Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koupě již použitého akvária - ano či ne

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Koupě již použitého akvária - ano či ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 21:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Andaska
Několik let odstavené je v pohodě. Tohle jsem měl skoro dva roky v nevytápěné plechové garáži, pak půl roku na zemi v chodbě, teď už je skoro rok napuštěné a neteče: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 09:03 Andaska Re: afc1886
Přesně :-) Ráďo, k té dvoustovce ještě dostanu gratis 2 cca 80l nádrže. Tak buď bude doma botanická nebo zoo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2019 09:01 R Muž afc1886 [14704] Re: Andaska
Přinejhorším to bude krásná nádrž na emerzní pěstování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 07:38 Andaska Re: MikiG
Ahoj, děkuju, zaměřím se na to. Akva bude několik let odstavené. Je to od kámošky rodičů. Včera ho napouštěli a neteklo, tak ještě uvidím, jak bude vypadat naživo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2019 06:49 MikiG Re: Andaska
Ahoj,podstatné je stáří nádrže,jak dlouho se používala a od kdy je odstavená.Pokud je vypuštěná nedávno,třeba z důvodu přechodu na větší akva a není moc stará,tak by neměl být větší problém.U starších nádrží může být problém hlavně v lepených spojích,ale ty se dají popř.přetěsnit.Zaměřil bych se hlavně na hrany a sklo jako takové.Pokud měl někdo akva 10 let postavené v garáži,tak to může mít dopad na jeho stav.Jakýkoliv náznak rozbité hrany,nebo byť i minimální prasklina ve skle(je třeba zkontrolovat i sklo pod případnou zadní tapetou) a dal bych od toho ruce pryč.Mírné škrábanečky,které mohly vzniknou údržbou jsou už jen otázka estetiky,pokud by ti nevadily.Pokud koupíš rozhodně důkladné vyčištění a dezinfekce,a kontrola jestli někde nepláče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 01:08 Andaska
Ahoj, mám možnost mít 200l použité akvárium. Na co se prodejce ptát, co vše zjistit o akváriu, abych nepořídila nějaký šmejd. Na co všechno se zaměřit až ho budu prohlížet? Akvárium bude samotné bez krytu a bez výbavy. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 10:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: picris
Dej chlapovi do ruky naradi a muze to dopadnout treba takhle:
rybicky.net/fotogalerie.php… <br>
Ne ze by tohle byl nejaky ideal krasy, ale ukazka ze to jde, protoze nejsem rozhodne truhlar a nekdo sikovny to jiste zvladne jeste mnohem lepe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 10:46 picris
Zdravím :) .
Uvažuji o koupi a zařízení akvária cca 200 litrů pro gupky. Chtěla bych chovat čisté formy, jen pro svou radost a zalíbení v krásných barevných varietách. Původně jsem měla v plánu si akvárko nechat sestavit. V dobré víře, že když zajdu za akvaristou (který dle mého tomu opravdu rozumí - už si to nemyslím), tak mi poradí co a jak, jsem si málem koupila set od Juwelu. Tvrdil mi, že je to prý lepší než sestavit akvárko, pakliže je to mé první, že věci uvnitř jsou dostačující. Co jsem se ale dočetla, všichni na něj nadávají. To nepočítám, že prodal zákaznici přede mnou párek čichavců do akvárka 20 litrů, kde už údajně měla další ryby a závojnatku - šlo mu jen o peníze :( . Když už do toho budu vkládat nemalou částku, chtěla bych, aby to opravdu šlapalo, včetně růstu i třeba náročnějších rostlin. Nyní koukám na inzerci a uvažuji o koupi použitého s tím, že si ho případně vybavím sama. Prosím poraďte...chtěla bych, aby to zapadalo do moderního bytu, nelíbí se mi, když někde nad tím visí světlo na rampě a vypadá to celé tak nějak nevzhledně. Dá se vůbec koupit akvárko samotné s krytem a skříní, které už nějak vypadá? nebo jsou vzhledné jen sety? Jsem z Českých Budějovic, pokud máte někdo nějaký tip kde a u koho si nechat třeba akvárko sestavit nebo s kým se radit, dejte prosím vědět.
Děkuju :) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 11:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
Ja mam pod akvarii v poslednich letech vzdy primo k tomu ucelu urcenou bezpecnostni podlozku (da se bezne koupit, snadno i zmensit ziletkovym nozem pro treba atypicky rozmer), proti niz nic nemam, jeji konzistence se mi zda z pohledu technika tak akorat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 11:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Designer
Tím chceš asi hlavně upozornit na to, že by pod akvárkem měl být nějaký kobereček nebo polystyren že?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 10:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: flipex
Ono je to jak vidis hodne o stesti. Akvarko 200l, ktere mame ted doma, a ktere lepil nekdo kdo to nejspis neumel ci delal prvne (pekne rozblemcane bile lepidlo), stare vice nez 10 let, ale spis mnohem dele, drzi a vypada v pohode. Naproti tomu obcas nekomu klidne rupne i nove.

