Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Halančíci - rozmnožování

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Halančíci - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 04:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kuba91
Jak je z článku patrné, některé živorodky mají alespoň co do "názvu" s halančíky něco málo společného, takže se není co divit, že se zajímá...
www.akvarium.cz/… :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 20:21 Deepinpeat Re: Kuba91
To nejsou moc mezidruhové choutky. Samičky živorodek jsou prostě světlé a baňaté :-D. Samečci schopní rozmnožování se zajímají o jakékoliv samičky, které budou alespoň podobné těm jejich. Ten kdo si skutečně pozná to druhé pohlaví jsou totiž samičky, ty jsou "zodpovědné" za to, že nedojde k mezidruhovému křížení. Nic z toho "být" nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 19:29 Kuba91
Ahoj, mám dotaz ohledně chování halančíka. Měl jsem pár halančíků pravděpodobně Guignardových, ale jeden mi bohužel zemřel (pravděpodobně samice). Před měsícem a něco jsem zakládal nové 200l akvarium a nakoupil do něj několik živorodek vždy 3+1 a dal tam i toho halančíka. Nyní halančík za každou "slečnou" živorodkou plave a lísá se k ní. Je možné, že na halančíka přišly choutky a chce se mezidruhově vytřít s některou ze živorodek. Může z toho něco být? Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.10.2013 10:47 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: KarlosS
Dělali kdysi pokusy s poměrem pohlaví. Ve většině případů kdy odchovali jednu rybku byla to samice. Na staně druhé je u halančíků nepoměr pohlaví běžný (proto to nejsou tak běžné ryby) Taky jsem odchovával u některých druhů 30 samců a 2 samice během pár odchovů, někdy i během několika let se poměr otočil. Proč tomu tak je netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 10:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: GAGAL
no, v nádrži kde je mám, se nikdy nic nenarodilo. Většinou jinde, v kýbli (kam se dostanou s kytkama), v nádrži, kterou mám na přebytky rostlin, atd. Ale jde mi o to, jestli je to náhoda, že to jsou jen samice? Nikdy se mi samec nenarodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 10:38 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: KarlosS
To, že se Aphyosemioni ,Fundulopanchaxové líhnou ve společných nádržích je celkem běžné. Je to radost najít nějaké ty prcky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 10:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – pestrý hjerensi
ahoj, vespolek. Loni jsem koupil 1+2 této krásné rybky. No a když protrhávám akva zřejmě nějaké vajíčko zůstane na kytce, tak se pak nestačím divit, kde se mi vždycky objeví malý halančík, protože v původním akvárku nic nepřežije. Ale je to náhoda, že vždycky je to samice? Nikdy se mi nenarodil samec. Mám teď 1+6 a nějakej samec by se mi hodil:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 10:29 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Mají poměrně velké procento skokanů při zalití a pak se z některých stane skokan i během růstu. Jak překonají velikost 3cm už je to celkem v poho. Proto i když jikry i potěr máš celkem v pohodě nikdy nevíš kolik jich odchováš :-) Díky tomuto "nešvaru". Někdy takto přijdu o 2-4 sáčky a 5 odchovám 10-15 ks a pořád dokola :-)Jo a ještě jsou příbuzní s furzeri což jsou ryby které se dožívají tak cca 3 měsíce tak se musíš hodně starat (hlídat) je to celkem fičák. Ale stojí to za to málo který Nothos je tak úžasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.10.2013 10:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
Halancici jsou bajecni. Jako dite jsem si odlozil jikry do krabicky v javskem mechu, a pak jsem jel na pionyrsky tabor. Kdyz jsem se vratil, nastalo zdeseni. Tata mi ten mech proplachl, ze se v te krabicce "kazil" a dal ho do akvaria. O to vetsi prekvapeni bylo, ze se nakonec objevili 2 prckove. Slo o rybicky.net/atlasryb/halancik_gardneruv

