Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

„Nezajetá“ voda, hynou krevetky

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

„Nezajetá“ voda, hynou krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.11.2012 21:12 Muž fido16 [631] Re: Novalis
A co sis od toho sliboval? Když je akva nové tak nemá smysl přidávat živočichy. Akvaristika je o čase a trpělivosti. Nebuď tak hrrrrr... Pěkně počkej až se akva zajede měn každý druhý den část vody a akva pěkně zajeď až po 14 dnech bych dal první osádku a to jen pár jedinců. A až po měsíci bych přidal ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2012 21:03 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Novalis
Neměl bys radši počkat, až jak to všechno dopadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 20:48 Muž Novalis [3]
do nového akvárka jsme dal ještě ten den 30 krevetek,je pravda že se to nemá,plno jich zmizelo,pak se začaly postupně objevovat,a už to frčí,dokonce i filtrujíccí krevetka přežila nové akva,ale pravda že sjem měl vodu z osmozy,upravený ph,a rašelinu na trošku kyselosti to oni rádi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 15:20 Filip Re: Filip
Tak už je patrné, že mám v akváriu přemnožené ploštěnky:(pojedu teď do města pro Flubenoll nebo pro No planaria. Děkuji, měla jste pravdu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 15:27 Filip Re: JendaVana
Tak jsem znovu přeměřoval a počkal podstatně déle, než stálo v návodu a indikátor se vybarvil. Mělo by to být v normě. Nyní měnim kýbl denně a vypadá to podstatně líp. Ono to akvárko trochu smrdělo jako žabinec a voda byla drobet zelená. Zřejmě jsem tam nechával kopřivy moc dlouho(týden) a to vodu kontaminovalo. Tak snad to bude v pořádku a dočkám se i mladých :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 17:03 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: Filip
Filipe, ve 120litrech měň 8 kýblů denně, ne jeden. :) tedy cca 2/3 objemu. pokud chceš bojovat s NO2. a málo krm. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 15:50 Filip Re: Krkovička
Tak jsem to změřil, mám testr aquar nitrit, voda se viceméně nezbarvila, ale dole u dna se udělal takový drobný kroužek, pokud to neni odraz barvy z testru, ukazuje mi to 0,2-0,4 mg/l, jsem ale lajk, možná se pletu :-(Zkusím teď každý den vyměnit jeden kýbl vody..
Edit: Tak ono se to později zbarvilo a vypadá to spíše na 0,1 mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:17 Alzakhraj Re: Filip
Mno myslim ze dva tydny jsou dost casu, ja uz je 2x daval do nadrze kde byla voda odstata jen 2 dny a mel sem to zatim bez problemu. nadrz sem mel ale samozrejme castecne osazenou hned pri zakladani a cast vody pouzita z predchoziho akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2010 14:14 Muž hop [26] - RostlinyRe: Filip
hele to se mi nezdá...rch se dají pěstovat v láhvi od okurek...taky doporučuji změřit NO2. jestli jim tam nesypeš moc krmení ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:03 Muž Krkovička [0] Re: Filip
Myslím, že dokud nezměříš NO2, respektive pokud změříš a bude vysoko, tak nic nepokazíš částečnou výměnou vody každý den. Mě to hodně pomohlo při problému s dusitany ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:00 Muž NASREDDIN [1383] Re: Filip
Filip napsal:Občas je krmím kopřivami a ty tam nechám tak týden,:
Týden bude asi trochu moc,
lepší je krmit pravidelně a střídmě.
Po týdnu už musí hnít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 13:53 Filip Re: Linduš
Teď si uvedomuju, že jsem tehdy sháněl krmení dost narychlo a jediné, co prodávali v globusu bylo krmení hikari, bylo ve slevě a bylo prošlé. Prodavačka mi řekla, že to krevetkám vadit nebude, že je s tím mohu krmit ještě tak měsíc až dva. Myslíte, že i tohle může být příčinou úhynu??
O ploštěnce vůbec nic nevím?:-O Jak vypadá a s čím se tam mohla dostat?? Mé akvárium je velké 90x35x40, má tedy cca 120 l. Jedu si koupit testr na no2. Za hodinku budu zpět. Všem moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 13:52 Žena Linduš [166] Re: Filip
možná to nebude k užitku, ale kromě "nezajetého" akvária mi to silně připomíná situaci s ploštěnkou... stydim
ještě otázka: jak velké je to akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 13:49 Filip Re: Landvir
Tak zemřela další, voda se mi kalná nezdá, ale táta říká, že je slabě cítit jako "žabinec". Občas je krmím kopřivami a ty tam nechám tak týden, dokud je celé nesnědí, tak možná nějaká plíseň z kopřiv?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 13:39 Muž Landvir [57] Re: Filip
Ahoj, je ta voda kalná?? Nebo zapáchá nějak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 13:34 Filip Re: Yirka
No byly mladé, velké 1 cm, ještě nevybarvené. za půl hodiny si dojedu koupit do zooshopu testr, a napíšu. Jak se případně redukuje??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 13:28 Muž Yirka [9118] Re: Filip
Jak byly staré? Změř NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 13:21 Filip – "Nezajetá" voda, hynou krevetky
Ahoj, Před 4 týdny jsem si založil akvárium, po 2. týdnu jsem do něj dal 40 Red Cherry .. a od té doby nacházím každý týden jednu mrtvou :-( . Určitě je to problém s tím, že voda nebyla dostatečně "zajetá". Chtěl bych se zeptat, jestli se dokážou přizpůsobit, nebo snad všechny zahynou? Mám v akváriu dostatečně silný filtr se vzduchováním a odkaluji dno a dodávám novou vodu každý týden. Neporadil byste mi někdo co s tím?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15572-%E2%80%9Enezajeta%E2%80%9C-voda-hynou-krevetky