Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jílové kuličky

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jílové kuličky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 10:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Magrathea
Mam zkusenost s akvariem s Ramirezkami (krevetky jsem nikdy nechoval), kde jsem pri sazeni jednu kulicku nechte vyoral. Jak pises, kalu z ni bylo dost, jak jsem se ji snazil zbavit z prstu, jeste jsem tomu pomohl, ale nestalo se nic jineho, nez ze to zase za den sedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 10:16 Žena Magrathea [11] - Miniakvária – Jílové kuličky a krevetky
Ahoj všem, včera jsem zasazovala novou rostlinku a omylem jsem přitom zaryla do jílové kuličky (nejsem si přesně jistá, od jakého byly výrobce, kupovala jsem je v PetCentru). Jak jsem do ní zaryla, vyvalil se bordel a zakalil celé akvárium. Vyměnila jsem trošku vody, ale moc to nebylo, neměla jsem k dispozici žádnou odstátou.
Myslíte, že to může ublížit krevetkám? Mám Red Cherry. Vyděsilo mě, že když jsem ráno koukala do akvária, tak jsem žádnou neviděla (ale bylo ještě zhasnuté, tak možná jenom byly někde zalezlé a spaly). Máte s tím někdo zkušenost? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:55 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Nemám s jílovejma kuličkama od různých výrobců a negativním vztahem k piskořkám žádný povědomosti. Spíš bych to viděl, že střídmě krmíš a tudíž se ti tolik nemnoží. ;-) Ovšem to, že tu zkušenost nemám já, neznamená, že někdo jiný nemá zkušenost jinou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:52 Žena lucie.aqua [511] – Jílové kuličky x piskořky
Dobrý večer, prosím vás, můžou jílové kuličky vadit piskořkám? Zdá se mi, že jich mám nějak méně... :-O Na obalu jsou vyjmenovány stopové prvky a je mezi nimi i měď, tak si říkám, jestli mi je nehubí. Žádný úprk piskořek k hladině nepozoruji a ani prázdné ulity nenacházím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 19:10 AppCraShKo – Jílové kuličky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Robil niekto kuličky do dna aj s rašelinou,teda v nejakom pomere s ornicou a pieskom napríklad ? Nemáte skúsenosti s muškátovou rašelinou ?
A ešte jedna,v tom substráte boli sem-tam nejaké malé kryštáliky,mám z toho obavy ked neviem čo to je presne :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 18:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AppCraShKo
Nic tím nezkazíš ale nečekej od toho zázraky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 18:18 AppCraShKo – kombinace
Ahojte,čo myslíte môžem kombinovať tekuté PMDD s jílovými guličkami navzájom ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 10:52 R Muž romant [27987] Re: riso
www.rataj-spk.cz/…
pmdd-hnojivo.cz/…
To bych viděl jako dostupnej základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 10:22 Muž riso [129] - Cichlidy – Nejlepsi hnojivo pod echinace
Ahoj,
jake je nejlepsi hnojivo do dna? Nebo je to v podstate jedno? V nadrzi jsou pouze echinace, do vodniho sloupce nehnojim vubec.
Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2012 23:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: baletka
S těmi železitými bakteriemi je to jen dohad - vycházel jsem jednak z fotky a jednak z popisu: modravý povlak, který se po protržení prstem nespojí ihned, ale až po několika vteřinách. Pokud by šlo skutečně o železité bakterie, hledal bych souvislost s železem. (Proto jsem se na něj ptal.)
V nově založených akváriích jsou podobné povlaky zcela běžné. Tvoří se díky pestré nabídce živin a reakcí mikroorganismů, (bakterií, řas, plísní, hub, prvoků...), na tuto nabídku.
A jestli to vadí? Neřekl bych, že nějak dramaticky. Pokud není povlak tak silný, aby bránil průchodu plynů, pak spíš svědčí o nadbytku živin, (a organických látek?) ve vodě a jejím nedostatečném pohybu.
(Asi by to chtělo samostatné téma... :-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 21:05 Beda81 Re: baletka
Vcera jsem daval do dan kulicky od rataje. Nic na hladine nepozoruji. Ale daval jsem ke korenum kulicky cele. Kulicky jsem ke korenum daval cele. Zadne puleni, ctvrteni apd.