Pochopitelne tehdy otec vubec nemel radost z toho, co si mu dite dovolilo rict :) . A ja mel silenou radost, ze se mi to povedlo, aspon ti dva, protoze tehdy nejaky Internet jako dnes neexistoval, abych se podival, jak se to vubec dela. Takze jsem se musel ptat a vetsinou to bylo, jen co nekdo nekde slysel. Pak uz se mi to nepovedlo, a z tech dvou byli 2 krasni samci, ktere jsem mel docela dlouho v 15l akvarecku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 10:12 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: GAGAL
V čem jsou prosím tě potvory? Strašně se mi líbí a když jsem je viděl letos v botance....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 10:11 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Nikola90
Tak to je super, jsem rád ,že se daří. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 08:30 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: GAGAL
AHoj Davide

Tak se mi od úterka kulí prcci BIV :) Už jich ze 14 mám 6. Teď čekám na vulcany od Pavla (BerryKamerunec) dneska si je vyzvednu hop Halančíci mě začínají totiž až moc bavit :) Škoda že bydlíš daleko ráda bych se přijela podívat k Tobě jak to máš zařízený s chovem apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 07:39 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Drtikol
Koukni do mé galerie (je tam pod starým názvem Not.sp Mzcs 08/91 později myslím ,že 2010 byl pojmenovám N.kadleci) :-) chovám ho od roku 2008 :-)Jsou to ale potvory ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 06:48 Drtikol Re: GAGAL
Tak už vám někomu plave doma v akvárku? (počitám, že jestli ne, tak je to otázka času)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 09:38 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: GAGAL
jj už jsem četla a jsem na to pyšná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.09.2013 20:53 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Nedá mi to, musí tu dát odkaz : www.novinky.cz/…
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 10:08 Killfishman
Dobré ráno. Mám problém s kaprozúbkami Aphyosemion australe. Mám akvárium rozmery 40x25x25 a žije v ňom trio kaprozúbok. Donedávna bolo akvárium v pohode až dovčera. Samec začal neúnavne naháňať samice po akváriu. Trvá to už 2 dni a samice sú stále niekde zalezené. Mám strach,že sa s toho už nedostanú a tak prosím o pomoc. Neviete prečo samec samice stále naháňa? Najprv som si myslel že má hlad,nasypal som mu do akvária mrazené patentky ake naňanie pokračovalo. Chce sa samec trieť? Alebo tje problém v niečom inom? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:03 Muž pepik [6] Re: Semtex
ja je mam ve treni vlastne porad, mam je v 25l a porad mam na hladine mop a vzdycky kdyz si vzpomenu tak vyberu jikry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: pepik
Tak to nevím. Možný je, že mají samci oblíbenou samičku, ale dřív nebo později vezmou za vděk i druhou. A já dávám na tření trio. Vždycky se samičky střídali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:02 KAKTUS1010 Re: čmeliak
huminove kyseliny... zabrania plesniveniu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 17:47 Muž čmeliak [5] Re: Semtex
pridat raselinu ? ..a naco?, tak isto ten list ?..k comu to je dobre ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 17:44 Muž pepik [6] Re: Semtex
tak to gratuluji, chtel bych se zeptat jestli u halanciku existuje neco jako parova vernost, protoze mi z neznameho duvodu, kdyz jsem nebyl pres svatky doma, chcipla samice z chovneho paru, tak jsem tam dal jinou a zda se mi ze se k ni samec nejak nema..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 17:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: čmeliak
Supr, gratuluji. Lepší je přidat rašelinu, nebo její výtažek. Pokud máš možnost, tak kousek listu Mandlovníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 15:04 Muž čmeliak [5] Re: čmeliak
