Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slabý výkon filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Slabý výkon filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2023 16:43 Muž vlka [3426] Re: vaclav, lupara, Starka
Všem vám díky za dobré tipy a zkušenosti, jak to půjde, hned na to vlítnu. Čerpadlo může být to, co hledám, doufám, že je i v černé barvě, kvůli pozadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2023 08:00 Žena Starka [204] Re: vlka
Napíšu dva postřehy.
Když jsem vybírala čerpací hlavu, pročítala jsem od začátku do konce zdejší diskuze. Diskutující se shodli na tom, že tichý je Eheim, i když několik diskutujících s tím nesouhlasilo. Každopádně chválu jsem četla právě na Atman, který Ti zmínil Lupara. Takže když už, tak bych vybírala tyto dvě značky.

A druhý postřeh:
Nevím, jak u Tebe... Moje akvarko má rozměry 80x30x30 cm (takže nějakých 60 litrů), to Tvé má rozměry jiné, je vyšší, ale délku máš 75 cm (pokud se jedná o Časovanou bombu). Když jsem dala hlavu (mam stejnou) na plný výkon, tedy těch 650 l/h, tak mi to hybalo rostlinami a nevypadalo to na oko dobře a proste to bylo moc. Ale beru v potaz, že máš skoro dvojnásob litrů a máš vyšší akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.12.2023 07:31 Muž lupara [21] Re: vlka
Určitě to znáš, ale já jejich různé verze výkonu používám v 6 nádržích, které mám (od 200 po 800l), více jak 20 let a spokojenost. Není to žádná "dizajnová" nádhera, ale svůj účel plní výborně. S kostkamy bioakvacitu plně kompatibilní. Regulace výtoku u slabších hlav horší u silnějších už to vymakali kroužkem pod hlavou. Používal jsem i tyhle hlavy Eheim co máš, ale při udávaném stejném výkonu litrů za hodinu, jsou tyhle obyčejné o dost silnější než Eheim. Poruchovost naprosto minimální, hlučnost taky zanedbatelná, když se vychytají různé vibrace kabelu o kryt a tak....

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2023 23:58 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Všechny filtr jsou měřeny bez jakýchkoliv filtračních materiálů ale jestli ti nestačí vyber si nějakou čerpací hlavu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2023 19:35 Muž vlka [3426] – ...EHEIM čerpadlo 1212.010 Aquaball...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jen takovej malej dotázek, ani nevím, patřící-li sem. Začal jsem používat molitanovou kostku, do které jsem ,,zapíchnul,, hlavu z Aquaballu - viz fotky. Má uváděných cca 650 litrů/h a tak nějak pokukuji po nějaké ,,silnější,, hlavě, která by jednoduše řečeno ,,pasovala,, na tu kostku. Poradí prosím někdo, dikec...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 18:47 Muž Mislow [304] Re: riso
palec potlesk Super, ono se problemy s filtry diky tesneni nebo spatne vyrobe taky vyskytnou, ale 90 % vseho spociva v ucpani nekde, spatnemu sestaveni, preplnenim filtru filt. materialem apod., zvlaste kdyz filtr jeste neni tak stary. Tak hlavne ze to pekne slape. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 18:36 Muž riso [129] - CichlidyRe: Mislow
uvazoval jsi spravne, jsem blbec a mel jsem to spatne sestaveny tone. Uz to jede jak ma potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 22:41 Muž riso [129] - CichlidyRe: Mislow
zitra to rozeberu znova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 22:34 Muž Mislow [304] Re: riso
Tak pokud pred udrzbou slapal slusne a stalo se to az po udrzbe, tak by mohla byt chybicka nekde v sestaveni zpet mozna staci jen neco vic pootocit apod. Jen tak uvazuji ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 22:26 Muž riso [129] - CichlidyRe: Mislow
rikam, ze jsem to mel rozdelane komplet. Hadice a kolena nebyly tak ciste ani kdyz byly nove :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 22:21 Muž Mislow [304] Re: riso
Ahoj, procistil jsi i vsechny hadice od nasavaciho kose az po rampu vcetne kolen? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 22:00 Muž riso [129] - CichlidyRe: Silent
mel jsem to dneska rozebrane vsechno, stravil jsem na tom pul dne. Ale OK, zkusim to rozdelat cele jeste jednou. Davat za novy rotor 1500 Kc se mi fakt nechce :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 21:38 R Muž Silent [5949] Re: riso
