Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dno do odchovny ryb

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Dno do odchovny ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 15:05 Maq Re: rafajkl
Je to ideální rozměr pro všechno možné, ale nic jiného bych v tom radši nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 19:59 rafajkl
Mám otázku která sem úplně nepatří ale tohle je asi nejpodobnější, víte někdo jaký by byl dobrý rozměr akvária na odchov všeho možného (nějaké větší) představuji si nějak 110x50x40 ale to je jenom odhad palec X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 06:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: eRo
Já bych řekl - "vaše volba". Dávat jen pro nic za nic písek do nádrže se mi jeví jako zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 17:27 Muž eRo [3] - Cichlidy – Vrstva v odchovničke
Zdravím,
Tak ako som už písal, začínam s akvaristikou a mám 3 akvária. Jedno je 175l, druhé je 112l a tretie je 75l delené na 3 časti (3x25). Do 175 litrového by som chcel dať Pseudotropheus demasoni cca 5-10 kusov a ešte nejaký iný druh (cca 5ks). Do toho akvária dám na spodnú vrstvu dno z bieleho kremičitého piesku o veľkosti 2-4mm. Rastlinky tam nesadím, keďže som počul, že by ich cichlidy hneď zničili keďže radi rijú. Viem, že do 75l akvária (3x25l) pre poter, nemám na dno dávať žiadny piesok ani štrk, no chcem sa Vás, skúsenejších akvaristov spýtať, či mám do 112l akvária, kde budem chovať rybky do veľkosti 4cm (do predajnej veľkosti) dávať piesok alebo nie.
Ďakujem za odpoveď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 17:17 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dalimil
To je nebude zajímat jim jde o tu kvalitu a hlavně cenu. Neomlouvá ani to jaký je věk. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2010 16:52 Dalimil Re: Designer
To je moc hezké, jenže kdo bude očekávat kvalitu od 13-ti letého kluka?? Vždyť je to přece dítě... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 16:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dalimil
Vydelat se da, ale to souvisi s tim, co uz jsi zde cetl treba o kvalitnim krmivu, protoze delat neco stejne jako ostatni, to umi kazdy, a nic velkeho to nemuze prinest, dlouhodobe urcite ne. Predstav si, ze nekdo odchazi od chovatele s pytlikem rybicek (a vubec jich nebude moc), o nejakych par tisic kacek lehci, pricemz jak on, tak chovatel, jsou naprosto spokojeni, zatimco vetsina lidi by kroutila hlavou, ze se tyhle ryby daji leckde koupit i vyrazne levneji. Ale to je prave o te kvalite, o te hodnote navic, o tom co je jine nez bezne vsude k mani. Muzes jist k snidani suche housky a zapijet je vodou, ale muzes jist take pravy kaviar, zapijet to sampanem, a v zime si k tomu poslat svou Marusku pro jahody. Oboji je snidane, ale nikdo se nedivi, ze jedna stala pet kacek celkem, a druha klidne pet tisic. A tady je to totez. Kdyz se stanes akvaristou, ktery ma kvalitu kterou urciti lide chteji a vyhledavaji, staci Ti prave jen par zakazniku, ale muzes od nich chtit to, co jiny chtit nemuze ani ve snu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 16:41 Dalimil Re: bluedream
S tím posíláním poštou: mě se to nelíbí, ale česká pošta zajišťuje převoz ryb vlakem... ale prý se často stává, že během cesty zahynou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 16:30 Žena bluedream [245] Re: Dalimil
Taky že nevyplatí. Nevím co čekáš. Ryby se poštou neposílají. A s malýma obchodama může být problém. Pokud to vezmu podle místní akvaristiky ... mají své stálé dodavatele na těch pár druhů rybek, co prodávají. Od někoho jiného ty dané druhy brát nebudou a k "novinkám" nemají důvěru.
Ve finále se může stát, že budeš mít plné akva odrostlých rybek a nebudeš se jich moct zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.12.2010 16:21 Dalimil Re: Landvir
No jo, jenže když akvaristiky koupí z velkochovů jednu rybu za 5,- Kč, tak já jim musím nabídnout tu samou rybu za 4,- Kč... jenže to už se nevyplatí... ze 100 takové ryby budu mít jen 400,- Kč... :-O

leda že bych rybičky nabízel po internetu na bazarech. Ale nemám vzkušenosti s posíláním ryb poštou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 16:12 Muž Landvir [57] Re:Dalimil
S tím jsem si úplně jistej ;-) Když před 15 lety je prodával 18Kč kus a některé druhy i víc.