Udelej dobra opatreni, hlavne at stoji na rovnem podkladu (zadna prohnuti, zadna "vrtule"), at ma pod sebou vhodnou podlozku, a at pod nim ani nahodou neni nejaky pisek ci kaminek a tim vis, zes udelal co jsi mohl. Muzes se utesovat tim, ze valna vetsina akvarek dnes nerupne a nerozlepi se. Vodu nenapoustej studenou ale o pokojove teplote, vlaznou, akvarium se pak nerosi a lepe poznas, ze nekde netece.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 10:06 flipex Re: Kaira
Tak to je hlavní, před koupení to řádně zkontroluji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:27 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: flipex
Taky máme akvárko z druhé ruky, koupili jsme ho s kompletní výbavou za velmi lidovou cenu. Má pár škrábanců a trochu otlučený kryt, ale na funkci to nemá vliv. Zatím (a doufám, že to nezakřiknu) drží v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: flipex
Jak říká Designer - za 800 už je potřeba podívat se, aby tam bylo pořádné světlo, protože světlo je v takové velikosti akvárka nejdražší položka. 120litrové akvárečko si slepím klidně i sám, sklo vyjde... no, nechci střílet od boku, dlouho jsem nové akva nedělal, ale na hubičku oproti světlu. Tak to světlo si pořádně prohlídni, to je důležité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2013 19:01 Muž acik [416] Re: jozkablack
kdyby jsi koupil nove může se stat něco podobného,nám začalo tést nové 3000L akva :) to je potom prdel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:51 Muž jozkablack [0] Re: baletka
Ted už to nemá cenu řešit. Stalo se a doufám že pár let nebudu potřebovat jiný! Byla to jen má zkušenost s jedinym AQ, který jsem měl z druhé ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: baletka
V pátek jsem si dovezl dvě starší, ale na prodejně byly v provozu. Musel jsem je řádně vyčistit, ale netečou. Jsou ze silnějšího skla než je asi potřeba, ale nebál bych se toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:32 Žena baletka [624] Re: MichoCZ
To mé z druhé ruky je také staré už asi 8 let a pořád drží. Klepu to na dřevo... Po dovezení domů jsem všechny spoje přetáhla silikonem a napustila. Zatím v cajku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: jozkablack
Ne všechno vydrží věčně. To tvoje pokud dobře počítám po čtřech letech začalo téct. To se může stát. Já mám akvárko staré aspoň deset let a drží pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.10.2013 17:50 Žena baletka [624] Re: jozkablack
Myslíš, že svádět to po dvou letech na původního majitele, ještě když jsi měl doklad z obchodu, má smysl? Nevím.. já bych se toho nebála :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 14:12 Muž jozkablack [0] Re: flipex
Ano .....teklo to pomalu a nastěstí jsme byli doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 12:31 flipex Re: jozkablack
A rybky přežily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2013 11:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: flipex
Cele je to ale jen o otazce, kolik je pro Tebe 800Kc, jestli za to chces dat jen nejake vsimne v hodnote "tady mas na pivo", nebo jestli je to o tom, ze jsi na to setril po kacce z kapesneho.

V prvnim pripade si ale spis koupis nove, takze se dobre podivej jak je to slepene, jak moc je poskrabane sklo a hlavne jestli je soucasti one vybavy kryt co k cemu, protoze za pouzite hole sklo 120l bych se rozpakoval tech 800Kc dat, i kdyby to nemelo bolet. Za posouzeni stoji i filtr, protoze pokud to bude nejaka interni parodie na filtr v podobe mene ci vice libiveho plastu, nejspis rychle dojdes na to, ze neni k nicemu. A obycejnejsi pouzite cerpadlo temer zadnou cenu nema. Kbelik, hadice, teplomer a spol... treba dojdes k tomu, ze takhle usetris, ale abys taky nekoupil docela drahou krabici smeti.

Z pohledu obchodnika, vzdycky se da smlouvat ;-) . A z pohledu kolegy akvaristy, nejprve se zeptej, jestli Ti nekdo takove akvarko neda za to, ze si ho vyhrabes ze sklepa ci pudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 11:47 Muž jozkablack [0] Re: flipex
Ještě před rokem touhle dobou bych řekl NO PROBLEM. Před cca čtyřmi lety jsem koupil AQ 240l 1,5 roku staré i s vybavením a dokladem z prodejny ( Hornbach). Absolutně neposkrabane a převoz proběhl v rukavičkách. Stojí na naprosto pevném, rovném povrchu, bez možnosti křížení. 2,5 roku vše OK az se jednou ozvalo tupé lupnutí a bylo po AQ. Prostě se rozlepilo. Myslel jsem ze to neni možné, když to je lepeno profiky a černým silikonem, ale je.

