Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Ecco Pro (130/200/300)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Ecco Pro (130/200/300)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 23:04 Rado – Nedomyslené a nekvalitné.
Mal som zlú predstavu o kvalite Eheim filtrov vďaka ich neutíchajúcej reklame.No skúsil som dva a popravde som sklamaný.Takýto filter už nikdy nekúpim.Momentálne mám dva kde jeden stojí len tak ladom a druhému odzvonilo - nefunkčná hlava.Čakal som od Eheimu viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 15:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: afc1886
Z tohoto obchodu som si včera už aj dal do košíka, že idem kúpiť (lebo ho majú za dobrú cenu a idem odtiaľ brať aj iné veci zrovna), ale dal som drahší diel 7656158 www.rostlinna-akvaria.cz/…

Ten diel 4004512 je lacnejší, aký je rozdiel? Bude pasovať?

EDIT: Tak už som si všimol, že nebude - to je tiež prechodový, na oba konce hadica. Zostáva len ten drahší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 14:51 Muž LeRi [315] Re: afc1886
Ji je to s přechodem no stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 14:45 R Muž afc1886 [14631] Re: LeRi
Ten co jsi mu poslal ty, si myslím že nepasuje. Asi bude třeba koupit originál. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 14:39 Muž LeRi [315] Re: zervan
Koupil bych pro jistotu oba nové ony se neztratí www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 13:23 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Fotka k příspěvku Ráno som ešte ten ventil spevnil páskou a zapojil do prevádzky. Funguje, možno by to takto mohlo bežať celé roky, no ten pocit neistoty ma prinútil vykonať isté opatrenia:
* celý filter je v cca 20 l kýbli - ak bude tiecť, dúfam, že do kýbla a nie striekať naokolo (kýbeľ žiaľ nie je vyšší ako úroveň ventilov);
* využil som modularitu inštalačného setu pre nasávanie - skrátil som ho na minimum, teda nasáva cca 5 cm pod hladinou a ak by akvárium aj začalo vytekať, vytečie len po túto úroveň;
* obe hadice som uviazal spolu tesne nad filtrom, tak ak by sa to vytiahlo, hadica by nemala uletieť preč, ale zostať nad kýblom (aspoň dúfam).

EDIT: Na fotke vidno tú prasklinu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 10:12 Muž Kubaa [718] Re: zervan
Pokud je Eheim (moje zkušenmost s modelem Classic) nad hladinou - akvárium i filtr stál na stejné úrovni, ale protože bylo akvárium nízké, byl fitr o pár centimetrů vyšší než akvárium) - tak má tendenci se zavzdušnovat - asi se prostě bubliny vzduchu mají tendenci vytvářet v nejvyšší části oběhu vody - fungovalo to, ale hlučelo to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 07:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ctibum
Vďaka za tipy!

ctibum: Lepidlo je www.pattex.sk/… - čo som našiel doma, to som použil. Také pásky mám, skúsim aj stiahnuť teda. Fotku už nestíham...

Yirka: To chápem, ale nasávací kôš je tesne nad dnom . Mohol by som ho skúsiť dať dočasne nejako vyššie, ak to dám celé šikmo a bude to tak držať, moholo by to ísť. Vlastne pozerám, že rúra je z 2 dielov, tak spodný skúsim odmontovať.

