Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paralyzovaný rak

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Paralyzovaný rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 08:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Papua
aktivni uhly z vody dostane pro nej skodlive latky (jestli tam nejake jsou) Takze zalezi v cem je problem, jestli ma nejakou nemoc nebo parazity tak mu moc nepomuze, leda ze by se z toho vylizal sam. Zase nadruhou stranu to lecivo mu muze jeste vic ublizit (ale s raky zkusenosti nemam)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 00:03 Papua Re: Maza
Mam doma Preventin i uhli. Asi zkusim to uhli. Rak zatim vypada, ze se snad chvalabohu vzpamatovava (TUK, TUK, TUK). Nadzvedla jsem trochu pinzetou jeskyn, sedel k nam zadkem a nesouhlasne zamaval zadni ploutvi. Tolik aktivity jsem snad od nedele nevidela.
Moc vsem dekuju za rady a drzte palce, aby se vzpamatoval uplne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 15:54 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Papua
Aktivní uhlí se používá na odstranění léčiva z vody. Tedy odpověď zní ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 15:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Papua
nevim jiste jak primo s timhle lecivem, ale ja bych to nekombinovala, bud tam muzes dat aktivni uhli a treba vecer nebo zitra ho vyndat a zacit lecit. Nebo prefiltrovat vodu prez aktivni uhli a dat ji k rakovi, pokud by to mel z nejake latky z vodovodu. Nebo se na aktivni uhli vykaslat uplne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 15:51 kyknos Re: Papua
Já bych to nekombinoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 15:44 Papua Re: katterinecka
Takze...poradili byste Preventin nakombinovat s aktivnim uhlim nebo radsi ne? Jedu ted pryc, tak radeji koupim oboje a do vecera mi snad nekdo odepisete...Hlavne, aby se nam uzdravil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 15:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Papua
aktivni uhli muze snizit ucinnost nekterych leciv, absorbuje je do sebe. Dají se jím odstranit nektere skodlive latky z vody, ale stejne tak i nektera leciva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 15:29 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Papua
Jo ale velice opatrně,aby se moc nevylekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:48 Papua Re: petulevrtule, rak
petulevrtule:
Zbytky jsem nasla pri detailnim pruzkumu akva jenom od soboty (jedna tableta), jinak vubec. Pani ho po dobu nasi nepritomnosti krmila podle navodu, co jsem ji nechala (mame zvirat vic, tak jsem k nim sepsala manual).

rak:
Pro Preventin dneska skocim. Kamaradka akvaristka mi jeste doporucila aktivni uhli. Jde to? Muze se to kombinovat s Preventinem?

Jinak raka jsem nechala v akvarku s tim, ze uz ho nebudu stresovat dalsimi presuny. Vecer mi prislo, ze dycha trochu lip nez dychal rano a dneska rano se mi zdalo, ze dycha jeste rychleji, ale rikala jsem si, ze uz si to mozna namlouvam, jak ho porad chodim sledovat. Nicmene...odchazela jsem z domu po osme a to sedel na stejnem miste jako od uterniho vecera, ale kdyz jsem pred chvili prisla domu, nasla jsem ho v jeho oblibene jeskyni asi o deset centimetru vedle. Lepsi se teda? Muzu na nej vecer mrknout, jak to s nim vypada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2010 07:27 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Papua
V tomto případě se jedná o to že rak je napaden bakteriální nákazou .Kdy se to stává?Je to tehdy když se o malinko zhorší podmínky chovu ( rak je napaden ale v dobrých podmínkách se to neprojeví ale jak se podmínky zhorší tak to propukne).Příčin je několik buď je rak již napaden při koupi nebo jí dostal z krmení ( nítěnky ,patentky, ale i z rukou -nestrkat ruce do vody atd).ryby také jsou přenašečem( když ne sama ryba, tak voda v které je dopravovaná).Jak vidíš těch příčin je opravdu dost.Tak dál raka nech v klidu nesnaž se ho už dále stresovat náhlou výměnou vody( už vůbec né nějakýma vodama z obchodu ( každá taková voda obsahuje určité minerály další složky -raka byl chován v určité vodě ( vodovod)a když uděláš změnu tak mu můžeš jenom přitížit ( bojuje z nemocí a ještě se má vyrovnat ze změnou vody). Do vody můžeš přidat léčivo pro akva ryby ( Preventín )ale i další které by mohly to zvládnout ( dávkování bych dělat tak že bych dal poloviční dávku než uvádějí pro ryby a nechal bych jí tam po delší čas bez zezměn -např.10 kapek na 30L po dobu týdne ) pak bych částečně vyměnil vodu ( pouze odstátou né upravovanou přípravky na upravu akva.vody -je to chemie).Záleží na tom v jakem je napadení stadiu,muže to pomoci ale nemusí.Holt takový je život. Ještě mu vyčisti filtr je to možný zdroj nemoci ( byl zapnutý po celou dobu ?) .
