Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dostupnost rybek v obchodech

 

NápovědaFórum » Obchody  

Dostupnost rybek v obchodech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: michalcod
V okolí Pejřimova...do 40 km je tolik výborných akvaristů, že se to chce jen podívat do adresářů... dokonce stačí jen ten místní, jak jsem posléze zkontroloval... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 08:37 Muž bulawaio [92] Re: michalcod
nejprve bych si projel místní seznam ryb a z toho bych si vybral druhy, tak aby se k sobě hodily.Vybírat přímo v akvaristice a hned kupovat není dobré. Poté co bych věděl co chci bych si dojel nejlépe někam na burzu nakoupit nebo zavolal do akvaristiky, jestli ty moje vybrané rybky mají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 08:16 Muž michalcod [13] – Kam dojet koupit rybky?
Dobrýž den, poraďte prosím kam mám jet koupit rybky do nového-zavedeného akvária? Myslím tím, kde bude nějaký slušný výběr.
Jsem z Pelhřimova a u nás je to BÍDA.
Děkuji předem za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 16:37 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Rounce
tie nieje problem zohnat obzvlast na akva burze, v obchode som ich videl viac krat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 16:35 Muž Rounce [30]
U nás cca 15km od nás je akvaristika kde se dají sehnat dokonce i tyhle ryby Tlamovec černoploutvý což mě celkem překvapilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 16:09 Žena Danila [4489] - Sumci
švíco napsal: Když jsem se tak různě poptával po akvaristikách, proč nevezmou nějakou tu raritku nebo proč nevedou čtverzubce apod., tak mi bylo většinou řečeno, že jim ty ryby do týdne pochcípají, takže už je raději neberou. Ono se není čemu divit, když většina obsluhy kolikrát ani nezná rozdíl mezi dusičnanem a dusitanem. Natož aby věděli, jaké podmínky těm méně tradičním rybkám zajistit, takže asi tak.


Přesně tak. Je pravda, že pokud máte na obchodě raritky, méně běžné nebo choulostivé druhy, nedá se to dělat jinak, než s mimořádnou péčí a hlavně tomu musíte věnovat maximum času a úsilí. O znalostech nemluvě.....

Pak může nabídka vypadat takto:

www.zoobranik.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 19:02 Žena Miluška [9] Re: Miluška
Tak už mám sehnáno, hurááá !!! Dnes se mě povedly koupit 3ks halančíka pestrého Hjerseni v Plzni v akvaristice v Globusu, byla jsem více než překvapená, už tam jezdím dost dlouho a nikdy nic .... A u p.Kolaji mám objednáno 8ks razborek Galaxy. Nabízel i drobnoústky,ale když jsem z těch minirybiček viděla galaxky, tak to vyhrály. Vyzvednu si je na burze 13.11. kam se chci každopádně podívat ahoj ahoj
Ale Vivárium Mělník, či ZOO Braník bude určitě při nejbližší příležitosti cíl výletu, jsem hrozně zvědavá a už se dopředu těším ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:07 Žena BBerunka [10] - ŽivorodkyRe: Miluška
Ahoj, akva trhy se pořádají 20.11. páá
trhy.tropicalfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 21:48 Žena Danila [4489] - SumciRe: Miluška
Milouš napsala: Jezdím za bráchou ke Praze ...
Ke Praze? Tak to není ZOO Braník zas tak z ruky smich Držím palce při shánění rybišek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:24 Žena Miluška [9] Re: Miluška
Tak jsem kontaktovala p.Kolaju z Plzně ohledně burzy 13.11. Zatím se neozval, ale ještě je čas. Každopádně se tam vyrazím podívat, jsem zvědavá, nikdy jsem tam nebyla. Pokud bych neměla úspěch, tak zkusím Vivárium v Mělníce. Jezdím za bráchou ke Praze a tam odtud už to není tak daleko, tak by jsme udělali výlet. Každopádně dám potom vědět, zda jsem pochodila a co jsem sehnala za rybičky ahoj ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Miluška
Kontaktujte Mirka Kolaju - stránky jsou tuším kolaja.zverima...nebo pana Čecha -Superpet, než pojedete a myslím, že vás plně uspokojí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:48 Žena Miluška [9] Re: švíco
Děkuji všem za názory a rady. Ty obchody Vivarium, ZOO Bráník ... jsou určitě super a ráda bych tam někdy zavítala. Bohužel je to pro mě opravdu trochu "z ruky". Nemám tak velká akvárka (80l a 25l), abych si jela třeba pro 30 a více rybek. Potřebuju jich opravdu třeba jen 5-10 a to je ČD kurýr ta levnější varianta. V sobotu 13.11. zkusím burzu v Plzni. Třeba budu mít úspěch, to mám přece jen cca 50km. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 09:26 švíco Re: 2lizard
Jasně, že osobní vyzvednutí autem v ceně za benzín kolem 600Kč je luxus, ale když to člověk spojí s návštěvou nějaké památky, s oběděm v nějaké pěkné restauraci, tak máš výlet jako vyšitý a ještě si v závěru výletu zajedeš OSOBNĚ vybrat rybky a dovezeš si je domů v teple svého auta... ;-) Já jsem třeba ve Viváriu nikdy nebyl a už teď se tam těším víc než na Vánoce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 06:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: 2lizard
My si nějak nerozumíme - kolega Milouš (je sice nejspíš žena:-))je z Klenčí a pozastavuje se nad tím, proč nemají v Domažlicích větší výběr rybek a hledá větší výběr v obchodech na Plzeňsku, né kurýrové varianty...
Bezpochyby jsou vaše výpočty a názory správné, jen bych asi být jako vy z Trhanova, neřešil problém nákupu v Braníce:-), ale dál než do té Plzně bych nejel:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 00:00 Muž 2lizard [7] Re: LiborSprysl
Ono to kolikráte vyjde levněji, než si pro ně zajet autem.

