Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kryt a rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Kryt a rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:26 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Designer
Ano je to tak, běžné sklo (s příměsí vápníku a sodíku) nepropuští moc UV záření, ale například čisté křemenné sklo ho propuští bez problemů, to je pak použité u UV výbojek apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 11:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PetrP2B
Jen doplnim, ze neni sklo jako sklo a to cemu rikame UV ma taky dost siroky rozsah vlnovych delek. Bezna okenni tabulka skla nepropusti svetlo rekneme pod 320nm (nebo alespon ho propusti jen par procent), zatimco jina skla, treba pouzivana na vybojkach, klidne UV propousteji i na nizsich vlnovych delkach.

Ovsem co ja vim o skle, jen par obecnych veci, takze brat s rezervou. Ale i na to tady myslim mame odbornika ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:49 jitkaS Re: Eva
Kryt není ani na škodu ani vysloveně nutný pro zdravé rostlinky. Já mám všechny akva bez krytu a rostlinky jdou krásně. Jediný kde vidím problém je snad větší odpar vody, než při použití krytu. Tvůj problém bude spíše někde jinde: zrnitost dna, živiny, složení vody, složení osazenstva či špatně spočítané osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2014 20:01 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Eva
Sklo UV záření z velké části nepropouští, ale pokud nepoužíváš vysloveně UV zářivky, tak by Ti to mělo být jedno. Zářivka ve své podstatě produkuje UV záření, které se na vnitřní straně trubice mění, za pomocí luminoforu, na viditelné světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:10 Eva
Může položené sklo na akváriu bránit průchodu UV záření, když se zářivky nachází nad skleněným krytem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 17:12 Žena JJaanca [67] Re: Spycee
Dokupovat drahé rostliny nemá smysl, nejdřív to chce zjistit proč hynou. A mezitím můžeš brát přebytky co nabízejí akvaristé zadarmo. Myslím, že kryt nehraje roli. Hlavní je vyvážený poměr živin a světla. Možná jsi neměl přestat hnojit, možná si málo měnil vodu..... dal jsi málo informací.
Docela srozumitelně je to vysvětlené tady: akvarium.napady.net
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 17:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Spycee
ale to by bylo na hodně dlouho
1)zjisti si co znamená slovo biotop
2)asi málo světla, ale závisí to na druhu osvětlení, počet wattů, velikost akvária
3) proč tam liješ hnojivo první měsíc (asi podle nějakého návodu) a pak ho přestaneš dávát až doje? Jaký to má smysl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 17:04 Muž Spycee [9] - RostlinyRe: katterinecka
Celý půlrok pročítám literaturu. Ale myslím že je tady tolik krásných akvárií, že by mi někdo mohl poradit srozumiteněji, než se píše v literatuře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 17:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Spycee
Měl by sis o tom neco nastudovat, pak to určitě může dopadnout dobře. Rostlinná akvária dobře prosperují i bez krytu.
Řekla bych že to že bylo akvárko bež krytu nemělo žádný vliv na rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 16:58 Muž Spycee [9] - Rostliny – Je vážně dobré mít na akváriu kryt, pokud chci mít zdravé a krásné rostliny ?
Ahoj, či dobrý den,
Chtě jsem se Vás zeptat, zdali je dobré mít akvarijí kryt, pro zdravé a krásné rostliny. S akváriama už jsem měl zkušenost, takovou, že už nikoho nebaví se do něj dívat na pár rybek kamenů. Začalo to tak, že když jsem začínal (popravé) s akvaristikou, tak jsem si koupil hnojení, čisté substráty a docela dost rostlin. Ale mezitím jsem nevěděl, že vodní rostliny potřebují nějaké zvlášní nároky. Měsíc pryč a rostlinám se dařilo docela dobře, dodával jsem hnojení, kryt nebyl, ale místo toho jsem mě zavěsenou zářivku, tak 20 cm od krycího skla (světolo se rozléhalo všude okolo, takže do akvária šlo minimum). Došlo hnojino a já jsem si myslel, že se pomalu rozjíždí biotop a akváriu a že se roslinky udrží a bez nějakého hnojina. Později rostlinky začaly blednout a odumírat listy, ale šlo to takovým tempem, že miuhynuly skoro všechny, až na ty, na které dosahoval sluneční paprsek z okna. Pomalu jsem začínal dokupovat nové rostliny a více (celkově jsem utratil kolem 1000 Kč za rostlinky) a dnes mám v akváriu jen pár Anubisů, co se zatím drží. Rozhodl jsem se, že bych chtěl začít nanovo a mít konečně spolněné a krásné akvárium, ale je jeden problém, rodiče mi ríkají že "pouhé" světlo nestačí, aby se rostlinky udržely, ale s tím už taky mám zkušenost - CO2 a možná bych dokoupil PMMD, no co na to říkáte, nějaké rady odborníků ?
Děkuji, že jste měli strpení si přečíst tento zdlouhavý příspěvěk potlesk
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1000x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16005-kryt-a-rostliny