uz ich mam potlesk asi 20 ikier- po dvoch dnoch :) ..dal som ich do misky s malym stlpcom vody a slabym roztokom acriflavinu.. dufam ze sa to podari :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:11 Muž čmeliak [5] Re: Semtex
Mala ho dost velke...samcek je stale prinej a obtieraju sa o seba, len keby z nej tak nieco vypadlo :-) necham ich tam zopar dni a ked neuvidim ikry...dam spat samceka, ako si pisal..a budem ich dalej krmit. A skusim to opät neskor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: pepik
Ta doba kdy se tihle "dlouhověcí" Halančíci třou, záleží na vitalitě, velikosti ryb. Pokud je chováš od potěru, tak první náznaky uvidíš odhadem ve 4 měsících i možná dřív. Do tření se doporučuje dávat chovné páry až tak od velikosti 5cm což je 6-9 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 19:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: čmeliak
Ta samička co jsi ji dal třít, měla velký bříško? Jako když se pořádně nažere?
Pokud ne, tak s velkým úspěchem nepočítej.
Pokud chceš mít větší úspěch, tak dej rybky na týden od sebe. Třeba samičku do vytíračky a samce nech kde je. Ryby je třeba dobře krmit. Myslím masem. Patentky, komáry, artémky, prostě něco co ti vezmou. Mražené když nechytneš živé. Pak je dej na 6-10 dnů třít. Odlov ryby a mrkni jestli neuvidíš jikry. Do týdne by jsi mohl mít první potěr.
A začni chystat potravu pro potěr. Jen tak něco si nevezmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2012 19:19 Muž čmeliak [5] Re: pepik
Uz som ich prelovil,aj s tym mopom uvidim..diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 18:46 Muž pepik [6] Re: čmeliak
opravdu nevim jak to je s tim spolecenskym akva vytrit by se mohly, ale jestly to nesezerou ostatni ryby, skus to a uvidis, prelovit je muzes vzdycky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 18:43 Muž čmeliak [5] Re: pepik
Myslis ze spolocenskom akva sa mi nevytru ?...mam aj ine mensie akva..ale tam som chcel dat ikry, ktore by som vybral z toho mopu. Alebo ich mam rybky odlovit a dat tam ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 18:33 Muž pepik [6] Re: čmeliak
nejak tak, mop mam z chemlonu, ale vypada to hodne podobne, ale nevim jak se budou vytirat kdyz jdou ve spolecenskym akva, ja je mam samostatne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 18:24 Muž čmeliak [5] Re: pepik
Fotka k příspěvku dufam ze ich tam coskoro najdem ... pridal som tu aj nejaku fotku...mas to nejako takto?..a z akeho materialu mas ten mop vyrobeny ? a farba ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 18:07 Muž pepik [6] Re: čmeliak
Nech ho plavat na hladine,me se taky zda ze o mop nemaji zajem, ale vzdycky tam nejake jikry jsou, podivej se do nej zitra, myslim si ze by tam nejake jikry uz mohly byt X-)
Jeste jsem se chtel zeptat od jakeho veku se trou gardneraci? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 17:43 Muž čmeliak [5] Re: Semtex
Uz som to pochopil..vyrobil som si ten mop...ale neviem kam do nadrze ho mam umiestnit ?..ma byt na hladine, zaveseny na korku ? ..alebo niekde na zemi ?..dal som ho na hladinu, ale moji halancici ho ignoruju...samcec je stale pri samicke, tancuje okolo nej ale jej sa velmi nechce parit..mam len cakat ? alebo som na nieco zabudol ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:54 Muž pepik [6] Re: Mispulin
Ja radsi ty jikry vyberu, protoze kdyz je nevyberu tak mi zacne smrdet voda, ale to je jen moje skusenost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:22 Muž Mispulin [67] Re: čmeliak
Je to zajimavy, ale ti ctyri dospeli gardneraci se svych malych ani nedotknou. Mozna, kdybych je nechal dlouho hlady tak by je sezrali, ale pri beznem krmeni (2x denne + 1 den v tydnu pust) si jich vubec nevsimaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 13:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: čmeliak
pletš pořád dokola páté přes deváté.