Pokud jsi to už neudělal tak zkus ještě vyčistit rotor a rotorovou šachtu, případně prostory kudy v hlavě proudí voda včetně hadicového modulu. Pokud je všechno ostatní vyčištěné není důvod aby filtr neměl patřičný průtok. Pokud ani vyčištění rotoru a šachty nezabere tak jedině zkusit výměnu rotoru. I když i tam se mi zdá tři roky velmi krátká doba na opotřebení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 20:43 Muž riso [129] - CichlidyRe: Mejla82
zavzdusneny ani ucpany urcite nebude, jak jsem psal nize, vsechno je peclive vycistene. Tim poohlednutim po novem jsi doufam nemyslel novy filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 20:10 Mejla82 Re: riso
muze byt zavzdusneny,nebo ucpane cesty...Popripade pricpana rampa.Co se tyce magnetu muze byt uz opotrebovany..Zkusil bych se popripade poohlednout po novem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 20:03 Muž riso [129] - Cichlidy – Slaby vykon u Eheim 2080
Ahoj,

mam filtr Eheim Profesionel 3 1200XL (2080), jede presne 3 roky. Dneska jsem ho kompletne a hodne peclive vycistil vcetne hadic, jenze po zapojeni voda z rampy jen slabe cura. Vyndal jsem vsechny naplne, zkusil pustit naprazdno a je to to same, proud minimalni. Kde muze byt problem? Je mozne, ze casem ztratil vykon? Nekdo mi rikal, ze je potreba vymenit magnet, ze se casem "unavi"...je to pravda? co s tim?
Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 16:58 Muž Rollcut [-1] Re: Deathbull
No a nepomohlo by, kdybych vyměnil jedno patro se substratem za molitan? Aby tam bylo víc molitanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 14:51 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Rollcut
Zkus ho čistit 2x týdně po dobu tří, čtyř týdnů. Biopower puštěný naplno má docela sílu, nasává dost a vyniká hodně dobrou mechanickou filtrací. Po čase se dostaneš na interval daleko větší a bude třeba čistit hlavně spodní molitan..už se ti to nedostane do komory (komor) se substratem pro, ani na vrchní molitan. U mě to takhle fungovalo s nejmenším biopowerem s komorou navíc a nádrží 54L, jakmile se nádrž rozjela, tohle přestalo, voda jak křišťál a jediné co čístím je právě spodní molitan, protože to mám dost zarostlé, nezvládám odstraňovat odumřelé listy jinde než vepředu a nasává mi rostlinný odpad:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 14:43 Muž Rollcut [-1] Re: Pitras
Když vyndám filtrační náplně, tak má filtr normální výkon..silnej proud z něj teče. Takže se mi nadměrně zanášej filtrační náplně? To se mi moc ale nechce věřit..vždyt o něm uváděj, že je pro 160-240 litrový akvárium. A já mám 135l čistej objem... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 14:04 Muž Pitras [0] Re: Rollcut
Zkus se dostat do všech možných otvorů kudy proudí voda.Dobrou pomůckou jsou špulky do uší a kdyby ani pak nefungoval,reklamoval bych ho.Měl jsem podobný problém po delší době,kdy byl filtr v provozu a neměl jsem čas ho vyčistit a po důkladném vyčištění zase šlape jako hodinky.Nebo s ním zkus tohle tone třeba se pak umoudří a rozjede se ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 13:10 Muž Rollcut [-1] – Biopower 240
Zdravím. Mám dotaz ohledně vnitřního filtru Biopower 240. V Akváriu mi jel asi tři týdny (na plný výkon). Po třech týdnech ovšem začal ztrácet výkon. Řekl jsem si, že jelikož bojoval se zákalem v novém akváriu, tak že bude asi zanešenej. Tak sem ho vyčistil a už po třech!! dnech se to vrátilo... sotva z něj vytéka nějaký proud vody.. Co s tím? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 17:10 Muž avast [49] Re: Kent
Zkus to nějak profouknout a kde to pude těžko, tak tam je závada. Pak by to asi jedině mohl být motor nebo něco podobnýho. :) Ale spíš bych to viděl na to ucpání. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 16:53 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Linduš
Lunduš presne toto som urobil pred 3 dnami .. ale kompletne .. molytan ..hm .. skusim pozhanat novy .. ale pochybujem lebo ked som skusal v plnom umyvadle bez molytanu islo to dost salbo .. a ma to regulaciu ....je dost mozne ze sa tam doplazil slimak ( mam ich hodne ) a niekde sa tam zasekol no kezde som to uplne precistil newiem .. momentalne sa mi moc nechce nic robit kezde mam horucky 39 a tak . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 15:49 Žena Linduš [166] Re: Kent
můj fan 1 plus nemá regulaci. a výkon šel k nule, když byli zanesené ty cesty, kterými teče voda. takže hřídelku ven, ušní tyčinku, párátko a pěkně všechno prošťourat.
