Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Substrát pro miniakvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Substrát pro miniakvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 07:58 Muž Plastr [9] Re: Yoko
žádný velký problém by to být neměl - nechal bych to usadit, do místa kde je ďůlek bych opatrně nasypal krycí pisek co máš všude a pak následující den ještě můžeš lehce vysát dno aby jsi ten uvolněný substrát odsála, ale jinak by to mělo být v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 22:38 Žena Yoko [35]
Zdravím, jak velký problém může nastat, když se spodní substrát (deponit mix dennerle) dostane nad písek? Při dolévání mi ujela ruka a proud vyhloubil důlek a rozhodil část substrátu, zrovna jsem se ještě trefila na místo s menší vrstvou písku... Může nějak výrazněji ovlivnit vodu, když je určen pod ten písek? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 16:07 Bára Re: Dreamdiver
Já mám 30l takže to tak bude vycházet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 17:12 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Bára
Do 20l nanokostky od Dennerle jsem dal jednu krabicku toho vyzivneho substratu, vic bych urcite nedaval. Nahoru prisel jeden a ctvrt toho jejich sacku (mel jsem to v setu 20l plus).
Horni vrstva je dostatecne silna, pri odkalovani neni problem. Casem se ten spodni substrat dostane nahoru napr pri presazovani rostlinek s vetsim korenovym systemem. Ale to uz akva byva tak "zabydlene" a zarostle, ze to vetsinou nevadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 16:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Bára
To fakt nevím, ale jsou to stránky výrobce a jeho zájmem je i více prodat, že. Já mám základu cca 1cm - a spíše větší vrstvu vrchního substrátu. Nehledě na to že ten Dennerle základ je drahý jako samotný substrát. Jsou i jiné,levnější varianty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 16:09 Bára Re: muťa
Aha, no ispirovala sem se na těhle stránkách, tak nevím www.dennerle.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:30 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Bára
Mě přijdou 2cm toho základu celkem dost. A další věc je, že při odkalování nemusíš jít tak hluboko, přece.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:21 Bára – Substrát a písek do Nano
Ahoj, chci se zeptat. Zakládám své první akvárium(nano) a chci si pořídit substrát(2cm) a písek(3cm), problém je v tom, že substrát je hnědý a písek černý, bojím se, že až budu odkalovat dno, že se to smíchá , jak jste to udělali vy na začátku? Dík :-)
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 21:24 Muž paia [3] Re: noiseless
a proč by měly hnít? aspoň budou mít do čeho zakořenit. v přírodě taky není jen hrubej písek, ale bahno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: noiseless
zrnitost 1-5mm
např. zde:
rybicky.net/forum/11348…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 17:58 Muž noiseless [1] Re: Gordon
no len mne ide o ten konkrétny, viem že na fotke to nevidno, prikladám ešte jednu (www.aquapet.sk/…) je to možno ešte trošku jemnejšej zrnitosti ako toto. Nejde mi o farbu, ale o zrnitost ... či v takejto zrnitosti nehnijú rastliny ... či to pre nich nie je nevhodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:52 Muž Gordon [22] Re: noiseless
já mám tento: www.akvarista.cz/…
Právě ho na radu vyvářím. Propíral jsem ho, ale nemělo to cenu, protože voda byla úplně čistá.
Vypadá dost dobře, ale v kilu je jen 650ml. Zase stojí jen 36kč/kg takže to zas tak hrozný není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:47 Žena Akeila [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: noiseless
Ahoj,
no já mám tenhle www.akvarista.cz/… a jsem nadmíru spokojená(zrnitost uvádějí 0,7-1,2 mm). Jen je hodně drahý a taky se mi zdá, že jsem ho koupila levněji než je uváděno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:00 Muž noiseless [1] – substrát pre miniakvárium
Zdravím. Som začiatočník, a zatiaľ som zariadil len jedno akvárium. (rybicky.net/nadrze/10453) len viem že som pri jeho zakladaní spravil zopár chýb, hlavne so štrkom na dne, mám veľmi veľkú zrnitosť. Teraz som sa rozhodol že to akvárium celé prerobím, len mám rpoblém čo so štrkom ...
Chcel by som mať v tom novom hemianthus callitrichoides "cuba", možno Utricularia graminifolia , jávsyk mach a zopár väčších rastlín do rohu.
A teraz otázka ... našiel som niečo také ako je na fotke (i34.tinypic.com/…) len neviem či taká zrnitosť môže byť. je to veľmi jemná zrnitosť, skoro ako piesok. A mám strach či mi v tom nebudú hniť korene rastlín, ako to bude v akváriu vyzerať, a či to nebude vadiť krevetkám a rybkám.
Alebo myslíte že je lepšie niečo takejto zrnitosti ??? i34.tinypic.com/…
Vedeli by ste mi poradiť ???
Vopred ďakujem :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1234x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15423-substrat-pro-miniakvarium