Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojivo Bivoj vs. krevetky

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Hnojivo Bivoj vs. krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:15 eriksk Re: JagerMaister
JA mam krevetky a davam Bivoj a nic furt maju aspon 2-3 krevetky vajicka.Kludne to tam daj. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 22:28 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: JagerMaister
Mám guličky od JBL a krevetky sa množia o život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 21:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
ja mam neocaridiny - prirodni formu a mel jsem aquaclay a v nem bivoje, jen asi jednu kulicku, u jediny korenici rostliny co mam v krevetarku, dukladne jsem odkaloval a obcas jsem vytahl trosku jilu..... no a krevetky se moc nemnozily.....
tedka tam mam cernej pisek a mam tam i kulicku bivoje pod stejnou kytkou, ale pres tal jsem to musto odkalovat a dal jsem si pozor pri vymene a ten bivoj je co nejhloubeji..... no a krevetky se mnozej ostoset.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 20:59 Muž Chem [837] Re: Gabriellka
Sera florenette se da dat ke korenum rostlin, ale stale je tu otazka, zda neobsahuje pro krevetky toxicke mnozstvi medi, nitratu, fosfatu, pripadne stopovych prvku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 20:41 Muž Chem [837] Re: Moucha
To je tezka otazka. Nejsem prilis rostlinkar, takze hnojeni v akvariu nepovazuji za dulezite = u krevet temer nehnojim. Pokud hnojim, tak pouze u nenarocnych druhu rodu neocaridina a tam pokud nebudeme prilis virit dno, se da pouzit v mensim mnozstvi i ten bivoj. Jinak mam povedomi, ze Dennerle vyrabi hnojivo vhodne ke krevetkam (sam jsem ho pouzil u Atyopsisek a byl to jediny uhyn, ktery jsem u nich za polsedni 3 roky zaznamenal.) Z toho asi vyplyva, ze hnojivo ke krevetkam je nejlepsi zadne. Ale na tomto vyroku netrvam, protoze jsem zadny velky pruzkum v tomto smeru /radsi/ :) nedelal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:37 Žena Kaala [0] Re: Moucha
Sera florennete sa daju dat ku korenom rastlin ako hnojivo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
tak jaky hnojivo do dna by jsi doporucil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:08 Muž Chem [837] Re: JagerMaister
Bivoj krevetkám škodí - nedoporučuji ho k nim dávat. Na první pohled to vypadá bezpečně - hodí se pod kořeny rostlin a nešíří se "okatě" do vodního sloupce. Nicméně i přes jeho pevnou strukturu se z něj do několika dní stane jemné bahýnko, které se do vodního sloupce šíří (neznatelně, ale stále) při sebemenším pohybu vody nad pískem, tím spíš při odkalování, přesazování rostlin apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 18:28 JagerMaister – Bivoj vs krevetky
Ahoj chcem si založt krevetkárium a ako hnojivo pre rastlinky chcem zvoliť Bivoj guličky , nebudú nejako škodiť krevetkám ? :-) za rady ďakujem

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 947x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15410-hnojivo-bivoj-vs-krevetky