Trhanov-Bráník = 155km = 310km
Se spotřebou kolem 7l/100km = 670,-Kč (počítáš-li naftu za 31,-Kč)

Nu nevím, ale za luxus bych spíše považoval právě to osobní vyzvednutí autem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 22:54 Žena Kajka99 [229]
ve SkloREXu v Brně mají čtverzubce zelené a trpasličí, a z těch ryb, ve kterých se trochu vyznám mně velice příjemně překvapil poměrně málo známý kryptopterus minor (sumeček průsvitný, max. 8cm) a z ryb ve kterých se vůbec nevyznám trnucha skvrnitá. Ale přiznám se že tam možná mají zajímavější a vzácnější kousky, jen o nich nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 22:39 Libor123 Re: Miluška
Nazdar. Ono není vůbec jednoduché sehnat nějakou jinou rybu než je v obchodě. To vím z vlastní zkušenosti. Scháněl jsem Kančíky čevenooké a chtěl jsem dospělý pár. Nakonec jsem sehnal díky moc fajn lidičkám se kterými jsu pořád v kontaktu, ale musel jsem jet z Brna do Prahy. Holt když něco člověk chce co moc není tak musí něco obětovat. Ať se podaří sehnat. Nic jiného ti nepřeju. Libor ahoj ahoj
A ještě jednu věc bych ti chtěl říct. Poznáš při tomto schánění moc fajn lidi. Tak ať se podaří. Libor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 18:18 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: švíco
Tak, tak, pokud chcete nějaké spešl druhy ryb vyhledávejte např. burzy, nebo pak už je jediná varianta specializované profi akvaristiky :-D tím nemyslím, takové ty panelákové typy akvaristik, prodejci jsou taky jen lidi a ti menší akvaristiky mají jen to co se dobře prodává, každy se chce prostě jen uživit, až Ti větší a profesionálnější si mohou dovolit prostě něco spešl, je to běžná praxe. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 18:12 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: tomas120
No ono SAE taky v čechách nekoupíš celej rok...když nejsou, tak prostě nejsou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 17:14 tomas120 Re: Miluška
Mať Váš problém ne ...Vaše akvaristiky sú neporovnateľne v lepšom stave, čo do kvality a aj do kvantity sortimentu. U nás v SR sa ku kvalitnému zbožiu, či už k rybám, rastlinstvu, alebo technike, dostaneme, len vo veľkých mestách. U nás v akvaristikách je problém zohnať SAE,tetry... a nieto ešte drobnoústky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 17:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: 2lizard
Milouš nemá problém s tím kde a jak ryby objednat, ale jak je získat, aby to tolik nestálo. Pět rybek kurýrem, to je fakt docela luxus... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2010 17:07 Muž 2lizard [7] Re: Milouš
Ze zkušeností mohu doporučit ZOO Bráník www.zoobranik.cz , kteří mi takto sehnali mé drobečky za celkem příznivou cenu. Oproti objednávce jich vzali více kvůli případnému úhynu při přepravě.