Netusim jestli to deleni kulicky muze mit vliv na tvou hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:38 Žena baletka [624] Re: Sid
Těžko. Dcera si hrála s tím papírkem - návodem k použití - a následně ho někam zahodila. Na obalu složení není. Takže asi ne. Mohlo by to být železem? A vadí to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 14:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: baletka
tam by problém byt neměl, lekl jsem se, že by to třeba byly moje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:45 Žena baletka [624] Re: matlala
JBL a Rataj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 09:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
a co to je za kuličky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 08:36 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: baletka
Nedá se zjistit, jestli ty kuličky neobsahují větší množství železa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 08:26 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Už jsem četla. Rampu mám nastavenou na čeření hladiny, slepá hladina stejně mizí pouze v místech největšího čeření. Důležité je ale hlavně to, že jsem měla dva roky akva, na kterém se žádná slepá hladina netvořila a teď se mi dělá na obou. Takže tohle řeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 21:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
Zadej do vyhledávače Slepá hladina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 21:21 Žena toni [68] Re: baletka
ja jsme zacatecnik ale kulicky mam taky a to ty od JBL....mne tohle to nedela ale delalo mi presne tohle kdyz jsem nemela vyvod filtru k hladine,necerilo to takze mi bylo receno jako slepa hladina(jestli se nepletu)otocila jsem vyvod k hladine a zmizelo to....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 20:33 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Ahoj, mám dotaz na lidi se zkušeností s jílovými kuličkami. Dala jsem do nově založeného akva po půlce nebo čtvrtce ke kořenům echinodorů (je jich tam 7, kuličky jen u 4 velkých) a řeším problém s modravým povlakem na hladině, zároveň s pěnou, která se tvoří. Stejný problém mám v menším akváriu, kde se povlak ani pěna netvořily a tuším, že jeho vznik mohl souvisek s aplikací kuliček. Je to možné? Vypadá to jako mastná vrstvička, která při přerušení prstem se úplně protrhne, ale během několika vteřin se mezera uzavře. Přidávám foto.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 16:55 R Muž romant [27987] Re: Sid
A jak k tomu příjdou Ti, co ani zahradu nemají? Těm nezbyde než vyrazit do přírody. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 16:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Johan
Ne každý má na zahradě "těsto"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 16:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Honza
Podle mě se to moc řeší. Stejně je nelepší vylézt na zahradu, kopnout do země, uhníst těsto do požadovaného tvaru a velikosti a po vyschnutí vložit pod kytky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 15:54 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
To každopádně! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 15:52 R Muž romant [27987] Re: Sid
A stejně nejlepší jsou "matkul". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 15:45 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: pedro1
Sotva vám "autoři" těch nebo oněch jílových kuliček sdělí jejich přesné složení. Princip je ale stejný, tak co se orientovat třeba podle ceny? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:01 pedro1 Re: Honza
Ahoj ja bych taky pridal dotaz k jilovym kulickam. Uvazuju ze bych si koupil tady ty www.rostlinna-akvaria.cz/… jaky je rozdil mezi temahle a tema od jbl, neni to jedno nebo se nejak odlisuji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:45 Muž Honza [0] - Živorodky – JBL kuličky
Dobrý den, nevíte, kde v Brně by se bez problémů daly sehnad jílové Kuličky od JBL?? Děkuji Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 16:17 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prikladam foto...-nesrandujem. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 10:36 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
Že by vápenec udržoval vaši Lenu v nízkém vzrůstu nemá až zase tak nereálný "ideový základ". :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 07:54 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
No ze to bude obsahovat uhlicitany? -to by ma nenapadlo.Ele teraz spekulujem ci prave "toto" neudrzuje u mna Echinodorus 'Lena' v potrebnej vyske? :-)
Lebo predtym som ho mal po hladinu a teraz uz skoro rok ma cca 15cm.Inac rastie ale do sirky a ma zo 30-40 listov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 21:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: PanJirka
Je to vcelku jedno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 21:24 Muž PanJirka [1] - CichlidyRe: Sid
A to je dobře nebo špatně ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 21:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
Tak, tak - šumí. :)
A vidíte - nikde nepíšou, že obsahuje i uhličitany. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 18:28 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
No...-sumi. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 14:10 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
Stačí ocot. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:51 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
Vyskusam...-ak bude cim. X-) :-)
Lebo poslednou dobou meram len PO4 -sem tam NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:49 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
Já ten "infopopisek" na obalu chápu tak, že je "vypíchnutý" obsah mikroprvků (+ Mg) v chelatizované formě a v "reklamním sloganu" zdůrazněno, že substrát neobsahuje NO3 a PO4. O podílu ostatních makroprvků nepochybuji, přestože nejsou zmíněny.
