Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Boyu EF-05

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Boyu EF-05
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 17:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
tak smůla po 15min zase hrčí, snad ho někdo využije. Jdu udělat nouzovku do 2l staršího filtru z 9l experimentu, molitany ještě mám, snad se moc nestane, když to nacpu jen tak. Nový skleněný filtr bude nejspíš ke konci týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 17:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Deathbull
Fotka k příspěvku no rampička a trubky se dodá, media raky, jen to čerpadlo, ještě že nebyl tak drahý a reklamovat ho nebudu, do Polska by se to prodražilo, mám nachystaný nouzové řešení v podobě akva 15*15*35výška, vleze se a byla by tam 2 obtočné desky jako ve 12l. No přikládám foto v rotoru jou ostřiny ještě z odlévání, obrousil jsem to brusným kamínkem do vrtačky (jde to mám tu malou na plošné spoje pro elektrotechniku). Tak teď je konečně ticho, tak uvidíme, ještě ho bral kámoš tak jak mu ho dám uvidíme co na to řekne. Přikládám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:59 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: matlala
Nerad to říkám, ale čekal jsem to. Jsem zvědavej co se vy**re dál. Konečně nejsem ten průkopník já, to se mi v životě moc nestává:) Ať to aspoň nějak využiješ no :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
No tak ze začátku OK, ale rotor se strašně rychle vychodil, za 3 dny ho drnčí jak hrom a spát se u toho nedá. A to nebude žádná výrobní vada, ale už vada složení plastu a uložení vrtulky. No tak to vidím na nouzové a dobré řešení otevřeného přepadového filtru, mísa za akva je i na 20 a + litrový filtr.
nerdoporučuju pro dobré spáče, tohle je i na mě moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 22:09 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak tedy včera ten filtr došel, původní média jsem stejně vyházel, to aktivní uhlí je nic moc a keramika se mi zatím nehodila, nacpal jsem to povrch zajetým biomolitanem a paráda. Filtr je tichý, rampa i nasávací trubka je pevný plast, jediný co se mi moc nelíbí jsou tvrdší hadice (ale časem asi změknou, stejně mi to dělal u JBL e900) qa bezpečnostní matice, které moc nedrží. Ale ty matice se daj vyšroubovat celé a hadici nasadit úplně a pak drží lépe, ale hůř se sundává. Ještě to celé nafotím, řekněte si o detaily.
No zatím teda jede v kýblu, poněvadž akva, do kterýho přijde, jsem přelepoval a vyřezával pozadí a vlepený filtr. Přísavky taky dobře drží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 09:58 Muž koyack [87] Re: matlala
Myslím, že rozumné je držet se kvality(EHEIM)cena je sice někde jinde ale servis plus spotřeba? Já bych vydržel a spořil!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 22:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Deathbull
Tak ten polák mi odepsal a náhradní díly jsou dostupné, ptal jsem se na těsnění pod hlavu a taky na rotor. UVčko v tom tedy není, jak jsem předpokládal, cena by byla jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:19 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: matlala
Tak o tom žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Deathbull
Pro mě v této situaci asi důležitější než ZNAČKA, jsou s ním v zahraničí dobré zkušenosti, resp nenašel jsem nic negativního-tečení. Jen to malé hučení při neodvzdušnění).

