Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklý krunýř u krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Prasklý krunýř u krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 21:43 Muž Jifi [675] Re: Siml
Tak co dělá krevetka? Žije? Má už vajíčka pod zadečkem?

Já jsem právě teď pozoroval páření nebo pokus o páření krevetek. Tohle jsem viděl poprvé. Krátce před zhasnutím samičku pronásledovali samečci. Chvíli na ní byl jeden, pak dva, cvhílemi i tři. Občas se váleli všichni na dně, chvilku se nehýbali, pak se samička snažila "utéct".
Taky měla prasklý krunýř za hlavou a už pár dní jsem si říkal, že má "sedlo" s vajíčky za krkem dost velké na to, aby se brzo svlékla a aby už nosila oplodněná vajíčka pod zadečkem.
Nevím, jestli se samičky páří po svlečení nebo před svlečením, ale chvílemi zůstali nehybně ležet na dně v pevném objetí. A to je samička před svlečením, s viditelnou prasklinou krunýře za hlavou.

Škoda, že nemám makro objektiv s makrobleskem. Zkusil jsem vzít klukův kompakt, ale v tom houští na dně bylo šero, že měl problém zaostřit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 15:46 Siml Re: GP
Tou prasklinou které se tak bojím tak pak vyleze z toho krunýře ven? Uff to jsem ráda, snad to s nima dobře dopadne =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 15:40 GP Re: Siml
tou dirou vyskoci (temer doslova) a musi si zalezt a pockat, než se jim novy zpevni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 15:38 Siml Re: Jifi
Jeste jednou diky moc za upresneni, krevetky mam porizene pred vanoci, zatim zadna svlecka nebyla :-)

To s tim oplodnenim je zajimave, to jsem zatim nikde necetla, jenom ze jim tam mam svecku nechat, ze ji zase sporadaji a maji z toho ziviny :-)

A muzu mit prosim jeste jeden dotaz? Jak se vubec krevetky svlekaji? Ten krunyrek se od nich nejak oddeli a pod nim pak maji novy? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 15:12 Muž Jifi [675] Re: Siml
Já tipuju, že to je těsně před svlékáním. I podle toho, že právě v tomto místě má starý krunýř prasknout a když někdy najdu svlečku, tak v tomto místě je prasknutá.

Jinak k tomu svlékání - jen sis toho asi nevšimnul. To sis ty krevetky pořídil až teď?
Máš je krátce, že jsi žádnou svlečku v akvárku zatím neviděl?

