Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

HAILEA CB-8300

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

HAILEA CB-8300
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 08:08 R Muž Silent [5949] Re: mameluk
Pokud má opravdu tohle topítko natolik špatně seřízený termostat, že je rozdíl od skutečnosti 2-3 stupně tak je to nehorázný krám a pryč od něj. Koneckonců takový rozdíl od skutečnosti je důvodem k reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 07:50 mameluk Re: Silurus
nepíšeš tu nikde kolik máš teplotu v místnosti? než ze sebe uděláš hlupáka zbytečnou reklamací kterou ti tu všichni pomazaní radí ,tak to hoď do placu.Hailea CB8300 má celkem velký rozdíl na termostatu proti skutečnosti to mohou být klidně i 2-3 stupně Celsia,takže pokud je v místnosti 26 třeba tak si může termostat myslet že je 28 nebo 29 proto nesepne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 03:52 Muž j0hny [86] Re: Silurus
Ma to termostat, ktory ocividne uz od nova blbne = reklamovat. Malo by to zareagovat do niekolko minut aj ked to je plastove topitko s akumulacnou naplnou.
Inak vykon topitka by mal byt ciselne stvrtina az polovica objemu vody. Cim mensi vykon je, tym mensie je riziko uvarenia ryb, ale zase pri vymene vody, prudkom vetrani v zime, alebo nevykurovani miesnosti... moze trvat dost dlho nez sa voda znova ohreje.
Niekedy sa podla tabulky kupovali ohrievace bez termostatu a boli viac zapnute nez vypnute :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 03:24 Silurus
Myslíte,že mohu topení mít stále zapnuté?Nemůže se stát něco,abych krasavice v AQ neuvařil?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 12:08 Silurus Re: Silent
Chtěl bych hejno neonek červených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 12:04 R Muž Silent [5949] Re: Silurus
Průměrně 23-25°C. Záleží na chovancích. Pokud se topítko seplo až po hodině raději bych se v blízké době poohlédl po kvalitnějším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 11:57 Žena stetinka [270] Re: Silurus
Záleží, co budeš mt za ryby. Rostliny obecně raději chladnější vodu.
Mám to samé topítko a jsem s ním spokojená. Myslím, že na začátku taky trošku trvalo, než se rozjelo, nastavila jsem to na max. a pár hodin kontrolovala, pak jsem to teprve stáhla na požadovanou teplotu a od té doby chodí spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 11:55 Silurus
Tak sláva,seplo to po hodině.děkuji za reakce na můj dotaz.Kolik má dělat teplota v akvárku?Dnes jsem ho založil a týden tam nechám pouze rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 11:52 R Muž Silent [5949] Re: Zlicka
Doporučuje se to, ale má to smysl jen pokud je rozdíl mezi teplotou vody a topítka příliš velký. Pokud topítko nesepne ve studené vodě s nastavenou teplotou 28°C je to evidentně vadný kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.11.2010 11:47 Muž Zlicka [12] Re: Silent
nemá se náhodou topítko ve vodě nechat nějakou půl hodinku vypnuté, aby se stabilizoval termostat? Aspoň já to u topítka Atman mám v návodu napsaný. Ale to asi velkej vliv mít nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 11:39 R Muž Silent [5949] Re: Silurus
Pokud nesvítí dioda a topítko prokazatelně netopí tak nezbývá než reklamace. Tvůj postup byl správný, takže by mělo sepnout hned po zapojení do sítě. Pokud se tak nestalo je to vadný kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 11:14 Žena stetinka [270] Re: Silurus
zkus ho posunout na vyšší teplotu. Sáhni na něj, jestli je teplejší než voda. Pozor, pokud je skleněnej a horkej, nyvytahuj ho z vody, jinak ti praskne
sepnout by se měl okamžitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 10:59 Silurus – HAILEA CB-8300
Po x letech jsem si znovu pořídíl akvárko v setu.Součástí je i topítko CB 8300 s německým manuálem a to je kámen úrazu.Houby tomu rozumím.Pochopil jsem,že musím nastavit teplotu a topítko ponořit minimálně na rysku MIN.Nastavil jsem teplotu 28 stupňů C a zapojil a nainstaloval do proudu jak se zde na foru uvádí.Čekám už hodinu jestli se rozvítí aktivní dioda a začne topit a pořád nic.Přitom voda je studená jak led,protože my ani nalepený teploměr na skle akvárka nic neukazuje.Dělám něco špatně?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 658x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16050-hailea-cb8300