V dnešní době obřích pěstíren je to problém. Ale jak říkám pokud si seženeš nějaké menší odběratele nebo akvaristiky tak proč né, ale už i oni nakupujou z velkochovů.
Ty budeš rád, že se přebytečných ryb zbavíš víceméně zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 16:00 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dalimil
Ono je to v tomhle těžké.Člověk si třeba řekne že já mám terče tak že nebudu mít problém ale i tady panují trendy a to co je ted ,,IN´´ to ti třeba za rok nebude chtít nikdo koupit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 15:20 Dalimil Re: Landvir
Takže myslíš že dnes už se na tom nedá tolik vydělat, co před 15 lety??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2010 15:01 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Dalimil
Zkus to a uvidíš, ať to dopadne jak chce, získáš zkušenosti a to se neztratí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 14:59 Muž Landvir [57] Re: Dalimil
Ahoj Dalimile, pokud budeš mít odběratele, kteří ti dají solidní cenu tak to nevidím jako špatnej nápad, dnes ale bohužel kamoš vykupuje z velkochovu živorodky za 5,50 Kč
A myslím že v ostatních akvaristikách to nebude o nic lepší, jako pro radost bych to bral ale v životě na tom neviděláš, spíš naopak. Jinak když už jsem u toho, říkal mě kámoš že asi před 15 lety měl prodej rybek jako druhé hodně dobře placené zaměstnání, ale to už je minulost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 14:45 Dalimil Re: smidakkuba
To jo no... ;-) dobrá je taky Sera, nebo asi nejdražší JBL ;-) ale podle mne je taky dobrý je krmit rřeba i zeleninou... naoř. okurkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 14:08 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dalimil
Tetra dělá podle mě nejlepší krmiva já krmiím tetra discusem jede jim víc něž hikari který je 2x tak drahý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:59 Dalimil Re: 0
Chci v malém pěstovat živorodky, nevím, proč by ke svému vývoji tak jednoduché ryby museli mít extra - super kvalitní potravu. S tím co je krmím (TetraMin Baby) jsem vypěstovl už hodně jedinců, a myslím, že je to hodně kvalitní krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:47 0 Re: Dalimil
Fotka k příspěvku A máš jasno v tom, jak dlouho potrvá, než dostatečně narostou ? (počítej i 5 - 6 měsíců), kolik (ve stovkách litrů za tu dobu) měněné vody nádrží proteče ?, a co spotřebované (k dobrému vývinu kvalitní rozmanité a ne levné) krmivo bude stát ? A hovořit o spotřebované elektřině ani nemusím.

Navíc nemůžeš dopředu odhadnout celkovou procentuální úspěšnost odchovaných ryb od narození do skutečného zpeněžení. Mnohdy padesát procent je velmi dobrý výsledek a stačí malé zanedbání nebo jiné i nečekané události a celý odchov jde do hajz..., pardon, do WC.

