Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle Classic Line CO2

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Dennerle Classic Line CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 22:50 Muž Sid [5871] - RostlinyRe: assasincz
...přímo v návodu bylo že jako pravidlo platí 1 bublinka za 6 sekund na 100 litrů vody...
Bude záležet na podmínkách akva, kolik bublinek/min. bude "optimálních", ale 10 a žádná vyjde skoro na stejno. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:10 Muž lajos [3] Re: gigimasters
Já používám od Rataje GEJZÍR CO2 www.rataj-spk.cz CO2 mixér. dávkování přes el.magnetický ventil, a spínací hodiny. Systém je stabilní a bezúdržbový.Mám ho cca 1,5 roku a na 300 L aqua vydrží bomba 500g zhruba 2-3 měsíce, plním u nás ve zverimexu za 190,- kč dám prázdnou a dostanu plnou.Myslím že výrobce a druh bomb je jedno, jde asi spíš o kvalitní regulační a dávkovací systém.Vodu měřím testy tak 1x týdně. Ale 100% stačí dení překontrolování pouhým okem, když kytky hezky bublaj je vše OK ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 17:37 Muž assasincz [8] Re: gigimasters
No tak ten set nemám dlouho, takže nevím jak dlouho vydrží, ten co mi to prodal, že na 100 litrů vodu mi to vydrží snad na rok, ne-li víc, přímo v návodu bylo že jako pravidlo platí 1 bublinka za 6 sekund na 100 litrů vody, testy pH neprovádím, ale dostal jsem k tomu pernamentní CO2 test taky od dennerle, a při dávkování takovém, jakém píšu jsem měl celý měsíc směs zelenou, takže optimální množství CO2 ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 08:49 Muž gigimasters [8] Re: assasincz
A jak dlouho ti vydrží co2? A taky to dáfkuješ jen tak odhadem? nebo nějaké testy ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 08:48 Muž gigimasters [8] Re: 2lizard
Ten hydor vypadá zajímavě. Akorát bych se bál se sehnáním té láhve. Protože tomu vůbec nerozumím tak nevím jakou koupit. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 02:12 Muž 2lizard [7] Re: assasincz
Já si koupil toto:

hydor.cz/…

Bohužel je to bez "bomby", ale za cenu 1.354,-Kč, poštovné přes Českou Poštu za 100,-Kč.
Bombu jsem si objednal přes kámoše (vlastní hospodu) za 400,-Kč s náplní (plnění řešeno výměným systémem - dáš prázdnou/dají plnou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 00:48 Muž assasincz [8] Re: gigimasters
po roce kvašení jsem koupil přez inzerát koupil set Dennerle, akorát s jiným ventilem a aplikátorem, ale je to úplně jedno, a je to pravda, sycení CO2 je stabilní, přesně dávkovatelné a spolehlivé, od zapojení setu mi rostliny krásně bublají celý den, když jsem kvasil, měl jsem CO2 ve vodě zřejmě příliž, podle návodu dávkuju 1 bublinku za 6 vteřin, což je na 100l vody, jo já bych to doporučil. Doplnění lahve 0,5kg mne stálo stovku v servisu hasičské techniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 23:14 Muž gigimasters [8] – dennerle classic-Line CO2
Máte někdo zkušenosti s tímto zařízením?: www.profi-akvarium.cz/… Vím, že mi tu spousta z vás napíše že lepší je používat kvasnice. Ptám se spíše orientačně s výhledem do budoucna. Burčák se mi moc nezdá protože po pročtení informací může vytvářet nestálé prostředí v akváriu. A u tohoto co2 setu by prostředí stálé být mělo. Také kolik stojí plnění lahve a jak zhruba láhev na 200l akva vydrží?

Předem děkuji za rady a postřehy. :-)

Zpět na obsah sekce CO2 Přidat příspěvek • Zobrazeno 929x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15561-dennerle-classic-line-co2