BTW: Zkuste si ten substrát testnout na uhličitany. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 00:52 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
No ked to zobereme ciste teoreticky...a ma to ucinkovat 3 roky?
Tak pri tom mnozstve co sa doporuca do akva si to viem predstavit pri zasobovani toho co pisu.-teda Fe a mikroprvkov.
Ale suhlasim ze tam moze byt primiesane "kadeco" -ale polda mna by to nebolo na 3 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 21:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
Tak to nechme být. :-)
(Je tam toho trochu víc, než je psáno na obalu. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 16:57 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
Je jedno co si myslim.Pisem len co sa tam pise. :)
Inac ten moj uz obsahuje aj K aj P aj N....-primiesat to nie je problem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 16:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
A co třeba uhličitany? Myslíte, že je neobsahuje, když nejsou uvedeny na obale? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 00:07 Muž kortezhugo [983] Re: PanJirka
...no o drasliku sa tam nepise nic.
Pise sa tam len ze obsahuje 25% oxidu zeleza a mikroprvky.Na obale Mn,Fe,Co,B,Zn,Br,Li,Ni,J,Sn,Ti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 18:05 Muž Miso [470] Re: PanJirka
do vyzivoveho dna chod ale len vtedy, ak uz mas niake skusenosti s rastlinamy. inak za nevyhnes presadzaniu a v tom pripade si zarobis na problemy. Ako hovorim dohnojovat sa da vzdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 14:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: PanJirka
s Florapolom skúsenosti nemám, ale predpokladám že asi draslík neobsahuje ( aspon som to cez google nič o tom nenašiel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 14:05 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Ještě bych se chtěl zeptat, nevíte jestli JBL Florapol obsahuje draslík ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 14:35 bublina – a co treba keramicka hlina ?
a co treba keramicka hlina ? jen tak do ni v nejaky nelepkavy konzistenci natlacit trochu pmdd, trochu krystalonu, poradne to prohnist a nechat vytvrdnout. pak udelat z ty hliny ridsi kasi a tu uschlou kouli v tom obalit, aby se hned nevyplavili ty hnojiva a cely se to tim zafixovalo ? navic takovahle hlina drzi vcelku po kupe i kdyz se pak znova namoci tak se jen tak nerozsype

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 18:38 Muž soubi [32] Re: Johan
jo ty tam dominovaly..co si pamatuju tak měl tu červenou a sumaterskou. Obě byly pěkný.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: soubi
Ten šedý jíl použít leda jen pod ty kryptokoryny červené. Je samý vápenec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 12:51 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Vlastní zkušenost s jílovými kuličkami. Do akvária, které normálně bez problému fungovalo, jsem z do dna nastrkal jílové kuličky. Dno tvoří hrubý štěrk, spíše kamínky. Chtěl jsem prostě krásnější kytičky. Půl roku vše probíhalo úplně normálně. Pak se mi začaly v akvárku objevovat první řasy. Přibývalo jich čím dál více a nepomohla ani zvýšená výměna vody nad rámec pravidelnosti. Někde jsem se dočetl, že se jílové kuličky v akváriích s rybičkami nasytí živinami, které pomalu při plném nasycení a vhodných podmínkách, především zvýšené teplotě vody v létě, začnou uvolňovat zpětně do vody. Nelenil jsem, vzal odkalovací zvon a postupně začal kompltně přerývat dno a odsávat jíl ze dna. V současné době mám akvárium bez řas, s běžnou údržbou, a bez jílu. Možná je jíl vhodný do dna rostlinných akvárií, ale já si ho už do svého akvárka určitě nedám. Rostlinkám se v akváriu daří výborně i bez něj.
Tohle je má zkušenost. Nepotřebuji rozebírat, kde je chyba. Mně je zřejmé, že už si ho do akvárka nedám. Kdo ale propadne kouzlu džngle v akvárku díky jílu, ať si ho tam nacpe :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6361x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15640-jilove-kulicky?od=51