Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neúčinná filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Neúčinná filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2023 14:44 Muž Elektronikar [137] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Starka
Aj v mojom 100L akváriu sa objavili biele bodky vo vode po čistení, počas čistenia som dosť hýbal s kameňmi a rastlinami. Možno to spôsobilo to. Po 2 hod. Bolo akvárium už čisté.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2023 20:44 Žena Starka [250] Re: Freedlo
Zrovna včera jsem dělala údržbu svého akva. Já mám teda čerpací hlavu a molitan 30 ppi. Po výměně vody po akvarku byly samé bílé tečky. Do hodiny žádná. Nevím, zda Ti tato informace k něčemu bude, ale právě jsem si vzpomněla, že řešíš bílé tečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2023 18:04 Muž Adzo [6] Re: Freedlo
Neriešil. Zvykol som si :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2023 16:40 Muž Freedlo [247] Re: Adzo
Hmm to me nenapadlo : ) . resil jsi to mytim kamenu nebo odstranenim nebooo.. neresil?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2023 15:50 Muž Adzo [6] Re: Freedlo
Či to nebude z toho Dragon stonu. Mám ho v akva a tiež pozorujem prach vo vode a to aj po dvoch rokoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2023 13:04 Muž Freedlo [247] Re: skypi
prach se po blizsim zkoumani nehybe.
Citim, ze se od Vas rady nedockam a neni tak jiz nutne na me komentare reagovat.

Ano, jsem nezkuseny akvarista, ale jednam s nejlepsimi umysly. Myslim, ze se rybkam i rostlinnam dari a nazval bych se i zodpovednym.

Toto forum beru jako misto, kde se sdili problemy s kolegy a sem tam dokonce (budete se divit) i nekdo poradi : )

Dam filtru dalsich par tydnu.(viz. rada od Danieĺla). Mezitim budu polracovat v udrzbe akvaria a zkontroluji jestli purigen neunika. Je opravdu mozne, ze to chce jen cas a trpelivost

Add Purigem. Chtel jsem ho vyzkouset? Nad biomolitanem je kosik na media, filtr byl novy, tak jsem ho naplnil purigenem a matrixem. Podtim je biomolitan - myslim, ze to neni spatna kombinace. Alespon jsem v to doufal.

Pokud planujes zacit s recmi na tema purigen a matrix: ‘predrazene marketingove sra**y’ , tak to prosim vynechme : )

Pokud mas osobni zkusenost s temito medii a zpusobovaly ti prach v akvariu, rad si je poslechnu

Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2023 12:23 Muž skypi [251] Re: Freedlo
A co tak vyvinout nějakou vlastní iniciativu? Třeba odebrat vzorek, nechat ustát, nasvítit a pak se na něj pořádně podívat (silná lupa, mikroskop ?) jestli se to třeba "samo nehejbe"?
A ten purigen tam máš proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2023 10:16 Muž Freedlo [247] Re: skypi
To byl duvod proc pisu do teto diskuse - prosba o pomoc identifikace problemu. Dle meho prerybneno neni, rostlin je spousta,alvarium je zabehle,udrzba probiha zodpovedne a zbytecne chemie do nej neleju. Proto jsem se tady zeptal, jestli nekdo nema napad, cim poletujici prach muze byt zpusoben. Jedine co me napadlo, ze by castecky mohly unikat z pytliku purigenu na coz se podivam az budu tento tyden cistit akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2023 09:09 Muž skypi [251] Re: Freedlo
A co se pokusit identifikovat, oč se tedy jedná, jestli je to problém mechanický nebo biologický?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2023 20:42 Muž Freedlo [247] Re: Daniell
Fotka k příspěvku Jj asi to necham a budu se kochat:) .. ale jinak…voda je cista na fotce!.. jen ten prach zpropadenej!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 20:07 Muž Daniell [38] Re: Freedlo
Zkus to nechat nějaký čas běžet s tím modrým molitanem a uvidíš - třeba i měsíc nebo dva - možná se to usadí nebo vyčistí výměnami vody. Já taky do prvního akva furt hrabal, včetně světla, filtru a podobně a dospělo to akorát k ruduše na všech rostlinách. Do posledního, nejnovějšího akva jsem nehrábl od založení - kromě prostřihu rostlin a nějaké výměny vody. Moje zkušenost je, že pokud je aditivum tekuté, tak no problemo, čím víc zásahů, tím víc problémů. Dej tomu čas. Pokud ty částečky nejsou pro ryby a rostliny problém, tak se většina utřepe sama nebo zkus vysadit všechna "pevná" aditiva a krmit jen obezřetně. ono se to poddá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 19:52 Muž Freedlo [247] Re: Daniell
No prave! Vim, ze ho mas a nedelas kolem toho vubec takove brikule jako ja :-D - a slape ti pekne…

Do vody davam: aquagrower, fosfor a pri vymenach seachem pristine - to je vse.