Ty EHEIMY jsou stejně nej, jen ještě nejsou u nás k dostání. Stejně tam nacpu substrat pro a trošičku vaty, molitanu ataky biomechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:10 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: matlala
No právě...ale zrovna tahle značka je docela přesvědčivý argument. Určitě za týden nepoteče a za měsíc neodejde čerpadlo. Což u toho Boyu prostě nevím. Ale talíř navíc je taky argument, to jo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:07 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Deathbull
Toš ono je to na stejným principu jen je tam navíc ta ZNAČKA a 2 koše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:03 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Silent
To jsem neměl vidět :) Ještě ho tak sehnat bez náplní...abych ho mohl zasypat oblíbenými kuliškami.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
aha to je lepší, ale dost předražené na mě, teda teď mě zrujnovala 200l, tohle musí vyjít levněji a to ještě budu kupovat substrat pro a biomech od eheimu..
Ještě jsem koukal na eheim, už delší dobu o něm byl, ale zatím u nás není. macenauer.eu/… popř 60ku, liší se jen objemem. I když objemově je na tom nejlépe ten BOYU cca 2,7l. objem hmot bude tak 2,3l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:47 R Muž Silent [5949] Re: matlala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
Co to nevím, co jsou zač, budou ale dost drahé co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:45 R Muž Silent [5949] Re: matlala
S Edenem mám jisté zkušenosti. V Rakousku ho docela úspěšně prodáváme pro miniakvária, i když poslední dobou je začalo válcovat Dennerle se svými vnějšími minifiltry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
Takže kvalita bude srovnatelná, tedy stejná až na ty modifikace.
ty s ním máš nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:38 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Ona to dělá všechno jedna fabrika. Až na malé modifikace jsou téměř stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:37 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
Díky. Zkoumal jsem tam mají zas EDEN 501 a přijde mi stejný, má jen malou odlišnost a to v hlavě a filtračních médiích a průtoku.
nenašel jsem zmínku o tom, že by netěsnil, tak do něj asik půjdu. Jen jsem našel jednu zmínku o hluku, viz odkaz, ale to byl pravděpodobně vzduch v rotoru.

jen nevím jak to je s náhradními díly a taky jsem našel zmínku o vestavěném UV. Zeptám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:33 Muž matlala [798] - Rostliny
nenašel jsem zmínku o tom, že by netěsnil, tak do něj asik půjdu. Jen jsem našel jednu zmínku o hluku, viz odkaz, ale to byl pravděpodobně vzduch v rotoru.

jen nevím jak to je s náhradními díly a taky jsem našel zmínku o vestavěném UV. Zeptám se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:33 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Průtok vody je tady www.edensrl.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Deathbull
Tak jsem něco vysondoval přímo od prodejce na aukru, poslal mi rozměry (16x10x17cm) a toto video
www.youtube.com/… lépe koukat v HD
A tady ještě nějaké dobré foto
1.bp.blogspot.com/…

A je to teda BOYU EF-05
Vypadá, že tam je i něco na regulaci průtoku. taky bezpečnostní matky na uchycená hadic. Ještě by to chtělo zjistit, jak je dělaná ta přepážka a tím taky jak teče voda.

Další info v angličtině.
www.arofanatics.com/…
uk.answers.yahoo.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 23:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: matlala
Na ten Boyu jsem koukal už před nějakou chvílí také..za tu cenu to není špatné, jen by chtělo zjistit jak je na tom s těsností...jinak bych mu udělal malý předfiltr na nasávání, zasypal substratem pro, zavřel a neřešil. 50L to musí utáhnout při to objemu krásně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:04 Muž matlala [798] - Rostliny – Filtr do malýho akva
Ahoj, chci se poradit.
Mám 49l akva (hrubý objem) a v něm vnitřní přepadový filtr za pozadím. jenže jsou 2 negativní věci, které mi na něm za 3 roku provozu vadí.
1.bere hodně místa
2.je tam břidlicové pozadí, nic jiného mě tenkrát nenapadlo, a co chvíla za něj zaleze nějaká ryba a zdechne, jelikož se nemůže vyprostit.

Takže ho chci vyřezat, při té příležitosti vyměnit čelní sklo (poškrábané za ty 3 roky) a vyřezat pozadí i filtr a nahradit ho něčím malým, ovšem koukal jsem na eheimy, nevlezou se mi nikde vedle akva a pod stůl to dát nelze.

Našel jsem na aukru tohle, je to docela šikovný, jen mě zajímá jestli s tím někdo má zkušenosti a jak to je vlastně velké? aukro.cz/… Hmoty bych vyměnil, zbude mi trocha eheim substrat pro a původní zaběhlé molitany.

ještě foto, proč se tam ledajaký filtr nevleze: rybicky.net/nadrz/92/433.jpg

EDIT: ještě jsem našel tohle, taky by to šlo aukro.cz/…
s původním akva rybicky.net/nadrz/2544/127.jpg
rybicky.net/nadrz/2544/122.jpg

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16085-filtr-boyu-ef05