LeRi: V podstate hej, ak bude rýchlejší ako samospád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 06:26 Muž Yirka [9117] Re: zervan
Do dna nemusí. Vyteče jen do hloubky ponoření nasávaciho koße.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 06:02 R Muž ctibum [6838] Re: zervan
Jsou to spojené nádoby, akvárko a filtr. Když bude filtr moc vysoko, nepoteče ti do něj samospádem správně voda, když bude moc nízko, poteče moc a zvýší se neúměrně tlak ve filtru...
Dej ještě fotku té prasklé části. Jen pro info...
Chemopren... No nevím. To je nějaký spešl na plasty? Jestli ne a je to ten klasik, co se nechá odvětrat a pak se díly spojí, tak nevěřím, že to bude držet. To už bych ty zarážky (packy) stáhnul plastovou stahovací páskou ( www.xdomacnost.cz/… ). Resp. sestavil bych ventil jak má být a stáhnul fest pásku kolem té části, kdy jsou packy. Tím je zatlačíš dovnitř, tzn. neměl by jít ten druhý kus vycvaknout... Takhle bych tomu věřil a nový ventil ani nekupoval. Tedy pokud jsem správně pochopil, kde je problém... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 01:05 Muž LeRi [315] Re: zervan
Měl si použít spíš vteřinové lepidlo ale snad se nic nestane, když bude filtr celý pod úrovní vrchní hrany té nádoby i s tím vetilem (levor nebo kbelík) tak bude pořád odčerpávát vodu zpátky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 00:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: LeRi
No OK - i keď nerozumiem prečo, ale i v návode sa píše, že má byť 40 - 150 cm pod hladinou. Logicky mi to pripadá zmysluplné len pri napĺňaní filtra vodou.

Lavór je asi zbytočný - ak to začne tiecť, tak vytečie akvárko až do dna. Lepidlo by však malo držať (keď to zapojím, nebudem sa toho ani chytať). Už som to zalepil a nechám do rána schnúť. Hádam trochu Chemoprenu nespôsobí otravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 00:41 Muž LeRi [315] Re: zervan
Nad akvárium ho nedávej no pro jistotu ho spíš celý strč jen do nějakého lavoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 00:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: LeRi
To nie je zlý nápad, nakydám tam lepidla, vložím tam, nechám do rána vytvrdnúť a hádam to nejako vydrží, kým nebudem mať nový ventil. A ten filter môžem dať nad úroveň akvária pre istotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 00:22 Muž LeRi [315] Re: zervan
Silou nic nedělej no když už je tam prasklina , zacvakni to zpátky tak aby to neteklo slep to natvrdo k sobě a jeď koupit jiné ventily nebo objednej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 00:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ctibum
No hej, vyzerá to tak, lenže mi to tam nejde zacvaknúť späť tak, aby to nešlo malou silou dať zase von. Či lepšie povedané, mi to ani nezacvakne, len to tak trochu drží. Keď vizuálne porovnám s druhým ventilom, asi by to chcelo potlačiť ešte viac, ale hoci mám veľké silné ruky, nejde mi to. Skúsim zhodiť ten 2 diel z hadice a zajtra to vo zveráku nejako nabiť dnu alebo čo... Ale i tak to bude asi k ničomu, lebo tá zarážka z druhej strany má na hornej časti puklinu asi 3 mm dlhú, teda nie je to síce prasknuté celé, ale asi to bol dôvod, prečo to vyskočilo von. Ak to tam aj dám, nebudem to môcť nechať bez dozoru. Iba že by som dal celý filter hore nad akvárko, teda ak by sa to rozpojilo, nemalo by to tiecť. Či je to hlúposť?

Ak aj niekde ventil objednám, skôr ako v pondelok určite nebude a nemôžem nechať akvárium bez filtra. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 00:00 Muž LeRi [315] Re: zervan
Jj drží to jen zacvaklé v těch packách na ventilu, asi únava materiálu, za ty prachy neber to vždyť je to renomovaná prověřená značka pošlou ti za slušný peníz nový díl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:47 R Muž ctibum [6838] Re: zervan
Nemám, ale přijde mi to jednoduše zacvakávací. Viz ta packa z boku na ventilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:40 Muž zervan [1123] - Rostliny – rozpadnutie kohúta
Fotka k příspěvku Vedel by mi prosím niekto objasniť, ako sa mi mohli rozpojiť tieto 2 diely? Teda pokiaľ viem, je to jeden diel - výtokový kohút 7656158, ktorý nie je rozoberateľný a príde mi strašne divné, že ide (aspoň teraz) voľne rozpájať, keď na jednom i druhom konci je super bezpečný mechanizmus uchytenia o hadicu a do filtra coze