Ja vodu mam moc peknou - jen tam plave ten prach furt a nenecha me to spat:-D

Nedavno jsem pridal ten purigen, coz jsou tskovy mini ‘pisek’ - ale je v origo sacku - ze by unikal? Nevim…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 19:37 Muž Daniell [38] Re: Freedlo
Ahoj, používám stejný filtr ve srovnatelném akváriu a mám jej s originálním molitanem plus v koši originální kroužky a vodu mám jak křišťál .. nebude ten binec z nějakých pevných aditiv ? .. já měl celkem problém s "bílými částečkami", když jsem testoval například BactoEsex od Rataje .. obsahuje totiž zeolitový nosič, který jsem nebyl schopný odfiltrovat ( stále poletoval po celém akváriu ) a tak až po několika výměnách vody došlo k pročištění. Ale samozřejmě může být problém jinde. Hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 17:35 Muž Freedlo [247] Re: skypi
Pricinu drobneho prachu prave neznam. Neprijde mi, ze mam prerybneno a ten bily prach mi neprijde jako bordel ze dna. Mel jsem tam daleko vice ryb a dospelych a voda byla bez bordelu… pricinu bych moc rad zjistil samozrejme : )

Spekuluji nad tim, jestli biomolitan co jsem tam dal neni moc velky na ten filtr, ale jal jsem rekl v prvnim prispevku, filtr bezi bez problemu.

Edit: A jeblbost treba zkusit udelat kostku s vice casti, kde kazda bude mit jinou porovitost? Od hrubsi pres jemnejsi odspodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2023 15:24 Muž skypi [251] Re
Podle mého skromného názoru řešíte důsledek, ne příčinu,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 15:14 Muž Sha [500] Re: Rovano
Při 80ppi se bude nejspíš bleskově ucpávat i molitan! Vata se vymění a jede se vesele dál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 13:39 Muž Rovano [239] - RostlinyRe: Freedlo
Můžeš zkusit experimentovat s menší perforací.
www.alibaba.com/…
Dělají se až do 80ppi.
Vata se ucpe a nejde moc čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2023 19:18 Muž Kamosh [13] Re: Sha
Souhlasím s Sha. Mám fakt hodně velký biomolitan (PPI 20), ale bez vaty to nakonec nešlo. Jinak ve vodě pořád plavalo moc částeček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2023 19:13 Muž Freedlo [247] Re: Sha
Prvni je biomolitan jemnost 30ppi , pak purigen a nakonec matrix.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2023 19:07 Muž Sha [500] Re: Freedlo
Nevím jak máte poskládaná média, ale zkuste filtrační vatu. Nebo jemnější biomolitan.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2023 18:39 Muž Freedlo [247] – Novy biomolitan na filtru
Zdravim!
Mam u 60ky filtr aquael 500 turbo. Ve vode porad plavaly jemne castecky, vypada to jako prach. Rozhodl jsem se na filtr nasadit o neco vetsi biomolitan (ten klasicky modry). Nicmene i po dvou tydnech ve vode ten prach porad plave.(bile mini tecky). Predtim to bylo nejspise prerybenim.(alespon jsem si to myslel). Mel jsem tam dva celkem velke anciky, dospele zivorodky a tak dale. Celkem dost ryb. Ancici jsou pryc, zivorodky jsou pryc(ted tam jsou nove, ale zatim trikrst mensi). Dania jsou pryc..

Dle meho, by ta obri kostka modreho biomolitanu mela tento prach lehce zachytit. Filtr normálne bezi - neprijde mi ze by nestihal nebo neco. Hadam, ze kdyby nestihal, omezil by se pruchod vody a rampa by sla pomalu nebo nesla vubec - nicmene to se nestalo. Jediny rozdil oproti predchozimu molitanu je, ze se malicko snizila sila filtru. Ovsem nijak drasticky.

Filtr by mel svym vykonem zvladnou daleko vice nez 60l.