Víc dodávat nemusím. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:29 Muž Yirka [9126] Re: Dalimil
Někdy je to taky řešení. Před tím, než se rozhodneš investovat do dalších nádržek a zařízení si ty akvarisitky objedi a zjisti zda bude vůbec zájem. Někdy je jednoduché namnožit, horší však prodat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:28 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dalimil
Tak jasně u tebe je to něco jiného než u mně.Tobě se ty náklady zvýší opravdu minimálně ale já když přidám 3x 350 litrů tak to je docela radikální hlavně za topení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:23 Dalimil Re: Designer
No celkově - akvárium mám i tak, a když k tomu přidám nějaké jedno/dvě další mini-akva, tak se ty náklady zase tolik podlě mě moc nezvíší. A rybičky by se rodily tak i tak, takže... co s nimi?? nechat je jako spestření jídelníčku ostatním rybám??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:22 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Designer
Je to naprostá pravda vem si můj případ už 6x jsem měl ůspěšně rozplavané mladé ale neměli sekret.S rodiči jsem di to domluvil tak.Řekli nevadí to měj si stojen ale at je obložený dřevem at to nějak vypadá.A nic nebudem platit.Máš svoje ušetřený tak je investuj.Tak investuju do akvárek atd. a náklady musím platit ze svojeho.Ale já to beru je to fér. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2010 13:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dalimil
Muze to fungovat i jinak. Ten konicek mne desne bavi, mistni akvaristiky maji zajem, takze prima, odchovam rybicky a prodam je, protoze kdyz uz mne to bavi, a stejne bych to delal i zadarmo, proc si za to neco nevzit. Je to jen o pohledu na vec. Takze rekneme pro radost s tim, ze se prebytky (i zamerne vytvorene) prodaji, proc ne, to je jen fajn. Jak ale pisu, to je primarne o radosti z konicka a ne o vydelku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.12.2010 13:14 Dalimil Re: Designer
ale co kdybych prostě přiměřeně odchovával menší množství rybek, které bych nabízel místním akvaristikám??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2010 13:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Danil
No pokud jsi zacatecnik, zacni tim ze si vypocitas, jak moc se to vyplati. Predstavme si, ze odchovas 100 rybicek mesicne a dostanes za ne kralovskou cenu 10Kc/ks. Za mesic litani kolem nadrze a veskere neopomenutelne naklady s tim spojene dostanes 1000Kc. Kdyz pujdes jeden den navic do prace, a i kdyz bude blbe placena, po odecteni tech nakladu z te tisicovky budes mit stejne. Takze to chce tech rybicek odchovavat vic. Jenze kdo vic rybicek koupi? Trh neni nafukovaci. A tak to udelas jinak. Budes jich chovat mene, ale vzacne, o ktere je zajem, a nemusi jich byt tolik. Jenze u takove ryby se prictou porizovaci naklady, odchov bude s nejvetsi pravdepodobnosti ne uplne snadny, porostou i naklady na upravu vody, treba to bude chtit velke nadrze, a v neposledni rade je tady riziko, ze vsechno to usili pujde do stoupy, aniz by se prislo na to, proc ty ryby sly do kytek. Pane kolego, nez se vubec do takoveho kseftu nekdo pusti, musi umet sakra dobre pocitat. A to jeste nepisu o tom, co to obnasi jako plne podnikani, coz si dokaze predstavit i neakvarista (mimo to behani okolo, ktereho jiste take neni malo), ktery nekdy podnikal. Zivit se odchovem ryb znamena bud byt sakra dobry (tedy ne zacatecnik s takovym dotazem), a nebo se sedrit a umrit hlady. ;-) PS. Je mozna jeste jedna situace. Naklady plati rodice, prasule za rybicky shrabne dite. Je to sice hezke, jako ze je neco za neco (prachy za praci s rybickama), ale ja takovy zpusob nedoporucuji, vede totiz k pokroucene predstave o nakladech k vytvoreni zisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:04 Dalimil Re: Jurasek
takže tam dám nějakou plovoucí rostlinu, bublifuk, jednou týdně vyměnim 1:4 vody a vyčistim filtr, a sem tam vyčistim dno?? :-D tak to je docela snadné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 12:54 Muž Jurasek [137] Re: Anonim
Holé dno je lepší na údržbu, ale určitě bych do nádrže pro potěr dal bublifuk (filtr na vzduch), podle teploty v okolí akvárka topítko, a nějakou zeleninu třeba do květináčku, nebo kelímku. Tobě by se asi taky nelíbilo trávit dětství v holé místnosti, kde není nic, jen holé zdi a podlaha a sem tam Ti někod hodí artémii nebo prachové krmivo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 12:52 Muž pepik [6] Re: Anonim
je to pravda,ale chce to aspon jednou tydne odkalovat u zivorodek i vickrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 12:45 Anonim – Odchov ryb - dno
Ahoj ahoj hodlám si pěstovat nenáročné živorodky a ty pak prodávat. Z velkého akva oplodněnou rybičku dám do menšího (20L) - jak by mělo být vybavené takové akvárium?? Někde jsem slyšel, že v těch akváriích na pěstování ryb nemusí být písek ani rostliny, že tam ty rybičky můžou být se skleněným holým dnem. Jsem začátečník, takže, je to pravda?? :-)
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1021x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16115-dno-do-odchovny-ryb