Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrstvené dno z písku

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Vrstvené dno z písku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 16:27 Muž fido16 [631] Re: romant
Časem se to určitě promíchá s tím jsem počítal ale nebude to zas takové rapidní promíchání jelikož toho písku tam bylo méně, substrát co jsem přidal mán cca 3-4 cm vrstvu. Ale uvidíme časem zatím se mi to líbí. A zdá se mi že se mi rybky trošku více vybarvily. Hlavně mřenky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 08:16 R Muž romant [27987] Re: ondra
Právě tu objemovou hmotnost bych viděl jako značnou výhodu právě při takovým tom efektu pocukrování světlejšího dna tímto substrátem. Myslím si, že ten efekt nebude jenom krátkodobý, ale bude to věc trvalejšího charakteru a byť jsem prozatím neměl možnost s tímto substrátem pracovat, tak tento dojem na mě takto od stolu udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2012 08:12 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Yirka
částečně se to určitě promíchá, ale ne zase moc. Přeci jen je tam obrovský rozdíl v objemové hmotnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 07:39 Muž Yirka [9126] Re: fido16
Teď to vypadá zajímavě, dříve či později, dle intenzity odkalování, se to stejně smíchá na homogenní odstín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 17:44 Muž fido16 [631] Re: fido16
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takže dnes předěláno. Snad se bude líbit :-)
Přítelkyně mi na to řekla že to vypadá jak granko :-). Ale mě se to strašně líbí a rybky se krásně vyjímají na tom hnědém jak na bílém :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 20:25 Muž fido16 [631] Re: romant
Takže pro všechny co by měli zájem vědět co je to za štěrk tak se to jmenuje KONGO K4 na internetu jsem ho nikde nenašel sehnal jsem jej v jedné akvaristice od pána jménem Ondřej Sladký. Tomuto za něj děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 19:57 yenya Re: fido16
Souhlas s kolegyní a kolegy, mají pravdu. Dosypat a hotovo, bude to pěkné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2012 19:41 Muž exit [116] - RostlinyRe: fido16
Já bych určitě neměnil jenom dosypal.Jednak vytvoříš více místa pro kořeny rostlin což je jenom dobře a za druhé vytvoříš větší plochu pro nitrifikační bakterie a za třetí ušetříš akva šoku a sebe od časté výměny vody a problému s tím spojených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2012 19:34 R Muž romant [27987] Re: fido16
Udělal bych to jak píšeš, jenom dosypal, bude to taková nedbalá elegance a to se třeba zrovna mě líbí. ;-) Jinak pokud to budeš měnit komplet, tak nezapomeň na to, že se zbavíš podstatný části nitrifikačních bakterií(smozřejmě že zůstanou ve filtru) a tak bude třeba po té výměně nenechat nic náhodě a často měnit vodu, klidně denně v prvním týdnu po výměně. :-)
Možná, že by jsi mohl uvést o jaký materiál se jedná, určitě se bude líbit více lidem, tak ať mají inspiraci, protože tak jak jsi to pojal, mě to příjde velmi zajímavý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2012 19:28 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: fido16
tak uvidíš,co na to ostatní ano ale nejhlavnější je,aby se líbilo tobě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 19:27 Muž fido16 [631] Re: glumča
No akva je založené asi 9 měsíců a odkaluji pravidelně. Takže jsem přemýšlel že to odkalím a dosypu cca 2 cm tohohle hnědého štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 19:24 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: fido16
hele,já bych to jen dosypala,to dno nemáš nikterak zaprasený,je vidět,že akva není asi dlouhou dobu založený,viď?nechtělo by se mi to znova překopávat.Fakt to vypadá dobře ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 19:19 Muž fido16 [631] Re: glumča
Právě mě se to též líbí ale chtěl bych slyšet názory od vás ostatních :-). Původní vrstav je cca 1.5 cm silná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 19:18 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: fido16
mě se to líbí,vůbec to nevypadá špatně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 19:15 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku čauky chci se zeptat chci poradit dnes jsem dovezl štěrk do akva a chci vyměnit dno, nebo ponechat původní a dosypat. Co je reálnější? Vzhledem k tomu že dovezený štěrk je lehčí jak původní obávám se že mi v něm nebudou dret dobře rostliny proto jsem přemýšel že původní dno jen dosypu. Akorát se to časem určitě promíchá. Viz foto jak to vypadá po testu když jsem písek přidal
zatím se přikláním ke kompletní výměně dna. Ryby ven, technika dekorace, výměna dna doplňění uschované vody a doplňení vodou čerstvou a návrat rybek :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 15:06 Muž borisTIGER [1] Re: romant
na uplné dno jsem dal JBL Aquabasis plus. No nakonec to vypadá že tam ten jemný říční písek dám, ale jen proto abych utvořil silnější vrstvu dna..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 14:34 R Muž romant [27987] Re: borisTIGER
Já bych tam tu nejjemnější frakci vůbec nedával. Stejně bude za čas oku pozorovatelově nenávratně ukryta. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 14:26 Muž borisTIGER [1] Re: Maza
No tak jestli se to promíchá tak to by mě nevadilo. Aspoň ten křemičitý písek trochu ztmavne. Spíš aby to nedělalo nějakou neplechu ta velmi jemná frakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 13:55 R Muž romant [27987] Re: borisTIGER
K uhnívání rostlin docházet nebude, pouze se časem všechny vrstvy začnou promíchávat, třeba při odkalování. Jako základní vrstvu bych asi volil nějaký komerční výživný substrát obohacený o živiny, nebo je vhodný k rostlinám(pod rostliny) přidat nějaký hnojení, třeba v podobě kuliček. Ovšem nechat to tak jak popisuješ se dá taky. Já osobně mám složení dna pouze z jedný frakce(štěrk 2-4mm) a žádný zásobní hnojivo ve deně přidaný není, ale to je věc názoru jakou variantu si každý zvolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 13:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: borisTIGER
pri odkalovani se ti to stejne promicha.....

pri prohrabovani se prirozene stratifikuje nejemnejsi dolu a nejhrubsi nahoru, pri odkalovani se zase nahoru dostava jemna frakce a hruba se posouva dospod (samozrejme to taky zalezi na objemu a vaze jednotlivych zrn).... tak si to preber...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2010 13:52 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: borisTIGER
Stejně se ti to časem promíchá, tomu asi nezabráníš. Ale frakce 0,01-0,05mm - to už je ale prach a ne písek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 13:45 Muž borisTIGER [1] – Vrstvené dno z písku
Ahoj,
Potřeboval bych poradit předtím než napustím nádrž. Koupil jsem si v Hornbachu 1x 10kg křemičitý písek frakce 1.1-2.2mm, 3x 10kg křemičitý písek frakce 0.8-1.6mm, a 2x 10kg říčního písku frakce 0,01-0,05mm. Říční písek jsem koupil abych s ním překryl tenkou vrstvou křemičitý písek, který se mi svou světlou barvou moc nelibí. Je možné položit na dno nejhrubuší vrstvu, na ni středně hrubou a nahoru nejjemnější říční písek? Nebude docházet k uhnívání rostlin?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1057x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15894-vrstvene-dno-z-pisku