Šiel som spať, ale sa mi zdalo, že mi vo filtri akosi šuští vzduch (včera som ho mal otvorený, vyberal som nejaké náplne), tak som s ním šiel potrepať a zrazu prúd vody :-( Nevedel som hneď odkiaľ vlastne, bleskovo som uzavrel ventily - nepomohlo, ale videl som, že z prítokovej hadice tečie, som ju nejako dotlačil a rýchlo otvoril otvor na nasávacej rúre a tak vytiekol len asi liter. No ale keby som pri tom nebol, tak by vytieklo kompletne celé akvárium :-O Nič zvláštne som s tým ventilom nerobil. Teraz dosť klesla moja dôvera vo filter ako celok, pokladal som to za premakaný bezpečný systém, kde mi nič nehrozí, ak sám nespravím nejakú blbosť.

Dá sa to nejako nasadiť? Opraviť? Či za 10-13 € rýchlo zohnať niekde nový? To asi tak rýchlo nezoženiem rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 17:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Suntour
Meral som môj EHEIM Ecco Pro 200 a na 38 cm by vošiel, tak vcelku natesno. Takže 130 (ak sa nemýlim, má o 1 košík menej) by mal vojsť v pohode.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 16:59 Muž Suntour [4]
Ahoj, kolik potřebuje Eheim Ecco Pro 130 na výšku prostoru ?
Vejde se do 38cm ?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2017 09:07 Muž Suntour [4] Re: daren
Já koukám po externím filtru a napadla mě jen tahle situace. Když se vypne proud, jestli s tím nemá filtr problém. Teda nemá...díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 17:59 Muž daren [408] Re: Suntour
Pokud nemas nejakou extra zahnojeny rotor/vrtulku, asi neni duvod aby se nerozbehnul. Uz jsem ho vypinal hodnekrat a pokazde se normalne roztocil. Asi jako vysavac nebo mixer :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 16:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Suntour
U nás vypadáva elektrika často a vždy sa rozbehol normálne. A vlastne ho i sám na chvíľu vypínam z elektriky, keď kŕmim červami, takmer každý druhý deň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 16:11 R Muž afc1886 [14631] Re: Suntour
U mě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 16:04 Muž Suntour [4] – když nejde proud
Ahoj, když náhle nejde proud a potom se zapne, najede filtr v pohodě ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 10:14 Muž dravec [72] - RostlinyRe: derata
Ano bielu vatu davam, da sa dat aj jemny molitan. AKurat že tá vata sa dost zanasa a po 2-3 mesiacoch doporucujem vymenu, nakolko sa z toho stane take mazlave blato a vyrazne to znizi prietok filtra. Vata vobec nemusi byt orig., lacno sa da kupit vata do klimatizácií a podla mna je to to iste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 09:54 Muž derata [11] Re: dravec
Dík, a měl jsi v tom Eheimu tu jejich bílou vatu? Bez ní by to mohlo být i více. Těch 350 litru mi jednou otočí akva + aqua nova 1500... to už by snad mohlo stačit.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 09:50 Muž dravec [72] - RostlinyRe: derata
Este by som doplnil, že ten eheim kvalitnejsie plasty a spracovanie... Nieže by som chcel povedat ze 901 je horšia volba ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 09:49 Muž dravec [72] - RostlinyRe: derata
Ten JBL s naplnami a po zabehnuti nebude vyssi ako 380 litr., aj v navode to tak píšu. Eheim ecco 300 s naplnami a mesiac po zabehnuti cca 350 litr., meral som. S tým ze vo vsetkych košoch mam substrat, nie tie umele gulicky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 09:22 Muž derata [11] – EHEIM vs JBL
Ahoj, rozhoduji se mezi JBL e901 a ecco pro 2036 jako druhý filtr do mého 450l akva.

