Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Didiplis diandra - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Didiplis diandra - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 20:52 Muž Sid [6637] - Rostliny
Ze čtyř asi 3cm stonků jsem během roku vypěstoval několik set nových, 15-30cm rostlin.
Bez stříhání by to nešlo. :)
(Bylo to z hecu, jestli se dá z těch "mrzáčků" něco vypěstovat... :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 18:25 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gordon
Pokud ji chceš namnožit stříhej, jestli ji máš dost jen zkracuj stonky. Ustřihané vrcholky nejsou moc hezké aspoň týden, zasazené vrcholové řízky vypadají stále skvěle. Někde jsem četl že při zastřihování tolik neroste ale vyzkoušel jsem to a radši se vrátil k sázení vrcholových řízků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 13:59 Muž Gordon [22] Re: Sid
Díky.
Stříhat ji budu tak maximálně vrcholky, aby to dostatečně krylo. Vypadá moc hezky, tak snad bude v růstu pokračovat i dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 11:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vaclav
Stříháním se tato kytka nutí k intenzivnímu rozbočování lodyh.
(Což ale nemusí každému vyhovovat... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 10:36 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gordon
Je to stonková rostlina takže roste stále, já jí třeba mám už 50 cm. Můžeš jí stíhat to ale nevypadá moc dobře takže je lepší vytrhnout a zkrátit spodní část. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 09:38 Muž Gordon [22]
Na druhý pokud už to vypadá, že se chytila. Zatím se teda extrémně rozrostla do hustoty, ale je křehoučká. Koupil jsem později ještě jeden košík, který šel do mini a ta je taková festovnější.

Do jaké výšky tak přibližně roste? Zatím má tak 12cm a chtěl bych s ní zakrýt filtr.
Dodávám CO2, svítím LEDkama a občas hnojím tekutým hnojivem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:31 tomas120 Re: vóťa87
Díky ... Uvidím ako sa mi to bude v akva vyvíjať a podľa sa zariadim. Ďakujem všetkým za rady. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:15 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: tomas120
Tak tak, v rozmezí 22-26°C by neměl být žádný problém :-) To žlutavé až červenavé zbarvení se projevuje při silnějším osvětlení a dobrém hnojení, často i pod vodou kvete. Pokud půjde do akvaria, kde jsou ty platy a ještě přidáváte PMDD+P, tak ani asi nebude třeba zvyšovat dávky P, bude ho tam dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:27 tomas120 Re: vóťa87
Takže skôr nižšie teploty ako vyššie? Niekde okolo 24*C aby ta to pohybovalo? Dostal som ju od jedného kamaráta , ktorému by som sa chcel aj touto cesto poďakovať a jemu sa krásne na koncoch zafarbila, až tak do ružova. Neskutočne krásne to ukáže na nej, tá farebná postupnosť od zelenej až do takej ružovo červenkastej. Re : vóťa87 - Pri mojom zarastenom akva budem asi musieť pridať P. Mám ho síce ako súčasť Pmdd hnojiva , ale asi ešte budem musieť pridať samostatne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:12 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: tomas120
Neřekl bych ani, že je nějak extremně náročná na světlo či živiny, limitujícím faktorem u ní bývá opravdu ta teplota. Při delším vystavení teplotě vyšší než 28°C mi pokaždé rostlina začala odcházet...Jinak jí nedopřávám něco navíc oproti ostatním rostlinám, tedy K+ mikroelementy, v hustě zarostlých nádržích navíc P+N dle situace. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:03 harpunar Re: tomas120
Já jsem týdně měnil 20% vody a přihnojoval střídavě Fe a Mn od Rataje.Nic více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:52 tomas120 Re: harpunar
Teplotu mám štandardne 27*C. Nepotrebuje väčšie dávky P a Fe? Jeden kolega akvarista mi vravel, že by bolo dobre jej pridať železa...Čiže dáke nadštandardné nároky nevyžaduje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:38 harpunar Re: tomas120
Je to opravdu krásná rostlina, měl jsem ji docela hodně,už jsem ji rozsazoval do jiných nádrží,ale v letošním horkém létě mi šla do kopru,protože jsem měl v nádržích vinou výpadku klimatizace okolo 30.Myslím že není až tak náročná,ale nesvědčí ji teplota přez 24-26 stupňů.Alespoň to je má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: tomas120
mam ji,
ve 20L bez co2 se svetlem 0,5w/l mi nesla (bez co2, bez hnojeni)
ve vetsi nadrzi celkem prosperuje, cca 0,75-1W/L, co2, JBL flordepol, drive pmdd s fosforem

10-8°dGH, 2-3°dKH, pH 7,8-6,8, kazdy tyden odkaleni a meneni vody (cca 1/3 objemu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:25 tomas120 – Didiplis diandra
Už v minulosti som sa túto rastlinku pokúšal pestovať , no neúspešne.Nakoľko je to jedna z mojich srdcoviek tak opäť ju mám v akváriu a rád by som bol , keby sa jej u mňa darilo. Okrem toho, že je dosť náročná na svetlo , čoho ja mám 0,7 W/L a Ph 6,8 chcel by som vedieť , či má s ňou niekto dáke osobné skúsenosti? Chcel by som sa vyhnúť opätovným problémom s ňou... Hnojím PMDD a CO2, plus extra pridáva Fe , kvôli niektorým rastlinám čo už mám.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 691x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16037-didiplis-diandra-pestovani