Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umělé rostliny vs. živé

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Umělé rostliny vs. živé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 20:33 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: petulinakk
To jsem neřekl že v akva musí byt rostliny, ale i v malawi můžeš mít anubias spíš než umělou kytku, a třeba v black Water třeba jen jednu kryptokorynu malou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 18:07 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: petulinakk
Tam se sice velice často nevyskytují, ale je k tomu dost pádný důvod - nepřežijí tam :) Stejně tak ještě dokážu pochopit, že někdo chce mít nějakou zelenou "kytku" u ryb, které silně ryjí nebo rostliny sežerou, tak tam dá pěknou plastovou. To je věc vzhledu a když to nejde i funkčně s živejma, tak proč ne. Ale pokud má někdo v padesátce s bandou gupek umělou kytku, tak to není řešení funkčního problému, ale lenost nebo neznalost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 17:19 Žena petulinakk [2016] Re: Kryštof
Pokud je definice akvária taková, že je to nádrž ve které musí být živé rostlinky, co třeba Malawi apod.? :-)
Jinak naprosto souhlasím s tím, že mít v akvárku umělé rostlinky místo živých je škoda a ke kousku přírody to má daleko :-)
Pokud se ale curlykatie kamarádka o to umí starat a nádrž prosperuje, pořád je to lepší než některá akvárka s živými kytkami, o která se jejich majitelé postarat neumějí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 15:48 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: curlykatie
To není akvárium, to je skleněná nádrž se dnem, napodobeninama kytek a voda tam proudí přes filtr, kde jsou jako dekorace ryby ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 11:44 curlykatie
já jsem viděla u mé kamarádky akvárium a měla tam jenom umělé rostlinky no je pravda, že vodu rybkám mění každý druhý den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2010 13:13 tomas120
Ja som zas niekde čítal, že niektoré tie čínske umelohmotné šmejdy, sú dokonca, priam nebezpečné. Môžu obsahovať dáke látky, ktoré v akváriu nemajú čo hľadať. Ktovie čo je na tom pravdy? Ale asi to bude pravda, čiňáci sa s dákym bezpečnostnými normami nebabrú... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2010 08:11 Muž Landvir [57] Re: maro
Ahoj maro, v nadpisu máš umělé vs. živé. Na to ti odpovím: JEDNOZNAČNĚ ŽIVÉ. A aji v úplně nejhorších podmínkách ti nějaká kytka půjde, tím samozřejmě nemyslím abys měl hrozný podmínky:-D Když projedeš atlas tak uvidíš náročnost rostlin na osvětlení a podle toho můžeš vybírat. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 08:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
Jen pro upřesnění africká jezera prostá rostlin nejsou, jen to nejsou žádné zahrady pod vodní hladinou:-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 01:06 Žena Danila [4489] - SumciRe: maro
Je spousta kytek, co prosperují i při nepříznivých světelných podmínkách, stačí jen hledat:-)
Pokud ovšem nemáte afriku, tam kytky nejsou, ale zase to vyžaduje kvalitní filtraci a pěči.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 18:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: maro
zalezi jake ryby chces chovat, jsou ryby ktere ziji v prostredi bez kytek (treba z jezera malawi)
ale jsou ryby, ktere potrebuji pro svuj zivot vegetaci (ukryt, pro rozmnozovani, zdroj potravy apod.)

umele kytky se pouzivaji tam, kde by normalni rostliny zivorily, treba v karantene ci v nadrzce pro lecbu

pokud rostlinam zajistis nalezite podminky, dokazou prosperovat i pri mensim svetle
samozrejme jsou i nenarocne rostliny kterym staci i cca 0,25W/L