JBL má v testech reálně průtok místo 900l cca 720l bez médií. U EHEIM většinou slyším že deklarovaný průtok opravdu odpovídá reálnému tedy 2036 by měl mít 750 litrů za hodinu. Oněch 750 litru mi jako druhý filtr příjde dostatečné, ale kdyby to bylo v reálu jen 500 a s náplněmi 300 tak už to je dost málo na ten EHEIM.

Neměřili jste někdo náhodou jak na tom EHEIM je s deklarovný průtok vs skutečný?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 12:51 Muž dome [6] - Rostliny – hlučnost filtru ecco 300
Zdravím.Vlastním tento filtr již přes tři roky.Hlučný je filtr sám o sobě,ale v přiměřené úrovni hlučnosti.Nicméně poslední dobu je hlučnějčí mnohem víc.Vičistil jsem ho snad už 5x,tak jak to jen běžným uživatelským způsobem lze.Zavzdušněný není.
Ten zvuk nápadně připomíná jakoby nárazy plastu o plast.Jak kdyby ta vrtulka čerpadla se o něco stále třela nebo nevím.Nějaká mechanická překážka,ale jak sem řekl,filtr je několikrát čištěný.
Tak mě napadlo,že problém může být někde v té "hlavě" čerpadla,kam už se člověk úplně nedostane....
Co myslíte vy? omlouvám se jak jsem popsal problém :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 20:56 Muž AlQuds [161] – uvolnena multifunkcni paka
Zdravim vespolek. Potreboval bych poradit se zavadou na filtru Eheim Ecco Pro 2034. Mam ho uz 3 a pul roku, zatim bez problemu a absolutni spokojenost. Po poslednim cisteni filtru pred cca mesicem bohuzel filtr zacal byt hlucnejsi. Myslel jsem, ze si to casem sedne a vrati se do normalu, bohuzel nestalo se. Chtel jsem se na to dnes znovu podivat a zjistil jsem, ze se mi (nevim jak, mozna pri tom poslednim cisteni) uvolnil na jedne strane uchyt mutlifunkcni paky, ktera by mela byt z obou stran pripevnena k filtracnimu kosi. Na jedne strane je ten uchyt uplne volny, pri pohybu pakou ho muzu od kose uplne oddelit, ale na druhe strane to drzi. Tim padem se mi ani nedari uvolnit a vyjmout cerpaci hlavu, abych to prozkoumal trochu blize. Pri posunu paky se mi v kosi nazzvedne jen jedna strana hlavy, druha (u poskozeneho uchytu) se nezveda. Zkousel jsem tomu mechanicky napomoci, ale nechtel jsem pusobit prilis velkou silou, takze se mi cerpaci hlavu z kose vytahnout nepodarilo. Je mozne toto nejak opravit? Netusim, zda se u toho uchytu neco odlomilo nebo se jen uvolnil a bylo by mozne ho zpatky prisroubovat. V tom uchytu je z vnejsi strany neco na zpusob otvoru pro sroubovak, ale zadny mi tam nepasuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2016 22:09 - Re: dravec
Mám dva takéto filtre.Jeden ten repasovaný.Druhý v tejto časti ani neplánujem otvárať.Jedine že by nedaj bože začal práve tam pretekať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 19:03 Muž dravec [72] - RostlinyRe: prasan
Pisali že raz za cas to prečistiť. Filter ma vyse roka a kupil som ho z druhej ruky tak som to chcel mat naporiadku. Toto soudruzi z NDR nezvladli. Inak su to dobre filtre - pochavlujem.
Otovrit sa mi ho podarilo asi po 20 minutovom spekulovani a nejak som to chytil za okraj a popotahovanim sa to podarilo. Inak to necitim casto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2016 23:57 - Re: dravec
Takmer nerozoberatelná časť.Jednoduchý návod asi ani nie je.Ide to fakt zle.Po rokoch zarážky tvrdnú a často sa to pri rozoberaní poláme.Ak už to ulomíš,tak sa to dá zabezbečiť dvoma tesneniami nad seba.Samotné to potom musíš pracne dáko stiahnuť.Jeden takýto z ruky kúpený mám a stiahol som to páskovačom.Na čo to vlastne chceš rozoberať?Tečie ti tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 22:32 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravím ma niekto navod na jednoduche otvorene šachty komory cerpadla (eheim ecco pro)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 14:47 Muž dravec [72] - RostlinyRe: daren
Chalani dakujem za rady
Presne tak, to si pekne napisal, naucit rybarcit je top!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2016 20:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: dravec
JBL Symec VL: rybicky.net/vyrobky/2467 - vyzerá na nerozpoznanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2016 21:52 Muž daren [408] Re: dravec
No dobre, jsme na rybickach, naucim te rybarit :)

