Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vadí rybám hluk (hudba)?

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Vadí rybám hluk (hudba)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.12.2018 18:15 Angus68 Re: Wanderer
Hodně druhů ryb má lepší sluch než lidé ;-)
Honzíku, na AC/DC se mi vždycky vyparádí :-D
Moje ryby mají hudební sluch pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.12.2018 18:08 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Adéla
Vzhledem k tomu, že např. Angusovým rybám nevadí hlasité ACDC, tak myslím, že ne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 17:17 Adéla – Filtr
Dobrý den, myslíte že naší rybě vadí akvarijní filr? Nedělá příliš tvrdý zvuk, ale když se člověk zaposlouchá tak prostě slyší hukot. Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 08:00 Muž snehulda007 [850] Re: jiri609
Tak to moje ryby se po zapnutí vysavače schovají... zajímavý je že Metallica jim nevadí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 22:23 Muž jiri609 [91] Re: Alse
kdysi jsem myslel, jak vystresuju ryby vysavačem, a ony jako by nejel... úplně ten zvuk ignorují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 18:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Alse
Pokud nebudete hrát vyloženě falešně, (disharmonie by jim problém mohla dělat :-) ) tak si zvyknou... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 17:16 Alse – Akvárium - vadí rybičkám hlasité zvuky ?
Dobrý den,
jelikož hledám na celém tomhle webu (ve fórech se mi nic takového najít nepodařilo) a nevím, kde nový dotaz založit (stránka mi to jako nováčkovi nedovolí) vkládám svůj dotaz sem.

Akvaristikou se naše rodina zabývá už třetí generaci, takže o zakládání / chovu / péči atd. už něco vím. Také vím o tom, že různé druhy rybek reagují různě na prudké pohyby a otřesy v prostředí (a vím, že pro většinu je ideální co nejklidnější prostředí).

Je tu ale jedna věc se kterou si nevím rady. Jak by podle Vás reagovali rybičky na umístění akvária v místnosti spolu s klavírem - u aktivního klavíristy, tudíž každý den se min. hodinu hraje ? Můžu potvrdit že rezonanci má nástroj slušnou ( no jako běžný akustický klavír, zavřený v místnosti 6 x 4 metry - v menší by z toho člověk zhluchl) . Nemáte někdo zkušenosti s tím, jak na tohle rybičky reagují - vytváří to stejný efekt jako otřesy? Předpokládám že zvuk se bude přenášet do vody formou vln, ale protože o fyzice nemám příliš ahnung, nevím si s tím rady, co to může udělat.

Předem děkuji.

Nechci si tam to akvárko dávat pokud by to znamenalo, že rybičky z koncertování klepne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 23:32 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Tomson
Hlavne jim nepoustej popik aby se neobratily bruchem hore :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 19:19 Muž Tomson [1] Re: TheDeus
Jak jim pustim poradny Metal tak tancuji :-D hluk myslim ze nee ale vibrace budou vadit nez si zvyknou, :-D

Cim vykonnejsi woofer tim lip,uvidis budou z nich profi tanecni skupina :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 15:10 TheDeus
Já mám 2x30 cm/2x400W RMS pioneery a rybám nic není :-D Ovšem taky teďka plánuju druhé akva blíž k těm subwooferům a mám menší pochybnosti. Musí se to holt zkusit a dát tam ryby, které nějsou tak plaché a rychleji si zvykají ;)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:49 Muž kofejn [963] Re: Tomas23
Akvárium mám vedle reproduktoru a u rybek při muzice nepozoruji změnu chování. Zvuk se ale k nádrži dostane až odrazem, membrány na ni nemíří. Při čem se ryby leknou, je zabouchnutí dvířek pod akvárkem nebo když děti upustí dřevěné kostky na plovoučku. Naopak rybkám nevadí, když se děcka skáčou na muziku nebo se přiženou k akvárku, to spíš zvědavě připlavou. Mám neonky, panceřníčky a otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 12:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: PaDa
Reagoval som na zvyknutie si na hluk pri diaľnici, nie na hluk filtra...

