Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nalakované nehty

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Nalakované nehty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 14:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lulito
Možná ještě horší, než mít akva v místnosti, je mít ho v tom kadeřnickém salonu, jak jsem zmínil... :-O
Alespoň co se pěny na hladině týče... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 13:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lulito
Mně tedy také, ale v hospodách je to běžné...i místní scházeči mají nádrž v knajpě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2010 09:20 Lulito Re: Nelly
Mě spíš přijde horší mít akvarium v místnosti kde se kouří, než sahat do něj nalakovanýma nehtama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 18:41 Bexi Re: NASREDDIN
řekl bych že spíš myslel podivné zvyky japonců tetovat jistý druh cichlid laserem či jim vpichovat injekce s barvou a tím na nich vytvářem barevné vzory hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 18:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: NASREDDIN
Jako starý lupenkář mohu říci, že propaganda není vždy lék.....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 18:17 Žena stetinka [270] Re: NASREDDIN
sem nedávno někde viděla inzerovat, ale 600 ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2010 18:16 Muž NASREDDIN [1383] Re: FreeDale
Nešlo náhodou o léčbu lupénky?
Ty rybičky bych bral, tuším že to je garra rufa , nebo tak nějak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2010 18:16 S Muž invalida [3881] Re: FreeDale
Gara rufa..lupénka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 18:06 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: Sid
Hej, ale to je realita, onehdá ukazovali v TV cosi o pedikůře prováděné jistým druhem rybek. Tuším, že se to týkalo Japonska, nebo tak nějak, i když prý se to šíří i do Evropy. Akorát ochránci zvířat vřískali, že je to týrání ryb.
A tady se to taky myslím už dostalo na přetřes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 16:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: PT
A co byste řekl na akvárium v kosmetickém salonu? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 15:52 Muž PT [89] Re: stetinka
Priklanim se ke skupine, ktera si mysli ze je to legitimni dotaz... v kosmetice se pouzivaji ruzne hnusy. Napr se nedoporucuje strikat lak na vlasy v blizkosti akvaria s krevetkami... A takovy odlakovavac nehtu asi taky nebude koser.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2010 10:12 Muž grizly [145] Re: stetinka
Hrábnul jsem jednou naindolunovanou rukou do akva ke krevetkám a za hodinu byly všechny na pravdě boží........... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 08:21 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: Kerze
a tak ja myslel, ze tady řešíme jenom akvaristiku, a ono to připomíná chirurgickou desinfekci a udržení sterilního prostředí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2010 07:25 JuraS Re: Nelly
takovou trágu bych v tom neviděl..osobně sáhnu do akva když je potřeba a ruce si kvůli tomu nedesinfikuji, jen je de fakto opláchnu pod vodou..a to i třeba když jsem si u televize krájel krajíc chleba a na něm špek a k tomu přikusoval sterilovanou okurku...zrovna předevčírem..a pak jsem tak 15 minut vybíral za akva vylezlé piskořky....nicméně..nemělo by se to..měl bych si ruce pořádně umýt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.09.2010 23:35 Žena ustavprochore [567] Re: Nelly
Nedělejte si hlavu z těch mínusových hodnocení, mně váš dotaz vůbec hloupý nepřijde. Zato hloupé odpovědi by se našly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   30.09.2010 21:44 Žena Kerze [14] Re: Nelly
Si vemte gumové rukavice - píšou to v každé akva příručce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2010 19:17 Žena stetinka [270] Re: Horác
mám takovýho malýho hyperaktivního teroristu. Tělesný tresty mu nezabrání v nových pokusech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:14 Muž Horác [3942] Re: stetinka
stetinka napsala: ... moje ryby přežily už i pleťový mlíko (polovinu lahvičky) a na Vánoce smaženej řízek, nemluvě o půllitrovce Vipanu
Šmarjapano ... co je to za hokusy pokusy? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:09 Žena JJaanca [67] Re: Nelly
Já se hrabu v akvárku pro jistotu až druhý den po nalakování abych měla jistotu že lak je dokonale suchý.

Štětinko, tobě tam plavou snad nějaký ropáčci ne? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2010 18:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: stetinka
Ovšem ta frustrace ryb z podivných barev, ornamentů a jiných podivností, co na rukou dámy máte, to vám nepřijde podezřelé? Co frustrace vašich chovanců? Co když mají jiný názor na to, co je hezké? Jejich estetický názor na to co jim při očistě nádrže překládáte k nucenému pohledu je vám lhostejný? To nemáte soucit a nemohly byste mít ruce jen hezky upravené? smich :) hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 18:39 Žena stetinka [270] Re: Nelly
lak se odloupne, ale ve vodě se ti nerozpustí. Asi bych ho tam nelila lahvičku,ale moje ryby přežily už i pleťový mlíko (polovinu lahvičky) a na Vánoce smaženej řízek, nemluvě o půllitrovce Vipanu
Stejně ten odlup vysaješ hned při prvním odkalení, je to lehoučký ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 18:32 Nelly Re: stetinka
Já to vždycky pro jistotu odlakuju a pořádně si umeju ruce - člověk nikdy neví....Chemie mi ve škole (halvně na gymplu) moc nešla =D Ale z vlastní zkušenosti vím, že když člověk dělá něco s vodou (např mytí nádobí nebo něčeho) tak se aspoń teda klasickej lak z nehtů občas trošku sloupne =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 18:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Nelly
Tak počítám s tím že laky na nehty jsou voděodolné a stálé barvy, jinak by se s nima nemohlo dělat téměř nic, od naprosto běžných každodenních věcí, až po ty zajímavější ;-)

Co se týče gelových nehtů to by mělo být podobné, těžko lze na ruce použít něco co bude zdravotně závadné a rozpustné ve vodě :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 18:31 R Muž romant [27987] Re: Nelly
No jestli to víc nevadí těm nehtům. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 18:30 Žena stetinka [270] Re: Nelly
mám gelovky už roky a celou dobu čistím denně tak 3 akva a nic X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 18:25 Nelly – Nalakované nehty - je to problém?
Tohle není konrétně to co bych praktikovala já, ale setkala jsem se s tím u několika mých známých. Čistí akvárium a mají nalakované nebo dokonce i gelové nehty.....Docela by mně zajímalo jestli to může rybkám nějak uškodit protože přece jenom to je chemie...Co myslíte?

Já osobně tohle neriskuju a čistím BEZ nalakovaných nehtů :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15650-nalakovane-nehty-