Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stojan křupe

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Stojan křupe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 12:01 Muž sollik [257] - CichlidyRe: 2lizard
2lizard: Jsem rád že to takhle vidíš. Drobátko jsem o těch materiálech zaslechl, proto jsem si s klidným srdcem skříňku vyrobil z lamina. O slabých stránkách tohoto materiálu vím a beru na ně ohled .......... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 08:34 Muž 2lizard [7] Re: sollik
To je sic pravda, ale snažíme se to "nebezpečí" nějak eliminovat.

Když jsem řešil podstavec pod své akva, udělal jsem dva návrhy - kov a MDF (kterou jsem okopčil od Juwelu v Hornbachu) a nechal to spočítat kolegou statikem.
Nu dost se v tom MDF babral, neb nemohl zjistit jeho zatížení a jiné pevnostní limity, ale pak se mu to nějak zadařilo a vyšlo z toho, že MDF je nevyhovující a to nebral v potaz případné zvlhnutí od vody.

Ale co, každý strůjcem svého štěstí, já bych víc jak 300kg na MDF nedával. Ona pak stačí blbost, trocha vody a je zaděláno na průser.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 08:16 Muž sollik [257] - CichlidyRe: 2lizard
To je možný. Ale stejně tak můžeme mít společnou vodu z naší pračky, společný oheň z vyhořelý televize .......... To nejde takhle brát ........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 00:15 Muž 2lizard [7] Re: solik
Ještě nic, ale brzo možná tu vodu z tvého akva - třeba se tam dostane i nějaká malá rybička hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 18:39 Muž sollik [257] - CichlidyRe: 2lizard
Co mají sousedi společného s mojí nádrží? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 17:26 Muž 2lizard [7] Re: solik
Když jsi masochista tak budiž smich , ale co na to případní sousedi pod tebou coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 17:00 S Muž invalida [3881] Re: Yirka
Problem není v třísce ale když se to někde smočí lehko se vytrhnou šrouby ano Toho se hrozně bojím furt...praskla mi jednou asi 300ka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 16:58 Muž Yirka [9126] Re: Pajik
Vůbec bych se nebál znovu použít dřevotřísku. Je však třeba zvážit rizika úniku vody a udělat nějakou prevenci. To zavětrování zad je dobrý krok ke zvýšení pevnosti a rovněž může být uděláno dřevotřískou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 16:53 Muž sollik [257] - CichlidyRe: 2lizard
Určitě je to jistější. Já mám 700l afriky na skříňce z lamina a mám spánek taky klidný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 16:29 Muž 2lizard [7] Re: solik
Proto jsem si ten kovový stojan nechal udělat u zámečníka a vyšel mě i s materiálem na necelé 2.000,-Kč (svařováno TIG) a mám klidný spánek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 16:09 Muž sollik [257] - CichlidyRe: invalida
To je přesně ono. Kdyby výrobci ještě svařovali dovnitř kovové rámy stála by ta skříňka baťoh peněz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 16:05 S Muž invalida [3881] Re: sollik
No já sem přítelem dřeva..leč pravda i peníze jsou jedním z kritérií ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 16:03 Muž sollik [257] - CichlidyRe: invalida
Ono kdyby to lamino bylo tak špatný tak by z něj spousta výrobců skříňky nedělala. Je to prostě kus nábytku. Do pěstírny si to určitě nikdo nedá, ale do bytu to musí taky trochu vypadat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 15:50 Pajik Re: Yirka
Díky všem za rady. Vyměním tu poškozenou desku za novou a ještě tam přidám zadní desku. Teď je zadní deska asi jen do poloviny stojanu - jedna část tvoří skříňku s dvířky a druhá je otevřená s poličkou. Když bude deska i na té druhé části, předpokládám, že se to ještě víc zpevní. Zajímá mě ale jestli mám zase použít na nové části tu dřevotřísku a nebo raděli dřevo. Když by tam byla kombinace různých materiálů (nové dřevo a stará dřevotříska), jaký to bude mít vliv na stabilitu a nosnost stojanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 15:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: invalida
Spravne, lamino trestat, stejne jako koberce, desne se nacucnou a pak pod tim bobtnaji parkety. Myslim si, ze nebude tezke se tady vseobecne dohodnout, ze po vytekajici vode z nadrze nikdo netouzi, a z toho vyplyva i vysoka pravdepodobnost, ze se vsichni vynasnazime mit na podlaze co nejnizsi hladinu vody ;-) . Kdyz uz k nejake katastrofe dojde, je u lamina dost casu to resit, nepovoli okamzite po namoceni. A kdyz uz tece voda k sousedum o patro niz, to lamino uz toho tak moc nenese smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:48 Muž Yirka [9126] Re: trodat
A jak víš, že problém není(je) zrovna v rohu? To se takto nedá jednoznačně poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 13:58 trodat Re: Pajik
jak už tu psali,dej tam do každého rohu hranol 40x40 jako opěrné body a máš po starosti. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 13:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pajik
Jo, je to o strach, chce to jednat. Pokud je to jen jedno prkno, a neni povrchove zrovna z neceho snadno sehnatelneho (ze by se rovnou vymenilo), zmeril bych vnitrni rozmer ve stolku primo u nej, nechal v nejakem BAUneco uriznout lamino presne na ten vnitrni rozmer a pritahl to k te bocni noze par srouby (zevnitr stolku). Tim i kdyby to puvodni lamino prislo o veskerou nosnost, prevezme to to nove (pokud bude presne). A protoze je namahano tak, ze nenamaha ty srouby (ty ho jen drzi na miste), mohl by takto vnitrne zpevneny stolek/stojan dale plnit svou funkci a zvenci nemusi byt nic videt. Protoze ale nevidim jak to vypada, je to jen takova rada podle toho, co si predstavuji, takze za vysledek pochopitelne rucit nemohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2010 12:01 S Muž invalida [3881] Re: Pajik
Řek bych žee to máš blbý..bál bych se ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 10:27 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Yirka
Jak píše Yirka - nejlepší by bylo vyměnit. Nebo vystužit dřevěným hranolkem a prošroubovat skrz.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 09:34 Muž Yirka [9126] Re: Pajik
Jakmile je porušena struktura dřevotřískového lamina, je třeba začít jednat a desku vyměnit. Vlhkost po narušení desku může zcela zbavit nosnosti a ve spojích se vydrolí. Jde o to za jak dlouho jsi na to přišla. Já bych však měnil, 200 l už není žádný kýblík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 09:31 ginny Re: pajik
Chtělo by to fotku aby bylo vidět, jak moc je to poškozené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 09:22 Pajik – Stojan křupe
Ahoj, mám stojan od firmy Eheim pod 200l akvárko. Venkovní filtr, který je umístěný ve skříňce stojanu, špatně těsnil a vylila se mi voda. Než jsem všechno utřela dřevotříska se v místě kde byla voda jakoby nafoukla. Občas se teď stane, že to ve stojanu jakoby křupne. Jinak stojan se nijak nehýbe ani nevyklá. Mám se obávat, že to stojan nevydrží a a vyhodit ho? Nebo by to šlo nějak zpevnit? Moc díky za rady.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15910-stojan-krupe