavaji tolik co2 jak by jsi si myslel, ale kdyz se trosku rozjedou tak jsou schopny vycucnout co2 i v privodni hadicce az k ventilu (cca 8cm nad hladinu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 18:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
...vzdycky pred vymenou vody, kdyz je dost saturovana co2 tak ze zvonu temer neubyva...
Víte, kolik CO2 se dokáže rozpustit ve vodě o teplotě např. 26°C?
Nemůže být příčina jinde, proč se plyn ve zvonu hůř rozpouští, než ve vodě "dost saturované" CO2? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 16:46 Žena Linduš [166] Re: Stene
začla bych tím světlem... bez toho je bezpředmětné nějaké CO2 dodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 16:43 Stene Re: Linduš
Bohužel, světlo nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 15:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
no zvon ma tu vyhodu ze voda si veme co potrebuje, takze mensi nebezpeci predavkovani, vzdycky pred vymenou vody, kdyz je dost saturovana co2 tak ze zvonu temer neubyva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 15:15 Žena Linduš [166] Re: Stene
A co světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 15:11 JuraS Re: Moucha
jirko když se tak pitomě ptá tak mu raději neraď aby nevytrávil to mini akva...to bych raději řekl ať tam dá deci sody..ale spíž by si měl prostudovat vzorec ze kterého pochopí na co je co2 v akva důležité...články od aivoshe a nebo tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 15:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Stene
ja do 12L aplikuju pomoci zvonu z 10ml strikacky, krevetky i poter v pohode, jo jako filtr ma bublifuk takze ten cast co2 vyhani
ale co2 je jeden z faktoru, pokud ti chybi nejaky prvek tak ti kytky nebudou bublat....
pri davkovani CO2 je nejmarkantnejsi zmena pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.06.2010 14:42 Stene Re: Linduš
A mám do toho vůbec jít? Nebude lepší se na to vykašlat než abych si tu jednu rybku otrávil? : )
Ale mým rostlinkám se nedaří a už nevím co dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 14:32 Žena Linduš [166] Re: Stene
co ho koupit za dvacku? nějak nevím, z čeho by šel vyrobit.
pozor na to bublání, ať si těch 12l neotrávíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.06.2010 14:27 Stene Re: Silent
A jak by se dal vzduchovací kamínek vytvořit z domácích věcí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 14:22 R Muž Silent [5949] Re: Stene
Budou se tvořit velké bubliny které bez užitku vyprchají z nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.06.2010 14:17 Stene – dotaz
Vážení. Co se stane, když na hadičku nepřidám vzduchovací kamínek ani to přškrcovadlo a přímo z petky to navedu do akva? : )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 09:55 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: jaqubqko814
V zatce PETky udelat dirku o neco mensi nez je prumer hadicky, treba spicatyma nuzkama na nehty. Vzit SILIKONOVOU hadicku - je pevnejsi, nelame se. Hadicku protahnout dirkou a to je vse! Kdyz se udela optimalni dirka, hadicka krasne tesni sama a nemusi se nic nicim lepit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 09:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jakubqo814
udelat do vicka douru, protahnout hadicku/ky z vnitrni strany zalejt silikonem (pri vzrustu tlaku se silikon zmackne a vic se utemuje hadicka), pockat az zatvrdne a z v nejsi strany pojistit vretinakem.... (silikon na hadicce moc dobre nedrzi, vterinak jo, ale je zase haklivej na vodu)

jo a podle mnozstvi kvasnic, teploty, vody atd. se to ruzne rozjizdi... naposledy jsem tam dal opravdu malo a rozjizdelo se to pres 4dny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 08:57 Jakubqo814
stači to silikonom okolo hadičky utesnit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:47 Muž Yirka [9126] Re: Acinonyx
Debata vskutku akademická. Já bych ji uzavřel jednoduše.
Ano, hadičky (všechny) CO2 propouštějí když netěsní.
To, že by propouštěli CO2 svými stěnami je nicotné a v praktickém akvaristickém životě to nelze brát za únik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 23:26 Acinonyx Re: pancéřníček
Tak v podstate aj silikonova hadicka je len siet nejakych retazcov (a polymerov) a vsetko zavisi iba na ich hustote, a teda ci sa pomedzi tie diery zmestia molekuly plynov. Ten rozdiel hustoty sietovania nie je volnym velmi pozorovatelny. Cize ako ciste akademicka debata, je to mozne. Druha vec je, ze to nebude selektivne prepustat jeden plyn a drzat druhy. No, a napokon to, ze ten jav bude podla mna zriedkavy - teda par molekul z miliardy miliard molekul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 23:20 Muž pancéřníček [168] Re: prisavnik
Tzv. profi CO2 hadičky jsou jenom dalším obyčejným obchodním trikem jak z lidí dostat peníze hmm Jen by mě zajímalo,jak se to CO2 skrz tu silikonovou hadičku může dostat? To je stejné jako protlačit kamion skrz ucho jehly ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 15:19 Acinonyx Re: filipsi
Mne to takisto nejde do hlavy. O2, N2 ako i CO2 nemaju permanentny dipol, navyse CO2 je vacsia molekula ako O2/N2, takze netusim na zaklade coho by prebiehal popisany dej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 15:16 Muž filipsi [1295] Re: prisavnik
prisavnik napsal:.... CO2 unikne a vzduch sa naspat nedostane...

Jak to udela coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 14:11 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: pancéřníček
Ano cez obycajne hadicky, aj cez silikonove CO2 unika. Preto sa vyrabaju profi CO2 hadicky. To je presne to stym podtlakom. CO2 unikne a vzduch sa naspat nedostane...
Ale neni to velky unik. Pri pouzivani kvasnic, to nema smysel pouzit, iba ak je ten system zlozity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 08:13 TACHAC Re: karelpavel
Dik vsem za postrehy mneli ste pravdu byla tam netesnost za pocitadlem bublin zasilikonoval sem to tak uz by to mnelo byt v poradku. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 07:46 JuraS Re: TACHAC
Předně jestli je co2 pro akva které máš v prezentaci pak je celkem zbytečné..kytky máš dobře rostlé a nevypadají, že by něco k životu potřebovali..pokud můžeš hoď sem fotky jak celá tvoje sestava vypadá..počítadlo bublin ve kterém vidíš, že reakce probíhá a napiš nám jaké poměry čeho dáváš do reakční nádoby...
a k otázce...i když mám difuzer co vyrábí miniaturní bublinky které jsem nasávány do čerpadla které vroubkovanou metrovou hadicí vodu žene do horizontálně umístěné trubky s navrtanými dírkami co směřují pod úhlem 45 na stěnu akva nevěřím tomu, že se bublinky co2 na 100% rozpustí..a v podstatě mě to ani nezajímá...bublinka sem, bublinka tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 23:50 Wexelo Re: Moucha
Mno já používám ty uplně obyčejný hadičky už asi rok a nic se mi nescvrkává. Půjde o netěsnost, sám jsem to řešil, stačí mikro dírka a už to nebuble ale když se pet stlačí tak to dírečkou nestačí utéct a bublá do akva. Jedna možnost je ponořit soustavu do vody a sledovat únik bublin, nebo pokud to není možné, tak naslinit spoje :-) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 5104x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1614-kvasnicovac-nebubla?od=51