Krevetky se svlékají dost často. Hlavně jak rostou a jak jim začne být krunýř malý. Krunýř jaksi neroste.
A samičce může sameček vajíčka oplodnit jen když se samička svleče. A ta tvoje vypadá, že je už "zralá" na to, aby se svlékla a začala nosit oplozená vajíčka pod zadečkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 14:58 Siml Re: Jifi
Dekuju, jsou to moje prvni krevetky a jeste nikdy se nesvlekaly tak me dost vydesilo tady to forum ze se na prasklinu da umrit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 13:57 Muž Jifi [675] Re: Siml
Napadá mě, jestli nejsou těsně před svlékáním?
Já občas vidím jen vlasovou prasklinu.
V tomto místě by měl při svlékání krunýř prasknout; svlečky ho mívají v tomto místě prasklý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 12:45 Siml – Krevetcin krunyrek
Fotka k příspěvku Ahojte, na dvou mojich krevetich slecnach pozoruji bilou prasklinu na krunyri (viz foto) Myslite, ze mam problem? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 21:25 Žena Vissena [25] - MiniakváriaRe: Prašan
pH v akvu se žlutýma je 6,8. V ostatních akvech se pH pohybuje mezi 6,4 - 6,7. No poslední dobou jsem krmila tablety se spirulinou a pařenou kopřivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 19:17 - Re: Vissena
Aké máš pH? Príliš vysoké či naopak nízke môže tento problém spôsobovať.Rovnako aj nadmerné možstvo bielkovín v potrave.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 17:05 Žena Vissena [25] - Miniakvária
už se mi také párkrát stalo, že měly krevetky "naprasklý" krunýř, některé přežili některé ne (red cherry).. Včera jsem si tohoto všimla u mladého samečka yellow, předtím byl naprosto v pořádku, doufala jsem,že se svleče a bude to ok. ale nepřežil to. Nevíte jak by se tomu dalo nějak účinněji bránit? Krmení střídám, akva nezanedbávám a šištičky i dubové listí tam mají... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:43 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
Podle mě tam je více příčin :
1)nedostatek stopových látek v potravě
2) možní teplotní šok v době svleku
3)také to může být způsobeno možným přihnojováním rostlin ,nebo tam jsou rostliny které odčerpávají určité látky z vody a krevetám se pak nedostávají.
Můj návrh na nápravu je častěji měnit značky krmiv (každá značka má jiné složení),doplňovat vodu ze stejnou teplotou a překontrolovat parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:19 Muž Ciffik [761] - Rostliny
řeším stejný problém - prasklý krunýř v polovině a následná smrt krevetky - určitě to souvisí se svlékáním u mě nastává vždy druhý dne po výměně části vody. Otázkou je, zda jim nechybí nějaký prvek na tvorbu krunýře nového.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 23:11 schayze – Re:
dneska jsem našla přesně takovou krevetku v akva, jak je na fotce sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 17:45 S Muž invalida [3881] Re: olwy
Někdo mi psal vzkazem..já osobně to neviděl..ale nebudu tvrdit že se mi to nestalo..jen jsem si nevšim..krevety nahoře nebudou ok. A to šíření mě jen napadlo..kdo měl před 10 lety krevetky? A kolik jich je dneska? Jen bych byl opatrnej u neznámýho zdroje..nic víc..asi sem se špatně vymáčk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2010 17:07 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe:Tereza
Vypadá to také na nedostatek kyslíku (kreveta těsně pod hladinou) nebo také se pokouší utéct z nevhodného prostředí.
Chtělo by to více informací o vaší nádrži a fotka by také mohla napomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 15:17 Žena Linduš [166] Re: olwy
mě se taky občas objeví. zejména samice nějakou dobu před svlečením, ale nemůžu posoudit, jestli chyběl pigment, nebo to byla trhlina. vždy jsem myslela, že je krunýř prasklý.
nějaká nepřežila, jiná po svlečení v pořádku.
myslím, že se to objevilo, když jsem zrušila olšové šišky a dubové listí, ale jistá si tím nejsem. teď přilívám sem tam výluh z olš.šištiček a momentálně nic hrozného nepozoruji.
nejspíš jen shoda náhod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 15:08 olwy Re: invalida
Proč myslíte, že se to šíří republikou, když (podle této diskuze) má jeden člověk krevetky s chybějícím pigmentem a jiný člověk s chybějícím krunýřem - shodou okolností na stejném místě? Viděl jste to již někde jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 14:11 jose Re: invalida
Nemôže to byť spôsobené nedostatkom niečoho vo výžive? Sú z jedného zdroja?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 14:03 S Muž invalida [3881] Re: Tereza
To se asi šíří republikou...opatrně nakupovat :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 12:37 Tereza Re: Kajka99
Když jsem krevetky koupila, byly všechny v pořádku.Nejdřív jsem to spozorovala u samečka a potom i u samičky.Po samečkovi jakoby se slehla zem, ale vzhledem k tomu, že je v akváriu clea helena, tak si na něm nejspíš pochutnala... Včera jsem viděla dalšího samečka, jak leží na boku.Hýbal trochu nohama, ale potom se po něm plazila clea helena.Samička zatím žije, ale pořád je na tom samém místě - na nejvyšším stonku rostliny,takže je těsně pod hladinou.Vůbec nechápu čím to může být, dělám co můžu, akva nezanedbávám......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 18:46 Žena Kajka99 [229] Re: Tereza
To je zajímavé. Můžu se zeptat, kdy jsi to zpozorovala? Objevilo se to u nich najednou nebo postupem času? Mají to jenom samičky, jenom samečci nebo oboje pohlaví? Pokud to mají od narození tak by to mohla být vývojová vada nebo defekt způsobený chromozomální aberací...to by mě zajímalo co je za tím. No, samozřejmě kvůli tobě doufám, že to není nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 16:09 Tereza Re: DrBolíto
Aha, u mě to vypadá tak, že na místě kde na fotce není krunýř vybarvený, u mě chybí úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:56 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: bali
Já mám takových celou generaci, jde o nějaký genetický defekt, krunýř je celistvý jen prostě chybí barva. Taky přesně tam jak je na obrázku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:54 Muž Landvir [57] Re: bali
Je to jak nejak rozpad, jak treba u ryb ale nevím, taky na to koukám jak tele na nový vrata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:31 Tereza Re: bali
Ano, vypadá to úplně stejně.Děkuju, že jste sem přidal fotku.Nevíte čím by to mohlo být způsobené?V akváriu mám ještě white pearl, ale ty jsou všechny v pořádku... Teď jsem zjistila, že mi umřela jedna sakura, ta ovšem prasklý krunýř neměla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:42 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Landvir
Fotka k příspěvku predpokladam ze to vypada nejak takto (foto)

mel sem asi 3 pripady (2x to byla taky sakura) a vzdy nakonec umrely
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:48 Tereza Re: Landvir
Ne, je to takové zvláštní.Mají ho prasklý přesně v polovině těla do hloubky - vypadá to, jakoby se jim krunýř dělil na dvě poloviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:36 Muž Landvir [57] Re: Anonym
A nebude to tím, že se bude svlíkat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:32 Anonym – Prasklý krunýř u krevetek!Prosím pomoct!!
Ahoj, mám takový problém.Spozorovala jsem, že dvě (možná i víc) krevetky sakura red mají prasklý krunýř.Nevíte čím by to mohlo být?V nádrži mám společně s nimi razbory klínoskvrnné, neonky a razborky trpasličí, takže si myslím, jestli nemohly na krevetky zaútočit ryby, protože celkem dost často se po nich ohánějí....Děkuju všem co mi k tomu něco řeknou
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1709x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16110-praskly-krunyr-u-krevetek