Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba malého kanistrového filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Výroba malého kanistrového filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 21:13 Muž avast [49] Re: švíco
A ještě bych doplnil přepadový filtr. V podstatě hlavu můžu použít značkovou, jen to mám vedle akvárka, takže přetéct by to nemělo (když bude stejně vysoký jako samo akva), tak tam bych taky neměl strach. A pak ještě hadice, ale ty když nebudeš napojovat, tak by prasknout taky neměly. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 21:09 Muž filipsi [1295] Re: olwy
Ja na to proc ne. Koho to bavi, ten to delat bude. Ten co to umi (klobouk dolu), i ten co ne, tam pak vznikaji prisernosti leckdy zivotu nebezpecne omotane kolem dokola tou zminenou lepici paskou (tam alespon hodne stesti a radosti z objevovani).
Ale argumentovat tim, ze to delam, protoze je to predrazene, je skoro vzdy nesmysl (hlavne u tech, co neumi a ptaji se jak). U skoro vseho, pokud clovek spocita cenu materialu (poctive), cenu sveho casu (klidne v minimalni mzde), se dostane vys nez ten "predrazeny" vyrobek.
(taky si obcas neco udelam pro radost, i z kategoorie "neumim")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 18:20 švíco Re: olwy
Bastlení je super, ale nese s sebou nemalá rizika! S vodou nejsou zase takové hrátky... Jednou to ta páska nebo lepidlo, tmel apod. nevydrží a nateče to do elektrické instalace... v noci vstaneš, šlápneš do louže, ve které se válí kabel s rozdvojkou... hups :-O Přestože si troufnu říct, že jsem nadprůměrně zručný a dovedu si poradit s kdečím, tak mám nějakou soudnost a raději vsadím na kvalitní, značkový výrobek, protože leckdy může jít o život... Prostě bych to bastlení omezil na věci, kde nic nehrozí a je vyžadována kreativita. (3D pozadí, lepení útesů, schovky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 15:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: olwy
Ale jistě - i takto se dá zabavit. :-) Je to jen o "posloupnosti" priorit. :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2010 15:09 Muž olwy [24] - TetryRe: Sid
... a není na té akvaristice krásné to, že si člověk zkusí polovinu věcí udělat, šterk donese od řeky a sám si ho vypere, čerpadlo funguje jen jemu (ostatním raději ne), světlo je vlastní výroby a jedinou věcí, co si člověk neudělal sám, nebo alespoň sám nenavrhnul, tak zůstává lepení akvária.
Vždyť koupit nové kytky, nalít spoustu chemie a přerybnit nově nakoupenými není zase tak těžké. Alespoň pro mě je nádhera v tom objevování, vylepšování, a zjištění, že ta páska udrží i tohle :-)
Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 15:05 JuraS Re: noiseless
místo kanistrového homemade pidi filtru bych raději udělal mini externí filtraci třeba v petce....pokud jde o malé akva...v podstatě si představ jen krychli bioakvacitu s nasazenou filtrační hlavou a nebo klasický bublifuk....to vezmeš, umístíš vně akva třeba do uříznuté petky...hadičkou přivedeš vodu do petky a to co ti bude vodu odvádět z akvacitu ven (buď čerpací hlava anebo bublifuk) napojíš hadicí zase do akva...a je to..jak píšu..když znáš princip filtrace a popustíš uzdu fantazii tak vymyslíš filtraci jako víno z čehokoliv...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2010 14:38 Muž janmacu [18] Re: noiseless
určitě si to udělat doma,bud nadržku koupit za par kaček,nebo se doma kouknout manželce do spížky,určitě něco najdete,čerpadlo stačí malé do třech stovek,nebo za par kaček použité na aukru,hadice sou korunová položka,a ty pruchodky se koukněte v prodejnách VODO TOPO,seženete do 60 kč X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2010 11:59 Muž filipsi [1295] Re: Sid
... + nejaka ta prace, riziko netesnosti...
Bohuzel spousta lidi stale uvazuje stylem pruchodky mam v garazi (v horsim pripade v praci), lepislo ve skrini, budu to delat dva dny, cerpadlo koupim za 300, box v domacich potrebach za 50, proboha, jak to nekdo muze prodavat silene predrazene za 800 :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 11:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vejvar
Máte spočítáno, jak to vychází v porovnání s Ratajovým cenově, když ten filtřík poskládáte celý, včetně čerpadla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 09:46 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
radsi nez dredrazeneho rataje bych pouzil neco z tohodle
www.mangala.cz/…
a ty pruchosky budou urcite lepsi reseni, lepit to akvarijnim silikonem je fakt na prd
pouzitelnost tech krabicek zavisi na tom kde filtr bude, pokud bude stat vedle akva, tak no problem,
ale pokud ho chces dat do skrine pod ava nebo podobne, tak bych to neriskoval
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 01:44 Muž 2lizard [7] Re: noiseless
Nechci Vám do toho moc kecat, ale než porůznu lepit průchod víkem, nebylo by vhodnější použít nějakou průchodku se šroubením a těsněním?

www.bazenyshop.cz/…
www.bazenovy-svet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:20 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: noiseless
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2010 21:40 jandy Re: noiseless
neco podobnýho jsem dělal z flašky od utopenců. koukni ke mě do profilu na akvarko kde mam krevetky se ctverzubcema. Problém byl s utěsněním hadiček které šly zkrz víčko. Dělal jsem to tavnou pistolí ale tou to tam nedrželo tak jsem to jakoby strhnul a znova přilepil vteřiňákem. Zatim to mám takhle asi měsíc a funguje v pohodě.


Jinak jestli máš chuť si hrát a zkoušet nový věci tak bych začal s tou kulatou nádobou. Těsnit bude podle mě líp, než ta čtvercová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:21 Muž filipsi [1295] Re: noiseless
Napr. pul metru vodniho sloupce je vcelku slusny tlak. Na to uz deklarovana "vzduchotesnost" moc neplati. V rozich si to tesneni hrave nadzvedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:17 Muž noiseless [1] Re: Usine
no píše na nich že sú vzduchotesné, a je tam aj tesnenie .. myslel som že budú tesniť ... si si istý že sa neoplatia ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.10.2010 21:08 Usine Re: noiseless
Ty nádoby nejsou moc vhodné, nebudou těsnit. Vlastní zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2010 20:52 Muž noiseless [1] – Výroba "mini" kanistrového filtra
Zdravím.
Uvažujom o výrobe mini externého kanistrového filtra ...
Niečo na takýto štýl ( img64.imageshack.us/… ) len v tom bude molitán. A vstup aj výstup by bol zhora.
Čerpadlo použijem z filtra aquael fan mini.
Nádoby mám na výber dve:
1.) takúto: i51.tinypic.com/… má 1l a stojí 2,19€
2.) takúto: i56.tinypic.com/… má 1,9l a stojí 3,59€
Ktorú by ste mi odporúčili ?

ďalšia otázka je, ako utesniť hadice v tom vrchnáku ? Máte s tým niekto skúsenosti? Keďže to musí byť dokonale tesné, neviem ako to utesniť ... Hadice by som použil s vnútorným priemerom cca 1cm.

Ešte sa neskôr ozvem s inými otázkami, zatiaľ poprosím o odpoveď na tieto dve :-D


+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15799-vyroba-maleho-kanistroveho-filtru