Světlo na to nemá žádný vliv dalo by se říci že naopak rakovi vyhovovalo, že se nesvítilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:24 petulevrtule Re: Papua
no tenkrát mi radil tuším tady z fora Jurek, nejsem si jistá, volala jsem mu, chudákovi...Já už bych to asi nechala a hodně vzduchovat, po pravdě je opravdu malá šance, že se z toho dostane...Aby těch náhlých změn a šoků nebylo moc!Já bych to viděla asi na tu otravu těmi dusičnany..Paní ho krmila? nepřekrmila ho nebo něco?Nebyly tam zbytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:08 Papua Re: petulevrtule
Fotka k příspěvku Akva jsem pridala k prispevku. Je to 54l, vespod je Stare a Nove dno, pak nejake skaly a kokosy - cele se to zabihalo asi mesic a pul, nez jsem si raka prinesla. Je tam topitko (ted v lete vyple), filtr (prutok by mel mit dobry - koupila jsem ho na radu kamaradky profesionalni akvaristky) a teplomer...Nahore v poklopu je svetlo. Cistim normalne zvonem a magnetem jednou za dva tydny. Ted to bylo par dnu navic...Vzdycky temer pulku odpustim a naleju cerstvou vodu (upravenou Aquasanem a odstatou). Obcas pridam i Tetra Easy Balance. Krmim Tetra Crusta Menu, posledni pampeliskovy list mela cca mesic a pul zpatky. Patentky mela posledni asi dva mesice zpatky. Jeste tam ma k dispozici sepiovou kost - pri predposlednim svlekani si totiz ve starem krunyri zapomnela klepeto, tak kvuli vapniku. To je asi tak vsechno, co me napada...
Nicmene...co me napadlo...ja byla pryc dva tydny a pritel tyden a ten tyden se nam o zvirata chodila starat jedna pani a je docela mozne, ze v akvarku nesvitila a ted jsem si uvedomila, ze vcera pri cisteni bylo na skle vic hnedych ras nez obvykle (par ostruvku se jich tam ke konci tech dvou tydnu obcas udela - asi mame slabsi zarivku, ale uz jsem to konzultovala driv a nesetkala jsem se s nazorem, ze by to nejak v mini mnozstvi vadilo?). Myslite, ze by pricina mohla byt to nesviceni? Krmeni jinak mela stejne, filtr je taky v poradku... Uz me nic jineho nenapada:(
Jeste...co si myslite o tom, ze bych ted jela nakoupit kojeneckou vodu/Bonaquu/cokoliv podobneho a dala ji i s filtrem do kyblu? Asi uz to nemuze byt horsi, nez je to ted...ze. Takze se chytam kazdeho stebla...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:34 petulevrtule Re: Papua
Ono i když je to chvíli zvýšené, jsou to přeci jen malí tvorečci a jim stačí opravdu málo. Já třeba v rakáriu po dlouhých brikulích měním vodu 2 až 3 týdně. Raky úspěšně odchovávám a to není to jediné na co jsem přišla...Úmrtí od doby, co akvárko běží, bylo jedno. U dospělé samice, u které nevím přesný věk. Nemáte žádný náhled akvárka...jak ho udržujete, jak často měníte vodu atd. to že jste byli pryč mohlo udělat své...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:31 S Muž invalida [3881] Re: Papua
Mě včera lehnul z plnýho zdraví velkej čichavec...no dnes ani stopa..sjeli ho ancíci a krevety :) možná prostě jen umírá věkem nebo na civilizační choroby..umytá skla a kapka okeny taky umí paseku zvlášt v malý nádrži ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:27 Papua Re: petulevrtule