S dopravou si myslím není také problém, sposta zasilatelských společností již nabízí "rychlou" přepravu. Když jsem si nechával obdobné zboží posílat z Brna, ráno ve Čt jej naložily a večer na 19h jsem jej měl doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2010 16:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Miluška
Tak ono to má i druhou stranu mince. Do méně obvyklých nebo dražších druhů ryb se lidé často příliš nehrnou. A co pak s nimi na krámě?
Před více jak rokem a půl jsem si objednal ve Viváriu pancéřníčky dianéma urostriata, p. Kučera objednal 10 ks odchytových rybek (většinou minimum, které dovozci posílají), já si bral tři. V létě jsem p. Kučeru potkal a když jsem se ho ptal na zbylé kousky, říkal že je má ještě všechny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:48 Žena Miluška [9] Re: švíco
Naprostý souhlas s odborností většiny prodávajících v akvaristikách. Občas zoufalost a stačí nahlédnout do nádrží a máte po chuti něco kupovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2010 14:28 švíco Re: Miluška
Když jsem se tak různě poptával po akvaristikách, proč nevezmou nějakou tu raritku nebo proč nevedou čtverzubce apod., tak mi bylo většinou řečeno, že jim ty ryby do týdne pochcípají, takže už je raději neberou. Ono se není čemu divit, když většina obsluhy kolikrát ani nezná rozdíl mezi dusičnanem a dusitanem. Natož aby věděli, jaké podmínky těm méně tradičním rybkám zajistit, takže asi tak. Pokud chceš neobvyklou rybu a hlavně ZDRAVOU neobvyklou rybu, tak si zajeď do Vivaria nebo do podobné věhlasné akvaristiky. (jsou to odborníci a ryby mají před prodejem v karanténě) Chystám se zrovna do Mělníka cca za měsíc, a to tam pojedu pro ryby za cca 600Kč a minimálně to samé dám ještě za benzín. Ale věřím, že se mi to vyplatí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:21 Žena Miluška [9] Re: ginny
Vím, že asi jiná možnost než přes e-shop nebude. Ale dám příklad, objednám 5ks rybiček třeba těch hlavaček, zaplatím celkem dost a následně mě např.dvě uhynou (transportem, novým prostředím apod.) A to už cena jedné rybičky sakra vyskočí, přitom stojí cca 30-40Kč. Do obchodu bych zašla a koupila nové, ale takhle další dvě objednávat nebudu. Vím, že s tím nic neuděláme, jen mě mrzí, že se akvaristiky nepídí po jiných druzích rybek, myslím že by neprohloupily. Jo, jo, to je tak, když chci aby v akvárku plavalo něco neokoukaného. Právě proto jsem dala tohle téma, jestli by někdo nevěděl o nějakém chovateli v bližším okolí, bylo by to snazší, ale každopádně děkuju za odpověď. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:17 Muž Gordon [22] Re: Miluška
Méně obvyklé kousky bývají v Hornbachu, Vivariu nebo Zoo Braník. Jinak nezbývá než hledat chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Miluška
Hlídejte plzeňské burzy a výstavy - bývají tam:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 13:14 ginny Re: Miluška
Jak už si napsala, přes e-shopy to není takový problém, např. zde:

www.aquarium.cz/…

co se dopravy týče tak zde:

www.aquarium.cz/…

Tech cca Kč 270 sice málo není, ale pokud doopravdy chceš méně obvyklé druhy, tak nemáš moc na výběr, jediná možnost je sehnat chovatele z tvého regionu, nebo pokud budeš mít cestu do Prahy tak vyzvednout osobně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:32 Žena Miluška [9] – Dostupnost rybek v obchodech
Zdravím všechny, chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti o dostupnosti méně obvyklých rybiček v našich obchodech. Ať přijdu do jakékoliv akvaristiky, je to pořád stejný ....opravdu vyjímečně se stane, že narazím na nějaký jiný druh rybky, než běžný. Mě konkrétně se jedná o hlavačku pastelovou. Jednou jsem na ně narazila u nás v Klenčí pod Čerchovem, koupila jsem si 4 rybičky. Stále je mám, ale zmíněná akvaristika již neexistuje a rybičky jsem od té doby nikde neviděla. Druhá rybka je drobnoústka třípruhá, kdysi je kdesi sehnal brácha už před lety, zůstala mu jedna a tu jsem podědila já a měla jí až do minulého týdne, kdy bohužel uhynula. Rybce bylo minimálně 6let. Za celou tu dobu jsem jí v obchodě neobjevila. Vím, že přes internetové obchody to nejspíš půjde, ale je tam dost drahá doprava, když si objednáváte 5 rybek. Proto jsem chtěla vědět, zda někdo z Vás neví o obchodě, kde bych měla nějakou šanci, nejlépe plzeňsko, ale není podmínka. Dalším druhem jsou například halančíci, ale ti už tady byly probíráni. Děkuji všem za reakce. ahoj ahoj
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 2957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15804-dostupnost-rybek-v-obchodech