Jasně jsem napsal že buď mokrá cesta, nebo suchá.

Mokrá bez rostlin do mopu - www.youtube.com/…
tu vidíš jak na to, potom jen stačí vzít mop i s jikrama a nemusíš nic vybírat. Nebo odlovíš Ryby a jikry necháš vylíhnout kde jsou.

Suchá cesta je vytírání do rašeliny nebo Lignocelu. Ta se následně zasuší a nechá po určitou dobu v krabičce. Pak jak přijde čas, jikry se zalejí vodou a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 12:26 Muž čmeliak [5] Re: pepik
a tie ikry nemaju byt po vybrati z mopu na suchu 14-20 dni ? ..a az potom zase do vody ?...alebo ich vobec nemam davat na sucho ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 10:58 Muž pepik [6] Re: čmeliak
Já je vytiramdo mopu že kterého ty jirky vyberu a dám je do krabičky s vodou a nechal je vylihnout, takže bych určitě raději zvolil mop, ale nevim jak se jim bude chtít se se do toho trit když budou mít jiné rostliny.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 23:17 Muž čmeliak [5] Re: Semtex
skusil by som to na rastliny..ale neviem ake ? ...javsky mach v akva nemam, nejake ine rastlinky ?..ci radsej ten mop ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 23:12 Muž čmeliak [5] Re: Mispulin
...a ked sa ti vytru..velke nepozeru tie male cerstvo narodene ? ne ?..tazke ked ich chcem odchovat mam dat tie ikry na sucho ? na tych ..zopar dni a potom zase do vody ? uz bez rodicov nie ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 12:25 Muž Mispulin [67] Re: čmeliak
Pokud nechces dosahovat nejakych extra vysokych vynosu v rozmnozovani (treba na kseft) ale jde ti o to videt drobne rybky jak dospivaji, tak uplne v pohode staci jednodruhova nadrz standardne zarizena. Mam gardneraky (2x samec + 2x samice) v 35litrech se sterkem (2-3mm), par rostlinama (anubias atd.) a kazdou chvilku vytahuju drobny poter a jelikoz nevim co s nim, tak ho davam na zkrmeni do velkeho spolecenskeho akva. Samozrejme jsem si zkusil odchovat jednuu generaci (ten druhy samec, submisivni, je prave uz muj odchov). Ale pokud maji gardneraci prihodne podminky, tak se rozmnozuji i bez "suche" pauzy a vicemene spontanne i do hrubeho sterku. Samozrejme, uspesnost takoveho rozmnozeni je minimalni a je to vicemene jen takove zpestreni akvaristiky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 09:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: čmeliak
Jsou dvě možnosti. Buď třít do rašeliny, nebo rostlin. V rašelině je vývoj asi 6-8 týdnů, kdežto v rostlinách (mopu) 14-21 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:23 Muž čmeliak [5] Re: pepik
a uz sa ti aj vytreli ?.. Kaprozúbky Gardnerové ?....napises mi prosimta ako..lebo na stranke som cital ze ich treba dat vytriet do rašeliny a nasledne vodu stiahnuť ..takze ikry maju vyschnut? ..a potom pisu ze za 14-20 dni treba ikry zaliat vodou..a rybky sa vyliahnu, takto je to spravne ? ...diky

hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 10:17 robo111
K ikram v CZ - ziaden problem - cesky chovatelia (A DOBRI!!) inzeruju na www.ifauna.cz - sam som cez tuto stranku kupoval A. nigripinnis - staci dat do vyhladavaca na tejto stranke "halanč", a nieco sa uz objavi - inak na fore pritomny GAGAL je myslim dooost uznavany a znamy chovatel - verim, ze ho toto konstatovanie zdravo potesi;-). Dalsia moznost nieco zaujimave najst - cez google vyhladat Petra Aqua, tam sa tiez da,...

Inak predaj halanov je zlozity - poviem priklad - sam mam aktualny inzerat na predaj ikier/mladych Nothobranchius rachovii - vysledok 3 inzeratov vyse 500 kliknuti/ 2 tyzdne -jeden kupca, druhy odo mna kupoval, pretoze si uz pred mesiacmi "predobjednal" - takze predpokladam, ze chovatelia mnozia, tak "pre seba" - zvysok skrmia alebo neviem, kde to skladuju. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 19:20 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku jak se na jaře trošku oteplí, budou nové jikry ....

na fotce by měl být rodič budoucích jiker :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 21:36 Muž pepik [6]
chtel bych se zeptat jestli by se dal poter halancika gardnerova odkrmit zloutkem?Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:30 Muž SAA [9] Re: boruberry
Ryba se VYTŘE prakticky v jakékoli vodě, otázkou je zda se budou zdárně vyvíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 18:12 Žena sivon [1694] - PlžiRe: boruberry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 11:48 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Mě se vytřel ve vodě pH 6,8, tvrdost 14dGH, teplota 22°C ve společenském akváriu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1852x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1544-halancici-rozmnozovani