A nie, pri potoku sa u nás nespáva, naše potoky sú na to príliš chladné, i v lete ten chlad sála, preto sme vždy spali dosť ďaleko. Nehovoriac o tom, že je rozdiel tráviť v hluku pár dní a pár rokov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2012 00:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: slavko
No nevím, spal jsi třeba někdy v lese u burácejícího potoka? Rámus jak blázen a vyspíš se super. V nějakém filtru bych problém opravdu neviděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 21:41 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: JagerMaister
OK díky za info... no tak ty moje si snad taky zvyknou... nakapu jim trochu fishtaminu ať ten stres trochu lépe snáší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.11.2012 20:27 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Tomas23
To, že si zvykne a prestane hluk vnímať, ešte neznamená, že neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas23
ryby si zvykli...ne :-| zvykly (slovenština nemá ráda tvrdé y, já vím :-))...Opravdu se srovnají i s vyšší hladinou zvuku, či vibrací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 15:02 JagerMaister Re: Tomas23
ja som zakúpil nový filter, ktorý je hlučnejší ako ten starý .. ryby sa spočiatku báli ale po pár hodinách si zvykli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 14:38 Muž Tomas23 [3] - Amerika – Filtr - vibrace
Ahoj,
zajímalo by mě zda rybám vadí vibrace filtru... Nandal jsem do filtru novou filtrační vatu a filtr začal o něco víc hučet. Zajímlo by mě zda rybám tento hluk vadí a zda je může stresovat nebo si na něj zvyknou stejně jako člověk, který například bydlí u dálnice a za nějaký čas hluk aut již nevnímá... díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 19:40 michalhnilicka Re: Silent
To je pravda, já jsem to napsal jen, protože se tu tato obava objevila.
S vibracemi to může být horší (pro ryby), ale teoreticky jsou v akváriu na menší vibrace zvyklé (filtrace, TV,...) takže asi to chce jen je zvykat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 19:29 R Muž Silent [5949] Re: michalhnilicka
Nějak si nedovedu představit mít doma aparaturu která by ti vysklila akvárium. Rybám vadí především vibrace i z pokud máš vedle nádrže neodstíněné reproduktory. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 19:11 michalhnilicka – frekvence
Trošku skáču v datu, ale nevadí. Sklo se dá vysklít dvěma způsoby: 1. Hlasitost- myslím si že reproduktory, které tu byly zmíněné zas tak velkou šanci nemají.
2. Frekvence- pokud se frekvencí (výškou) trefíte do frekvence akvária, začne vibrovat. To může způsobit tak velké napětí skla, že to nevydrží a praskne.
Zrovna jsme to brali ve škole. :)

To jen kvůli možným obavám o akva. S rybami to může být samozřejmě složitější.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2010 16:04 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: voki
jo:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:44 Muž voki [17] Re: Tomajkis
Takze řikáte, že pokud to nebudu prehanet, tak se nic nemůže stát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:32 Tomajkis Re: voki
Mejch 200W v pokoji s nima nic nedělá =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:29 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: voki
No ono s tou velikostí..to je přímá úměrnost.) Z malého průměru repráčku pořadný výkon nedostaneš a u wooferu to platí 2x, jde ještě o použitý materiál, zdvih..ale to sem nepatří. Také..takový hluk aby to ryby rušilo v akváriu by patrně vadil i lidem...pokud teda někdo nemá akva na diskotéce, nebo v rock klubu. Spíš bych řešil vibrace od basáků, pokud vůbec něco..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:14 Muž voki [17] Re: Losky
Losky, ja tady neresim reproduktory ale hluk vytvorenej nima :) a nezalezi na velikosti, ale na výkonu, tak nevim, proč tady řešíš centimetry ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:29 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Losky
Souhlasím, tyhle klasické domácí repráčky by nic neměly udělat. Umím si představit basák, který by dokázal ryby rušit, i takový co by dokázal akva vysklít. Ale to jsme v mém autě hooodně let zpátky a u jiného akustického tlaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:56 Losky Re: voki
Myslím, že zas takový hluk tyhle Geniusy neudělejí. Hlavně nejsou ani na hudbu stvořené. Basáček má asi 10cm v průměru a to opravdu moc neduní. Měl jsem je taky. Pak jsem pořídil Logitechy Z5500 s 25cm subwooferem a to je zase úplně někde jinde, tak bych se nebál ani občasné hlučnější hudby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:29 Žena Kajka99 [229] Re: voki
mám subwoofer a s velikou chutí jej používám :-D no a krevetám ani rybám marilyn manson,nine inch nails ani d'n'b neva X-) kdyžtak je chvilku pozoruj a pak tomu přizpůsob basy a hlasitost...pokud si dobře pamatuju z gymplu, ryby mají v kůži orgán, který funguje jako ekvivalent našeho středního ucha. Je to taková horizontální čára jdoucí přes celé jejich tělo, preforovaná, a proudí v ní voda. Jsou tam nějaká čidla podle kterých ryba pozná jestli se voda pohybuje nebo ne, a je schopná zaznamenat i málo intenzivní vlnění. No a když máš subáky puštěné na maximum tak zvuk, jakožto mechanické vlnění, vyvolává chvění vody, a to bych řekla, že ryby mate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 21:21 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: voki
Samozřejmě, že rybky reagují na hluk. Proto taky ti rybáři řeknou, že nemáš na břehu dupat, nebo dělat jinej bordel, jinak nebudou brát. (samozřejmě, když chytáš na těžko tak je to jedno). Takže určitě neni záhodno to pouštět buhví jak nahlas. I když z mé zkušenosti rybky snesou i hlasitou hudbu, ale jistě ne dlouhodobě. Otázka je taky, zda mezitim ti již neohluchnou a bude jim to jedno no :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 20:11 Muž voki [17] Re: Linduš
Tak to vyskleni snad nehrozi :) ale mam neonky, ancistrusy a gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 18:19 Žena Linduš [166] Re: voki
záleží i na druhu, některé vůbec nereagují (máme tu občas dost "divoko"), některé se schovají i když kolem jede auto hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2010 17:16 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: voki
Mohlo by je to stresovat, aby ti ten subwoofer nevysklil akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:31 Muž voki [17] – Bass a rybičky
Dobrej, chtěl jsem se zeptat, či rybyčkám vadí hluk, protože má hrozně rád hudbu, a to nahlas(všeho s mírou). Reproduktory 5.1 od Geniusu 200w ano Takove styly, jako dance, techno, electro, house a dale. Jen tak mě to napdlo, jestli jim nějak neuškodím. :-( Díky a akvaristice zdar! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 12:43 Žena sharon [126] Re: Marfi
Moji kančíci na televizi koukají rádi :-) (a to doslova)

