Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak snížit průtok vnějšího filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Jak snížit průtok vnějšího filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:14 Muž soptik [40] - RostlinyRe: Darsilius
z důvodu většího vrčení Atmana při silnym zaškrcení jsem jeho výkon redukoval osříháním vrtulky, ob jeden list jsem ustřihnul uplně (pokud je možnost kvůli vyvážení) a zbytek postupně zakracoval. funguje to supr, ale radši si nejdřív obstarat náhradní vrtulku, co se jednou ušmykne už nenaroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 14:00 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: Silent
Trošku dražší řešení...vypadá zajímavě, ale raději bych schoval filtr pod akvárium, bude se pak i líp odhlučnovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:34 R Muž Silent [5949] Re: Darsilius
Ten Eheim by byl taky řešení. A nebo nové Eheim nanofiltry Aquacompact 40, 60. www.eheim.cz/… macenauer.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:41 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: Silent
A co třeba eheim 2211 ? 300l/h...

Koupil jsem ho za 4 stovky...tak proto :-D... btw viděl jsem použití tohoto filtru v 30nanocube a v pohodě...tak uvidím a kdyžtak zakoupím 2211,nebo blau :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:06 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Souhlasím. Pokud vnější hrncový pro takto malé akvárium tak úměrný velikostí a výkonem. Na trhu jsou například Blau EF-350 nebo Dennerle Nano External Skimfilter .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Darsilius
...Vím, že je to neuměra, na 17 l akvarium 3,5 l kanistrový filtr (EHEIM 2213)...
Tohle řešení nebude to pravé.
Ačkoli jsem zastánce a propagátor :) proudění vody v akva, EHEIM 2213 na tak malou nádržku bude "až přespříliš neúměra". A přiškrcení průtoku filtru přiměřeně objemu nádržky velmi pravděpodobně nepůjde - filtr při citelném přiškrcení nesnesitelně "vrčí"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:07 Muž AlQuds [161] Re: Darsilius
Mam stejny filtr u sve "sedesatky". Prutok se mi vyrazne snizil pote, co jsem na vstupni kosik nasadil navlek udelany z molitanu, ktery se nasledne castecne zanesl. Pokud se nemylim, pouzil jsem tento, castecne zastrizeny na mensi objem, www.vse-pro-zviratka.cz/…. Daval jsem to tam hlavne proto, aby mi filtr nenasaval krevetky, ten pokles prutoku byl druhotny.

Pri snizenem prutoku je ted vsak filtr vyrazne hlucnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 10:57 Muž Jurasek [137] Re: Darsilius
Pokud je sání i vracení vody do akvária ve stejné výšce, tak filtr nebude muset překonávat metr rozdíl. Při zavodnění vstupní handice nateče voda i do té výstupní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 10:16 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: GP
Nemá to vliv? Udávaný výtlak filtru je 1,5m, předpokládám, že po zanesení vaty se průtok zmírní a ten metr co musí filtr překonat, aby vodu vytlačil tky pomůže...uvidíme, prvně to pořádně otestuju v kýblu, snad to bude ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 10:13 GP Re: Darsilius
vata se asi dost brzy ucpe. ale co tak pokud je k dispozici, tak nejake externi cerpadlo misto toho vestaveneho? jinak jak moc je pod akvariem na to nema vliv, jen pokud by to z toho metru byl vodopad do akva...
pak uz jen skrtit na vystupu a kazdopadne rozstrikovaci rampu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 09:24 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – eheim2213
Zdravím, mám dotaz, chystám miničko, viz prezentace "cube" no a za velmi výhodnou cenu jsem pořídil filtr eheim 2213 s průtokem 440L/h, myslíte, že to bude moc silné? Když to budu mít cca 1m pod akváriem a filtr bude narvaný filtrační vatou...Bude potreba nějak na výstupu filtru škrtit průtok? Vím, že je to neuměra, na 17l akvarium 3,5l kanistrový filtr, ale jak říkám, nechal jsem se zlákat tak doufám, že mi dáte nějaké levné a konstruktivní řešení :-D...díky Darsilius

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 14:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Bartolomiu
ne tím pouze měníš napětí a u čerpadel potřebuješ měnit frekvenci. A frekvenční měnič je drahá záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 13:56 Muž Bartolomiu [17] Re: blotchen
Jenom takovej nápad laika. Nešlo by to snížení výkonu řešit pomocí tlumícího vypínače na světlo? (takovej ten co umí regulovat intenzitu světla).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 13:44 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Silent
Tak tak súhlasím.Najhlavnejšia je aj tak samotná a hlavne dokonalá filtrácia nech už ide o akýkoľvek tip. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 13:25 R Muž Silent [5949] Re: Michaldvd
Samozřejmě. Elektronická regulace je geniální vychytávka navíc to nespočívá jen v regulaci průtoku, ale má to i další funkce. Jen ta cena. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 13:22 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Silent
Veď jasne :-) Ja hovorím len ako to je z elektronického hľadiska :-)
Ináč sám mám a požívam vnútorný filter z mechanickou reguláciou (Tetratec IN 1000 plus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 13:11 R Muž Silent [5949] Re: Michaldvd
Filtr se tím sice omezuje, ale neničí. A proč si pořizovat filtr s elektronickou regulací když tentýž bez elektroniky stojí výrazně méně. Např. Eheim professionel 3 2073 stojí cca 4200.- a Eheim professionel 3e 2074 stojí cca 7500.-. Já filtry s elektronikou považuji zatím jen jako specialitu pro fajnšmekry Hi-Tech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 12:57 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Silent
Filter sa tým dosť obmedzuje, pretože stále ide na plný výkon a uzavretím ventilu ho to iba brzdí, aj keď je pravda, že prietok vody sa zníži. Následkom môže byť aj zvýšenie intenzity hluku.Najlepšie riešené sú filtre z elektronickou reguláciou čím sa v neposlednom rade znižuje aj spotreba el. energie pri znížení výkonu filtra...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:32 R Muž Silent [5949] Re: blotchen
Ta páčka v hadicovém modulu je určena nejen k uzavírání, ale taky k regulaci průtoku. Neboj, filtr se tím neničí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:26 blotchen – Jak snizi prutok filtru EHEIM 2171 ?
Ahoj, mam novy filtr Eheim 2171, ale rybičky tam jsou jako na kolotoci ..v navodu se nic nepise o regulaci proudu !!!Muze se proud regulovat packou na uzavreni ventilu ?? nebo se tim filtr nici ?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 680x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15973-jak-snizit-prutok-vnejsiho-filtru