(Včera jsem odkalil dno, vymenil 20% vody - standard)
Nevite, cim to muze byt? Nejde mi o kristalovou vodu, ale dle meho by tam nemelo nic plavat, pokud vse bezi jak ma a rybek je tam rozumne a udrzba probiha zodpovedne.

(Na fotce ten bordel neni videt)

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 02:21 Muž sollik [257] - CichlidyRe: hanyking
Z čeho je ta přepadová komora? Předpokládám, že ze skla, takže asi jediná možnost by byla ucpat hřeben a vodu do přepadu vést "U" trubkou. Kdyžtak ti můžu poslat fotky s popisky jak to mám v africe já (je to ve wordu), někdo mě o to nedávno žádal a mám to ještě v compu .... Detrit se mi hromadí v přepadu a první komoře filtru. Tlačím to Eheimem compact 1000. Ale "vyluxované" dno a křišťálovou vodu nečekej, já mám vevnitř ještě Eheim 2010 a jakš takš to jde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 22:27 hanyking Re: Usine
Akvárko mi dělal Farda tak jsem předpokládal, že ví co dělá. Dá se to ještě nějak dodatečně "zachránit"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2010 21:00 Usine Re: hanyking
Ten filtr je špatně řešený. Máš sice čistou hladinu, ale špinavé dno. Nasávání by jsi měl mít u dna a ne na hladině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 20:52 RAP Re: hanyking
Jestli jsem to dobře pochopil z fotek, tak ti voda do komory s přepadem jde vrchem. Jestli ano, tak to je ten důvod.
Jinak filtrace s přepadem mívá málokdy takovou sílu sání, aby nasálo hrubé nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 20:23 hanyking Re: JuraS
Fotka k příspěvku Spíš uvažuji o přídavném vnitřním filtru. Jen hlava a molitanová kostka. Výkon 2000l/h. Dám to do přepadu tak, že to napíchnu na bezpečbostní přepadovou trubku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.11.2010 17:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hanyking
co má tohle společnýho s malawi? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2010 15:51 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: JuraS
...je to de fakto jedna boční stěna z filtrenu...
"Matracový", příp. "hamburský matracový" filtr. Myslíte, že by tento problém mohl vyřešit? Co zkusit vzít do ruky denně hadici a s odkalovačem a detrit odsát? :-)
Hrozná představa, že?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:05 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: hanyking
Já bych tam koupil Perleťovky brazilské,aby přerývaly dno a žraly z něj zbytky krmiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:02 RAP Re: hanyking
Asi by to chtělo pohrát si s prouděním v akva, tj. zkoušet různá umístění vývodu vůči přepadu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:01 JuraS Re: hanyking
aby se po dně neváleli nějaké zbytky tak bys musel mít půdní nasálování do filtru a hrubší kamínky aby se to protáhlo mezi nimi. Pokud nechceš lítající částice pak jedině filtr jehož název těď v hlavě nemám ale je to de fakto jedna boční stěna z filtrenu a nic volně vznášejícího ve vodě nebude...jinak koukní se na youtube na přírodní prostředí třeba terčovcům..naše česká řeka je proti tomu krystalicky čistá v jak kalné vodě se zbytky částic žijí terčovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: hanyking
A kde máte sání vývodu z akvária? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 13:59 hanyking – Neúčinná filtrace u velkého "Malavi" akva.
Fotka k příspěvku Ahoj, založil jsem si akva Malawi. Už v létě. Nádrž je vysoká 85 cm. Přepadový filtr má asi 160 litrů a je naplněn bioakvacitem. Jen v 1 komoře jsou drátěnky na nádobí. čerpadlo eheim 3000+. Mělo by do té výšky čerpat 1800L/h. Ryby tam nemám z jezera Malawi ale 7 vrubozubců. Písek do 0.4mm. No a jsem dost rozladěn kvalitou vody. První měsíce byla stále kalná. Už ji filtr umí vyčistit (asi se teprve zaběhl) ale nějaké částice tam stále poletují. Na dně se usazuje trus + zbytky krmiva a pokud tam ryba proplave tak to víří. ODKALUJI CCA 1x ZA 10 DNÍ A NEPOMÁHÁ TO. Myslím, že to čerpadlo je slabé ale zase pro bakterie je lepší pomalejší průtok. Těšil jsem se rok na akvárko a teď jsem trochu rozladěn. Chtěl bych křišťálovou vodu a čisté dno. Kde by mohl být problém? Snažil jsem se nic nezanedbat. Akvárko má cca 1000L. Děkuji za rady. Hanyking
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2177x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15980-neucinna-filtrace