Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílý maz

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Bílý maz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2010 18:59 Žena stetinka [270] Re: Toddik1
zkus trošku pohledat tohle forum, několikrát už to tu bylo. Jen bakteriální povlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 18:45 Toddik1 Re: koikapor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, udělal se mi na filtru takový bílý maz. Je po stranách filtru a vždycky když ho setřu, hned se po čase udělá znovu. Je to takový mazlavý. V akvýriu žádné problémy nemám je to pouze na filtru. Můžete mi prosím poradit co to může být a co dělat? přikládám nějaké fotky, snad to bude z nich vidět. Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:11 Muž Mike [3] Re: Silent
no když já jsem předimenzoval akvárka tak se usadili i na stěnách akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 18:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Silent
Jestli to dělají z nedostatku místa, to nevím, :) ale že to budou bakterie, na to bych si přisadil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 18:45 S Muž invalida [3881] Re: Toddik1
A nemůže to bejt vodní kámen..tady.ho máme hodně a na konvici když tam necháš vodu tak jde setřít prstem..jen doměnka..leč vlastní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 17:12 R Muž Silent [5949] Re: Silent
Zajímavá teorie. Bakterie nějak tak mají ve zvyku osídlit veškeré pevné plochy v nádrži. Určitě to ale nebude tím, že by neměli ve filtru místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.11.2010 17:05 Muž Mike [3] Re: Toddik1
To jsou bakterie,jsou neškodné,foto řekne víc.Máš to asi předimenzované bakteriemi.Nemají místo ve filtru tak se usazují někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 16:38 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Toddik1
skus fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 06:55 Toddik1 – Bílý maz
Ahoj všem. Chtěl bych vás poprosit o radu. Mám venkovní, závěsný filtr aquaclear. V poslední době se mi v místě, kde protéká voda a přepadá do akvária, tvoří takový bílý maz po stěnách filtru. Vždycky vemu vatu a ten maz setřu, ale zase se tam udělá. Nevíte čím to je, popřípadě jak se toho zbavit? Akvárium mám cca. rok a před tím se to nestávalo. Díky za rad.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 16:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Killer
Ne.. to si můžu zajít do rybníka, tam toho je, ale díky=). Když se pokoukáš po netu, tak čas od času je zmíňka, že někomu něco takového v akva vyrostlo. Ale většinou to sou takové patvary na rostlinách. No, dobré to může být možná k čištění vody. Sou to filtrátoři. A také něco spotřebovávají na svoje schránky. Rozhodně ničemu neškodí, ale né každému se líbí :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 16:00 Muž Killer [133] - SumciRe: johan
Až mi zase vyroste, tak ti jí pošlu.. Ani sem se vlastně nikde neptal ani nehledal jestli je třeba k něčemu dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 15:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Killer
Ách jo. tu sem chtěl mít vždycky v akvárku. V rybníce to spolu s mechovkama tvoří takové porosty, které vypadají skoro jako korálový útes :-P .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 15:32 Muž Killer [133] - SumciRe: filipsi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nejspíš je to rybniční houba.. Každopádně když sem to dal uschnout,tak to bylo jak prášek a najednou to nebylo pevný,ale strašně křehký.. Tady mam pár fotek vyschlýho kentusu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 21:48 Muž Killer [133] - Sumci – Re: filipsi
bohužel doma mikroskop nemam..uvidm co to udělá kdyžtak to někam vemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 21:14 Muž filipsi [1295] Re: Killer
Co to vzit nekam pod mikroskop? Jsou nejake brebery, co vytvareji mohutna rosolovita pouzdra. Ted si ale nemuzu vzpomenout, co za brebery to je. Kazdopadne jsem to, myslim, nikdy nevidel. Alespon v takovem rozsahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 21:10 Muž Killer [133] - SumciRe: Štěpán
Nehýbe se to, nesmrdí to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 21:03 Muž Killer [133] - SumciRe: RAP
Mě to přijde jako zvlhlá slepená sůl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 21:03 Štěpán Re: Killer
Smrdí to? Hýbe se to? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 20:43 Muž PT [89] Re: Killer
Podobnou vec jsem videl ve fontance, ktera byla z umeleho piskovce, ale spis to bylo jen povrchove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 18:20 Joecz Re: RAP
To vypadá jak silikon.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 17:47 RAP Re: Killer
Něco podobného se mi vytvořilo, když jsem nechal kytku v umělé květináči i s vatou v akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 10:13 Muž Killer [133] - Sumci – bílej kentus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neví někdo co je to za bílou hmotu? Myslel sem nejdřív že to je nějaká plíseň,tak sem to chtěl vyndat,ale ono to totálně slepilo kamínky ze dna. Když to zmáčknu, tak se to jakoby rozpojí,jinak je to celkem pevný..dokonce mi to spadlo nazem a nerozpadlo se to celý..
fotka nasuchu:
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15967-bily-maz