:((( a to by se od brezna projevilo az ted?:( Protoze za posledni dobu si nejsem vedoma niceho, co by probihalo jinak nez bezne. Akorat vcera mi to ukazalo zvysene NO3, ale dneska jsem to kontrolovala a je to zase ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:26 S Muž invalida [3881] Re: petulevrtule
Teda nestrašte moji zatím v poho jen asi sou linější než krevetky ale to je asi normál....... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:23 petulevrtule Re: Papua
No já to tipuju na špatný podmínky v akvárku. Nevím ale, jaké prostředí má rak u vás...Než jsem pochopila, co Cambarellusové potřebují k tomu aby žili a rozmnožovali se, chvíli to trvalo, všude píšou totiž něco jiného. Ale taky hodně záleží na hodnotách NO2, NO3 v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:14 Papua Re: petulevrtule
Dekuji za reakci. A nevite, cim to je? Neda se to nejak lecit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:12 petulevrtule Re: Papua
Myslím, že raka už nezachráníte...takhle paralyzovaný jsem mívala CPO v začátcích, kdy jsme nevěděli jak na ně. Jednoho jsem kdysi zachránila. Dali jsme ho do kbelíku, tam byla čerstvá/odstátá/destilovaná voda/voda z akvárka a vzduchování. ALe to byl spíš zázrak...než úspěch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 19:32 Papua – Paralyzovany rak
Dobry den, mame doma od brezna raka papuanskeho. Ted je mu cca 8 mesicu. V nedeli jsme se vratili po 2tydenni dovolene domu. Rak byl zalezly v jeskyni a nechtel ven, tak jsem si myslela, ze se svleka a nerusila ho. Jenomze vcera vecer mi bylo divne, ze ho neni porad videt a jeskyni nadzvedla. Rak byl apaticky, temer se nemohl hybat. Mela jsem podezreni na vodu (menila jsem mu vodu cca 3 tydny zpet - nekdy v tydnu pred odjezdem), taxem ho z ni vyndala do misky, dala tam trochu vody z akva a dolela to neperlivou Bonaqou. Nic lepsiho bez chloru me narychlo nenapadlo. Rak lezel bez hnuti a kdyz se s nim jemne zasplichalo, tak pohnul nohama nebo kratkyma fouskama. Udelala jsem testy vody a vysly mirne zvysene dusicnany (0-25 safe, 100 a vyse change water, podle barvy mel test 50). Dolela jsem cerstvou vodu (nalela jsem do ni nejdriv Aquasan a nechala odstat). Pak jsem do akva jeste pridala kondicioner od Tetry Easy Balance, ktery ma vazat nitraty. Testy vysly v noci ok, tak jsem tam dala zpatky raka. Jeste zamaval nohama a trochu se posunul. Od te doby je bohuzel stale na stejnem miste a totalne paralyzovany. Porad jeste dycha, ale to je asi tak jedina cinnost, kterou vykazuje znamky zivota. Pritel ted na netu nasel neco o bakterialnich nemocech u raku a je tam zminovala paralyza tesne pred smrti. Nevite nekdo, co mu je, jestli se to da lecit a co to zpusobilo? Krmime Tetrou Crusta Menu a v akva je teplota 25°C.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1055x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15319-paralyzovany-rak