Proč se tak stalo nevim. Špatný konkrétní kus? Špatné zacházení předešlého majitele? Prorostla řasa černým silikonem? To už asi nezjistim. Jedinou věc kterou ovlivnim je: už nikdy AQ z druhé ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2013 08:36 Žena baletka [624] Re: flipex
Já mám z druhé ruky akva 480l. Sem tam je i trochu škrábnuté, a přesto je to super. Koupila jsem to i s výbavou skoro za pusu a jsem spokojená. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 06:53 flipex Re: MichoCZ
To chcu říct že pán to prodává za 800 včetně výbavy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2013 23:06 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: flipex
Mám téměř polovinu akvárek z druhé ruky a problém není. Musíš ho zkontrolovat, ale jinak se většinou nic neděje. Občas je potřeba použité akvárko řádně vyčistit, ale jde to a příjdeš k pěknému akvárku za pár peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 20:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: flipex
Nevadí, ale pořádně si ho prohlídni. Nesmí být na skle žádné praskliny, ale ani škrábance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 20:25 flipex
Bylo by možné 120l ale z druhé ruky, vadí to? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 11:27 švíco Re: ondra
Bohužel se to nedá paušalizovat... Vždycky to bude o osobní zkušenosti v uplně jiné situaci s uplně jiným člověkem a uplně jiným akváriem....
Čili každý svého štěstí strůjcem ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 11:18 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: BambiSpP
Mám s tím docela zkušenosti. Koupil jsem velkou odchovnu a polovinu z ní pak rozprodal. Byla na mě moc velká ale původbní majitel nechtěl o polovině ani slyšet.
Ze čtyřiceti akvárií dvě po převozu tekly a jen u jednoho sa stalo, že mi ho vrátili až další majitelé a to po převozu přes celou republiku. Ty otřesy po cestě jsou asi nejhorší.
Celkově se dá říct, že zkušenost vynikající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:17 Ivulik1 Re: mmulcr
Ja mam taky dobre zkusenosti. Na inzerat jsem kupovala 2x 84, 30 a 200 litru a naprosto bez problemu. Zato 1 30 z kramu mi zacala po case tect :-O
Hodne se objevuji inzeraty, kde predem prodavajici upozornuje na nedostatky, tak to vypada, ze zatim jsou lidi cestni hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:02 Muž mmulcr [86] Re: Libor123
Já mám také kladné zkušenosti. Kupoval jsem 2x cca 200l akva a vždy jsem s původním majitelem akva vypouštěl. Jedno nebylo přes rok používané, daroval jsem ho kamarádovi a bez problémů funguje. Přeji šťastnou ruku při výběru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:58 Libor123 Re: Deathbull
Ahojky. Mám dvě velká akva z druhé ruky a je to naprosto v pohodě. Nebál bych se ničeho. Samozřejmě je dobré pokud je napuštěné a člověk je vidí že neteče. Ale i tak když poteče spraví to tuba silikonu a je to. V každém případě štastnou ruku. Libor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 17:21 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: BambiSpP
Osobně bych do toho nikdy nešel u většího akvária. U menších nádrží pod 100 litrů a s rozumnou výškou bych se toho nebál...a pokud by byla nějaká neodolatelná nabídka na levné větší, tak raději od renomovaného výrobce a klidně set ale s účtem, než noname akva lepené bůhví kde bůhví čím. Přeci jen je rozdíl kdyby to bylo slepené ve Sklorexu, v Zekii nebo u podobných profi dodavatelů, nebo u Pepy Brundibára ve sklenářství za rohem o které nic nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 17:05 Peťura
Já přidám svojí zkušenost.Koupil jsem aqa na inzerát za super cenu i se stolkem.Bylo to panoramatické 100l.Prohlídl jsem si ho,vypadalo v poho,bylo lepené černým silikonem a zkoušel jsem ho zkušebně napustit.Když jsem se prodejce ptal na podrobnosti,nebyl mi schopen říct k tomu více,prý je to po tchánovi,který zemřel a oni k tomu nemají vztah,proto to chtějí prodat.Po čtyřech dnech napuštění se nic nedělo,tak jsem usoudil,že je v poho a tak jsem ho založil.Celé dva měsíce se nic nedělo a po tom začalo z ničeho nic protékat ze předu.Naštěstí to bylo v půlce výšky,tak jsem ho vypustil do jedné třetiny a znova zalepil.Než jsem vše udělal jak má být tak to odnesli kytky.Po té co se aqa jakž takž vzpamatovalo začalo to znova téct,pro změnu na druhé straně a to už jsem nevydržel aqa koupil nové a začal úplně od začátku.
