Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sháním termostat

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Sháním termostat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 10:35 JuraS Re: kortezhugo
hele někde na webu najdeš návody jak ze starý vypalovačky cd a dvou jehličkových tiskáren A3 koumák vyrobil laserovou řezačku a někde jsem viděl návod jak vyráběl někdo doma plazmový hořák..jsou prostě věci které se doma nemají vyrábět...a nebo ať je dělá jen ten co tomu fakt rozumí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 10:02 Muž bigboban [19] Re: kortezhugo
To možná jo ale předpokládám že to musím nakalibrovat protože to nemá žádnou digi stupnici.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:25 Muž kortezhugo [983] Re: bigboban
Fotka k příspěvku Viem ze sa mu nechce nic vyrabat...ale cele "toto" stoji cca 40Kč...
A teplotu to drzi sakra presne... X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 08:28 R Muž Silent [5949] Re: bigboban
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 08:10 Muž bigboban [19] Re: entlio
Tak to externí topení je super. Cena je sice veliká ale je pravda že tento princip vytápění je úžasný.

Prvně jsem si myslel, že externí topení je blbost, že ohřátá voda mi vystydne v hadicích. Ale pak jsem to sám sobě vysvětlil - je fuk jestli vodu ohřeju u filtru a pak stydne v hadici nebo jí ohřeju v akvárku a pak stydne v hadici směrem k filtru. ano

Asi vrátím to pochroumané topítko Atman nerez a až mi dojdou penízky tak koupím to externí. Máte tip na nějaký dobrý obchod? Koukal jsem že zase tak moc se neprodává.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:18 Muž hf [54] Re: bigboban
To je normální topítko pochopitelně s termostatem. Pro mě zásadní výhoda, že není žádná hrůza v akvárku, ani topná spirála nebo kabely, ani kabílek s teploměrem.

akvarijni-topitka.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:02 Muž entlio [8] Re: bigboban
Externí čidlo fakt nemá. Ale není problém z něj vytáhnout kablík, dokonce se stejný termostat vyrábí s externím čidlem www.topeni-koupelny.eu/… .
Osobně myslím, že nejjednodušší volbou je už zmiňovaný top-termostat.cz/… . Nejlevnější je koupit součástky a vyrobit ho.
Pokud jste byl tak spokojen s nerez atmanem tak bych koupil to samé. Zde ho inzerují www.zoosmid.com/… . Myslím , že 100W by na Vaše akvárium mělo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:30 R Muž Silent [5949] Re: bigboban
Jó cenu já nedělám :) . Na druhou stranu ta věcička funguje jako elektronický termostat a spínací hodiny na světlo v jednom se zaručenou vodotěsností. Mám to odzkoušeno a funguje to velmi přesně. Jen ta cena :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:27 Muž bigboban [19] Re: Silent, HF, Entlio
Silent: To si dělají p**el ne? rozzureny Vždyť to má cenu max. několik set.. Viz termostaty k topení.

HF: Kde takový seženu? A bude topit stále nebo bude taky "termostatovat"?

Entlio: Takový vypadá samozřejmě super akorát se bojím, že nemá externí čidlo. Nejlevnější pokojový termostat s externím čidlem jsem viděl za cca 1200 kaček! Nebo můžu risknout koupit takový viz odkaz a zkusit uvnitř najít nejspíš nějaký termistor a ten protáhnout na káblíku do akva..

Takže zajímavých odkazů už mám dost, bohužel jsem se moc neposunul.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 12:55 Muž entlio [8] Re: bigboban
Pokud hledáte nejlevnější řešení. Tak se prodávají jednoduché termostaty ve formě stavebnice (cca 130 Kč). Pokud nechcete pájet, tak musíte koupit nějaký již sestavený např. - www.tipa.eu/…. Nemusíte kupovat termostat přímo úrčený pro akvaristiku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 12:25 hf Re: bigboban
Jestli máš externí filtr, tak existují externí průtoková topení (Hydor), která se umísťují na výstupní hadici z filtru do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 12:20 JuraS Re: Silent
to jo...jen ta cena !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 11:51 R Muž Silent [5949] Re: JuraS
Dá se sehnat, ale není to za 400.- :) akvarijni-topitka.heureka.cz/… www.robimaus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 11:48 JuraS Re: bigboban
tak to nevím, já kupoval tenhle ale od nějakýho čecha a přišlo mi to domů poštou..ti poláci normálně posílají poštou až do čech..cosi jsem kupoval a v pořádku to došlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 11:46 Muž bigboban [19] Re: Silent, JuraS, Entlio
Silent: Vypadá to suprově, ale kde ho sehnat u nás?

Juras: Ten jsem na Aukru našel, ale ten polák to předává osobně jen v Ostravě. :-( V obchodě jsem to nenašel..

Entlio: To je asi jediný termostat co jsem včera našel v nabídkách CZ webů. Od diskuse jsem si sliboval záplavu odkazů na další kousky, ale zdá se že se toho asi moc neprodává. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 11:25 Muž entlio [8] Re: bigboban
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 10:16 JuraS Re: bigboban
mám tento aukro.cz/… a jsem s ním moc spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 09:00 R Muž Silent [5949] Re: bigboban
Pro akvaristy samozřejmě něco takového existuje, ale nebývá to zrovna nejlevnější. Tady tohle bude asi za rozumný peníz sklep.aquael.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 08:05 Muž bigboban [19] Re: Moucha
Bohužel v tuto chvíli není topný kabel pro mě vhodný. Já mám akvárium zajeté už možná 2 roky a nějaké lepení kabelu na dno téměř nepřipadá v úvahu. no

Jde mi především o to sehnat termostat. V lepším případě digitální, v horším jen s kolečkem. Vždyť taková technika dneska fakt stojí pár korun - termostaty pro řízení topení s displejem a různými programy jsou od 4 stovek.. Ale existuje něco takového pro akvaristy?

Jako podružný úkol jsem si dal sehnat nějaké topení co jde komplet potopit a nemá žádnou regulaci - sice jich moc není ale existují. Tedy já jsem narazil na jedno. Proto uvítám odkazy ještě na další..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 07:09 Žena stetinka [270] Re: bigboban
existují i celoplastová topení s termostatem. Dávají se i k želvám, protože jsou nerozbitná a mohou se ponořit celá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bigboban
www.jkanimals.cz/…

pripadne topny kabel s termostatem treba vyghum.sweb.cz/…
pripadne existuji primo soupravy od Dupla ci Dennerle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:54 Muž entlio [8] Re: bigboban
Co takhle použít topnou podložku + termostat zvlášť mimo akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:33 Muž bigboban [19] – Sháním termostat
V akvárku jsem měl naprosto dokonalé topení Atman nerez. Bohužel přestalo fungovat a už se nevyrábí/neprodává.

Klasické skleněné topení se zabudovaným termostatem už nikdy nechci, kdysi mě pozabíjelo vše v akvárku.

Sháním tedy samostatný termostat a samostatné dokonale vodotěsné topení.

1) Jaké topení koupit? Jde mi především o možnost topení komplet potopit.

2) Jaký termostat koupit? Nechci nic vyrábět. K akva se toho moc nenabízí. Pak by šel asi použít termostat k topení, ale modely s externím čidlem stojí přes 1000 korun..


Nějaké nápady na vyřešení obou bodů?

Díky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 846x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15514-shanim-termostat