lmgtfy.com/…

Reklamy preskoc, vem prvni odkaz (shop.filter-technics.cz/…), zvol typ (ja pouzivam tusim G4) a m2 a trada. Snad to bude k uzitku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2016 00:27 Muž ludvik [1082] Re: dravec
Vata nějakého normálnějšího výrobce (třeba Fluval nebo Sera) není nijak drahá. Čtvrt kila stojí asi stodvacet korun. A je toho hromada, ani nevím kolik toho lze nastříhat, ještě jsem to nedobral a to tím plním jak Ecco, tak 2075.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 22:10 Muž dravec [72] - Rostliny
Neskusal niektu tu vatu z ebay?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 22:09 Muž dravec [72] - RostlinyRe: daren
Daren diky moc za tip. Do Plzne niekedy isto pojdem ozvem sa ti a dame si plzenske :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 21:28 Muž daren [408] Re: dravec
Ja jsem si nabral 'zbytky' fitracni vaty kdyz to u nas v praci menili v klimatizacich. Zkus nejakou vzduchotechniku, pocitam, ze to tam budou mit v metrazi za pakatel, pak si z toho vystrihnes kolecka dle potreby.

PS: Kdybys mel cestu pres univerzitu v Plzni, tak dej vedet, neco ti venuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 18:17 Muž dravec [72] - Rostliny – Filtračna vata
Zdravím, viete mi niekto poradit lacnejšiu variantu filtracnej vaty do filtra Eh.ecco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 09:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dravec
Ty ceny na ebay jsou šílené! coze
Na Aliexpress za cca 100Kč i s dopravou a podle fotek to je totéž.
Edit: Beru zpět. Problém je v mojem mobilu. Na ebay zobrazuje ceny v Kč se symbolem dolaru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2016 08:39 Muž dravec [72] - RostlinyRe: grupyk
Ja ich mam, tie s bovdenom, super ohybne aj na cistenie trubic, dopopručujem.
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 10:22 Muž Daviman84 [9] Re: grupyk
To nemám, ale vypadají že nebudou moc ohebný, takže se nedostaneš do záhybů nasávání a vyústění...
I když za tu cenu proč to nezkusit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 09:59 Muž grupyk [20] – údržba hadic
Zdravím nemáte někdo odzkoušeno tyhle levný štětky na údržbu hadic a trubek? m.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 12:55 Klababa Re: afc1886
Nemyslím rychlost "zapáčení",ale interval mezi vrácením páky do provozní polohy a strčením kabelu do zásuvky. Když tam byl interval větší, asi vytekla voda z hadice a výsledek byl prázdná komora u vrtulky a "rachot" po zapnutí. A naopak po prvním pokusu s automatickým napuštěním nádoby jsem trochu vody odlil... a pak to šlo.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 10846x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15924-filtr-eheim-ecco-pro-130200300