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 18:27 maro – umele rastlinky vs. zive
som v akvaristike novacik a chcel by som si zalozit nejake pekne akvarko. na nete je inspiracie dost a ked tak pozeram na tie akvarka tak vidim ze niekto ma peknu bujnu vegetaciu a niekto ma len 1-2 rastlinky..tak by ma zaujimalo do akej miery su pre rybky potrebne v akvarku zive rastlinky.. dost casto citam o problemoch s ich rastom kvoli nedostacujucemu svetlu (akva sety
takze (co by som nerad) moze mi akvarko fungovat aj s len umelymi kvetinkami??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 16:14 Muž lukasbarinka [0] - Labyrintky
Když jsem začínal, podlehl jsem taky "kouzlu" umělých kytek, ale během krátké doby jsem došel k názoru, že tyhle rádoby pěkně vypadající kusy plastu akorát hyzdí akvárium. Proto jsem umělé kytky zavřel jednou pro vždy do skříně a koupil ty živé, vypadá to daleko líp a přirozeně. Od té doby když kytku tak jedině živou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:24 Muž Uli [17]
Umělá kytka = žádná kytka rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2010 19:20 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: duchnren
Az si poridite zive rostliny, odpojte od filtru vzduchovani, nebudete ho potrebovat. Filtr samotný nevypínejte NIKDY!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 19:03 duchnren Re: fantuomas
no ja uz ho mam... mam tam zivorodky, mecovky a krunyrovce (nebo jak se jmenuje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 19:02 duchnren Re: boruberry
dekuju za reakci, tak tech par umelych vymenim na zive, jen musim najit nejake, ktere se daji pridelat na koren ci kamen... jestli teda neni nutne je zahrabavat do dna..
jeste jeden dotaz: mame tam filtr se vzduchovanim, muzeme ho na noc vypnout? tak cca na 8 hodin? je docela hlucny a spatne se u neho spi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 19:00 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: duchnren
aký tip akvária si chceš založiť??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 18:57 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Bak
to je fakt..potom vlastne tak trocha ožijú :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2010 18:54 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: fantuomas
Umělé kytky jsou skvělý substrát pro růst řas palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2010 18:53 R Muž Silent [5949]
Tak si vezměte co přináší prostředí akvária živé a co umělé rostliny. Živé spotřebovávají dusíkaté látky a ostatní minerály vzniklé destrukcí odpadu, spotřebovávají CO2 a dodávají kyslík, některé dokáží vodu i desinfikovat a svým růstem mění prostředí v nádrži. Umělé jsou statické, zarůstají řasami a pro prostředí jsou naprosto jalové. Jediné jejich účelné použití bych viděl v nádržích s rybami které se rostlinami živí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 18:52 Muž fantuomas [35] - Rostliny
1. estetické hľadisko je diskutabilné ( alebo skor ne-estetické hľadisko )
2. je to plast, akvárium by malo byť o prírode ( plasty sú zväčša ne-ekologické..jasne, že si bez nich nevieme dnes predstaviť život takmer..ale prečo ich produkciu zbytočne zvyšovať používaním nezmyslov ako umelé kytky? :) )
3. objektívny dôvod, akvárium je "živé", je to ekosystém = tak ako napr. cicavce potrebujú pre život na zemi okrem iného zelené stromy, rovnako rastliny - živé v akva sú doležité pre ryby, k umelým rastlinkám jedine tak umelú rybku to by mohlo byť "vyvážené" prostredie .. X-) ( neplatí pre rozne africké biotopy a podobne, kde úlohu rastlín čiastočne nahrádza "vymakaná technika" :) )
4. prečo sa ochudobňovať o živé rastliny? (ak zrovna nechováš rybky, ktoré rastliny devastujú..no aj v takom prípade by som skor volil kamenné a drevené dekorácie než plastové rastliny)
5....you name it :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.02.2010 18:47 jasanek29 Re: duchnren
Ahoj,taky jsem měl v AQ umělou kytku,krásnou,žlutou,vypadalo to nádherně,ale už po pár týdnech od založení AQ se mi na kytce začal usazovat černý maz,veškerý bordel a usazená špína byla krásně vidět na umělé kytce,vyndal jsem ji,dal živou a opravdu velká změna.....jen má zkušenost Pavel X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.02.2010 18:46 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: duchnren
Málo si četla. Živá rostlina = filtr! Bez nich nenastolíš v akvárku rovnováhu. Rostlinky produkují kyslík, odbourávají (spotřebovávají) škodlivé látky, které se v akváriu tvoří. A to nejdůležitější na konec. JSOU ŽIVÉ!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.02.2010 18:45 švíco Re: duchnren
živé rostlinky spotřebují živiny ve vodě a zabraňují přemnožení řas... pak taky produkují kyslík, který ryby dýchají....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 18:44 Muž mildas [12] - RostlinyRe: duchnren
představ si že žiješ ve světě umělých stromu, keřů a trávy, asi by jsi zde moc dlouho nevydržela :-)

a ono akvaristika je o přírodě, tak je dobré respektovat nějaké základy, pokud ne je spoustu jiných koníčků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:57 duchnren – Rostliny
Ahoj. Někde jsem četla, že plastové jsou lepší. Jaké tedy plastové mám koupit a kolik? Živé rostliny nechci. Na co živé rostliny, když jsou i plastové. Nevím co s těma živýma máte.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 882x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15990-umele-rostliny-vs-zive