Chci říct,že já bych už do použitého aqa nešel,ale záleží na každém z nás a taky asi na štěstí.Mám kamaráda,který koupil aqa také přes inzerát a má ho už 10let bez problému.
Záleží na mnoha faktorech a to hlavně kdy bylo naposledy napuštěno,jestli silikon nevyschl.Nechci nikoho odstrašovat,je to jen můj příběh,já bych se snažil vše zkontrolovat a na všechno se zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 15:14 BambiSpP
To samé řeším taky ale asi pudu do nového,chtěl bych akva kolem 600 litru a přijde mi jeté dost velký risk.tady mi přijde že maj docela dobrý ceny. www.sklobendl.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 14:49 švíco Re: teleport
Ohlídal bych si taky, zda je to profesionální výrobek nebo něco doma bastlené. Pak bych taky zjišťoval, jak dlouho je akvárium "nasuchu", jestli má sklo správnou tloušťku.... jestli není poškrabané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 14:33 R Muž romant [27987] Re: teleport
Nevidím důvod k nějakým obavám z koupě něčeho špatného, když si danou věc příjdu prohlédnout a usoudím, že se mi tzv. něco nezdá, tak proč to kupovat. Nebál bych se toho, sám jsem několik akvárií na inzerát kupoval i prodával. Šel bych do akvária který je lepený černým silikonem a má výztuhy. Alespoň si myslím, že na černým silikonu se lépe poznají případný změny barvy, což nastává v momentě kdy je akva delší dobu nenapuštěný. Ideální, když se dá akvárium vidět napuštěný. Toť moje zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 14:31 helmut Re: teleport
tomáš tak, kupoval jsem jete 2x, poprvé jsem narazil na člověka-kurvu, který mi prodal akva naprasklé, v druhém případě jsem narazil na super chlapa, se kterým jsme pokecali a ještě jako přídavek jsme dostali vínko a tlačenku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 14:29 Muž NASREDDIN [1383] Re: teleport
Mám 60 tku z obchodu. (po čtyrech letech teče)
Sedmičku, pětadvacítku a dvoustovku z druhé ruky.
Nevidím důvod, proč se bát :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 14:18 Muž Stenly [44] Re: teleport
Mám taky jetý akva... ale z důvěryhodnýho zdroje..od švagra. Takhle na inzerát bych byl opatrný. Nemoc zlikviduješ, ale průsak už asi ne a pak se dohaduj jestli před koupí teklo nebo ne. Jak velký by mělo být?? Volba je na tobě, tak šťastnou ruku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2010 14:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: teleport
Nemoc je to poslední čeho bych se bál. Umytí akvária těžko něco přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 14:08 Muž teleport [3] – Koupě již použitého akva .. ano ... či ne
Jaký máte názor a koupi již použizého akva ... občas se dají sehnat dost levně ale na druhou stranu zase ... čo když bylo akvarko napadenou nebo spíš jeho obyvatele nemocí atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 19:25 osiris Re: Johan
Jo v pohodě. Asi bych to shrnul, tak že žádný extrém není ideální. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2010 19:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: osiris
Jo, v pohodě to je, ale léčit krupičku v 600 l, nebo koupit špatné osvětlení či jí jen zařídit atd. je finančně úplně jinde. Na malé nádrži se nemusí dělat finanční kompromisy. Sice jsou veškeré chyby hned vidět, ale dá se s nimi rychle vypořádat. A to, že jsou rychle vidět je jen dobře, protože si člověk hned uvědomí, co dělá špatně! Což je pro začátečníka to nejlepší, co může být!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 19:17 osiris Re: Johan
No nevím když si necháš od někoho poradit a aby ti s tím pomohl tak pořád lepší větší ja jsem začínal na 600l a v poho...Můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.04.2010 19:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: osiris
Vůbec ne. :) A pro začátečníka je velké akvárium to nejhorší, co může udělat. :-) Kolem 50 l si myslím, že je ideál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 19:09 osiris Re: Keena
Navíc, čím větší akvárium, tím méně starostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 18:00 Keena Re: matematema
Na neonky je to malé. Na gupky je to taky dost malé. Jestli chceš mít z kavaria radost nezbyde ti než nějaký ten prostor v domácnosti obětovat.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2040x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16061-koupe-jiz-pouziteho-akvaria-ano-ci-ne