Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle Classic Line CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Dennerle Classic Line CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2022 09:15 Muž Lojza007 [1204] Re: KarásekLut
Pokud chceš CO2 provozovat, tak musíš začít přesně naopak. Dávat málo a třeba po dnech přidávat, aby bylo vidět, co dělá dropchecker. Ale jak píše Brodys, musíš na to mít vodu a rostliny. CO2 akvárium "nenastartuje", zvlášť když tam máš živočichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 08:16 Brodys Re: KarásekLut
V tomhle akváriu je CO2 úplně zbytečné. Pokud na něm trváš, bublej opravdu málo, ne metodou pokus omyl, když už tam máš živá zvířata. Určitě to ale bude chtít zatlačit na kytkách (ne nečekat, že se rozrostou) a zjistit si jakou máš vodu a vztáhnout ji k Tillmanově tabulce, je možné, že se třeba CO2 do tvé vody nehodí. Nejlépe aspoň lepšími kapkovými testy udělat pH a kH Tenhle drop je jen pojistka pro případné odhalení nějaké havárie, v žádném případě se dle něj nedá dávkovat, protože změna barvy trvá opravdu několik hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 07:35 Muž KarásekLut [93] Re: Lojza007
Presne jak rikas. Vecer vypadal tak jak na fotce a rano se vzbudim a je zlutej.tak sem ho stahnul a budu pomalicku pridavat a necham to dycky nekolik hodin pusobit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 07:14 Muž Lojza007 [1204] Re: KarásekLut
Dropchecker funguje se setrvačnostní, takže má několik desítek minut až hodiny zpoždění. V době, kdy ukazuje zelenou, může být v akva mnohem CO2. Zvlášť z kvasnic může být problém reakci uřídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2022 20:24 Muž KarásekLut [93] – Dotaz k davkovani CO2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim o radu. Dnes jsem menil vodu v akvarku a zakladal novy CO2 z drozdi (delam to tak porad) a poprve sem instaloval DC. Hladinu CO2 mam dle DC v poho (viz. foto),mam ji tak asi 4 hodiny a vsimnul sem si ze vsechny zivorodky (mam 4) i parmicky ctyrpruhe (mam jich 5) plavou u hladiny coz vzdy delali kdyz byl v akva nejaly problem. Neonky plavou normalne. A krmeni dnes dostali 2x. Jednou vlockovy a jednou krmeni pro ryby dna. Nevite pls v cem by mohl byt problem??? Dekuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2022 13:07 Muž Dido [44] Re: KarásekLut
na tých sklenených sa zle odhaduje farba. musíš si podložiť niečo biele. na tomto krásne vidíš lebo ma biely podklad. a ta náplň mi v pohode vydrží aj 3-4 mesiace. aj viac. pol roka. vidím to na tom keď menim vodu jak mení farbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2022 09:10 Muž Lojza007 [1204] Re: KarásekLut
Náplň vydrží několik měsíců, většinou měním, až povolí přísavka a náplň vyteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2022 08:09 Muž KarásekLut [93] Re: Dido
Že se můžou dokoupit náplně vím a sem za to rád :-) jj píšou že jedna náplň vydrží dva týdny a pak by se měla vyměnit. Ale na internetu jsem spíš četl že vydrží měsíc a pak by se měla vyměnit. Tak to sem rád že máš názor že sem koupil dobře. Měl sem vyhlídnutý klasický skleněný DC ale když nebyl jinej tak sem vzal tento a nakonec sem za to rád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2022 22:49 Muž Dido [44] Re: KarásekLut
ano je to dobrý ukázaťel co2. hlavne tie náplne sú kvalitne. dajú sa potom dokupovať aj samostatne. použi ich tak ako sú. v žiadnom prípade ich nemiesaj s vodou z akvaria. odstrihni vŕšok vylej do DC. a vybavene. a vôbec ich nemusíš meniť tak často jak píšu. vydržia podstatne dlhšie. takže záver, dobre si kúpil. ja ho mam už roky, len sem tam kúpim tie ampulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2022 16:25 Muž KarásekLut [93] – Drop checker
Fotka k příspěvku Zdravim. Chci se zeptat jestli ma nekdo zkusenosti s timto drop checkerem? Jestli je dobry nebo naopak ne? Dnes jsem ho koupil (v mem okoli jiny nebyl k sehnani) a zitra budu menit vodu v akvarku,znovu zakladat CO2 a budu honpoprve instalovat do akvarka. Diky za informace
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 22:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: assasincz
...přímo v návodu bylo že jako pravidlo platí 1 bublinka za 6 sekund na 100 litrů vody...
Bude záležet na podmínkách akva, kolik bublinek/min. bude "optimálních", ale 10 a žádná vyjde skoro na stejno. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:10 Muž lajos [3] Re: gigimasters
Já používám od Rataje GEJZÍR CO2 www.rataj-spk.cz CO2 mixér. dávkování přes el.magnetický ventil, a spínací hodiny. Systém je stabilní a bezúdržbový.Mám ho cca 1,5 roku a na 300 L aqua vydrží bomba 500g zhruba 2-3 měsíce, plním u nás ve zverimexu za 190,- kč dám prázdnou a dostanu plnou.Myslím že výrobce a druh bomb je jedno, jde asi spíš o kvalitní regulační a dávkovací systém.Vodu měřím testy tak 1x týdně. Ale 100% stačí dení překontrolování pouhým okem, když kytky hezky bublaj je vše OK ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 17:37 Muž assasincz [9] Re: gigimasters
No tak ten set nemám dlouho, takže nevím jak dlouho vydrží, ten co mi to prodal, že na 100 litrů vodu mi to vydrží snad na rok, ne-li víc, přímo v návodu bylo že jako pravidlo platí 1 bublinka za 6 sekund na 100 litrů vody, testy pH neprovádím, ale dostal jsem k tomu pernamentní CO2 test taky od dennerle, a při dávkování takovém, jakém píšu jsem měl celý měsíc směs zelenou, takže optimální množství CO2 ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 08:49 Muž gigimasters [8] Re: assasincz
A jak dlouho ti vydrží co2? A taky to dáfkuješ jen tak odhadem? nebo nějaké testy ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 08:48 Muž gigimasters [8] Re: 2lizard
Ten hydor vypadá zajímavě. Akorát bych se bál se sehnáním té láhve. Protože tomu vůbec nerozumím tak nevím jakou koupit. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 02:12 Muž 2lizard [7] Re: assasincz
Já si koupil toto:

hydor.cz/…

Bohužel je to bez "bomby", ale za cenu 1.354,-Kč, poštovné přes Českou Poštu za 100,-Kč.
Bombu jsem si objednal přes kámoše (vlastní hospodu) za 400,-Kč s náplní (plnění řešeno výměným systémem - dáš prázdnou/dají plnou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 00:48 Muž assasincz [9] Re: gigimasters
po roce kvašení jsem koupil přez inzerát koupil set Dennerle, akorát s jiným ventilem a aplikátorem, ale je to úplně jedno, a je to pravda, sycení CO2 je stabilní, přesně dávkovatelné a spolehlivé, od zapojení setu mi rostliny krásně bublají celý den, když jsem kvasil, měl jsem CO2 ve vodě zřejmě příliž, podle návodu dávkuju 1 bublinku za 6 vteřin, což je na 100l vody, jo já bych to doporučil. Doplnění lahve 0,5kg mne stálo stovku v servisu hasičské techniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 23:14 Muž gigimasters [8] – dennerle classic-Line CO2
Máte někdo zkušenosti s tímto zařízením?: www.profi-akvarium.cz/… Vím, že mi tu spousta z vás napíše že lepší je používat kvasnice. Ptám se spíše orientačně s výhledem do budoucna. Burčák se mi moc nezdá protože po pročtení informací může vytvářet nestálé prostředí v akváriu. A u tohoto co2 setu by prostředí stálé být mělo. Také kolik stojí plnění lahve a jak zhruba láhev na 200l akva vydrží?

Předem děkuji za rady a postřehy. :-)


+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 1164x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15561-dennerle-classic-line-co2