Když jsem přemístila akvárko blízko televize, tak se jí zpočátku děsili, ale zvykli si rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2007 12:39 Žena Marfi [10] Re: Lord_Lee
Mám obě akvária vedle televize a ryby jsou v pohodě, a že tam pouštím věci... ( hmm akorát jsem jim dala tapetu na tu stranu kde je televize, aby pořád nečuměli na bednu a nezkazili si očíčka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 12:18 Microlog Re: Lord_Lee
..........hluk im mozno vadi ale nie az tak ako si myslime,lebo ja mam akva cca 6 rokov a mam rybky v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 01:13 Havel-st Re: Lord_Lee
Black Molly mají docela přehled, když se přiblíží 4letý vnuk na metr k akvárku, tak se shluknou v protějším rohu a tváří se děsně krvežíznivě ...a to může přijít z boku, aniž by ho viděly. Přitom já jsem ten, kdo do nich cvrnká, když překázejí a mě klidně ďobu do ruky. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 20:52 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Lord_Lee
Radši mají klid,ale u mne si navykli na docela dobrej kotel.přikládám pravidelně. ;-) Když to porovnáme s populacemi ryb na celém světě ve městech a průmyslových oblastech, taj si navyknou a naučí se rozeznávat vibrace, kterými se domlouvají od těch vytvořených člověkem.Stačí se mrknout někde z mostu a uvidíme spousty ryb na hledině.tam mají trošku stín a drží se tam na úkor hluku, který vysílají mostní pilíře.Stejně tak např. lodní doprava. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 09:53 oldkiwinka Re: Lord_Lee
no tak jelikož jsem teeneegr tak ten rock je u mě obvyklý.A tak si ryby zvikají od 2. dne založení akvárka.a pancéřníčci se tak zvláštně u toho pohybují do stran. Asi tančí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 09:43 Muž Janci286 [1] - AfrikaRe: Lord_Lee
No tak keby im moc vadil hluk, tak tie moje by tu nemohli žiť ani minutu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 08:21 Žena sharon [126] Re: Lord_Lee
Musíš na to rybky zvyknout, zpočátku jim to vadí a některé druhy (třeba mečovky) můžou z akvárka i vyskočit. (nevadí jim samozřejmě hluk, jak ho vnímáme my, ale vibrace, které způsobuje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 23:22 Vrubouš Re: Lord_Lee
hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 23:16 Lord_Lee – hluk?
chci se zeptat, vadí akváriu a rybičkám pokud si třeba pustím muziku trochu víc nahlas?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 2049x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16054-vadi-rybam-hluk-hudba