třeba to někomu pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 14:37 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kent
- mozna ptakovina, po vycisteni a instalaci zpatky do aqua, nezustal ti ve filtru vzduch? zkousel jsi filtrem otocit/obratit vzhuru nohama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 14:22 R Muž Silent [5949] Re: Kent
Pokud je slabý výkon i při regulaci naplno tak už patrně je nevyčistitelý molitan a přišel čas jeho výměny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 14:10 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky – Slabý výkon filtra
Mám 2 filtre aqvaely - fan mini plus a fan 1 plus a nedávno som ich kompletne čistil .. dneska som ich čisťil znova ale tentokrát majú slabý výkon .. čím to je? ? keď ešte predvčerom išli naplno?? filtre mam už asi rok a stavalo sa to viackrát no až takto nie ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 09:59 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Yirka
No test si musím koupit bo mi ho cca před dvouma tejdnama dělal kámoš a vše ok prostě se mi voda málo okysličuje protože tam mám jen ten jeden anubias a žádnej proud z filtru kterej by tu hladinu čeřil a tím jí okysličoval :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 08:02 Muž Yirka [9117] Re: PrincPrincessen
Jestli ten problém s nutností vhánět další vzduch do nádrže není spíš spojen s tím, že vzhledem k jejímu charakteru a absenci rostlin je vyšší hodnota N-látek. Máš nějaký přehled o hodnotách NO2, NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 22:59 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Yirka
No já mám konce filtrů teda hadice skoro položené na hladině a i tam mám takovou tu lopatku na čeření a ten tlak to stejně nečeří tak jak bych si představoval a poznal jsem to tak že ryby jak malé tak velké v rychlejším tempu a zhluboka dýchali a nebo byli u vývodu z filtru (u hladiny) po té co jsem tam dal vzduchovací motůrek s kamínkem je vše ok jen mi štve ty bublinky a ten trochu hlučnej motůrek tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 18:01 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Walker
da sa to upravit aby viac virili hladinu,ale vyrobcovia ich tak robia aby co najmenej virili hladinu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 17:48 Muž Yirka [9117] Re: PrincPrincessen
Jak jsi to neprovzdušnění změřil? Rampa jde vždy seřídit tak, aby byla hladina čeřena dle požadavku akvaristy... Ještě k tomú koukám, že tam máš dva filtry, takže nedostatečné provzdušnění snad ani není možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 17:46 Muž Walker [66] - CichlidyRe: prisavnik
Externí filtry dle mého víří hladinu přesně tak, jak si akvarista přeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 17:22 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: PrincPrincessen
externe filtry su robrnr tak aby co najmenej virili hladinu vody,mno budes mat dekoraciu bublinky :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 17:18 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
To já mám právě opačný problém ze dvou externích filtrů mi jde ten proud tak nějak málo že mi neprovzdušní vodu a tak jsem musel vyhrabat motůrek, hadičky a kamínek na bublinky :-|

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 999x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15942-slaby-vykon-filtru